آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟

آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟؟

• بله

رای‌ها: 179 54.1%
  • خیر

رای‌ها: 152 45.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    331
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
ار حالا به بعد با تاپیک ها اینجوری زیاد سر کار داریم.هر کی از هر بازی که خوشش میاد میره یه تاپیک میزنه.
آیا به نظرتون بازی گوسفند وحشی تحولی در صنعت گیم بود؟
آیا بازی هاپوکومار ساخت شرکت آفتابه سازی قزوین ،صنعت گیم را زیر و رو کرد؟
جالب تربعضی از نظرات که کمتر خرد و اندیشه ای از ان متصاعد میشود.حتی در دفاع از عنوان تاپیک هم نیست.
شاید باید کلمه تحول رو یه بار دیگه برای دوستان تعریف کرد.

آخرین ویرایش:
یعنی همه بازیهایی که نمرات بالا گرفتن آشغال هستن و الکی نمره گرفتن درسته ؟ چون قاعدتاً هیچ ناشری نمیخواد بازیش کم فروش کنه و سیبیل همه رو چرب میکنن ! میدونید که کسی که رشوه بگیره زورش میاد کار راه بندازه !

کسی نگفته پول گرفتن من لو رفتن قضیه پول گرفتن رو یاد اوری کردم که ظاهرا شما نشنیدین. ضمن اینکه رشوه دادن برای جا دادن عنوان ضعیف بین عناوین خوبه و به این معنی نیست که عنوان خوب اصلا نداریم. ضمنا پول خرج کردن فقط کار مایکروسافت نیست و سونی و هر شرکت دیگه ای که پول داشته باشه سعی میکنه نظر منتقدها رو بخره پس لطفا جنگ کنسول و شرکت راه نیاندازید.
این طرز فکرتون اصلاً جالب نیست !

اتفاقا طرز فکر شما اصلا جالب نیست که اجازه میدین صاحبان رسانه هدایتتون کنند . کسانی که منو میشناسند میدونن در هر زمینه ای مثل موسیقی , سینما و گیم نظر خودم رو دارم و ضمن احترام به نظر بقیه مستقل از تبلیغات فکر میکنم. اصولا امتیاز دهی که بخواد جهت افکار رو تعیین کنه یکی از بیخود ترین کارهاست و معتقدم فرد باید بشینه و خودش مسائل مورد علاقه اش رو بسنجه و امتیاز بده نه اینکه چون کارشناس گیم اسپات گفته فلان بازی شاهکاره پس حتما هست.
کسی ثابت نکردتش
چند سال قبل به اعتراف یکی از نویسندگان همین سایتها ثابت شد.

سلام !
ببخشید آقا کوروش قصد فضولی ندارم، پلتفرماتون همینا هست که زیر اسمتون زدید دیگه؟
اگه اینطوری باشه، اینطور فکر میکنم که شما شماره ی دوم بازی رو انجام ندادید، با این حساب چه طور در مورد این بازی اینطور صحبت میکنید و نظر میدید؟

بله دقیقا همینها هستند و تعدادی رو فروختم ولی نکته اینجاست که تاحالا شماره اول تحول بود و حالا که 2 رو بازی نکردم 2 صنعت گیم رو متحول کرده. تا اونجایی که یادم میاد اره برقی تو 1 هم بود

آخرین ویرایش:
میدونید چرا نوید قاطی کرد اون حر فارو زد ؟؟؟
بخاطره اینکه یکی از بچه های xbox live هست و درک میکرد قضیه رو مثله من حسابی حرسش در اومد
اون قاطی کرد اونجوری برخورد کرد
من هیچی نگفتم

چون ارزش نداره اینجا کسی باری بازی که نمیشناسیدش بحث اضافه بکنه این اخرین پستی بود که من زدم فقط خواهش میکنم در مورده بازی که درک نکردید یا به مقدار لازم بازی نکردید هیچ وقت در موردش بحث نکنید مخصوصا اگه تو تاپکیک چند نفر باشن که این بازی خوراک روزو شبشون باشه و کامل بشناسند بازی رو
شما احتمالا غیب گو هستید دوست عزیز؟از کجا میدونید ما بازی رو بازی نکردیم؟
من هم نگفتم تعریف کنید و یا بد بگید ! مخالف حق داره حرفش رو بزنه و موافق هم حق داره حرفش رو بزنه !
این کاریه که آقای lycan داره برعکسشو میکنه...
یعنی هر کسی محالفه بره به جهنم و تو این انجمن مثلا دسته بالا نیاد!
وقتی ملت میان حرف مفت میزنن چی باید جوابشونو داد ؟
باید گفت plz shut آپ؟:دی
این که همین عزیزانی که گفتی فن PS3 هستن ( به نظر شما ) اومدن علیه این بازی موضع میگیرن به خاطر اینه که از بازی خوششون نیومده
هر کسی حقشه نظرشو بگه،این مشکل شماست که فکر میکنید هر کس فن پی اس 3 هست از این بازی خوشش نمیاد و هر کس بی طرفه یا فن 360 هست یا از پی اس 3 بیزاره میگه بازی خوبی بود
جوابتو بزرگایه گیم اسپات و ign میدن
خب این مشکل مملکت گیمراس،فکر میکنن فقط این ها آدمن و گیمر ها مخصوصا ایرانیا هیچ چیزی از گیم بارشون نیست...مطمئنا مخالفت میکنین ولی من که میدونم اون ته دلاتون همینه:biggrin1:
وقتی ملت میان حرف مفت میزنن چی باید جوابشونو داد ؟
شما هم جزئی از ملتید:-"
کسی ثابت نکردتش
این دیگه مشکل از اطلاعات خودتونه
______
والا ما از وقتی به دنیا اومدیم میکرو دستمون بود:دی تقریبا همه کنسول ها رو بازی کردم،به جرات میگم gears of war 1 خوب بود اما 2 اش ضعیف تر ظاهر شد و پسرفت داشت که این یعنی 2 اش 0 بود...

بله دقیقا همینها هستند و تعدادی رو فروختم ولی نکته اینجاست که تاحالا شماره اول تحول بود و حالا که 2 رو بازی نکردم 2 صنعت گیم رو متحول کرده. تا اونجایی که یادم میاد اره برقی تو 1 هم بود
ممنون.
حالا هر کی میخواد هر طور فکر کنه،
به نظرم 2 کاملا مکمل شماره ی 1 بود از همه نظر، اگه قرار بود موفقیت شماره 1 اتفاقی باشه، این موفقیت در شماره ی 2 تکمیل نمیشد...
در ضمن حالا 2 تا سایت توشون قضیه ی زیر میزی و... هست، تکلیف Critic Score ـه تقریبا 9.4 برای هر دو بازی که بر پایه ی بیش از 80 Review هست چی میشه؟ اونا هم همه فساد امتیازی انجام دادن؟

دوستانی که مثل این آقا صحبتی برای ارایه ندارن پستی نزن که باعث ایجاد مباحث کاذب بشه.

سلام
برادر شما از گردراه اومدی و این حرفو بما میگی
اتفاقا افرادی مسه شما که از قرار معلوم زیاد از این تاپیک اگاهی ندارن نباید این حرفارو بزنن وگرنه تو این تاپیک پره از حرفا بی ربط
اخه میدونی
از قدیما میگن
اگه یه نفر گفت گیرز عالیه باور نکن
اگه دونفر گفتن گیرز عالیه شک کن به نظر خودت
اگه دیدی بیشتر از سه نفر میگن گیرز عالیه به اشتباه بودنه نظرت شک نکن

کسی نگفته پول گرفتن من لو رفتن قضیه پول گرفتن رو یاد اوری کردم که ظاهرا شما نشنیدین. ضمن اینکه رشوه دادن برای جا دادن عنوان ضعیف بین عناوین خوبه و به این معنی نیست که عنوان خوب اصلا نداریم. ضمنا پول خرج کردن فقط کار مایکروسافت نیست و سونی و هر شرکت دیگه ای که پول داشته باشه سعی میکنه نظر منتقدها رو بخره پس لطفا جنگ کنسول و شرکت راه نیاندازید.

اتفاقا طرز فکر شما اصلا جالب نیست که اجازه میدین صاحبان رسانه هدایتتون کنند . کسانی که منو میشناسند میدونن در هر زمینه ای مثل موسیقی , سینما و گیم نظر خودم رو دارم و ضمن احترام به نظر بقیه مستقل از تبلیغات فکر میکنم. اصولا امتیاز دهی که بخواد جهت افکار رو تعیین کنه یکی از بیخود ترین کارهاست و معتقدم فرد باید بشینه و خودش مسائل مورد علاقه اش رو بسنجه و امتیاز بده نه اینکه چون کارشناس گیم اسپات گفته فلان بازی شاهکاره پس حتما هست.

چند سال قبل به اعتراف یکی از نویسندگان همین سایتها ثابت شد.

آقا کوروش من خودم قبل از اینکه 360 بگیرم از گیرز بدم میومد و ... و وقتی هم که گرفتمش بازیش نکردم ! با اکراه رفتم سمتش و بازیش کردم ( هیچ گونه تبلیغاتی هم روی من نشده بود ! من اصلاً اون موقع تو این فارومها نمی اومدم و دچار تبلیغات هم نمیشدم باالطبع ) و برادرم هم همینطور هنوز هم تو این سایتها نمیاد و بحث های این جوری نمی کنه و به نظرش این بحث ها همش چرت و بیخوده اما با تمام این تفاسیر گیرز یک تجربه کاملاً جدید و موفق در پرونده بازیبازی من بود و هیچگونه تبلیغاتی هم در موردش ندیده بودم !

در مورد هیلو 3 هم به همین شکل ! دفعه اول که دیدمش واقعاً نا امید شدم ولی وقتی شروع کردم به بازی کردن ( با اکراه !! ) بعد از مرحله سوم جذب بازی شدم ! و چندین بار بعد از انجام بازیهای مختلف برگشتم و هیلو 3 رو بازی کردم و ... اونهم اواخر 2008 و با وجود بازیهایی که معرف حضورتون هست !

یعنی تا الان تبلیغات روی من اثری نداشته و تنها بازیی رو که شاید بشه گفت امکان اثر گذاشتن تبلیغات بر روی من رو داشته Forza 3 هست ( چون در دورانی که سر این بازی اظهار نظرهای جنجالی میشد من تو این سایت بودم ) که اون رو هم رد میکنم ! چون قبلش کلی با Forza 2 حال کرده بودم و تو Forza 3 به اوج رسیده !

شما چرا پیش داوری میکنید ؟ من و برادرم مگه عقل نداریم ؟ دو نفر آدم تحصیل کرده که بازیهای مختلف در سبک های مختلف رو بازی کردن ، از ICO که در سال 2006 بازی کردم بگیرید تا Okami , FFX , FFXII , SoC, VP2 , SH , GTA, SC,black و استار کرافت و ... تا همین Halo 3 , GeoW, Fable 2 و ... من نمیگم تجربه بازیبازیم زیاده ( که نیست ) ولی سبکهای مختلف رو تجربه کردم و شاهکارهای زیادی رو دیدم .

من اگر اجازه میدادم رسانه ها هدایتم کنن الان تو همه بانکها حساب داشتم ! هر چی که 20:30 میگفت از دم قبول میکردم و همه جنسهایی که میخریدم اونهایی بودن که تبلیغشون میشد !

مشتری ها عقل دارن ! اگر گیرز یک بازی پوشالی بود که الکی بزرگش کرده بودن نسخه دوش دوباره انقدر فروش نمیرفت ! و یک سال تمام تو Live در صدر باقی نمیموند !

بچه ها وقتی یک ip جدید عرضه میشه که تمام سایت ها با امتیازات بسیار بالا و نقد های بسیار خوب نسبت به این بازی برخورد می کنند این بدین معنیست که این بازی یک بازی کاملا موفق بوده.پس بنابراین شک و شبهه ای در مورد اینکه این بازی یک بازی بسیار عالی بوده باقی نمی مونه.

وقتی یک ip جدید فروش چندین میلیون نسخه ای داره
بدین معنیست که قشر گیمرها که قبل از این تجربه ای از این بازی نداشته اند کاملا نسبت به این بازی ترغیب شده اند و با تجربه کردن این بازی و پیشنهاد کردن این بازی به دوستانشون باعث فروش بالای این بازی می شن.
نکته حائز اهمیت اینه که علل گرایش قشر گیمر به این بازی جدید وجود چیزهای جدیدی در این بازی بوده که باعث اغنا شدن این قشر شده است و اون چیزهای جدید اسمش "تحول" است.

حالا این تحول برای یک عده می تونه در گرافیک باشه برای عده دیگه اره کردن باشه برای بعضی جو سفت و سنگین و خونریز جنگی ای باشه که در هیچ بازی پیش از این مشاهده نشده یا روش جدید و متحول گونه ی reload اسلحه باشه برای دیگران شیوه اکشن و بسیار نوین در حالت دویدن باشه و برای عده کثیری جذابیت بی نظیر split screen & multiplayer باشه که آخرین بار شاید فقط در بازی های دو بعدی سگا تجربه کرده باشیم.

call of duty بدون شک تحولی برای بازی های اول شخص بود.شاید عده ای بگن این بازی کجا اسمش تحول بود؟ولی بدون شک وقتی یک ip جدید با فروش عالی و امتیازات عالی و جو جنگی که در هیچ بازیه قبل از اون سابقه نداشته تونسته تا این حد گیمرو درگیر بازی کنه اسمش تحوله.تحول فقط این نیست که کارهای عجیب و غریب بتونیم در بازی انجام بدیم.وقتی قشر گیمر خودش احساس میکنه بازی که داره انجام میده و احساسی که از این بازی داره در قبل از سابقه نداشته این یعنی تحول.

همه منتقدهای بازی هیلو براشون یک تحول بوده.همینطور برای گیمرها.شاید عده ای بگن یه بازی اول شخص که قبل از این همه میکشتیم و میرفتیم جلو کجاش اسمش تحوله؟ولی به قول بلژینسکی:کنترل بازیهای اول شخص روی کنسول رو زنده کرد.این یعنی تحول.

"شما چرا پیش داوری میکنید ؟ من و برادرم مگه عقل نداریم ؟"
یعنی ما بی عقلیم که حق نداریم در مورد بازی حرف بزنیم؟؟؟؟

آقا کوروش من خودم قبل از اینکه 360 بگیرم از گیرز بدم میومد و ... و وقتی هم که گرفتمش بازیش نکردم ! با اکراه رفتم سمتش و بازیش کردم ( هیچ گونه تبلیغاتی هم روی من نشده بود ! من اصلاً اون موقع تو این فارومها نمی اومدم و دچار تبلیغات هم نمیشدم باالطبع ) و برادرم هم همینطور هنوز هم تو این سایتها نمیاد و بحث های این جوری نمی کنه و به نظرش این بحث ها همش چرت و بیخوده اما با تمام این تفاسیر گیرز یک تجربه کاملاً جدید و موفق در پرونده بازیبازی من بود و هیچگونه تبلیغاتی هم در موردش ندیده بودم !

در مورد هیلو 3 هم به همین شکل ! دفعه اول که دیدمش واقعاً نا امید شدم ولی وقتی شروع کردم به بازی کردن ( با اکراه !! ) بعد از مرحله سوم جذب بازی شدم ! و چندین بار بعد از انجام بازیهای مختلف برگشتم و هیلو 3 رو بازی کردم و ... اونهم اواخر 2008 و با وجود بازیهایی که معرف حضورتون هست !

یعنی تا الان تبلیغات روی من اثری نداشته و تنها بازیی رو که شاید بشه گفت امکان اثر گذاشتن تبلیغات بر روی من رو داشته Forza 3 هست ( چون در دورانی که سر این بازی اظهار نظرهای جنجالی میشد من تو این سایت بودم ) که اون رو هم رد میکنم ! چون قبلش کلی با Forza 2 حال کرده بودم و تو Forza 3 به اوج رسیده !

شما چرا پیش داوری میکنید ؟ من و برادرم مگه عقل نداریم ؟ دو نفر آدم تحصیل کرده که بازیهای مختلف در سبک های مختلف رو بازی کردن ، از ICO که در سال 2006 بازی کردم بگیرید تا Okami , FFX , FFXII , SoC, VP2 , SH , GTA, SC,black و استار کرافت و ... تا همین Halo 3 , GeoW, Fable 2 و ... من نمیگم تجربه بازیبازیم زیاده ( که نیست ) ولی سبکهای مختلف رو تجربه کردم و شاهکارهای زیادی رو دیدم .

من اگر اجازه میدادم رسانه ها هدایتم کنن الان تو همه بانکها حساب داشتم ! هر چی که 20:30 میگفت از دم قبول میکردم و همه جنسهایی که میخریدم اونهایی بودن که تبلیغشون میشد !

مشتری ها عقل دارن ! اگر گیرز یک بازی پوشالی بود که الکی بزرگش کرده بودن نسخه دوش دوباره انقدر فروش نمیرفت ! و یک سال تمام تو Live در صدر باقی نمیموند !

مطمئنا هیچ کس حس نمیکنه که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته مگر اینکه بتونه از یه موضع بیطرف به قضیه نگاه کنه و ضمنا هیچ کس هم نمیاد اعتراف کنه من تحت تاثیر بزرگنمایی ها رفتم بازی رو خریدم اگر قرار بر حس کردن بود که اکثریت در مقابلش مقاومت میکردن . همین که تو هر جمله مون یکبار اسم گیم اسپات و IGN رو بیاریم و ندونیم که اونا چرا باید برتر از ما باشند نشون میده به اندازه کافی تحت تاثیر هستیم.
ضمنا من اصلا در مورد LIVE نظر ندادم و نمیگم حتما ولی میتونه ( شاید ) تحولی در بخش انلاین کنسولها باشه.

ولی بدون شک وقتی یک ip جدید با فروش عالی و امتیازات عالی و جو جنگی که در هیچ بازیه قبل از اون سابقه نداشته تونسته تا این حد گیمرو درگیر بازی کنه اسمش تحوله

دوست عزیز معنی جدیدی از کلمه تحول رو من از شما یاد گرفتم . فکر کنم باید این رو بنام خودتون ثبتش کنید.

خوب بنده و اونائی که باید جواب خودشون رو گرفتن.
چه خوبه آدم یاد بگیره که به جز خودش یه 6.5 میلیارد آدم دیگه رو زمین هستن و اونا هم آدمن و اونا هم حق نظر دارن و اونا بسیار متفاوت با اونها فکر میکنن.این که بنده بگم چون بنده از موسیقی سنتی بدم میاد پس باید گند زد به این نوع موسیقی خیلی خیلی بی انصافی و تند روی هست.بنده هم یک سوال دارم.این مجله های وطنی هم آیا با رشوه خریده شدن؟؟؟؟:-"
مجله های وطنی که تو ایران هم کم نیستن.یه نمونش بازی نما . بازی رایانه.به قول بازی نما که نقد شماره دوم این بازی بهش 9.8 داد و در پایان نقد گفت کی گفته این بازی داستان نداره.آیا این 86 نفری که به گزینه بله رای دادن هم خریده شدن.قسم میخورم از اون تعدادی که به گزینه خیر رای دادن حداقل 70 درصدشون یا فن ps تشریف دارن یا این بازی رو تجربه نکردن.ولی بازهم با احتلاف خوبی کاربرا اعتقاد دارن این بازی در سبک سوم شخص تحول بود.
بنده به شخصه از god of war بسیار متنفرم.ولی هیچ وقت اینو تو بوق نکردم.بعدشم این که من بیام خیلی محترمانه بگم از این بازی بدم میاد خیلی فرق داره تا بیام بدون هیچ منطقی تمامی چیزهایی که دنیا داره تائیدش میکنه رو زیره سوال ببرم.دنیا داره میگه شخصیت کریتوس عالی هست.حالا این وسط من یه دفعه بیام بگم این اصلا شخصیت دره پیتی هست به نظرتون خوبه؟با اینکه من به شدت هم از کریتوس بدم میاد.یه مثال ساده میزنم.
اگر یکی جلوی شما وایسه و دست چپش رو بالا ببره شما از دیدگاه خودتون فکر میکنید دست راستش رو بالا گرفته و تا وقتی که خودتون رو جای اون شخص نگزارید متوجه نمیشید اون طرف دست چپش رو بالا گرفته.ما ایرنی ها عادت نکردیم برای قضاوت در هر موردی باید خودمون رو در جایگاه طرف مقابل قرار بدیم.یا حداقل قبول کنیم به جز من هم شخصه دیگری هست و انسان هست و وجود داره و وقتی وجود داره حق حرف زدن داره و وجود من وجود تو رو زیر سوال میبره.
به قول ژان پل سارتر:وجود من تو رو نفی میکند

"شما چرا پیش داوری میکنید ؟ من و برادرم مگه عقل نداریم ؟"
یعنی ما بی عقلیم که حق نداریم در مورد بازی حرف بزنیم؟؟؟؟

چرا بی ربط جواب میدی ؟ ایشون میگن شما تحت تاثیر تبلیغات داری از این بازی دفاع میکنی و میگی که بزرگ هست و من میگم من و برادرم عقل داریم و به تبلیغات هم کاری نداشته و نداریم ! و عقیدمون این هست که این بازی الان تبدیل شده به یک مرجع برای بازی های TPS !! اکثر بازیها با این بازی مقایسه میشن و الهام میگیرن !

مطمئنا هیچ کس حس نمیکنه که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته مگر اینکه بتونه از یه موضع بیطرف به قضیه نگاه کنه و ضمنا هیچ کس هم نمیاد اعتراف کنه من تحت تاثیر بزرگنمایی ها رفتم بازی رو خریدم اگر قرار بر حس کردن بود که اکثریت در مقابلش مقاومت میکردن . همین که تو هر جمله مون یکبار اسم گیم اسپات و IGN رو بیاریم و ندونیم که اونا چرا باید برتر از ما باشند نشون میده به اندازه کافی تحت تاثیر هستیم.
ضمنا من اصلا در مورد LIVE نظر ندادم و نمیگم حتما ولی میتونه ( شاید ) تحولی در بخش انلاین کنسولها باشه.

اگر یه عده اسم گیم اسپات و ign رو میارن بخاطر این هست که این سایتها دو تا از حرفه ای ترین سایتهای بازی هستن همونطور که فامیتسو هست و ... و سابقه کاریشون و مخاطبانشون هم بسیار زیاد هستن ! شناخته شده هستن و نقدهاشون هم موجود هست و میتونید ( نیم ) بریم بخونیم و بیایم بگیم که امیتازاتی که دادن چقدر با نقدهاشون همخوانی داره !

من میگم اون موقع که این بازی ریلیز جهانی شده و روش تبلیغ شده اصلاً 360 نداشتم ! و توی این سایتها هم نبودم و صدا و سیما هم که تبلیغات گیرز رو نمیکرده ! پس من چطوری باید تحت تاثیر تبلیغات قرار میگرفتم ؟ و یا هیلو !!

اتفاقاً به نظر من همین تاثیر گرفتن از یک خبر که گیم اسپات رشوه میگیره و امتیاز ساختگی میده که اثبات هم نشده و مدام روش پافشاری بشه خودش تاثیر پذیری از تبلیغات هست ! شما از کجا میدونی که اون شرکت بازی ساز پول داده که طرف نقد خوب بنویسه و بعد نویسنده احساس عذاب وجدان کرده !!!!!!!!! و اعتراف کرده ! از کجا معلوم که کسی که با این بازی پدر کشتگی داشته نیومده باشه و با پول دادن به اون منتقد طرف رو تحریک کرده باشه که همچین حرفهایی بزنه و دروغ بگه ؟ ( اینها احتمالات هستن و هیچکس نمیتونه رد و یا تاییدشون کنه )

من میتونم بسته به طرز فکرم توی سایتها بگردم و هر خبری رو که به مذاقم خوش میومد رو مورد استناد قرار بدم و برای خودم یه دنیای ساختگی بسازم ! کاری که به نظرم افراد دگر اندیش در عرصه بازی در حال انجام دادنش هستن ! خود شما هم که دارید میگید

مطمئنا هیچ کس حس نمیکنه که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته مگر اینکه بتونه از یه موضع بیطرف به قضیه نگاه کنه

شما چطور میتونی ثابت کنی که موضعت بی طرفانه هست ؟ کدوم دادگاهی رای به فاسد بودن گیم اسپات داده در حالی که شما دارید میگید رشوه میگیرن و نقدهاشون پولی هست وبازیهای کوچک رو بزرگ جلوه میدن ؟ مگه همین چند وقت پیش یه تاپیک نزدن تو بخش اخبار که گفت یوبی به یه مجله در پیت آلمانی پول داده ( به ادعای همین مجله ) تا به ACII امتیازات بالا بدن ؟ اون خبر شد مدرک ؟ شد حکم الهی ؟ شد واقعیت ؟

خوب بنده و اونائی که باید جواب خودشون رو گرفتن.
چه خوبه آدم یاد بگیره که به جز خودش یه 6.5 میلیارد آدم دیگه رو زمین هستن و اونا هم آدمن و اونا هم حق نظر دارن و اونا بسیار متفاوت با اونها فکر میکنن.این که بنده بگم چون بنده از موسیقی سنتی بدم میاد پس باید گند زد به این نوع موسیقی خیلی خیلی بی انصافی و تند روی هست.بنده هم یک سوال دارم.این مجله های وطنی هم آیا با رشوه خریده شدن؟؟؟؟
مجله های وطنی که تو ایران هم کم نیستن.یه نمونش بازی نما . بازی رایانه.به قول بازی نما که نقد شماره دوم این بازی بهش 9.8 داد و در پایان نقد گفت کی گفته این بازی داستان نداره.آیا این 86 نفری که به گزینه بله رای دادن هم خریده شدن.قسم میخورم از اون تعدادی که به گزینه خیر رای دادن حداقل 70 درصدشون یا فن ps تشریف دارن یا این بازی رو تجربه نکردن.ولی بازهم با احتلاف خوبی کاربرا اعتقاد دارن این بازی در سبک سوم شخص تحول بود.
بنده به شخصه از god of war بسیار متنفرم.ولی هیچ وقت اینو تو بوق نکردم.بعدشم این که من بیام خیلی محترمانه بگم از این بازی بدم میاد خیلی فرق داره تا بیام بدون هیچ منطقی تمامی چیزهایی که دنیا داره تائیدش میکنه رو زیره سوال ببرم.دنیا داره میگه شخصیت کریتوس عالی هست.حالا این وسط من یه دفعه بیام بگم این اصلا شخصیت دره پیتی هست به نظرتون خوبه؟با اینکه من به شدت هم از کریتوس بدم میاد.یه مثال ساده میزنم.
اگر یکی جلوی شما وایسه و دست چپش رو بالا ببره شما از دیدگاه خودتون فکر میکنید دست راستش رو بالا گرفته و تا وقتی که خودتون رو جای اون شخص نگزارید متوجه نمیشید اون طرف دست چپش رو بالا گرفته.ما ایرنی ها عادت نکردیم برای قضاوت در هر موردی باید خودمون رو در جایگاه طرف مقابل قرار بدیم.یا حداقل قبول کنیم به جز من هم شخصه دیگری هست و انسان هست و وجود داره و وقتی وجود داره حق حرف زدن داره و وجود من وجود تو رو زیر سوال میبره.

من بازینما رو نمیخونم و نمی دونم چی میگن پس در نتیجه نمیتونم نظر بدم ضمنا تو مجله ها هم واقعا منتقد نمیتونه بدون ملاحظه نقد کنه چون مجله هزینه داره و باید بفروشه پس معلومه که باید تا حدودی رعایت حال مخاطبان رو بکنه دقیقا مثل من که اینجا خیلی دارم کنترل میکنم که نظر واقعیم رو در مورد بازیها نگم.
فراموش نکنیم تو همین سایت تو تاپیک بازی رایانه سر یه نقد سهیل منصوری ملت چه داد و هواری راه انداخته بودن ( یادم نیست کدوم بازی ) چون واقعا چیزی رو که میدید نقد کرده بود و کمتر ملاحظه کرده بود ( ضمن اینکه همون موقع بهش گفتم هنوز نقدش ملایمه). یا مثلا من هنوز جرات نکردم ایرادات بازی Dragon Age رو بگم کاری هم ندارم سایتها امتیاز بالایی بهش دادن . اصولا وقتی ایراداتی از چیزی میبینم دلیلی نداره که چون فلان سایت یا منتقد ندیده منم خودم رو به ندیدن بزنم ضمن اینکه برای چندمین بار بحث از تحول به خوب یا بد بودن این بازی منحرف شد.

اتفاقا این طرفداران بازی ها هستند ( چه این بازی و چه بازیهای دیگه ) که توان تحمل نظر مخالف رو ندارند و زمین و اسمون رو بهم میبافند تا نظر طرف مقابل رو رد کنند. ضمن اینکه تا حالا کسی نتونسته منو متهم به طرفداری از پلتفرم خاصی بکنه.

تفاقاً به نظر من همین تاثیر گرفتن از یک خبر که گیم اسپات رشوه میگیره و امتیاز ساختگی میده که اثبات هم نشده و مدام روش پافشاری بشه خودش تاثیر پذیری از تبلیغات هست ! شما از کجا میدونی که اون شرکت بازی ساز پول داده که طرف نقد خوب بنویسه و بعد نویسنده احساس عذاب وجدان کرده !!!!!!!!! و اعتراف کرده ! از کجا معلوم که کسی که با این بازی پدر کشتگی داشته نیومده باشه و با پول دادن به اون منتقد طرف رو تحریک کرده باشه که همچین حرفهایی بزنه و دروغ بگه ؟ ( اینها احتمالات هستن و هیچکس نمیتونه رد و یا تاییدشون کنه )

من میتونم بسته به طرز فکرم توی سایتها بگردم و هر خبری رو که به مذاقم خوش میومد رو مورد استناد قرار بدم و برای خودم یه دنیای ساختگی بسازم ! کاری که به نظرم افراد دگر اندیش در عرصه بازی در حال انجام دادنش هستن ! خود شما هم که دارید میگید

شما هنوز متوجه نشدید که مخاطبم کل گیمرهاست نه شما و داداشتون. در مورد رسوایی رشوه قضیه اونقدر بزرگ بود که نشه کتمان کرد حالا شما اگه دنبال حکم دادگاه میگردید میل خودتونه اصولا اگر دلتون نخواد چیزی رو قبول کنید بزور نمیشیه بهتون قبولاند. ضمنا هنوز ربط اینکه این بازی بقول شما بزرگ بوده رو با تحول بودنش من نفهمیدم.

آخرین ویرایش:
من جوابه حرفاتو نمیدم. جوابتو بزرگایه گیم اسپات و ign میدن:

گیم اسپات:

Gears of War is an outstanding technical achievement, but in addition to looking and sounding amazing, it's a seriously awesome action game.

Stellar graphics reset the bar for what consoles can do visually

great soundtrack and killer sound effects

ign:

Virtually flawless. An excellent musical score, awesome atmospheric audio cues and spot-on sound effects. Crank it up.

It's here that you truly realize what a masterpiece Epic has created in Gears of War

جوابه بقیه حرفاتم گرفتی. شما اگه از یه بازی خوشت نمیاد بحثش جداست ولی با این جور حرفها فقط خودتونو زیره سوال میبرید. این بازی زمانه خودش گیم اسپات دربارش میگه "Stellar graphics reset the bar for what consoles can do visually" . از لحاظه گیم پلی و موزیک ازش ستایش میشه. این بازی در زمانه خودش حداقل از لحاظ گرافیکی برایه کنسولها یه تحول بود. این حرفیه که کارشناسایه گیم اسپات و ign گفتن. حتما شما کارشناستر از اونایی؟

اصلا معنی کلمه ی نواوری رو میدونی یا همینجوری رفتی هرچی تو IGN و GS دیدی کپی ، پیس کردی اینجا ؟
نگاه کن ادم خودش عقل داره یه چیزایی رو تشخیص میده ! شما هم من میگم ادم عاقل و بالغی هستی ! پس سعی کن اول معنی جمله ای که از من نقل کردی رو درک کنی بعد براش توجیهات بیاری . من گفتم بازی موزیک داغون و گرافیک خز و خیلی داره ؟ من گفتم بازی هیچی نداره که تحول ایجاد کرده باشه !

در ضمن جواب کوروش هم برات بس بود ولی شاید با 1 بار جواب گرفتن توجیه نشده باشی .
بازی که بزرگانه صنعته گیم اونو ستایش کردند. بازیهایه بزرگ هم هیچوقت با حرفهایه انسانهایه کوچک، خراب نمیشن. همینقدر که این بازی اینقدر حساسیت برانگیزه نشون دهنده بزرگیشه. من فکر میکنم جوابه افرادی که با حسه تنفر و عقده وارده این تاپیک میشن چیزی نیست جز سکوت.
اولا که حد خودتو بدون .

ثانیا اگه برای شما چهار تا Critic ، بزرگان صنعت گیم هستن برا من افرادی مثل وارن اسپکتر و پیتر مولینیو و کامیا و کارمک و گیب نیویل و ... بزرگان صنعت گیم هستن ! پس میبینی چقدر بین ادم هایی که تو فکر میکنی بزرگن با ادم های مد نظر من هستن تفاوت هست .

البته با این طرز فکر انتظاری هم نمیره از شما .

قبلا هم جوابتو گرفتی . ولی بازم همین مسئله رو میگی ! بازیهایی مثل Sims هم پرفروش ترین بودن ! خیلی بازی بزرگ و تاپی هستن ؟
شما بازی کردی ! ما هم بازی کردیم ! منکر این نیستم که نباید این بازی رو بازی کرد ! برعکس امتحان کردنش ضرری نداره ! اما وقتی بخوای برای یه بازیی که از نظر محتوایی از متوسط هم بالاتر نمیره نظر بدی ! در حد همون متوسط بهش نگاه میکنی ! من بازم میگم با اینکه خودتون رو دارین شهید میکنین تا بگین بازی متحول کننده ی صنعت گیم بوده ! ولی نبوده ! در هیچ زمینه ای !
حتی بازی نتونست شما رو برای یه دیالوگ ( اصلا چیزی به نام دیالوگ داشت یا بداهه پردازی بود ؟ ) به فکر وادار کنه ! البته بعضیا تو همون جمله ها هم تفکر میکردن که اون فحشی که مرحله اول میداد جذاب تر و سکسی ترش کرده بود یه اون فحشی که مرحله اخر داده بود ! کلا طرز تفکر خیلی از شما ها تو طول بازی رسیدن از نقطه ی A به B بوده بدون اینکه حتی ذره ای به مختون فشار بیارید ! که اصلا دارین برای چه هدفی بازی میکنین ! چون نمونه ی عینیش رو جلوی خودم دارم برام مسجله که درست میگم !

گه یه نفر گفت گیرز عالیه باور نکن
اگه دونفر گفتن گیرز عالیه شک کن به نظر خودت
اگه دیدی بیشتر از سه نفر میگن گیرز عالیه به اشتباه بودنه نظرت شک نکن
یه ضرب المثله که میگه اگه 50 میلیون هم به یه چیز احمقانه اعتقاد داشته باشن بازم اون چیز احمقانه باقی میمونه!:biggrin1:

اول از همه چیز بگم که Geow تو TOP 100 منم نیست و قصده طرفداری از این بازی رو ندارم. ولی بعضیا چنان این بازی رو مغرضانه میکوبند که انگار این بازی اینقدر مشکل داره که حتی قابله بازی کردن نیست و در حده یک Shovelware پایین میارنش!!!

این دوتا سایت از کجا اومدن؟ مگه هرچی اینا گفتن وحی منزله؟ بزرگا؟ رسوایی گیم اسپات یادتونه؟ واقعا فکر میکنید اینا محض رضای خدا میشینن و از یک بازی تعریف میکنند . قضیه فساد سایتها گوش فلک رو کر کرده نمیدونم شما چرا نشنیدین. بهتره بدونین حتی اگر بحث پول هم نباشه همیشه پشت پرده مدیا یک چیزی افکار عمومی رو کنترل میکنه. همون عاملی که تو بحث موسیقی رپ بخورد ملت میده اینجا هم میتونه گیرز رو بده . از نظر من گیرز همون قدر گیم سطحی و سبک ـه که رپ تو موسیقی. واقعا فکر میکنید میلیونها دلار پول تبلیغات برای فلان گیم به کجا میره . اصلا قضیه رو طور دیگه ای در نظر بگیریم . شما ناشر یک بازی هستید و میخواهید به سود بیشتر از چیزی که انتظار دارید برسید . اصلا سعی نمیکنید نظر حضرات کارشناس رو بطرف خودتون برگردونید؟ معلومه که وقتی فلان سایت نمره بالا میده تاثیر میزاره و فروش رو بیشتر میکنه.
اتفاقا اگر مسی رو کارشناس بدونیم همین سازندگان گیم هستند که تو مصاحبه هاشون ندیدم این بازی رو بعنوان تحول معرفی کنند

شما با این حرفت دیگه داری در و دیوار رو هم میزنی. من بشخصه قبل از خریده یه جنس حالا هر چی میخواد باشه، حتما چند تا Review دربارش میخونم. درسته تو یک نقد ممکنه بزرگنمایی برایه فروشه بیشتر باشه ولی نه تو همه نقدها. خیلی کارشناسا اعتبارشون بالاتر از این حرفاست که به یه بازیه خیلی معمولی با داستان و شخصیت پردازیه بد همچین امتیازاتی بدن.
خیلی متاسفام که نشون میدین هنوز فرهنگ ازاد بودن رو ندارید و وقتی فرصت بحث داده میشه فکر میکنید که حتما کنترل باید بالای سرتون باشه یا فورا تاپیک قفل بشه

اتفاقا آزادی بدونه نظم و ترتیب همونی میشه که گفتم: هرج و مرج. من عضوه دو ماهه نیستم اینجا ولی متاسفانه اینجا افرادی که نقشه کنترلی و ایجاده نظم رو هم دارند خودشون هیزم خشک تو آتیش میریزن.

اگر توان بحث دارید در خدمتتون هستیم وگرنه استفاده از کلماتی مثل تنفر و حسادت بیشتر حالات و افکار شما رو در برابر منتقدان نشون میده و خوشحال میشم که ادامه ندید در غیر این صورت شرمنده تون میشم.

دوستان لطفا بجای اسپم دادن نظر و تحلیلی اگه دارید ارائه کنید.

اتفاقا بحث منطقی چیزه خوبیه ولی نه تخریب. باور کن Geow حتی تو TOP 100 من نیست. من Geow2 رو اصلا بازی نکردم! اینکه شما از یه بازی خوشت نمیاد بحثش جدا ولی کوبونده یه بازی که به جرات همه کارشناسهایه سایتهایه معتبر نقدهایه مثبتی ازش داشتن چه معنی میتونه داشته باشه؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or