اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
872
نام
Reza
آنالیز دیجیتال فاندری از Cyberpunk 2077 نسخه نسل نهم

تفاوت PS5 و Series X
بازه رزولوشن ها در مود پرفورمنس:

View attachment 245543View attachment 245544

در مجموع بین ۵ تا ۲۲ درصد رزولوشن در Series X بالاتر از PS5 هست.

در مود ری تریسینگ هر دو همیشه 1440p هستند که برای DF کمی عجیب بوده چون CDPR گفته 4K داینامیک هستش ولی هیچوقت از 1440p بالاتر ندیدند.

در کل مود پرفورمنس رو پیشنهاد کردند.

در Series S که فقط یک مود ۳۰ فریم داره، بازه رزولوشن به این صورت هست:

View attachment 245545

تفاوت های مود RT و پرفورمنس دو کنسول قویتر، در همه صحنه ها مشهود نیست و در محیط های بیرونی تقریبا هیچ فرقی وجود نداره. اما در محیط های داخلی به دلیل سایه های ری تریس شده سایه ها بسیار دقیقتر و طبیعی تر ایجاد میشن.
از طرف دیگه، با وجود اینکه بازتاب های ری تریس شده اصلا اعمال نشدند، اما در عوض برای جبرانش، تنظیمات تکنیک SSR رو در مود RT بالاتر بردند و بازتاب ها کمی کیفیت بهتری پیدا میکنند.

تفاوت ثبات فریم ریت بین Series X و PS5 هم بررسی شده و در اکثر صحنه ها فریم ریت هر دو روی ۶۰ قفل هست و افتی مشاهده نمیشه. اما در چند منطقه خاص مثل مارکت که تعداد npc ها زیاده، PS5 برتری واضحی در فریم دهی داره.

در مود ری تریسینگ و همینطور Series S تقریبا همیشه روی ۳۰ قفل هستند و افتی به اون صورت مشاهده نمیشه.

در سرعت لودینگ هم به دلیل استفاده از PS5 app، از SSD این کنسول استفاده کامل شده و سرعت لودینگ بهبود قابل توجهی داشته و الان در مقایسه با Series X برابر هست.

View attachment 245551
لطفا اطلاعات اشتباه ندید. دقیقه ۱۸:۰۰ :
فقط چند منطقه خاص نیست هر جایی که به انجین فشار بیاد ps5 بهتر عمل میکنه مثلا منطقه مارکت به طور میانگین ۵ - ۱۰ فریم بیشتر میده

--------------

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110

تفاوت ثبات فریم ریت بین Series X و PS5 هم بررسی شده و در اکثر صحنه ها فریم ریت هر دو روی ۶۰ قفل هست و افتی مشاهده نمیشه. اما در چند منطقه خاص مثل مارکت که تعداد npc ها زیاده، PS5 برتری واضحی در فریم دهی داره.
این جمله رو کامل کنم: اختلاف فریم در بعضی از مکان ها 30 % هست (30 درصد فریم دهی بیشتر ps5 نسبت به سریز اکس)

1645385071542.png

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,052
نام
نیما
همین؟ بیشترین چیزی که از مقایسه دو کنسول گفته همین بحث فریم‌ریت هست که شما خیلی مختصر گفتی بدون عکس! برعکس قسمت‌های دیگه ...

Screenshot_20220220-225517_YouTube.png
Screenshot_20220220-225559_YouTube.png
هر زمان انجین تحت فشار قرار میگیره PS5 قطعا برتر هست.

Screenshot_20220220-225646_YouTube.png
Screenshot_20220220-225755_YouTube.png
بطور مثال در منطقه بازار PS5 حدود 5 تا 10 فریم برتره.

Screenshot_20220220-225957_YouTube.png
Screenshot_20220220-230015_YouTube.png
همچنین در رانندگی Tom's Dinner و تیراندازی کوچه هم اختلاف زیادی هست.

Screenshot_20220220-230039_YouTube.png
اینجا هم میگه PS5 آپدیت شده SX آپدیت شده رو شکست میده.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
همین؟
بطور مثال در منطقه بازار PS5 حدود 5 تا 10 فریم برتره.

همچنین در رانندگی بعد از Tom's Dinner و تیراندازی کوچه هم اختلاف زیادی هست.
:Arrowd::Arrowd:
اسم اون چند تا منطقه هم میاره اتفاقا:
market
رانندگی در منطقه tom's diner تا alley shootout
:-/
بیشترین چیزی که از مقایسه دو کنسول گفته همین بحث فریم‌ریت هست که شما خیلی مختصر گفتی بدون عکس! برعکس قسمت‌های دیگه ...
بیشترین چیز؟ از ۲۴ دقیقه فقط یک دقیقه (۱۸ تا ۱۹) به مقایسه فریم ریت مود پرفورمنس پرداخته، بعد شما به این نتیجه رسیدی که بیشترین چیز بوده؟:-/
از مقایسه فریم ریت هم معمولا ویدیو میذارن، نه عکس. شما ویدیوش رو آپلود کن بذار.
اینجا هم میگه PS5 آپدیت شده SX آپدیت شده رو شکست میده.
فقط تو قسمت فریم ریت همون چند تا صحنه اینو گفت، نه مقایسه کلی از همه لحاظ.

Last edited by a moderator:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,052
نام
نیما
:Arrowd::Arrowd:

:-/

بیشترین چیز؟ از ۲۴ دقیقه فقط یک دقیقه (۱۸ تا ۱۹) به مقایسه فریم ریت مود پرفورمنس پرداخته، بعد شما به این نتیجه رسیدی که بیشترین چیز بوده؟:-/
از مقایسه فریم ریت هم معمولا ویدیو میذارن، نه عکس. شما ویدیوش رو آپلود کن بذار.

فقط تو قسمت فریم ریت همون چند تا صحنه اینو گفت، نه مقایسه کلی از همه لحاظ.
اول اینکه قسمت آخر پستت اگرسیو بود و چون طرف بحث خودم بودم فقط ادیتش کردم.

دوما چیزی که مشخصه بیشترین و تاثیرگذارترین اختلاف در این بازی طبق ویدیوی DF همون بحث فریم‌ریت هست و تو اون قسمت رو توضیح کامل ندادی.
میزان اختلاف فریم رو گفته ولی تو نگفتی.
فقط مارکت رو گفتی در حالی که خیلی واضح میگه هر زمان به انجین فشار میاد PS5 برتره و این رو هم نگفتی.
یعنی هر موقع فریم افت کنه PS5 برتره.

وقتی گراف فریم‌ریت رو گذاشته و تصویر یکسان هست همونطور که از عدد رزولوشن عکس گذاشتی از این هم میتونستی بذاری.

وقتی مقایسه میذاری اینجا هر چی گفته رو باید بگی نه اینکه طبق چیزی که برات راضی‌کننده‌تره بنویسی...

اولا تاثیرگذار بودن هر اختلاف برای هر فرد میتونه متفاوت باشه و اینو شما نمیتونی به بقیه دیکته کنی (هرکس خودش عقل داره و از نظرش تصمیم میگیره).

دوما من برای هر قسمت به همون اندازه ای توضیح دادم که در ویدیو وقت گذاشته شده.

برای رزولوشن ۴ دقیقه توضیح داده و من سه خط دربارش نوشتم.
برای بخش فریم ریت ۱ دقیقه توضیح داده و من ۴ خط دربارش نوشتم.
بیشترین چیزی هم که در ویدیو صحبت کرده ری تریسینگ بوده و منم بیشترین چیزی که نوشتم درباره ری تریسینگ بوده (۷-۸ خط).

اینکه کنسول مورد علاقه شما در یک بخشی برتری داشته پس باید درباره اون بخش ۲۵ خط بنویسیم تا شما خوشحال بشی باید بگم که خیر، من اینکارو ،نمیکنم. من براساس ویدیو اطلاعات و مقایسه ها رو انجام میدم.

قطعا اگر در بخش فریم‌ریت کنسول مورد علاقه شما برتر بود مو به مو چیزایی که گفته بود رو مینوشتی.
و قطعا مختصر‌تر از چیزی که در ویدیو هست نوشتی. دیگه این رو که نمیتونی انکار کنی!!

من ویدیو رو بصورت ساب تایتل گذاشتم و عینا چیزی که داره میگه رو بدون یه کلمه کم و زیاد نوشتم.
حالا بقول تو هر کسی عقل داره و میبینه آیا چیزی که تو در مورد فریم‌ریت گفتی با چیزی که DF گفتی یکسانه یا نه!

حالا اینا به کنار، در مورد قسمت اول، الان بنظر خودت با در نظر گرفتن همه مواردی که در این ویدیو گفته شده سایبرپانک روی کدوم کنسول برتره؟

اگر صرفا نظر خودم رو میخوای خب من رزولوشن بالاتر در تمام طول بازی رو ترجیح میدم به افت فریم در چند منطقه خاص (مثل هیتمن). حالا ممکنه نظر یک فرد دیگه برعکس من باشه.

این رزولوشن بالاتر در تمام طول بازی رو در این حدی که هست من و تو با میکروسکوپ هم نمیتونیم تشخیص بدیم، یعنی عمرا اگه دو تا تلویزیون بقل هم بذاری و بری بچسبی بهش متوجه این اختلاف رزلوشن یا کوچکترین تفاوتی در وضوح تصویر بشی...
ولی اون اختلاف ۱۰ فریمی حتی در چند جا رو حداقل چشم غیرمسلح تشخیص میده.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,157
دوما چیزی که مشخصه بیشترین و تاثیرگذارترین اختلاف در این بازی طبق ویدیوی DF همون بحث فریم‌ریت هست و تو اون قسمت رو توضیح کامل ندادی.
وقتی مقایسه میذاری اینجا هر چی گفته رو باید بگی نه اینکه طبق چیزی که برات راضی‌کننده‌تره بنویسی...
اولا تاثیرگذار بودن هر اختلاف برای هر فرد میتونه متفاوت باشه و اینو شما نمیتونی به بقیه دیکته کنی (هرکس خودش عقل داره و از نظرش تصمیم میگیره).

بیشترین چیزی هم که در ویدیو صحبت کرده ری تریسینگ بوده و منم بیشترین چیزی که نوشتم درباره ری تریسینگ بوده (۷-۸ خط).

اینکه کنسول مورد علاقه شما در یک بخشی برتری داشته پس باید درباره اون بخش ۲۵ خط بنویسیم تا شما خوشحال بشی باید بگم که خیر، من اینکارو نمیکنم. من براساس ویدیو اطلاعات و مقایسه ها رو انجام میدم.

ادیت:
جواب به ویرایش پست بالا
قطعا اگر در بخش فریم‌ریت کنسول مورد علاقه شما برتر بود مو به مو چیزایی که گفته بود رو مینوشتی.
این نظر و قضاوت شماست درباره من و نیازی نمیبینم که بهش اهمیتی بدم;;)
و قطعا مختصر‌تر از چیزی که در ویدیو هست نوشتی. دیگه این رو که نمیتونی انکار کنی!!
خب معلومه چون درباره همه قسمت ها مختصرتر از ویدیو نوشتم. از رزولوشن گرفته تا ری تریسینگ تا مقایسه با پچ ۱.۲۳ تا مود سی فریم و ... . ۲۴ دقیقه رو که انتظار نداری عینا ترجمه کنم؟
پس باز برمیگردیم به همینکه چون اون بخش مورد علاقه شماست دوست داشتی اونجا رو بیشتر از بقیه جاها توضیح بدم:D
حالا اینا به کنار، در مورد قسمت اول، الان بنظر خودت با در نظر گرفتن همه مواردی که در این ویدیو گفته شده سایبرپانک روی کدوم کنسول برتره؟
اگر صرفا نظر خودم رو میخوای خب من رزولوشن بالاتر در تمام طول بازی رو ترجیح میدم به افت فریم در چند منطقه خاص (مثل هیتمن). حالا ممکنه نظر یک فرد دیگه برعکس من باشه.
این رزولوشن بالاتر در تمام طول بازی رو در این حدی که هست من و تو با میکروسکوپ هم نمیتونیم تشخیص بدیم، یعنی عمرا اگه دو تا تلویزیون بقل هم بذاری و بری بچسبی بهش متوجه این اختلاف رزلوشن یا کوچکترین تفاوتی در وضوح تصویر بشی...
ولی اون اختلاف ۱۰ فریمی حتی در چند جا رو حداقل چشم غیرمسلح تشخیص میده.
من اینطور فکر نمیکنم. ولی به نظر شخصی شما احترام میگذارم:)>-

آخرین ویرایش:

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
302
به عنوان کسی که هر دو کنسول رو داره ps5 نسخه بهتری هست چون علاوه بر پرفورمنس از قابلیت های دسته هم استفاده کرده و همینطور حجم کمتری برای دانلود داره و البته تو استور ارزونتره 25 در مقابل 30
اما تفاوت فریم این دو کنسول شاید در یک درصد تایم بازی باشه پس اینطوری نیست که خیلی تفاوتی داشته باشه
بازی رو من تا عرضه آپدیت شماره 2.0 دست بهش نمیزنم چون هنوزم کلی باگ داره
امیدوارم تا اون موقع یا روی گیمپس بیاد یا بشه 10 دلار🙃

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401

اینکه کنسول مورد علاقه شما در یک بخشی برتری داشته پس باید درباره اون بخش ۲۵ خط بنویسیم تا شما خوشحال بشی باید بگم که خیر، من اینکارو نمیکنم. من براساس ویدیو اطلاعات و مقایسه ها رو انجام میدم.

ادیت:
جواب به ویرایش پست بالا

این نظر و قضاوت شماست درباره من و نیازی نمیبینم که بهش اهمیتی بدم;;)

خب معلومه چون درباره همه قسمت ها مختصرتر از ویدیو نوشتم. از رزولوشن گرفته تا ری تریسینگ تا مقایسه با پچ ۱.۲۳ تا مود سی فریم و ... . ۲۴ دقیقه رو که انتظار نداری عینا ترجمه کنم؟
پس باز برمیگردیم به همینکه چون اون بخش مورد علاقه شماست دوست داشتی اونجا رو بیشتر از بقیه جاها توضیح بدم:D

چند منطقه خاص :))
بزرگوار تا به حال Cyberpunk 2077 بازی کردی ؟ مگه بازی خطی که در منطقه خاص اختلاف باشه
این خیابان شروع بازی , محل زندگی شخصیت اصلی
1645428894508.png 1645429174915.png
بازی جهان بار و هر کجا که ترافیک زیاد بشه و یا داخل پیاده رو و مارکت ها با npc ها رو به رو بشی , فریم سری x تا 40 افت می کنه
در مورد رزولوشن هم گفتم
یه اسکرین شات بیار که اختلاف رزولوشن بین دو کنسول مشخص باشه
8->
یه اسکرین شات
8->

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
چند منطقه خاص :))
بزرگوار تا به حال Cyberpunk 2077 بازی کردی ؟ مگه بازی خطی که در منطقه خاص اختلاف باشه
این خیابان شروع بازی , محل زندگی شخصیت اصلی
View attachment 245630View attachment 245632
بازی جهان بار و هر کجا که ترافیک زیاد بشه و یا داخل پیاده رو و مارکت ها با npc ها رو به رو بشی , فریم سری x تا 40 افت می کنه
در مورد رزولوشن هم گفتم
یه اسکرین شات بیار که اختلاف رزولوشن بین دو کنسول مشخص باشه
8->
یه اسکرین شات
8->

چیزی که توی ویدئو گفته به صورت فکت همینه ! دقیقا اشاره میکنه که در این چندتا منطقه که گفته (3 تا اگر اشتباه نکنم) افت فریم توی XSX و برتری فریم با PS5 هست ، اگر در این مناطق نبود مثل همیشه میگفت در همه بازی نه اینکه حتی اسم مناطق هم بیاره ! در مورد رزلوشون هم بین 5 تا 22 درصد رزلوشون روی XSX بیشتر از PS5 هست.حالا اینکه شما رزولوشن بیشتر 5 تا 22 درصدی رو ترجیح میدین یا فریم بیشتر در سه تا منطقه ، به نظر شخصی مربوطه دیگه.سرعت لودینگ XSX هم کمی سریعتره که البته فکر نکنم اصلا مشهود باشه. برای RT گفتن روی هر دوتا کنسول یک شکله.

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,555
نام
عرفان
آنالیز دیجیتال فاندری از Cyberpunk 2077 نسخه نسل نهم

تفاوت PS5 و Series X
بازه رزولوشن ها در مود پرفورمنس:

View attachment 245543View attachment 245544

در مود ری تریسینگ هر دو همیشه 1440p هستند که برای DF کمی عجیب بوده چون CDPR گفته 4K داینامیک هستش ولی هیچوقت از 1440p بالاتر ندیدند.

در کل مود پرفورمنس رو پیشنهاد کردند.

در Series S که فقط یک مود ۳۰ فریم داره، بازه رزولوشن به این صورت هست:

View attachment 245545

تفاوت های مود RT و پرفورمنس دو کنسول قویتر، در همه صحنه ها مشهود نیست و در محیط های بیرونی تقریبا هیچ فرقی وجود نداره. اما در محیط های داخلی به دلیل سایه های ری تریس شده سایه ها بسیار دقیقتر و طبیعی تر ایجاد میشن.
از طرف دیگه، با وجود اینکه بازتاب های ری تریس شده اصلا اعمال نشدند، اما در عوض برای جبرانش، تنظیمات تکنیک SSR رو در مود RT بالاتر بردند و بازتاب ها کمی کیفیت بهتری پیدا میکنند.

در مود ری تریسینگ و همینطور Series S تقریبا همیشه روی ۳۰ قفل هستند و افتی به اون صورت مشاهده نمیشه.

در سرعت لودینگ هم به دلیل استفاده از PS5 app، از SSD این کنسول استفاده کامل شده و سرعت لودینگ بهبود قابل توجهی داشته و الان در مقایسه با Series X برابر هست.

View attachment 245551
از نظر بعد فنی برای ps5 آپدیت بزرگی بوده ، قبل پچ 1.5 عملا جوک بوده :D برای سریز اکس هم که از نظر بعد فنی آپدیت بزرگی نبود! فقط از لحاظRT که اونم quality رو فدا کرد! و یکم روانی بیشتر slightly قشنگ تنبلی کردند!
دعوای FPS رو نمیفهمم! خود ویدیو میگه وقتی میخوایم”جور دستگاه ها را بکشیم برتری کامل با ماشین سونیه“ این یعنی در شرایط خاص . البته خب اونطرف رزولوشن بالاتری در سریز اکس هست و بهش اشاره میکنه مستقیم در ویدیو! و این ها کلا نمیدونم چه ربطی به جنگ کنسولی داره اینجا راه افتاده ، مشخصه مشکلات از طرف سازندست! چه ربطی به قدرت سریز اکس و ps5 برای بازی نسل پیش داره:D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401
چیزی که توی ویدئو گفته به صورت فکت همینه ! دقیقا اشاره میکنه که در این چندتا منطقه که گفته (3 تا اگر اشتباه نکنم) افت فریم توی XSX و برتری فریم با PS5 هست ، اگر در این مناطق نبود مثل همیشه میگفت در همه بازی نه اینکه حتی اسم مناطق هم بیاره ! در مورد رزلوشون هم بین 5 تا 22 درصد رزلوشون روی XSX بیشتر از PS5 هست.حالا اینکه شما رزولوشن بیشتر 5 تا 22 درصدی رو ترجیح میدین یا فریم بیشتر در سه تا منطقه ، به نظر شخصی مربوطه دیگه.سرعت لودینگ XSX هم کمی سریعتره که البته فکر نکنم اصلا مشهود باشه. برای RT گفتن روی هر دوتا کنسول یک شکله.
مگه همه بازی تست کرده ؟
کلا چند ساعت اول بازی و همین 3 منطقه رو از هر کنسول تست کرده و نتیجه این
خودش هم میگه
1645432012266.png
مارکت هم مثال می زنه
1645432078717.png
فکت چیزی که خود توماس هم اشاره می کنه
هر زمان انجین تحت فشار قرار میگیره PS5 قطعا برتر هست / اگه بخش های بیشتری از بازی تست می کرد , برتری بیشتر بود ( منطقی نبوده برای ویدیو 20 ساعت روی هر کنسول بازی کنه , فقط شروع بازی تست کرده )

چند بار گفتم این اختلاف رزولوشن بیشتر 5 تا 22 درصدی به ما نشون بده 8-> یه اسکرین شات بیار 8->
این درصد های روی کاغذ در بازی که با drs اجرا می شه اهمیتی نداره
هر فریم بر اساس عوامل مختلف رزولوشن خودش داره
مهم خروجی تصویر که خود توماس هم اشاره می کنه که عملا یکسان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر