آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟

آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟؟

• بله

رای‌ها: 179 54.1%
  • خیر

رای‌ها: 152 45.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    331
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
چرا اکثر مدیرها و یا اعضای تحریریه و یا کاربران فعال فن PS3 هستن اگر این بحث ها در مورد MGS یا U2 بود حتماً چند تا مدیر و یا عضو تحریره رو میدیدم که داشتن ازش دفاع میکردن و کسی رو که به بازی ایراد میگرفت به باد انتقاد میگرفتن ولی تو قسمت 360 و در یک تاپیک مخصوص عنوان انحصاری 360 هر کس هر جور که دلش میخواد بازی رو کوچیک میکنه و هیچ اتفاقی هم نمی افته غیر از این که چهار نفر که به معنای واقعی اعصابشون خرد شده و می خوان از بازیی که دوسش دارن دفاع کنن بن میشن !!؟ اگر اشتباه میکنم روشنم کنید ! بحث منطقی میکنیم !
وقتی ملت میان حرف مفت میزنن چی باید جوابشونو داد ؟

بازیی که اندازه یه دوزاری نواوری نداره ! داستانش هم که معلوم نیست کدوم یکی از نویسنده های B-movie ها براشون نوشته ! اخه چی داره که تحول باشه ؟
اخه ملت برا Deus Ex هم نمیرن از این ترد های خوشحال بزنن ! اونوقت دوستان جنابعالی برای Shit و Nice و Fu*k تاپیک متحول کردن صنعت گیم رو زدن !
میشه بگی این بازی کجاش تحوله ؟

این که همین عزیزانی که گفتی فن PS3 هستن ( به نظر شما ) اومدن علیه این بازی موضع میگیرن به خاطر اینه که از بازی خوششون نیومده ! به نظرشون ضعیف بوده ! همیشه که Advertising نباید رو گیمر تاثیر بزاره !
باز یه ادم شادی میاد میگه مگه این غول بیابونی شخصیت پردازی نداشت ؟ اخه این که عمر بازی کردنش از Xbox اورجینال اونورتر نمیره اخه ادم بهش چی بگه !
به خدا شخصیت پردازی هاپو کومار بهتر از اینه !

من خودم Gears of war 1&2 رو بازی کردم.
با توجه به اینکه اینجا حرف از تحول زده میشه باید گفت که تو این نسل دیگه چیزی به عنوان تحول وجود نداره.بیشتر تحولات تا الان انجام شده.بازی های این نسل فقط میتونن اون تحولات رو به تکامل برسونن که به نظر من Gears of war همین کار هم نتونست بکنه.نمونه های تحول رو دوستان در صفحات قبل به درستی اشاره کردن.
به عیسی مسیح قسم که تو بازی سنتر غریبم و هراسم از بن هست وگرنه جواب تو میدادم:biggrin1:
مگه اینجا میخوان سرتو قطع کنن!!!!
اگه حرف منطقی داری بزن!مطمئن باش اینجا کسی الکی بن نمیشه.کسی با کسی دشمنی نداره که الکی بن کنه.

نه واقعا شما متوجه اشتباهت نمیشی که هیچ بازم همونو تکرار میکنی!
فروش نمیتونه ماهیت یه بازی رو زیر سوال ببره . هر چند که این بازیهایی که شما نام میبری Uncharted 2 یا Killzone 2 واقعا خوب فروختند.مثکه روی فروش حساب ویژه ای باز کردی!فروش 2 میلیون کیلزون 2 برای 6-7 ماه پیش بود احتمالا الان به مرز 3 میلیون رسیده.

به نظر من Geow بازی بدی نبود ولی اینطور نیست که به خاطر پیاده کردن یه سری المانهایی مثل دوربین روی شونه و سنگر گیری (با شدت بیشتر) که در بازیهای قبل از اون دیده بودیم ، بتونیم بگیم که تحول ایجاد کرده! منجمله اینکه فاقد یه داستان حتی نه چندان خوب بوده .
من با نظر امید موافقم.
من قبلا یک کم سه میزدم درباره G.O.W و فکر میکردم بازی واقعا منحصر به فردی هست نمیگم بده ها! نه ولی خب وقتی صحبت از تحول و شاهکار و... میاد وسط یعنی باید بازی رو با بازی هایی چون MGS یا Doom و... مقایسه کرد و دید که آیا چیز جدیدی رو برای گفتن داشته یا نه؟ بسیاری از بازی های صاحب نام رو میشه بر یک اساسی طبقه بندیشون کرد مثلا COD گیم پلی سریع با دشمن های زیاد داره که آدم رو شدیدا میبره تو بازی در مقابل MGS گیم پلی تقریبا کندی داره که داستان و شخصیت پردازی منحصر به فردی داره یا Doom جو و گیم پلی خودش رو داره یا Max Payne با جو و نوآوری ها و شخصیت پردازیش معروف هست یا همین God OF War که من ازش بیزارم با اون سیستم دکمه زنیش که من هرجا شنیدم هرکس هر بازی ای رو که دیده باید بینشون یک دکمه میزدیم یا فکر میکنم QTE بهش میگن فورا گفته God Of War و یا فارنهایت و... ولی Gears Of War جدا چیز منحصر به فردی رو نشون نمیده که بگیم تحول هست مثلا دوربین بازی یا کاورگیری بازی همه قبلا تو بازی های دیگه وجود داشتن برای همین که به اعتقاد من Gears Of War هیچ تحول به خصوصی در صنعت گیم به پا نکرد حالا اینکه یک چیزی رو تکمیل کرد نمیشه گفت تحول ایجاد کرد خب خیلی ها لامپ های مختلف رو تولید کردن ولی شما همیشه ادیسون رو به عنوان مخترع برق و لامپ میشناسید یا وقتی از شما میپرسن مخترع هواپیما کی بود ؟ میگید برادران رایت درحالی که هواپیمایی که برادران رایت درست کردن کجا و هواپیمایی که الان در آسمان ها هستند کجا! ...

در کل Gears Of War رو در معنای یک Game عالی میدونم برای Xbox 360 در سوم شخص ولی اگر بخوایم ازش توی تاریخچیه گیم نام ببرید به خیلی از بازی ها کم لطفی کردیم.

درضمن این رو یادم رفت بگم کسی که میگه Gears Of War تحول داشته باشه اول بینش خودش رو به تحول بگه چون خمیده دویدن یا اره بر روی اسلحه داشتن رو یک تحول نمیشه نامید در این صورت Assassin`s Creed رو میشه خدای تحول دونست. اینها مشخصه های شخصی یک بازی هستند مثلا هیچکس نمیتونه بیادبگه وایسادن و شلیک کردن در RE یک تحول هست! ولی همه میان میگن نوع دوربین در RE4 یک تحول بود.

آخرین ویرایش:
اخه ملت برا Deus Ex هم نمیرن از این ترد های خوشحال بزنن ! اونوقت دوستان جنابعالی برای Shit و Nice و Fu*k تاپیک متحول کردن صنعت گیم رو زدن !

باز یه ادم شادی میاد میگه مگه این غول بیابونی شخصیت پردازی نداشت ؟ اخه این که عمر بازی کردنش از Xbox اورجینال اونورتر نمیره اخه ادم بهش چی بگه !
:confused::eek:
فقط این تاپیک برای این زده شده که نظر بقیه هم دونسته بشه، تو چه کار به خوشحال یا ناراحت بودنش داری نیما؟

واقعا از حرفت تعجب کردم! مگه برای اینکه یه شخصیت، خوب باشه باید عمرش از کارکرد فلان دستگاه بیشتر باشه؟؟!
مگه Niko Bellic نیست؟ هنوز 2 سال از ورودش به بازیای رایانه ای نمیگذره که الان به عنوان یکی از بهترین و یا بهترین شخصیت این نسل شناخته میشه!

در ضمن من هم خودم هم سایر اطرافیانی که میشناسم از Marcus خوششون اومده، حالا یا من مشکل دارم یا اطرافیام!:)

خواهشا اگه میخوای ایراد بگیری سعی کن بنی اسرائیلی نباشه!

پ.ن. چقدر امضای من به این تاپیک میخوره!:)

آخرین ویرایش:
بازیی که اندازه یه دوزاری نواوری نداره !

من جوابه حرفاتو نمیدم. جوابتو بزرگایه گیم اسپات و ign میدن:

گیم اسپات:

Gears of War is an outstanding technical achievement, but in addition to looking and sounding amazing, it's a seriously awesome action game.

Stellar graphics reset the bar for what consoles can do visually

great soundtrack and killer sound effects

ign:

Virtually flawless. An excellent musical score, awesome atmospheric audio cues and spot-on sound effects. Crank it up.

It's here that you truly realize what a masterpiece Epic has created in Gears of War

جوابه بقیه حرفاتم گرفتی. شما اگه از یه بازی خوشت نمیاد بحثش جداست ولی با این جور حرفها فقط خودتونو زیره سوال میبرید. این بازی زمانه خودش گیم اسپات دربارش میگه "Stellar graphics reset the bar for what consoles can do visually" . از لحاظه گیم پلی و موزیک ازش ستایش میشه. این بازی در زمانه خودش حداقل از لحاظ گرافیکی برایه کنسولها یه تحول بود. این حرفیه که کارشناسایه گیم اسپات و ign گفتن. حتما شما کارشناستر از اونایی؟

آخرین ویرایش:

بازیی که اندازه یه دوزاری نواوری نداره ! داستانش هم که معلوم نیست کدوم یکی از نویسنده های B-movie ها براشون نوشته ! اخه چی داره که تحول باشه ؟
میشه بگی این بازی کجاش تحوله ؟

این که همین عزیزانی که گفتی فن PS3 هستن ( به نظر شما ) اومدن علیه این بازی موضع میگیرن به خاطر اینه که از بازی خوششون نیومده ! به نظرشون ضعیف بوده ! همیشه که Advertising نباید رو گیمر تاثیر بزاره !

ببین وقتی میخوای با بقیه بحث کنی باید بیای روی زمین و کنار بقیه بشینی و بحث کنی ! نه اینکه از بالا به همه نگاه کنی و خیال کنی که هر چی که شما فکر میکنی و یا حس میکنی و ... درسته و بقیه از دم غلط میگن ! تو همه کشورها موقع رای گیری یه پسر 18 ساله یا یه پیرمرد 70 ساله یا رئیس جمهور یا بقال سر کوچه و ... همه و همه فقط یک رای دارن می دونی چرا ؟ چون هیچ کس کامل نیست ! هیچ کس از دیگری به تمام معنا برتر نیست ! دید همه یکسان نیست و ...

وقتی شما میای همچین عبارتی رو

بکار میبری یعنی خودت رو از عده کثیری برتر میدونی و باقی ماجرا ! خیلی ها موافقن که گیرز تحول ایجاد کرد و خیلی ها هم به این معتقد نیستند ! ولی اکثریت به صورت متفقل القول معتقدند که این بازی یک بازی بزرگ هست ! بکار بردن جملاتی مانند

بازیی که اندازه یه دوزاری نواوری نداره !

جالب نیست ! به این سوالها جواب بدید ما روشن شیم !

1- چرا بازیی که هیچ نوآوری نداشته ( حتی اندازه یک دوزاری ) و شخصیت پردازیش هم در حد هاپوکومار نیست و موسیقیهای داغون داره و داستن ضعیف و گرافیک معمولی ، باید در صدر این لیست قرار بگیره ؟ یعنی گیم اسپات حرف مفت زده ؟

2- چندتا TPS نام ببر که امتیازات بالاتر از گیرز گرفتن ! اگه به 5 تا رسید گیرز بازی آشغالی هست ! و سراسر تقلید !! لازم نیست بگردی ! فقط اینجا رو ببین !

3- فرض میکنیم همه این 80 نفری که گفتن گیرز تحول بوده اصغر هستن ( البته خود عبارت تحول هم قابل بحث هستش و معنای عام نداره ! ) این 110 سایتی که به این بازی میانگین امتیاز 9.4/10 دادن هم اصغر هستن ؟

4- به نظر شما ، شما و این دوستان که شاید سابقه گیمریتون نصف سن و یا سابقه این مجلات و سایتهای معتبر نیست دچار تبلیغات زدگی نمیشید و اونها ( اون مجلات ) دچار تبلیغات زدگی میشن ؟ من ادعایی روی سابقه گیمریم ندارم ! ولی میدونم که همه مجلات با هم در یک زمان و روی یک موضوع دروغ نمیگن و دوبار یک اشتباه رو مرتکب نمیشن !

امیدوارم که یه بازنگری در طرز فکرتون بکنید ! اگر هم نمیتونید یا نمیخواید ( همین روش رو ترجیح میدید ) به طرز فکر ملت احترام بذارید !

Gears of War برترین بازی در سبک خودش هست و این یک واقعیت هست ! واقعیت رو قبول کنید ! ویا اگر نمیتونید بهش احترام بذارید ! به عنوان یک حقیقت تلخ !;)

واقعا جا داره از ایجاد کننده ی تاپیک تشکر کنم، چون فهمیدم خیلی از دوستانی که اینجا پست دادن منطقی و فهمیده بودن، من فکر میکردم فقط افراد کمی باید اسمشون رو میذاشتن اصغر! ولی الان کاملا نظرم عوض شده....

من از 5-6 سالگیم بازی می کنم! ، بازی های ضعیف و قوی هم بازی کردم.
GeOW تو یه چیز تک بود که کمتر تو بازیهای دیگه دیده بودم یا مثل این ندیده بودم
تو جو دادن! ، چه قبل از اومدنش چه در حین بازی! بازی چیز خاصی که بتونی اسم ببری نداشت ، ولی منو چندین ساعت نشوند پای 360 و بازی رو 7-8 بار تموم کردم!
بخاطر این که یه جو خاص ایجاد می کرد! ، حالا نمیدونم چجوری!
مثلا نسخه 2 بازی خیلی بهتر شده بود ، از هر لحاظ ، اما من نتونستم 2 مرحله بیشتر جلو برم. چون اون جو ماله 2 سال قبلش بود و دیگه شور بازی خوابیده بود.

من از 5-6 سالگیم بازی می کنم! ، بازی های ضعیف و قوی هم بازی کردم.
GeOW تو یه چیز تک بود که کمتر تو بازیهای دیگه دیده بودم یا مثل این ندیده بودم
تو جو دادن! ، چه قبل از اومدنش چه در حین بازی! بازی چیز خاصی که بتونی اسم ببری نداشت ، ولی منو چندین ساعت نشوند پای 360 و بازی رو 7-8 بار تموم کردم!
بخاطر این که یه جو خاص ایجاد می کرد! ، حالا نمیدونم چجوری!
مثلا نسخه 2 بازی خیلی بهتر شده بود ، از هر لحاظ ، اما من نتونستم 2 مرحله بیشتر جلو برم. چون اون جو ماله 2 سال قبلش بود و دیگه شور بازی خوابیده بود.

یعنی شماره دوم رو بازی نکردی؟؟؟؟؟؟؟اگر بازی نکردی ازت خواهش میکنم که حتما بری بازی کنی:biggrin1:واقعا بی نظیره.در مورد جو هم زدی وسط خال.تو همین شماره دوم وقتی که مرحله اول تموم میشه تازه بازی شروع شده در اصل.همون لحظه که تازه اسم بازی رو صفحه حک میشه.یه موسیقی حماسیه به نظیر شروع میشه که واقعا نظیرش رو نشنیدم.بعد سربازها رو نشون میده و اون یارو ژنرال صحبت میکنه.فقط همون حرفاش کافیه که آدمو دیوونه کنه.تو اون صحنه ایی که زن دام میمیره باور کن بعدش منم دیوونه شدم عین وحشیها لوکاست میکشتم:biggrin1:واقعا گریم گرفته بود.انگار نه انگار بازی بود.جوش دوبلش همه و همه عین فیلم بود.راستی دوبله این بازی رو نباید فراموش کرد.چون واقعا نقطه قوتی بزرگی بود.من که عاشق صدای مارکوسم.واقعا دیوونم میکنه

این پستهای این چند صفحه رو خوندم به جرات میگم که تو این دو سه سالی که تو بازی سنتر بودم و حتی قبلش که عضو نبودم و فقط پستها رو میخوندم هیچوقت اینجا رو به این گله گشادی و هرج و مرجی ندیده بودم. یه سری افرادی که متاسفانه جزوشون کاربره پرمیوم و کاربره فعال و ... هست نه تنها سعی در آروم کردنه اوضاع ندارن بلکه خودشون هیزم رو آتیشه این دعوا میریزن. متاسفانه هر کسی هم که لقبی بغله اسمش داره خدا رو هم بنده نیست و به اندازه بزرگیه اون لقب، گستاخیه بیشتری نشون میده.
اینجا متاسفانه برایه بعضیا شده تاپیکه کوبوندنه GeOW. بازی که بزرگانه صنعته گیم اونو ستایش کردند. بازیهایه بزرگ هم هیچوقت با حرفهایه انسانهایه کوچک، خراب نمیشن. همینقدر که این بازی اینقدر حساسیت برانگیزه نشون دهنده بزرگیشه. من فکر میکنم جوابه افرادی که با حسه تنفر و عقده وارده این تاپیک میشن چیزی نیست جز سکوت.

این پستهای این چند صفحه رو خوندم به جرات میگم که تو این دو سه سالی که تو بازی سنتر بودم و حتی قبلش که عضو نبودم و فقط پستها رو میخوندم هیچوقت اینجا رو به این گله گشادی و هرج و مرجی ندیده بودم. یه سری افرادی که متاسفانه جزوشون کاربره پرمیوم و کاربره فعال و ... هست نه تنها سعی در آروم کردنه اوضاع ندارن بلکه خودشون هیزم رو آتیشه این دعوا میریزن. متاسفانه هر کسی هم که لقبی بغله اسمش داره خدا رو هم بنده نیست و به اندازه بزرگیه اون لقب، گستاخیه بیشتری نشون میده.
اینجا متاسفانه برایه بعضیا شده تاپیکه کوبوندنه GeOW. بازی که بزرگانه صنعته گیم اونو ستایش کردند. بازیهایه بزرگ هم هیچوقت با حرفهایه انسانهایه کوچک، خراب نمیشن. همینقدر که این بازی اینقدر حساسیت برانگیزه نشون دهنده بزرگیشه. من فکر میکنم جوابه افرادی که با حسه تنفر و عقده وارده این تاپیک میشن چیزی نیست جز سکوت.
من هم با این دوستمون موافقم;)

به هر حال نظر سنجی همه چیز رو نشون میده :biggrin1:
بله : 84
خیر : 58

Last edited by a moderator:
به هر حال نظر سنجی همه چیز رو نشون میده :biggrin1:
بله : 84
خیر : 58
خب اصولآ توی تاپیکهای این طوری کسی کاری به محتوا نداره ! طرفدارای 360 میان میگن بله ! (حتی اگه از بازی خوششون نیاد) و طرفدارای PS3 هم میگن خیر (حتی اگه بازی رو انجام نداده باشن !)
مهم نظرات دوستان هست که این طور که مشخصه 70,80% اونایی که رآی مثبت دادن , به خاطر گرافیک بالای بازی عبارت "تحول" رو مناسب میدونن. خیلی جالبه ! (اگه گرافیک یه بازی کنسول نسل جدید در سال دومش بالا باشه , اسمش میشه تحول !)

من جوابه حرفاتو نمیدم. جوابتو بزرگایه گیم اسپات و ign میدن:

این دوتا سایت از کجا اومدن؟ مگه هرچی اینا گفتن وحی منزله؟ بزرگا؟ رسوایی گیم اسپات یادتونه؟ واقعا فکر میکنید اینا محض رضای خدا میشینن و از یک بازی تعریف میکنند . قضیه فساد سایتها گوش فلک رو کر کرده نمیدونم شما چرا نشنیدین. بهتره بدونین حتی اگر بحث پول هم نباشه همیشه پشت پرده مدیا یک چیزی افکار عمومی رو کنترل میکنه. همون عاملی که تو بحث موسیقی رپ بخورد ملت میده اینجا هم میتونه گیرز رو بده . از نظر من گیرز همون قدر گیم سطحی و سبک ـه که رپ تو موسیقی. واقعا فکر میکنید میلیونها دلار پول تبلیغات برای فلان گیم به کجا میره . اصلا قضیه رو طور دیگه ای در نظر بگیریم . شما ناشر یک بازی هستید و میخواهید به سود بیشتر از چیزی که انتظار دارید برسید . اصلا سعی نمیکنید نظر حضرات کارشناس رو بطرف خودتون برگردونید؟ معلومه که وقتی فلان سایت نمره بالا میده تاثیر میزاره و فروش رو بیشتر میکنه.
اتفاقا اگر مسی رو کارشناس بدونیم همین سازندگان گیم هستند که تو مصاحبه هاشون ندیدم این بازی رو بعنوان تحول معرفی کنند
خیلی متاسفام که نشون میدین هنوز فرهنگ ازاد بودن رو ندارید و وقتی فرصت بحث داده میشه فکر میکنید که حتما کنترل باید بالای سرتون باشه یا فورا تاپیک قفل بشه

اگر توان بحث دارید در خدمتتون هستیم وگرنه استفاده از کلماتی مثل تنفر و حسادت بیشتر حالات و افکار شما رو در برابر منتقدان نشون میده و خوشحال میشم که ادامه ندید در غیر این صورت شرمنده تون میشم.

دوستان لطفا بجای اسپم دادن نظر و تحلیلی اگه دارید ارائه کنید.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or