اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
RIS رو که همه پشتیبانی می کنن(یا حداقل یه چیز مشابه بهشو)، چیز خاصی نیست یه فیلتر شارپنینگه. یه ورژن نسبتا پیشرفته تره از تنظیمات تصویر خود تلویزیون:)) اگه PC داری و می خوای امتحان کنی روی بازی Reshade نصب کن. فیلتر شارپنینگ داره و خروجیش در حد همون RISـه.
لعنتی Nvidia تو بحث ml در حد لا لیگاس و Amd در هد لیگ خلیج فارس :D
هرچی سرچ کردم amd تکنولوژی خاصی تو این بحث نداره بر عکس nvidia و همین یه بحث ی سرو یه گردن انویدیا رو بالاتر برده!!!
نمیدونم و حتما شما بهتر در جریانی که پیگیر تخصصی فنی هستی ولی میشه امیدوار بود که amd با متد یا الگوریتمی با تکنولوژی شروع کرده باش که بتونیم رو نسل بعد کارت گرافیکش با ml اوپتیمایزی رو انجام بده و کمکبگیره برای بازدهی بهتر؟؟
البته بصورت سخت افزاری چون فک کنم نرم افزاری داره کار خودشو انجام میده که خروجی هیجان انگیزیم نداشته

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
AMD همیشه از نظر تکنولوژی یـ نسل عقب تر از رقیب هاش بوده (حداقل این دهه اخیر) CPU هاش رو که همه دیگه میدونیم تا قبل معماری رایزن چه اشغال هایی بودن فقط میومد یـ هشت هسته ای تنگش میزد که شاید اندازه 3 هسته ای های اینتل هم زور نداشت ! باز خوبه اومد سری رایزن رو معرفی کرد اینتل یکم احساس خطر کرد و بلافاصله اومد CPU هاش رو از 4 هسته به 6 و 8 هسته ای ارتقا داد و سری i9 رو هم معرفی کرد همین قضیه برا GPU هم حاکمه Nvidia همیشه دست بالاتر رو داشته تو تکنولوژی که AMD تازه با معماری RDNA خودش رو بهش رسوند اونم بعد گذشت یـ نسل کامل که البته همینم هنوز تو ی سری چیزا مثل همین DLSS عقبه و بعید حالا حالا ها بهش برسه انویدیا به شدت رو مبحث هوش مصنوعی این چند وقته کار میکرده و به شدت روش سرمایه گذاری کرده که بعید بدونم نصف این رو AMD انجام داده باشه چه این نسلی که داره میاد چه نسلی که هنوز توش هستیم اگه کنسول ساز ها رفته بودن سراغ Nvidia و اینتل خیلی بیشتر از اینا جلو تر بودیم تو مبحث قدرت و پردازش مخصوصا CPU که به شدت این نسل لنگ میزد ولی خوب چون AMD هم CPU سازه و همم GPU ساز برا کنسول ساز ها ارزون تر درمیاد برن سر وقتش اگه میخواستن برن از دوتا شرکت مختلف قطعه بگیرن باید کلی هزینه اضافه میکردن

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
تا همین امروز که این پست هارو خوندم نمیدونستم DLSS چی هست. رفتم وبسایت انویدیا و تصاویر مقایسش رو دیدم. خیلی چیز خفنیه ولی البته مثل همیشه باید روی آخرین کارتهای انویدیا تستش کنیم که اینم جز سیاست های فروششونه احتمالا
بهرحال یه سرچ زدم دیدم AMD هم بیکار ننشسته و یه تکنولوژی مشابه داره به اسم RIS. که گویا کاری به ماشین لرنینگ و این حرفا نداره اما خروجی هاش خوبن.
نمیدونم کنسولای نسل بعد پشتیبانی میکنن ازش یا نه. دوستان اگر کسی در این رابطه اطلاعات بیشتری داره اینجا بزاره استفاده کنیم >:D<
این سخت افزاریه یعنی هستش رو از قبل رو تمام سرس rtx قرار داده...ماشین لرنینیگ باید داخل خود gpu قرار داده بشه ...در اصل داره با پیش بینی پیکزلها بار gpu رو کم میکنه....اونها بجای رندر . ساخت پیکزل از همان پیکزل پیش بینی شده رو تصویر نهایی استفاده میکنن...ک.نسولهای نسل بعد هم این تکلونوزی ندارن مگر اینکه اومده باشن ساختار gpu سفارشی کرده باشن و خودشون یک همچین چیزی ساخته باشن و داخل gpu قرار داده باشن که بعیده

• Like
Reactions: Paranormal

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
AMD همیشه از نظر تکنولوژی یـ نسل عقب تر از رقیب هاش بوده (حداقل این دهه اخیر) CPU هاش رو که همه دیگه میدونیم تا قبل معماری رایزن چه اشغال هایی بودن فقط میومد یـ هشت هسته ای تنگش میزد که شاید اندازه 3 هسته ای های اینتل هم زور نداشت ! باز خوبه اومد سری رایزن رو معرفی کرد اینتل یکم احساس خطر کرد و بلافاصله اومد CPU هاش رو از 4 هسته به 6 و 8 هسته ای ارتقا داد و سری i9 رو هم معرفی کرد همین قضیه برا GPU هم حاکمه Nvidia همیشه دست بالاتر رو داشته تو تکنولوژی که AMD تازه با معماری RDNA خودش رو بهش رسوند اونم بعد گذشت یـ نسل کامل که البته همینم هنوز تو ی سری چیزا مثل همین DLSS عقبه و بعید حالا حالا ها بهش برسه انویدیا به شدت رو مبحث هوش مصنوعی این چند وقته کار میکرده و به شدت روش سرمایه گذاری کرده که بعید بدونم نصف این رو AMD انجام داده باشه چه این نسلی که داره میاد چه نسلی که هنوز توش هستیم اگه کنسول ساز ها رفته بودن سراغ Nvidia و اینتل خیلی بیشتر از اینا جلو تر بودیم تو مبحث قدرت و پردازش مخصوصا CPU که به شدت این نسل لنگ میزد ولی خوب چون AMD هم CPU سازه و همم GPU ساز برا کنسول ساز ها ارزون تر درمیاد برن سر وقتش اگه میخواستن برن از دوتا شرکت مختلف قطعه بگیرن باید کلی هزینه اضافه میکردن
همون قدرت خفن orginal Xbox مدیون ibm و nvidia بود
اما بنظرم اگه نسل هشت با nvidia و اینتل استارت میشد اولا کنسول 600 یا حتی 700 دلاری میدیدم!!! :D البته حتما حتی از ps pro هم قویتر بود همون سال 2013 !!!
ولی به لطف zen این نسل و به لطف Navi چیزی نزدیک به قدرت nvidia و intel رو شاهد میشم اما حداکثر 500 دلار

KavehFrootan

کاربر سایت
Apr 5, 2020
87
متاسفانه نسل ۸ هم cpu این دو کنسول خیلی ضعیف بود اونم حتی تو بازی های مثل کشتی کج خیلی راحت میشد احساس کرد وقتی یکم صحنه شلوغ میشود یا بازی انقلابی مثل اساسینز یونیتی هم قربانی شد وگرنه چی میشد اون بازی...

• Like
Reactions: king of north

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
متاسفانه نسل ۸ هم cpu این دو کنسول خیلی ضعیف بود اونم حتی تو بازی های مثل کشتی کج خیلی راحت میشد احساس کرد وقتی یکم صحنه شلوغ میشود یا بازی انقلابی مثل اساسینز یونیتی هم قربانی شد وگرنه چی میشد اون بازی...

خیلی راحت می شد یک CPU یا GPU قدرتمند تر استفاده میکردن ولی مشکل قیمت هست و باید 600 - 700 دلار پول کنسول میدادی که با توجه به تجربه این دوتا شرکت کمتر کسی حاضره پای کنسول این پول بده

KavehFrootan

کاربر سایت
Apr 5, 2020
87
خیلی راحت می شد یک CPU یا GPU قدرتمند تر استفاده میکردن ولی مشکل قیمت هست و باید 600 - 700 دلار پول کنسول میدادی که با توجه به تجربه این دوتا شرکت کمتر کسی حاضره پای کنسول این پول بده
نه الان وضعیت cpu های Amd خیلی خوب شده اثرش رو کنسول های نسل بعد میبینی ولی کلا قدیم خیلی عقب بودن

• Like
Reactions: lomis

lomis

کاربر سایت
Aug 6, 2017
166
همون قدرت خفن orginal Xbox مدیون ibm و nvidia بود
اما بنظرم اگه نسل هشت با nvidia و اینتل استارت میشد اولا کنسول 600 یا حتی 700 دلاری میدیدم!!! :D البته حتما حتی از ps pro هم قویتر بود همون سال 2013 !!!
ولی به لطف zen این نسل و به لطف Navi چیزی نزدیک به قدرت nvidia و intel رو شاهد میشم اما حداکثر 500 دلار
ایکس باکس اورجینال سی پیو اینتل داشت...فکر میکنم هم چیب گرافیک و سی پی یو هردو نسخه m بودن ...اینجاست که قدرت intel و nvidia مشخص میشه!!! نسخه کم مصرفشون هم حتی از amd بهتر عمل کرده!!! پاور ارجینال ایکس باکس کوچک بود و درون خود کیس قرار داشت

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
ایکس باکس اورجینال سی پیو اینتل داشت...فکر میکنم هم چیب گرافیک و سی پی یو هردو نسخه m بودن ...اینجاست که قدرت intel و nvidia مشخص میشه!!! نسخه کم مصرفشون هم حتی از amd بهتر عمل کرده!!! پاور ارجینال ایکس باکس کوچک بود و درون خود کیس قرار داشت
منم همینو عرض کردم فک کنم
در مورد پاور اینترنال هم فک کنم بعد اکس باکس اورجینال دومین کنسول این برند که زمان لانچ پاورش داخلی شده:D

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
ویدیوهای ری تریسینگ بتای ماینکرفت امده! خارق العاده است!

این همون دمویی هست که روی سری اکس اجرا شده بود ؟
ویدئوی DF رو با یوتیوب تلویزیونم 4K تماشا کردم ... حقیقتا باید بگم چه نسلی بشه نسل بعدی ....

• Like
Reactions: Love Console

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این همون دمویی هست که روی سری اکس اجرا شده بود ؟
ویدئوی DF رو با یوتیوب تلویزیونم 4K تماشا کردم ... حقیقتا باید بگم چه نسلی بشه نسل بعدی ....

نه دموی بتای نسخه PC هست
میتونید تو تست سرور بتا ثبت نام کنید و اصلا خودتون تجربه اش کنید :D

• Like
Reactions: Tolkien

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
نه دموی بتای نسخه PC هست
میتونید تو تست سرور بتا ثبت نام کنید و اصلا خودتون تجربه اش کنید :D
متاسفانه مدتی هست سیستم درخور RTX ندارم ... شاید رفتم خوابگاه با سیستم بچه ها امتحان کردم ...

• Sad
Reactions: Ali Venom

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر