اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
جان لینمن از دیجیتال فاندری VRR رو در کنسول PS5 بررسی کرده و میگه نسبت به VRR موجود در Xbox محدودیت داره و ضعیفتر عمل میکنه. کلا هم بازه کمتری از افت فریم رو ساپورت میکنه:

برای مثال هم بازی الدن رینگ رو آورده و همچنان معتقده برای کسانی که tvشون VRR داره، Xbox تجربه روونتری ارائه میده.
نه
محدود VRR بین48 تا 120 فریم
پایین تر از محدوده 48 فریم قابلیت Low Framerate Compensation (LFC) به کمک میاد
محدوده LFC بین 40 تا 60 فریم / 24 تا 120 در حالت 120 فریم
فعلا LFC به صورت پیش فرض روی PS5 اپدیت نشده اما بازی ساز ها میتونن LFC به بازی های خودشون اضافه کنن
الدن رینگ هم فعلا اپدیت نشده ( همین حالت معمولی هم نسخه PS5 بالای 95 درصد گیم پلی بالای 48 فریم )
در مقابل Insomniac قابلیت Low Framerate Compensation روی سه بازی خودش فعال کرده
---------
هر چند پایین تر از 48 فریم فاجعه بهینه سازی و استودیو ها نباید به بهانه قابلیت TV بهینه سازی بازی ها رو رها کنن

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355

Lego Builder's Journey: Ray Tracing Showcase Hits PS5 - PC /Xbox Series X/S vs PS5 Comparisons!​

رزولوشن PS5 و Xbox Series X حالت 60 فریم 2954x1662 با کمک FSR اپ اسکیل می شه / بدون افت فریم
سری S تنها کنسولی که تا 50 افت فریم داره / رزولوشن 1970x1108

RT انجین یونیتی روی کنسول های سری X /S اجرا نمی شه ( قراره تا اخر 2022 با اپدیت انجین مشکل حل بشه )

PS5 تنها کنسولی که حالت 30 فریم RT پشتیبانی می کنه / رزولوشن 2954x1662 بدون افت فریم
Raytraced Ambient Occlusion / Raytraced reflections نسخه PS5 معادل LOW PC
باگ های RT با اپدیت رفع شده
1651598931202.png

--------------------------

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238

Lego Builder's Journey: Ray Tracing Showcase Hits PS5 - PC /Xbox Series X/S vs PS5 Comparisons!​

رزولوشن PS5 و Xbox Series X حالت 60 فریم 2954x1662 با کمک FSR اپ اسکیل می شه / بدون افت فریم
سری S تنها کنسولی که تا 50 افت فریم داره / رزولوشن 1970x1108

RT انجین یونیتی روی کنسول های سری X /S اجرا نمی شه ( قراره تا اخر 2022 با اپدیت انجین مشکل حل بشه )

PS5 تنها کنسولی که حالت 30 فریم RT پشتیبانی می کنه / رزولوشن 2954x1662 بدون افت فریم
Raytraced Ambient Occlusion / Raytraced reflections نسخه PS5 معادل LOW PC
باگ های RT با اپدیت رفع شده
View attachment 253798

--------------------------
AMD توی ار تی خیلی ضعیفه باید منتظر کنسول های پرو موند یه بازی لگو کمر کنسول شکونده حتی 4K 30 نمی تونه بده با اینکه توی این حالت LOW PC هم می شه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دیجیتال فاندری (جان لنیمن) یک ویدیو جالب از شبیه سازی MGS4 روی PC منتشر کرده که نشون میده که تجربه این بازی روی PC با مشخصات (12900K/3090) الان به صورت 4K/60FPS تقریبا تا حد قابل قبولی ممکنه.

آخر ویدیو میگه (22:20) که من تقریبا به صورت کامل الان قانع شدم که CPU روی PS5 توانایی شبیه سازی PS3 به صورت کامل و بدون ایراد را نداره و بعیده همچین شبیه سازی را در عمل هیچ وقت ببینیم.
با تجربه اون یک بازی به این نتیجه رسیده خخخخ
من با 6700k خیلی از بازی های ps3 رو روی همون امولاتور 60 فریم میگرفتم طرف قشنگ بی سواد بوده
اون امولاتور هنوز نسخه آلفا هستش طبیعیه خب

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,327
نام
مــاکــان
با تجربه اون یک بازی به این نتیجه رسیده خخخخ
من با 6700k خیلی از بازی های ps3 رو روی همون امولاتور 60 فریم میگرفتم طرف قشنگ بی سواد بوده
اون امولاتور هنوز نسخه آلفا هستش طبیعیه خب
دقیقا.
ایشون با چه ترازوئی تیم های نرم افزاری پلی استیشن با اون بودجه عظیم و پر از استعداد که به ریزترین موارد طراحی و ساخت Cell دسترسی داشتن رو با یک تیم بدون بودجه که با کمک مردم یک شبیه ساز طراحی کردن مقایسه کرده؟
اونطور که ایشون گفته کلا توهین به بخش نرم افزاری سونی هست.

اصل مطلب این هست که سونی نخواست این کار بکنه، باقی حرفها همش بهانست.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سونی بازی‌هایی که لازم بود رو به PS4 اورده. بقیه بازی‌ها هم تا جای ممکن سازنده‌ها نسخه نسل هشت رو ساختن. بازی های PS1 و PS2 هم اونقدر مشتری ندارن.PS3 هم بهمچنین.

چقدر دنبال زیر بغل مارید. خریدن یه PS3 هزینه‌ی آنچنانی نداره. تو ebay کمتر از ۱۰۰ دلار میشه خریدش. به وفور هم تو دنیا موجوده. واقعا هیچ‌ وقت ساختن امولیتور براش عاقلانه نیست. مگر تو دراز مدت سونی همین امولیتور موجود رو بخره و تو نسل بعدی کنسولا اضافه‌ش کنه. واقعا وجودش اهمیتی نداره. بازی‌های بکوارد xbox رو هم بشخصه خیلی کم بازی می‌کنم.

• Poker Face
Reactions: Gotham Knight

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,278
نام
علیرضا
سونی بازی‌هایی که لازم بود رو به PS4 اورده. بقیه بازی‌ها هم تا جای ممکن سازنده‌ها نسخه نسل هشت رو ساختن. بازی های PS1 و PS2 هم اونقدر مشتری ندارن.PS3 هم بهمچنین.

چقدر دنبال زیر بغل مارید. خریدن یه PS3 هزینه‌ی آنچنانی نداره. تو ebay کمتر از ۱۰۰ دلار میشه خریدش. به وفور هم تو دنیا موجوده. واقعا هیچ‌ وقت ساختن امولیتور براش عاقلانه نیست. مگر تو دراز مدت سونی همین امولیتور موجود رو بخره و تو نسل بعدی کنسولا اضافه‌ش کنه. واقعا وجودش اهمیتی نداره. بازی‌های بکوارد xbox رو هم بشخصه خیلی کم بازی می‌کنم.
این بکوارد برا دو قسمه یکی نوستالژی بازی بعضی کاربرها یکی هم یک سری کاربران جدید که تا حالا تو اون پلتفرم نبودن و حالا فرصت دارن تا اون بازی های که تا اون زمان بازی نکرده بودن بازی کنن

مثلا من نوعی اکس باکس نداشتم تا الان مثل میزنم بخاطر بکوارد کاملش

خلاصه من اکس باکس نداشتم حالا امروز میام اکس باکس میخرم خوب اولین کاری که میکنم چیه؟ میرم مثلا گیرز ۱ تا ۵ همش دانلود میکنم تا ته میرم تا بفهمم اون انحصاری ها چجوری بوده و از داستان گیم هم لذت ببرم تو این سری هایی که نتوانسته بودم تجربه کنم بخاطر نداشتن کنسول و هزار و یک بازی دیگه از رمان های گذشته که تجربه اولمون میشه

اینم همین بکوارد یه قسم برا نوستالژی کاربرد داره یکی هم کاربران جدید الورود می‌ره طرف مثلا رزیستنس میزنه کیلزون ها رو میزنه که چون کنسول نداشته الان می‌تونه استفاده کنه و تجربه کنه و لذت ببره

مطمئنا کم هم نیستن این افراد خیلی ها هستن تازه اصلا پا به دنیای گیم میذارن و دوست دارن این چیزا رو تجربه کنن همیشه هم اینکه یه کنسول داشته باشی همه کارا انجام بده بهتر از این هست که چند کنسول داشته باشی برا اون کارا

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
بازی های PS1 و PS2 هم اونقدر مشتری ندارن.PS3 هم بهمچنین.
تاپیک پلی استیشنو دنبال نمیکردی؟ زمانی که این اخبار PS2 و PS3 اینا مطرح شد تا چند صفحه ملت هایپ شده بودن واسه فلان بازیی که خیلی دوس دارن انجامش بدن، اینکه بگی دیگه بازیای قدیمی مشتری ندارن درست نیست.
تو ebay کمتر از ۱۰۰ دلار میشه خریدش. به وفور هم تو دنیا موجوده.
اصلا خیلی دلایل متفاوت وجود داره! خیلیا میخوان رو همین پلتفورمایی که دارن بازی کنن و دوس ندارن یک سخت افزار قدیمی واسه چهار تا بازی به خونشون اضافه کنن که بعد چند روز دوباره بره رو حالت خاک خوردن، نمونش چندین نفرو دیدم وضع مالیشون عالی هست ولی نمیرن کنسول بخرن و ترجیح میدن با امولیتور بازیایی قدیمی رو انجام بدن.
اونش به کنار تجربه بازیای قدیمی بخاطر گرافیک و گیمپلی قدیمی کلا سخت تره اینکه دوباره با سخت افزار همون سال که رزولوشن خیلی داغون و مثلا 20 فریم میداده بشینی پاش ده برابر ذجرآور ترش میکنه مگه اینکه خیلی بخوای حس نوستالژی بده که اکثرا فک نکنم دنبال این باشن واسه همین میرن رو امولیتور رو پی سی بازی میکنن که قابلیت 4k ـه 60 فریم داره.

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,806
سونی میتونه با ریمستر و ریمیک کردن یه سری بازی هاش مثلا killzone2 , gow و یه تعداد دیگه تا حد زیادی این نیاز رو بر طرف کنه

یا حداقل میتونه با یه پورت ساده که فقط به ارتقا رزولوشن محدود میشه خیلی از بازی هارو روی نسل جدید قابل اجرا کنه

در مورد اجرای بازی های ps3 ‌بکوارد بنظرم خیلی از بازیاش اصلا چیزه دندونگیری نیست و نصبت به بازی هایی که امروزه میبینیم زیاد جالب به نظر نمیرسن .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hitman68

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
سونی میتونه با ریمستر و ریمیک کردن یه سری بازی هاش مثلا killzone2 , gow و یه تعداد دیگه تا حد زیادی این نیاز رو بر طرف کنه

یا حداقل میتونه با یه پورت ساده که فقط به ارتقا رزولوشن محدود میشه خیلی از بازی هارو روی نسل جدید قابل اجرا کنه

در مورد اجرای بازی های ps3 ‌بکوارد بنظرم خیلی از بازیاش اصلا چیزه دندونگیری نیست و نصبت به بازی هایی که امروزه میبینیم زیاد جالب به نظر نمیرسن .

کنسول PS3 یکی از بهترین (شاید هم بهترین) اختصاصی ها را داشت .با اینکه مشکلات سخت افزاری و پیچیدگی cell و انتخابهای مدیریتی و قیمتی داشت با توان و قدرت اختصاصی هاش نهایتا
به موفقیت رسید.فقط Metal Gear Solid 4 تنها کافیه که بکوارد این کنسول نیاز باشه.
God of War: Ascension
Killzone 2
Killzone 3
Infamous
Infamous 2
Heavenly Sword
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
Ratchet & Clank Future: Quest for Booty
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction
Ratchet & Clank: All 4 One
Ratchet & Clank: Into the Nexus
Resistance 2
Resistance 3
Resistance: Fall of Man
Siren: Blood Curse
MotorStorm
MotorStorm: Apocalypse
MotorStorm: Pacific Rift
و.....

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,806
کنسول PS3 یکی از بهترین (شاید هم بهترین) اختصاصی ها را داشت .با اینکه مشکلات سخت افزاری و پیچیدگی cell و انتخابهای مدیریتی و قیمتی داشت با توان و قدرت اختصاصی هاش نهایتا
به موفقیت رسید.فقط Metal Gear Solid 4 تنها کافیه که بکوارد این کنسول نیاز باشه.
God of War: Ascension
Killzone 2
Killzone 3
Infamous
Infamous 2
Heavenly Sword
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
Ratchet & Clank Future: Quest for Booty
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction
Ratchet & Clank: All 4 One
Ratchet & Clank: Into the Nexus
Resistance 2
Resistance 3
Resistance: Fall of Man
Siren: Blood Curse
MotorStorm
MotorStorm: Apocalypse
MotorStorm: Pacific Rift
و.....
بله ps3 انحصاری های خوبی داشت ولی وقتی بکوارد قابل اجرا نباشه میتونه همرو ریمستر کنه

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,806
ریمستر هم نکرد همون رو که میتونه حداقل 720 و 30 فریم پورت کنه نمتونه؟
بله دقیقا میتونه همون بازی رو بدون تغییر پورت کنه و فکر نمیکنم اینکار زمان و هزینه زیادی داشته باشه

من خودم الان تو کف گاد اسنشن و کیلزون ۲ هستم .

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,522
نام
امیر
بله ps3 انحصاری های خوبی داشت ولی وقتی بکوارد قابل اجرا نباشه میتونه همرو ریمستر کنه

حتما میتونه بکوارد داشته باشه

شبیه سازی بیشنر از هر چیزی به قدرت CPU بستگی داره و PS5 از نظر CPU بسیار قدرتمند هست.
فقط سونی باید همت کنه.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر