اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
کی میخواین از این رایز دست بکشین؟ این بازی بالاترین گرافیک کل نسل هشتم رو داره اصلا. یک میلیارد هم چند ضلعی استفاده شده روی کاراکترش. رزولوشنش هم 4K هست و فریمش بالای 120 فریمه :| بخدا من یه نفر خسته شدم هر جا که رفتم دیدم رایز رایز میکنن.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
کی میخواین از این رایز دست بکشین؟ این بازی بالاترین گرافیک کل نسل هشتم رو داره اصلا. یک میلیارد هم چند ضلعی استفاده شده روی کاراکترش. رزولوشنش هم 4K هست و فریمش بالای 120 فریمه :| بخدا من یه نفر خسته شدم هر جا که رفتم دیدم رایز رایز میکنن.
آخه چیز دیگه ای ندارن که بهش بنازن . فقط گرافیک این بازی هست. چیکار کنن خب . یه نسل همش از لحاظ گرافیک عقب بودن

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من نمیدونم فاز بعضیا چیه!؟ تو این انجمن کسی تو موضوع تاپیکها هم فعالیت میکنه بالاخره یکی پیدا میشه یه ایرادی بگیره!

شما شاید خوشت نیاد حداقل به اون آدمایی که خوششون میاد به جای چرت و پرت و فن بازی دوتا اطلاعات جدید به دست بیارن احترام بزار انجمن که فقط برای یه نفر ساخته نشده.

اینم آغاز ترول:

آخه چیز دیگه ای ندارن که بهش بنازن . فقط گرافیک این بازی هست. چیکار کنن خب . یه نسل همش از لحاظ گرافیک عقب بودن

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
من نمیدونم فاز بعضیا چیه!؟ تو این انجمن کسی تو موضوع تاپیکها هم فعالیت میکنه بالاخره یکی پیدا میشه یه ایرادی بگیره!

شما شاید خوشت نیاد حداقل به اون آدمایی که خوششون میاد به جای چرت و پرت و فن بازی دوتا اطلاعات جدید به دست بیارن احترام بزار انجمن که فقط برای یه نفر ساخته نشده.

اینم آغاز ترول:
بهتره قبل از اینکه پست بدی یه تفکری در مورد کلمه "چرت و پرت" و جمله ای که میسازی بکنی بعد. من فقط نظرم رو گفتم و با کسی هم کاری ندارم و جایی هم نگفتم انجمن مال یه نفره! مگه غیر از اینه که توی این چند هفته اخیر هزاران مدل خبر در مورد گرافیک رایز اومده؟ یه بار میگن کاراکتر های ما چندین میلیون تا پولیگون داره. یه بار میگن فلان چیز بود شد فلان چیز. آدم خسته میشه دیگه. از روزی که رایز منتشر شده هرروز ایننا رو میشنویم و اکثرا هم تکراری بودن و چیز جدیدی ندیدیم. مسئله این نیست که گرافیک بازی بالا نیست مسئله اینه که یکه تاز نیست. همین الانش inFamous گرافیکی رو به اجزا گذاشته که جایی مثل دیجیتال فاندری حال کرده باهاش و به تعریف و تمجید پرداخته. اما این رایز رو طوری کردن که آدم فکر میکنه دیگه روی دست این گرافیک نیست و تا 50 سال آینده چنین چیزی به وجود نمیاد و ...

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,776
نام
محمد
بهتره قبل از اینکه پست بدی یه تفکری در مورد کلمه "چرت و پرت" و جمله ای که میسازی بکنی بعد. من فقط نظرم رو گفتم و با کسی هم کاری ندارم و جایی هم نگفتم انجمن مال یه نفره! مگه غیر از اینه که توی این چند هفته اخیر هزاران مدل خبر در مورد گرافیک رایز اومده؟ یه بار میگن کاراکتر های ما چندین میلیون تا پولیگون داره. یه بار میگن فلان چیز بود شد فلان چیز. آدم خسته میشه دیگه. از روزی که رایز منتشر شده هرروز ایننا رو میشنویم و اکثرا هم تکراری بودن و چیز جدیدی ندیدیم. مسئله این نیست که گرافیک بازی بالا نیست مسئله اینه که یکه تاز نیست. همین الانش inFamous گرافیکی رو به اجزا گذاشته که جایی مثل دیجیتال فاندری حال کرده باهاش و به تعریف و تمجید پرداخته اما والا روزانه شاهد هزاران تا خبر در موردش نیستم و مورد ترول هم قرار میگیره! اما این رایز رو طوری کردن که آدم فکر میکنه دیگه روی دست این گرافیک نیست و تا 50 سال آینده چنین چیزی به وجود نمیاد و ...
همین امروز از inFamous و موتور گرافیکیش کلی اطلاعات جدید اومده، کسی دوست داشت میتونه بره اون اطلاعات رو بزاره اینجا. فکر نکنم کسی با قضیه مشکل داشته باشه :D حالا فن های بازی به هر دلیل اطلاعات رو نمیزارن باعث نمیشه به اون کسی که به گرافیک Ryse علاقه داره بگیم اطلاعات رو نزار.

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
رایز تنهای بازی ایه که یوروگیمر با فیلم و cg مقایسش کرده تاپیکاش تو سایتای حرفه ای مثل b3d موجوده هر اطلاعاتی که کرایتک ازش میده بیرون یه تاپیک جدید براش میزنن و کلی روی تکنیکاش بحث میشه ولی قبول دارم این اطلاعات به درد این انجمن که یارو براش لینک میزاری سواد خوندنشو نداره بعد میاد باهات کل کل میکنه نمیخوره.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
همین امروز از inFamous و موتور گرافیکیش کلی اطلاعات جدید اومده، کسی دوست داشت میتونه بره اون اطلاعات رو بزاره اینجا. فکر نکنم کسی با قضیه مشکل داشته باشه :D حالا فن های بازی به هر دلیل اطلاعات رو نمیزارن باعث نمیشه به اون کسی که به گرافیک Ryse علاقه داره بگیم اطلاعات رو نزار.

اتفاقا از صبح داشتم pdf اون رو میخوندم و از قسمتهای مهمش عکس انداخته بودم که خلاصشو تو همین تاپیک بزارم ولی الان دیگه بی خیالش شدم چون ممکنه یه نفر پیداش بشه یه چیز دیگه بگه لینک pdf هاشو میزارم دوستان علاقه مند برن دانلود کنن:

این لینک در مورد تکنیکهای استفاده شده برای Visual Effectsـهای بازی هست که تو GDC دربارش صحبت کردن:

GDC Vault - The Visual Effects of inFAMOUS: Second Son

اینم لینک تکنولوژیهای به کار رفته برای رندرینگ بازی هست که البته الان از دسترس خارج شده ولی احتمالا دوباره در دسترس قرار میگیره اگه قرار نگرفت من pdf ـشو دانلود کردم بعدا یه جا آپلود میکنم:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/95467269/GDC2014_Bentley_Adrian_Infamous_Engine_Postmortem.pdf

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
من هم موافقم و فکر میکنم باید گذاشتن اطلاعات رایز بن بشه چون تنها موضوعیه که تو هر تاپیکی میری اسمش اونجا هست!آدم خسته میشه خب:d

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
رایز تنهای بازی ایه که یوروگیمر با فیلم و cg مقایسش کرده
لینک ؟! چون من تنها بازی که دیدم یوروگیمر یا همون Digital Foundry برای توصیفش از لفظ CG استفاده کنه inFAMOUS: Second Son بود .

At a confirmed 1080p resolution as well, Sucker Punch's latest is the most polished and CGI-like title on display.
Digital Foundry: Hands-on with PlayStation 4 • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
لینک ؟! چون من تنها بازی که دیدم یوروگیمر یا همون Digital Foundry برای توصیفش از لفظ CG استفاده کنه inFAMOUS: Second Son بود .

Digital Foundry: Hands-on with PlayStation 4 • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

خسته نباشی این لینکی که گذاشتیو تاریخشو نگاه کردی؟ مال نمایش اولیه بازیه یعنی قبل دان گرید شدن گرافیک که البته شما سونی فنها زیر بارش نمیرید پس بیخیال.

اول بررسی رایز تو سایت یورو گیمر فقط دوتا پاراگراف داره درباره cg و فیلم حرف میزنه :)) کجاشو بزارم برات ؟

Ryse looks so very different that it calls to mind a debate on visual presentation we followed with much interest back in January 2012. Tech guru Timothy Lottes - then of Nvidia, now at Epic - presented an interesting theory about the difference in presentation between a Hollywood Blu-ray movie and a typical video game. His blog post - unfortunately - is now gone, but you can get the gist of the discussion in this Digital Foundry article, where Lottes concludes:

The debate was interesting enough that even a Hollywood CG professional contributed:

We do what is essentially MSAA. Then we do a lens distortion that makes the image incredibly soft (amongst other blooms/blurs/etc). Softness/noise/grain is part of film and something we often embrace. Jaggies we avoid like the plague and thus we anti-alias the crap out of our images," said Pixar's Chris Horne. "In the end it's still the same conclusion: games oversample vs. film. I've always thought that film res was more than enough res. I don't know how you will get gamers to embrace a film aesthetic, but it shouldn't be impossible."

Well, of all the games we've seen since then, Ryse is arguably the closest we get to a practical example of this theory - and it looks quite spectacular for much of its duration.

Next-Gen Now: Ryse: Son of Rome • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

Of course, its filmic qualities extend beyond anti-aliasing and post-processing. As with a number of other next generation titles, Crytek has adopted a physically-based lighting and shading model with Ryse

Digital Foundry vs. Ryse: Son of Rome • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,114
نام
مصطفی
حالا رایز و اینکه در مورد گرافیکش زیاد بحث شده یا نه بذاریم کنار، تو تاپیکی که عنوانش اینه " تمامی اخبار مربوط به رزولوشن و کیفیت اجرایی بازی ها" مسلماً قرار نیست در مورد گیم پلی و شخصیت پردازی بازی ها صحبت کنیم !

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
خسته نباشی این لینکی که گذاشتیو تاریخشو نگاه کردی؟ مال نمایش اولیه بازیه یعنی قبل دان گرید شدن گرافیک که البته شما سونی فنها زیر بارش نمیرید پس بیخیال.

اول بررسی رایز تو سایت یورو گیمر فقط دوتا پاراگراف داره درباره cg و فیلم حرف میزنه :)) کجاشو بزارم برات ؟

Next-Gen Now: Ryse: Son of Rome • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

Digital Foundry vs. Ryse: Son of Rome • Articles • DigitalFoundry • Eurogamer.net

IF افت گرافیکی پیدا کرده ؟؟؟؟؟؟ :))
یکی از خنده اور ترین پست هایی که توی انجمن زده میشه مربوط به پست ها جنابعالی ی چه پست هاتون در مورد مقایسه ها چه عکس های الفا ی order
با توجه به پست های گهر بارتون IF افت گرافیکی داشته دیگه نه ؟؟؟؟

E3
22729807566537058382.png

retali
99314700988841185555.jpg
با توجه به سخنانت باید نتیجه گیری کرد که ryse هم افت گرافیکی شدیدی پیدا کرده
34530752029337054576.jpg

راستی اخر نگفتی AA کدوم یکی از این دو بهتره IF یا RYSE ؟؟؟؟ برای پاسخ به سوالت متن DF رو نقل قول میکنم
The presentation is meticulously clean, almost pristine - operating with a full 1920x1080 framebuffer alongside a modified form of SMAA T2x that stands apart as
the most impressive utilisation of post-process anti-aliasing we've seen on any platform

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-vs-infamous-second-son

آخرین ویرایش:

framerate

کاربر سایت
Oct 18, 2013
220
IF افت گرافیکی پیدا کرده ؟؟؟؟؟؟ :))
یکی از خنده اور ترین پست هایی که توی انجمن زده میشه مربوط به پست ها جنابعالی ی چه پست هاتون در مورد مقایسه ها چه عکس های الفا ی order
با توجه به پست های گهر بارتون IF افت گرافیکی داشته دیگه نه ؟؟؟؟

E3
22729807566537058382.png

retali
99314700988841185555.jpg
با توجه به سخنانت با نتیجه گیری کرد که ryse هم افت گرافیکی شدیدی پیدا کرده
34530752029337054576.jpg

نخند راست میگه infamus نسبت به e3 افت گرافیک داشته...چرا اینطورید شما به زور میخواید چیزی ک نیستو جا بدید...یکم واقع بین باشید....

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
987
نام
Esmaiel
مال نمایش اولیه بازیه یعنی قبل دان گرید شدن گرافیک که البته شما سونی فنها زیر بارش نمیرید پس بیخیال
:))
:|
این فنهای سونی نیستند که زیر بار چیزی قرار نیست برن
این شما هستید که میخواین چیزی رو که وجود نداره رو به زور به دیگران تحمیل کنید
این بحث شیرین دانگرید رو وبسایت DualShockers به راه انداخت و خودش هم دست از پا درازتر تمومش کرد
inFAMOUS: Second Son Pictures Show that There Was No "Downgrade" Since E3 2013 | DualShockers
شما فعلا برید دانگرید Forza Motorsport 5 رو جمعش کنید تا بعد! (آدمو مجبور میکنید چیکار کنه ها! :|)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر