اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
په چطور نتیجه گرفتید که ps ۳۰٪ تو فریم برتری داره؟
احتمالا خودتون بهتر میدونید که اختلاف فریم رو با میانگین فریم میسنجن و اختلاف میانگین این ۲ دستگاه خیلی کمتر از اون 3۰٪ که شما گفتید
وقتی شما اختلاف رزولوشون رو میشینی با درصد حساب میکنی اونم براساس حداقل و حداکثر در نتیجه اختلاف فریم هم با همون فرمول حساب میشه. اگه این روش محاسبه درسته پس هر دوتاش درسته
اختلاف 60 فریم و 46 فریم هم دقیقا 30.4 % هست

ramin1987

کاربر سایت
Aug 10, 2011
359
نام
رامین
خب خدا رو شکر همون طور که رزلوشن کمتر ps5 رو تلویزیون ها با آپ اسکیل حل می کنند ، مشکل افت فریم در بعضی مکان های خاص بازی هم (که تو فیلم در هر دو کنسول کمتر و بیشتر نسبت به هم موجود بود) در مورد xbox با vrr حل میشه.و ظاهرا کنسول دیگر از این قابلیت پشتیبانی نمی کند

آخرین ویرایش:

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
خب خدا رو شکر همون طور که رزلوشن کمتر ps5 رو تلویزیون ها با آپ اسکیل حل می کنند ، مشکل افت فریم در بعضی مکان های خاص بازی هم (که تو فیلم در هر دو کنسول کمتر و بیشتر نسبت به هم موجود بود) در مورد xbox با vrr حل میشه.و ظاهرا کنسول دیگر از این قابلیت پشتیبانی نمی کند
واقعا ربطی به این تاپیک نداره ولی جهت اطلاع vrr به hdmi 2.1 نیاز داره، تو همین فروم که گیمرهای پرو هستن تعداد افرادی که تی وی با hdmi 2.1 دارن خیلی کمه. ولی آپ اسکیل توسط خود کنسول انجام میشه شاید یه تی وی 4k قابلیت آپ اسکیل نداشته باشه که اصلا مهم نیست، کنسولها اینکارو انجام میدن

پ.ن: اگه میخوای بگی در آینده همه به hdmi 2.1 دسترسی دارن: در آپدیت بعدی اون قابلیت فعال شده

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,868
نام
Sajjad
واقعا ربطی به این تاپیک نداره ولی جهت اطلاع vrr به hdmi 2.1 نیاز داره
ربطی به HDMI 2.1 نداره، فقط مانیتور یا TV باید فیچر vrr رو داشته باشه. مانیتور من با HDMI 2 این امکان رو داره و تو تنظیمات کنسول هم فعال هست

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
ربطی به HDMI 2.1 نداره، فقط مانیتور یا TV باید فیچر vrr رو داشته باشه. مانیتور من با HDMI 2 این امکان رو داره و تو تنظیمات کنسول هم فعال هست
مانیتور شما از سیاره دیگه ای اومده

1645556336392.png

ادامه بحث رو میتونید اینجا پیگیری کنید

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,830
مانیتور شما از سیاره دیگه ای اومده

View attachment 245816

ادامه بحث رو میتونید اینجا پیگیری کنید
درست میگن سامسونگ از qled های 2018 این قابلیت vrr رو پشتیبانی میکنه

VRR: everything you need to know about Variable Refresh Rate

Screenshot (574).png Screenshot (575).png

به بررسی سایت rtings هم میتونید مراجعه کنید

Samsung Q6FN/Q6/Q6F QLED 2018 Review (QN49Q6FN, QN55Q6FN, QN65Q6FN, QN75Q6FN, QN82Q6FN)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,158
ایکس باکس از زمان One X داره VRR سوکت کنسول هم HDMI2.0 هست!
یه اطلاعات دروغین میندازن وسط بعدم فرار میکنن میگن ادامه بحث جای دیگه:D

What is VRR? Variable refresh rate explained

Perhaps surprisingly, the Xbox One S and Xbox One X do too. They use AMD FreeSync, because they have AMD graphics processors, but have also been updated to support VRR over HDMI.

The most tech savvy among you may wonder how that’s possible when the Xbox One X and One S are not HDMI 2.1 consoles.

Here’s where things get a little more confusing. HDMI 2.1 is not a single standard, but a collection of technologies. It’s a little like 5G in that respect. Some HDMI 2.0 devices support VRR over HDMI, but the lower bandwidth of HDMI 2.0 means it works at up to 60Hz rather than 120Hz in the Xbox Series X.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
یه اطلاعات دروغین میندازن وسط بعدم فرار میکنن میگن ادامه بحث جای دیگه:D

What is VRR? Variable refresh rate explained

Perhaps surprisingly, the Xbox One S and Xbox One X do too. They use AMD FreeSync, because they have AMD graphics processors, but have also been updated to support VRR over HDMI.

The most tech savvy among you may wonder how that’s possible when the Xbox One X and One S are not HDMI 2.1 consoles.

Here’s where things get a little more confusing. HDMI 2.1 is not a single standard, but a collection of technologies. It’s a little like 5G in that respect. Some HDMI 2.0 devices support VRR over HDMI, but the lower bandwidth of HDMI 2.0 means it works at up to 60Hz rather than 120Hz in the Xbox Series X.
فرار؟! دروغ؟! من هستم اگه حرفی داری ریپلای کن یا تگ کن که نوتیفیکیشن بیاد بیام جواب بدم. همین دو تا کلمه ای که گفتی اگرسیو بود ولی... :)
اول برو ببین پهنای باند و انتقال داده hdmi 2 و 2.1 چقدره و چه چیزی رو با چه کیفیتی میتونه منتقل کنه، خود طراح و سازنده چنین ادعاهایی نداره که شما دارید. گفتم برید تو تاپیک راهنمای خرید تلویزیون که یه کم اطلاعات در این زمینه ببینید و بحث تاپیک رو بیشتر منحرف نکنید چون بحث اختلاف 30 درصدی بود که با این چیزا درست نمیشه

اینم سایت رسمی جهت مطالعه و یادگیری: HDMI Licensing Administrator, Inc.

آیا بازی سایبرپانک با استفاده از vrr افت فریم تا 46 رو میتونه تبدیل به 60 فریم در سریز اکس کنه؟؟؟
30% اختلاف عدد خیلی بزرگیه

=======================
ویرایش:
الان یه سرچ زدم و جالب بود که درصد بسیار ناچیزی از مانیتورهای جهان vrr دارن :)
البته مجددا تاکید کنم که این مورد ربطی به drs که مربوط به خود کنسوله نداره و قابلیتی برای تی وی/مانیتور هست. مثل این میمونه که بگیم فلان تی وی hdr قوی تری داره پس کیفیت اجرای فلان بازی توسط کنسول X یا Y بهتره درصورتی که این مورد اصلا ربطی به کنسول نداره

مجددا برگردیم سر بحث اصلی تاپیک: شما رزولوشن آپ اسکیل شده رو ترجیح میدید که هر دو کنسول 4k نشون میدن یا افت فریم 30 درصدی که امکان برطرف کردنش برای 99% گیمرها وجود نداره؟؟

آخرین ویرایش:

Xix

عضو جدید
Feb 23, 2022
2
اینکه رز بالاتر یا اپ اسکیل قابل تشخیصه یا نه اصلا مهم نیست
مهم اینه رز بالاتر، بار پردازشی بیشتر و سخت افزار قویتر میخواد، xbox تونسته تو رز بالاتر رندر کنه چون قویتره، افت فریم لحظه ای داده، هزار تا دلیل میتونه باشه، اما وقتی رز داینامیکه و یکی تو رز بالاتر داره پردازش میکنه، دیگه بحثی تو اینکه کدوم قویتره نمیمونه
حالا تشخیص میدید یا نمیدید مساله دیگه ایه
سادست

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,868
نام
Sajjad
فرار؟! دروغ؟! من هستم اگه حرفی داری ریپلای کن یا تگ کن که نوتیفیکیشن بیاد بیام جواب بدم. همین دو تا کلمه ای که گفتی اگرسیو بود ولی... :)
اول برو ببین پهنای باند و انتقال داده hdmi 2 و 2.1 چقدره و چه چیزی رو با چه کیفیتی میتونه منتقل کنه، خود طراح و سازنده چنین ادعاهایی نداره که شما دارید. گفتم برید تو تاپیک راهنمای خرید تلویزیون که یه کم اطلاعات در این زمینه ببینید و بحث تاپیک رو بیشتر منحرف نکنید چون بحث اختلاف 30 درصدی بود که با این چیزا درست نمیشه

اینم سایت رسمی جهت مطالعه و یادگیری: HDMI Licensing Administrator, Inc.

آیا بازی سایبرپانک با استفاده از vrr افت فریم تا 46 رو میتونه تبدیل به 60 فریم در سریز اکس کنه؟؟؟
30% اختلاف عدد خیلی بزرگیه

=======================
ویرایش:
الان یه سرچ زدم و جالب بود که درصد بسیار ناچیزی از مانیتورهای جهان vrr دارن :)
البته مجددا تاکید کنم که این مورد ربطی به drs که مربوط به خود کنسوله نداره و قابلیتی برای تی وی/مانیتور هست. مثل این میمونه که بگیم فلان تی وی hdr قوی تری داره پس کیفیت اجرای فلان بازی توسط کنسول X یا Y بهتره درصورتی که این مورد اصلا ربطی به کنسول نداره

مجددا برگردیم سر بحث اصلی تاپیک: شما رزولوشن آپ اسکیل شده رو ترجیح میدید که هر دو کنسول 4k نشون میدن یا افت فریم 30 درصدی که امکان برطرف کردنش برای 99% گیمرها وجود نداره؟؟
اطلاعات اشتباه میدی، روش پافشاری میکنی و بعد به بقیه میگی برید اطلاعاتتون رو بیشتر کنید:)
جمله آخرت رو هم اصلاح میکنم:
... یا افت فریم 30 درصدی که در 99% مواقع وجود نداره؟؟

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
اطلاعات اشتباه میدی، روش پافشاری میکنی و بعد به بقیه میگی برید اطلاعاتتون رو بیشتر کنید:)
جمله آخرت رو هم اصلاح میکنم:
... یا افت فریم 30 درصدی که در 99% مواقع وجود نداره؟؟
باشه :) قطعا شما درست میگی :D

پ.ن: دیدم اگه تک تک پستها رو ریپلای نکنم میگن فرار کرده :)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر