اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
بعضی از تلویزیون ها که به صورت خودکار تصاویر رو آپسکیل میکنن جریانشون چیه؟
من الان مانیتورم اسوس pb258q که 2k هست. اختلاف تصویر بین رزولوشن fhd و 2k بسیار محسوسه. چه در بازیها و چه در فایل های تصویری. از اونطرف وقتی pc رو به تلویزیون که 4k هستش وصل میکنم. تقریبا هیچ اختلافی بین fhd و 2k. یا 2k و 4k نمی بینم. خیلی این موضوع برام گیج کنندس.
یه سوال دیگه هم در مورد فایل های تصویری داشتم.
بعضی از فایل ها با رزولوشن پایین تر کیفیت تصویر بسیار بالاتری دارن از فایل مشابهشون در رزولوشن بالاتر. شما اطلاعاتی در این مورد دارید؟
ببین بحث تلویزیون و تنظیماتش خیلی گستردست. خودش یه مقاله ی خیلی وسیع میطلبه. ولی بصورت کلی تجربه ی شخصیم به من میگه کیفیت تلویزیون خیلی بیشتر از بحث رزولوشن تاثیر گذاره. باید ببینی تلویزیونت آیا تنظیماتش درست هست یا نه ( آموزشای خوبی تو اینترنت پیدا میشه). الان بازار پر شده از تلویزیون های ارزون 4K ولی واقعا بدرد نمیخورن. آپ اسکیل تی وی هم باز برمیگرده به کیفیت و قیمت تلویزیون. تلویزیونای گرون قیمت معمولا کیفیت خیلی بهتری دارن.

در مجموع 4k بودن تی وی بتنهایی مهم نیست باید اولا کیفیت تلویزیون بالا باشه و در نهایت تنظیماتش هم درست باشه که شما بتونی از اون تعداد پیکسل بالاتر لذت ببری

• Like
Reactions: z2s sas

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
قطعا فاصله تاثیر گذاره. من همون ابتدا pro گرفتم و خیلی از بازیها رو هم روش تست کردم.
به نظر من محسوس ترین اختلاف در فریم ریت بعضی از بازیهاست. البته اختلاف بصری هم وجود داره ولی نه در اون حدی که کاملا این دو رو از هم متمایز کنه. اونم قالبن در انخصاری ها میشه متوجهش شد.
در کل اگر محدودیت بودجه دارید ، pro اصلا ارزششو نداره.
در ضمن ویدیو های زیادی تو یوتوب هست که میتونه کمکتون کنه.
شما خودتون تو چ فاصله ای از تی وی میشنید؟ چند اینچه؟
تفاوت هایی که میگید محدود هست رو تو چ فاصله ای بودید که حس کردین؟

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
البته سایز TV هم خیلی مهمه. هر چی سایزش بزگتر باشه رزولوشن بالاتر محسوستره. اصولا فاصله شما و اندازه تلویزیون رابطه عکس دارن. هر چی تلویزیون کوچکتر باشه باید فاصله شما باهاش کمتر بشه تا تفاوت رو احساس کنید. برای همینم خیلی PC Gamer ه ترجیح میدن که به جای رزولوشن بالاتر مانیتوری خریداری کنن که رفرش ریت بالاتری داشته باشه چون عموما سایز مانیتور کوچکتر از تلویزیونه و 4K درش خیلی نمود نداره.

در کل نظر منم همینه اگر محدودیت بودجه دارید پرو ارزشش رو نداره مخصوصا با این بازار نا بسامان قیمتها. ولی اگر پولش براتون مسئله ای نیست خوب پرو هم میتونه خرید خیلی خوبی باشه

شما هم میشه نظرتون رو ب
ین. که تفاوتی که بین پرو و معمولی دیدن رو تو چ فاصله ای از تی وی دیدین و چند اینچ بود؟

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
من خودم یه تتس کردم پلی 3 رو وصل کردم به همین 55 اینچ تو فاصله نزدیک افتضاحه کیفیت چون رزولوشن تی وی 4k بود و رزولوشن کنسول 720 اما تو فاصله دو متری خیلی خیلی کم شد تو فاصله 2.7-3 کلا محو شد.

یا مثلا تو این ویدیوهاایی که از مقایسه نخسه های پرو و اسلیم تو یوتیوب دیدم و ویدئوی 4k همون مقایسه رو دانبود کردم و رو تی وی دیدم از فاصله کمرت از یک متر تو بازیی مثل رد دد 2 یا انچارتد 4 تفاوت اصلا بنظرم چشم گیر نبود خود ویدئو هم یه جاهایی تا 800 درصد زوم میکرد اونجا میشد تفاوتی رو دید!!

یا تو مقایسه نسخه پرو با ایکس باکس وان ایکس ، رد دد 2 یکم تفاوت تکسچرها تو وان ایکس به چشم میومد.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,811
نام
malek
من خودم یه تتس کردم پلی 3 رو وصل کردم به همین 55 اینچ تو فاصله نزدیک افتضاحه کیفیت چون رزولوشن تی وی 4k بود و رزولوشن کنسول 720 اما تو فاصله دو متری خیلی خیلی کم شد تو فاصله 2.7-3 کلا محو شد.

یا مثلا تو این ویدیوهاایی که از مقایسه نخسه های پرو و اسلیم تو یوتیوب دیدم و ویدئوی 4k همون مقایسه رو دانبود کردم و رو تی وی دیدم از فاصله کمرت از یک متر تو بازیی مثل رد دد 2 یا انچارتد 4 تفاوت اصلا بنظرم چشم گیر نبود خود ویدئو هم یه جاهایی تا 800 درصد زوم میکرد اونجا میشد تفاوتی رو دید!!

یا تو مقایسه نسخه پرو با ایکس باکس وان ایکس ، رد دد 2 یکم تفاوت تکسچرها تو وان ایکس به چشم میومد.
بحث در مورد 4k و tv رو میتونید تو قسمت خودش اداومه بدید
خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

ولی اینو بگم که فریم ریت بیشتر و رزولوشن بیشتر خیلی رو تصویر تاثیر داره.تو بازیهای شوتر 4k بودن سورس و tv باعث میشه حریف رو بهتر تشخیص بدی.یه فیلم فور k با حجم 60-70 گیگی ببینی دیگه عمرا سمت فول اچ دی بری

• Like
Reactions: x23are

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474

ببین من پست های شما رو خوندم ولی کلا منظورت رو نگرفتم
اگر tv شما 55 اینچ هست و اگر اون فیلمی که گفتی 4k هست (حجمش باید بیش از 50 گیگ باشه) اون وقت تفاوت کاملا واضحه چه 2 متر دور تر از tv باشی چه 5 متر تفاوت وضوح تصویر کاملا واضحه
اینکه تفاوت کامل رو توی پرو نمیبینی چون اصلا پرو 4k نیست کی گفت انچارتد4 یا رد دد 4k روی پرو هستن؟؟ قرار نیست تفاوت انچنانی با کنسول معمولی ببینین 1440p هستن این عناوین نه 4k
و در ثانی tv شما هم میتونه عامل تعیین کننده باشه قرار نیست هر tv که 4k باشه نهایت کیفیت تصویر رو ارائه بده مثل tv های فول اچ دی که بینشون کلی تفاوت هست و هر برند کیفیت تصویر متفاوتی داره

• Like
Reactions: z2s sas and x23are

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,422
نام
علیرضا
ببین من پست های شما رو خوندم ولی کلا منظورت رو نگرفتم
اگر tv شما 55 اینچ هست و اگر اون فیلمی که گفتی 4k هست (حجمش باید بیش از 50 گیگ باشه) اون وقت تفاوت کاملا واضحه چه 2 متر دور تر از tv باشی چه 5 متر تفاوت وضوح تصویر کاملا واضحه
اینکه تفاوت کامل رو توی پرو نمیبینی چون اصلا پرو 4k نیست کی گفت انچارتد4 یا رد دد 4k روی پرو هستن؟؟ قرار نیست تفاوت انچنانی با کنسول معمولی ببینین 1440p هستن این عناوین نه 4k
و در ثانی tv شما هم میتونه عامل تعیین کننده باشه قرار نیست هر tv که 4k باشه نهایت کیفیت تصویر رو ارائه بده مثل tv های فول اچ دی که بینشون کلی تفاوت هست و هر برند کیفیت تصویر متفاوتی داره

عزیز بحث من سر فاصله هستش. ایا برای دیدن تفاوت (رزولوشن و تکسچرها) بین مدل پرو و اسلیم فاصله تا تی وی تاثیر گذاره یا خیر؟ بحث فریم ریت رو اصلا کاری ندارم.
این چیزی هم ک شما فرمودین من بین نسخه ریماکس و غیر ریماکس تو فاصله دور تفاوتی ندیدم. یعنی من نسخه 4k مستند سیاره زمین رو گرفتم با نسخه 1080 مقایسه کردم تو فاصله دور تفاوتی ندیدم اما تو فاصله نزدیک تفاوت کاملا معلوم بود.(هر دو هم HDR بودن)

• Like
Reactions: Only Xbox

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
عزیز بحث من سر فاصله هستش. ایا برای دیدن تفاوت (رزولوشن و تکسچرها) بین مدل پرو و اسلیم فاصله تا تی وی تاثیر گذاره یا خیر؟ بحث فریم ریت رو اصلا کاری ندارم.
این چیزی هم ک شما فرمودین من بین نسخه ریماکس و غیر ریماکس تو فاصله دور تفاوتی ندیدم. یعنی من نسخه 4k مستند سیاره زمین رو گرفتم با نسخه 1080 مقایسه کردم تو فاصله دور تفاوتی ندیدم اما تو فاصله نزدیک تفاوت کاملا معلوم بود.(هر دو هم HDR بودن)
جواب بحث شما
خیر تکسچرها تغییر انچنانی نسبت به مدل اسلیم ندارن و فقط رزولوشن از 1080p شده 1440p یا در بعضی موارد 1620p ولی تا رزولوشن 4k فاصله زیادی دارن
بحث دوم اینکه شما مثلا در فاصله 4 متری تفاوت ندیدین ولی در فاصله 1/5 متری دیدین که کاملا طبیعی هست ولی اختلاف در فاصله 4 متری هم نسبت به 1080p گویاست درسته فاصله نزدیک تر اختلاف رو بیشتر نشون میده ولی اختلاف 4 برابری رزولوشن چیزی نیست که فقط از نزدیک قابل دیدن باشه از همون 4 متری هم تفاوت معلومه چیزه واضحیه
در کل پرو برای شما که این قدر حساس هستید مناسب نیست بازی ها رو که نمیتونین از فاصله نزدیک به tv بازی کنید اسیب میبینه چشم

• Like
Reactions: z2s sas and x23are

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
سلام.
اقا من واقعا دیگه گمراه شدم.
تفاوت کیفیت pro و slim تو چه فاصله ای از یه تلویزیون 4k HDR مشخصه؟
مثل تفاوت فیلم 1080 و 4k هست که باید تو فاصله 1- 1.5 متر بشینم تا متوجهش بشم؟
من کمترین فاصلم با تی وی 1.5-2 متر میشه.چون از نزدیک چشام اذیت میشه. گاهی سه متری هم میشینم.
تی وی هم oled 55 هستش.

TV Size to Distance Calculator and Science

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
شما خودتون تو چ فاصله ای از تی وی میشنید؟ چند اینچه؟
تفاوت هایی که میگید محدود هست رو تو چ فاصله ای بودید که حس کردین؟
من تلویزیون 48" samsung ju7500 curved دارم. و همیشه از نزدیک بازی میکنم تقریبا یک متری.
اولا اینکه در خیلی از بازیهای قدیمی تر به صورت کلی هیچ تفاوتی بین pro و معمولی وجود نداره. در بعضی از عناوین مثل بلادبورن فقط کمی افت فریم ها کاهش یافته. حتی برطرف هم نشده!
در بازیهای جدید، تفاوت خیلی متغیره که اونم به هیچ عنوان در مورد رزولوشن احساس نکردم. چند عنوان انحصاری رو که بزاریم کنار. بیشترین تفاوت ملموس برای من در hdr بود. مثلا در بازی re7 تفاوت hdr کاملا احساس میشه و تصویر نسبت به ps4 معمولی در سطح بالاتری قرار میگیره. مخصوصا در عمق رنگ مشکی.
نکته دیگه که در کامنت دیگه فرمودید در مورد وصل کردن ps3 به تلویزیون 4k بود که گفتید کیفیت تصویر میاد پایین. در مورد تلویزیون های سامسونگ و سونی قابلیت آپ اسکیل وجود داره که حتی کیفیت تصویر رو نسبت به 1080 tv کمی بهتر میکنه. مخصوصا رنگ مشکی رو. سونی هم این قابلیت رو داره که باید به صورت دستی فعالش کنید.
در مورد بزندهای دیگه اطلاعی ندارم و باید به سایت سازنده مراجعه کنید. من الان ps3 رو هم بدون هیچ مشکلی به همین تلویزیونم وصل کردم و استفاده می کنم.
توصیه من اینه که اگر دنبال اختلاف ملموس گرافیک تکنیکی بین ps4 و pro میگردید که قابلیت های تلویزیونتون رو هم به چالش بکشه، pro قطعا نا امیدتون خواهد کرد.
اگر مشکل بودجه ندارید و دنبال کنسولی لوکس تر و زیبا تر که بعضی اوقات بهتر از نسخه معمولیش کار میکنه هستید، pro برای شما ساخته شده.
مثال دیگه بزنم و تمام. فرض کنید 10 لول تنظیمات گرافیکی داریم. ps4 اگر 5 باشه، پرو روی 5.5 می ایسته. تلخ ولی واقعی :))

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من تلویزیون 48" samsung ju7500 curved دارم. و همیشه از نزدیک بازی میکنم تقریبا یک متری.
اولا اینکه در خیلی از بازیهای قدیمی تر به صورت کلی هیچ تفاوتی بین pro و معمولی وجود نداره. در بعضی از عناوین مثل بلادبورن فقط کمی افت فریم ها کاهش یافته. حتی برطرف هم نشده!
در بازیهای جدید، تفاوت خیلی متغیره که اونم به هیچ عنوان در مورد رزولوشن احساس نکردم. چند عنوان انحصاری رو که بزاریم کنار. بیشترین تفاوت ملموس برای من در hdr بود. مثلا در بازی re7 تفاوت hdr کاملا احساس میشه و تصویر نسبت به ps4 معمولی در سطح بالاتری قرار میگیره. مخصوصا در عمق رنگ مشکی.
نکته دیگه که در کامنت دیگه فرمودید در مورد وصل کردن ps3 به تلویزیون 4k بود که گفتید کیفیت تصویر میاد پایین. در مورد تلویزیون های سامسونگ و سونی قابلیت آپ اسکیل وجود داره که حتی کیفیت تصویر رو نسبت به 1080 tv کمی بهتر میکنه. مخصوصا رنگ مشکی رو. سونی هم این قابلیت رو داره که باید به صورت دستی فعالش کنید.
در مورد بزندهای دیگه اطلاعی ندارم و باید به سایت سازنده مراجعه کنید. من الان ps3 رو هم بدون هیچ مشکلی به همین تلویزیونم وصل کردم و استفاده می کنم.
توصیه من اینه که اگر دنبال اختلاف ملموس گرافیک تکنیکی بین ps4 و pro میگردید که قابلیت های تلویزیونتون رو هم به چالش بکشه، pro قطعا نا امیدتون خواهد کرد.
اگر مشکل بودجه ندارید و دنبال کنسولی لوکس تر و زیبا تر که بعضی اوقات بهتر از نسخه معمولیش کار میکنه هستید، pro برای شما ساخته شده.
مثال دیگه بزنم و تمام. فرض کنید 10 لول تنظیمات گرافیکی داریم. ps4 اگر 5 باشه، پرو روی 5.5 می ایسته. تلخ ولی واقعی :))
میان بحثتون موتور اپسکل هیچ ربطی به کنتراست و عمق رنگ مشکی نداره.این نکته رو خواستم یاد اوری کنم.رنگ مشکی به نوع پنل تلویزیون بستکی داره.
البته مدل ju7500 سامسونگ هم که فرمودید اصلا نمیتونه hdr رو کامل نمایش بده و کلا تلویزیون ضعیفی هستش.حالا شما اینهمه تفاوت تو hdr دیدید عجیب هستش.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
میان بحثتون موتور اپسکل هیچ ربطی به کنتراست و عمق رنگ مشکی نداره.این نکته رو خواستم یاد اوری کنم.رنگ مشکی به نوع پنل تلویزیون بستکی داره.
البته مدل ju7500 سامسونگ هم که فرمودید اصلا نمیتونه hdr رو کامل نمایش بده و کلا تلویزیون ضعیفی هستش.حالا شما اینهمه تفاوت تو hdr دیدید عجیب هستش.
چقدر شما زیبا نتیجه گیری کردید. من کی گفتم موتور آپ اسکیل ربطی به HDR داره؟ فاز ورمیدارین که سوتی بگیرید ولی دریغ از اینکه متن کامنت طرف مقابلت رو بخونی.
HDR رو نمیتونه کامل نمایش بده یعنی چی؟ از کجات در آوردی ؟
پنل من HDR10 ساپورت هست که توسط نتفلیکس و BD و... ساپورت شده و همچنین HDMI 2.0 FULL BANDWITH .
سال 2015 بهترین پنل گیمینگ بود و نقطه ضعف بزرگش زاویه دید که باعث شد امتیازاش کمی بیاد پایین. برای بهترین نتیجه در داینامیک رینج هم حتما باید کالیبر بشه.
این که من اینهمه تفاوت رو تو تلویزیون خودم دیدم اصلا عجیب نیست. اینکه شما ندیده و ندانسته نظر کارشناسی میدی خیلی عجیبه
...........................
البته که رنگ مشکی و کنتراست به پنل ربط داره. خوب شد این نکته رو هم یادآوری کردی. ما تا الان فکر میکردیم به نوع کابل برق ارتباط داره مهندس!
صدها مقاله در نت وجود داره که تصدیق میکنه در آپ اسکیل رنگ ها و کنتراست تصاویر بهبود پیدا میکنه. خودت زحمتشو بکش برو بخون. در این مورد به خصوص هم اینپوت یکیه ولی ملاک قیاسم تلویزیون قدیمی تر فول اچ دیم بود. قاعدتا نه دلیلی هست نه نیازی و نه شغلم اینه که بخوام روی صدها مدل و برند خروجی تست کنم و تا مثلا بهبود رنگ ها در آپ اسکیل رو به کسی ثابت کنم.

آخرین ویرایش:
  • Like

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
چقدر شما زیبا نتیجه گیری کردید. من کی گفتم موتور آپ اسکیل ربطی به HDR داره؟ فاز ورمیدارین که سوتی بگیرید ولی دریغ از اینکه متن کامنت طرف مقابلت رو بخونی.
HDR رو نمیتونه کامل نمایش بده یعنی چی؟ از کجات در آوردی ؟
پنل من HDR10 ساپورت هست که توسط نتفلیکس و BD و... ساپورت شده و همچنین HDMI 2.0 FULL BANDWITH .
سال 2015 بهترین پنل گیمینگ بود و نقطه ضعف بزرگش زاویه دید که باعث شد امتیازاش کمی بیاد پایین. برای بهترین نتیجه در داینامیک رینج هم حتما باید کالیبر بشه.
این که من اینهمه تفاوت رو تو تلویزیون خودم دیدم اصلا عجیب نیست. اینکه شما ندیده و ندانسته نظر کارشناسی میدی خیلی عجیبه
...........................
البته که رنگ مشکی و کنتراست به پنل ربط داره. خوب شد این نکته رو هم یادآوری کردی. ما تا الان فکر میکردیم به نوع کابل برق ارتباط داره مهندس!
صدها مقاله در نت وجود داره که تصدیق میکنه در آپ اسکیل رنگ ها و کنتراست تصاویر بهبود پیدا میکنه. خودت زحمتشو بکش برو بخون. در این مورد به خصوص هم اینپوت یکیه ولی ملاک قیاسم تلویزیون قدیمی تر فول اچ دیم بود. قاعدتا نه دلیلی هست نه نیازی و نه شغلم اینه که بخوام روی صدها مدل و برند خروجی تست کنم و تا مثلا بهبود رنگ ها در آپ اسکیل رو به کسی ثابت کنم.
تلویزیون شما تو اکثر موارد مثل سیستم لوکال دایمینگ کنتراست و عمق رنگها و روشنایی هم تو تصاویر hdr و هم sdr ضعیف هستش.عزیز تلویزیون شما تو همون سالی هم که خرید کردید ضعیف بود چه به برسه به الان.شما برو نقد تلویزیونتون رو تو سایت رتینگز مطالعه کن متوجه میشی.
در مورد بقیه صحبت هاتون هم نظری ندارم.!!
موفق باشید

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,711
تلویزیون شما تو اکثر موارد مثل سیستم لوکال دایمینگ کنتراست و عمق رنگها و روشنایی هم تو تصاویر hdr و هم sdr ضعیف هستش.عزیز تلویزیون شما تو همون سالی هم که خرید کردید ضعیف بود چه به برسه به الان.شما برو نقد تلویزیونتون رو تو سایت رتینگز مطالعه کن متوجه میشی.
در مورد بقیه صحبت هاتون هم نظری ندارم.!!
موفق باشید
خب حالا به شما چه ارتباطی داره و همینطور به این بحث؟
باشه تلویزیون من بده ماله شما خوبه. دیگه ام باهات قهرم. :))
. . .
فازت چیه؟
این که مبتدی هستی و خیلی علاقه داری شبیه حرفه ای ها حرف بزنی و مشخصا مفهوم هیچکدوم از چیزایی که گفتی رو نمی دونی، شدیدا آزار دهندس. انقدر از موضوع پرتی که اصلا ارزش نداره باهات در موردش حرف بزتم. تا همین جاهم زیاده روی کردم.
فقط اینو در نظر داشته باش براساس همون نقد رتینگز من این مدل رو خریدم.
دیگه نظری ندارم!! :))

آخرین ویرایش:
  • Like

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
خب حالا به شما چه ارتباطی داره و همینطور به این بحث؟
باشه تلویزیون من بده ماله شما خوبه. دیگه ام باهات قهرم. :))
. . .
فازت چیه؟
این که مبتدی هستی و خیلی علاقه داری شبیه حرفه ای ها حرف بزنی و مشخصا مفهوم هیچکدوم از چیزایی که گفتی رو نمی دونی، شدیدا آزار دهندس. انقدر از موضوع پرتی که اصلا ارزش نداره باهات در موردش حرف بزتم. تا همین جاهم زیاده روی کردم.
فقط اینو در نظر داشته باش براساس همون نقد رتینگز من این مدل رو خریدم.
دیگه نظری ندارم!! :))
چقدر تو بی ادبی.رفتی تو لیست سیاه. خوش باشی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر