آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟

آیا به نظرتون GEARS OF WAR تحول بود؟؟؟

• بله

رای‌ها: 179 54.1%
  • خیر

رای‌ها: 152 45.9%

• مجموع رای دهنده‌ها
    331
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
خوبه خودتونم قبول دارید که از بازیهای دیگه این کار برداشته شده ..........
این مثالی که شما زدی در مورد این بازیها صدق نمیکنه ، چون هیچ کدوم از اون بازیها حکم استاد رو ندارن.......

دوست عزیز بد برداشت نکنی ... ولی فکر میکنم عقل به سن ارجهیت داره .

اصلا هم بد برداشت نمیکنم.حرفتون هم درست هست.این آقا از صفحه اول داره اسپم میده و حرف بی ربط میزنه و بنده هم جوابش رو نمیدم.این یک بار هم دیگه قاطی کردم.دلش هم خوش هست که منو ضایع کرده.
اینکه میگن فلان آدم متحول شده یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟معنیش نکنه میشه که یه آدم جدید به دنیا اومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
معنیش میشه این که این آدم اخلاقهای بدش رو کنار گذاشته و یه سری رفتار خوب رو از دیگران یاد گرفته و اونا رو انجام میده.این میشه معنی تحول.تحول در هر چیزی از شی تا جسم از جاندار تا بی جان همین معنی رو میده.تحول در گرز هم یعنی اون کاورگیری افتضاحی که در بازیهای قبلی بود و آدم مثلا میخواست از تیر دشمن فرار کنه جونش در میومد در این بازی با تحول روبرو شد و تونست با یه کاورگیری ساده کار آدمو راحت کنه که این کاورگیری شد سرچشمه بازیهای tps دیگه.حالا باز میخواین بپیچونین بفرمائی
این تعریف بنده از تحول در صفحه 24 تاپیک هست.حالا چه تناقضی در حرفای من این جناب پیدا کرده نمیدونم.
بعضیا مینازن به سابقه گیمر بودنشون.سال 64 اون موقع که من پای آتاری بودم این دوستان کجا بودن.سال 69 که من با سیستم COMMODORE 64 داشتم LAST NINJA بازی میکردم این دوستمون کجا بوده.
خوبه خودتونم قبول دارید که از بازیهای دیگه این کار برداشته شده ..........
این مثالی که شما زدی در مورد این بازیها صدق نمیکنه ، چون هیچ کدوم از اون بازیها حکم استاد رو ندارن.......
شما هم خوب بلدی بپیچونی.موفق باشی.
خاک بر سر اون آموزش پرورش که میگه 85 درصد مردم ما سواد دارن.مردمی که هنوز فرق تحول و انقلاب رو نمیدونن.مردمی که هنوز معنیه کلمه تحول رو نمیدونن

آخرین ویرایش:
اصلا هم بد برداشت نمیکنم.حرفتون هم درست هست.این آقا از صفحه اول داره اسپم میده و حرف بی ربط میزنه و بنده هم جوابش رو نمیدم.این یک بار هم دیگه قاطی کردم.دلش هم خوش هست که منو ضایع کرده.
آره خب شما درست میفرمایید استاد !
بعضیا مینازن به سابقه گیمر بودنشون.سال 64 اون موقع که من پای آتاری بودم این دوستان کجا بودن.سال 69 که من با سیستم COMMODORE 64 داشتم LAST NINJA بازی میکردم این دوستمون کجا بوده.
بله خب ولی با این همه سابقه ی گیمی GeOW بهترین بازی تاریخ هستش !

بر منکرش لعنت .
خاک بر سر اون آموزش پرورش که میگه 85 درصد مردم ما سواد دارن.مردمی که هنوز فرق تحول و انقلاب رو نمیدونن.مردمی که هنوز معنیه کلمه تحول رو نمیدونن
دقیقا این مثال خوبی هست برای کسایی مثل شما که هنوز فرق نوآوری و تحول رو نمیدونن
اصلا شما درست میفرمایید ! GeOW بهترین در تاریخ هستش !
300 نفر دارن توی این یه هفته سعی میکنن که شما رو قانع کنن ولی ...

آخرین ویرایش:
در ضمن GEOW برای من بهترین بازیه تاریخ هست.کسی مشکلی داره باهاش.
این بازی بعد از بازیه THE LAST NINJA 2 سیستم COMMODORE 64 برای من بهترین بازی تاریخ بود.به کسی ربطی داره؟

من دارم میپیچونم یا شما ؟؟؟
من بیسوادم یا شما؟؟؟؟
شما که معنیه تقلیدو نمیدونی بهتره نیای بحث کنی........
خودتم نمیدونی چی داری میگی ، فقط میخوای کل کل بیخود کنی.......
خودت میگی
از تمام ابزار و امکانات و المانهایی که تو بازیهای دیگه بود ولی بد پیاده شده بود رو جمع کرد و اونا رو در بازی خودش خوب پیاده کرد.
بعد میگی تقلید نیست ؟؟؟
آقای 26 ساله ، اینو به بچه 2 ساله هم بگی میگه معنیش چی میشه.......

در ضمن GEOW برای من بهترین بازیه تاریخ هست.کسی مشکلی داره باهاش.
این بازی بعد از بازیه THE LAST NINJA 2 سیستم COMMODORE 64 برای من بهترین بازی تاریخ بود.به کسی ربطی داره؟
این هم یکی از قابلیت های شما بود که تا توی بحث کم میارید میزنید به صحرای کربلا !!
بحثی نداریم ... به آدم بالغ و عاقل 26 ساله یکبار یه حرف رو میزنند !
شما با GeOW خوش باشین !

من دارم میپیچونم یا شما ؟؟؟
من بیسوادم یا شما؟؟؟؟
شما که معنیه تقلیدو نمیدونی بهتره نیای بحث کنی........
خودتم نمیدونی چی داری میگی ، فقط میخوای کل کل بیخود کنی.......
خودت میگی

بعد میگی تقلید نیست ؟؟؟
آقای 26 ساله ، اینو به بچه 2 ساله هم بگی میگه معنیش چی میشه.......

اگر اینی که شما میگی باشه تمام بازیهای دنیا تقلید هست.تفنگ و شمشیر و ماشین و در بازیهای آتاری هم بوده.اینها معانیه کلمات تحول و انقلاب و تقلید هست.خوب بخون.
تحول:استفاده از تمام ابزار و امکانات موجود و پیاده کردنشون به بهترین شکل.
انقلاب:ناراضی بودن از اون که داریم و میل به بهتر شدن و بوجود آوردن یک چیز جدید که موجب تحسین بقیه بشه.
تقلید:برداشت کردن دقیق از چیزی بدون این که کوچکترین تغییری در اون چیز پیاده بشه.

در مورد گرافیک GeoW :
اگه بخوایم این رو تحول بدونیم , پس هر کنسول نسل جدیدی یه بازی داره که توی صنعت گیم تحول ایجاد کرده ! این به نظر من اصلآ منطقی نیست و همون طور که توی صفحات قبل گفتم یه الزامه. یعنی به خاطر تفاوت در سخت افزار کنسول این نسل و نسل قبلش ایجاد میشه. معمولآ هم در سال دوم عرضه کنسول اتفاق می افته. توی PS2 بازی MGS2 رو داشتیم که سال 2001 (یک سال بعد از عرضه PS2) منتشر شد و IGN در موردش گفت :
Tell me you've found something better-looking on the market and you're a damned liar.
خیلی ها با دیدن گرافیک و ریزه کاری های MGS2 مات و مبهوت شدن ولی اسمش رو تحول نذاشتن.
سال 2006 (یک سال بعد از عرضه X360) بازی GeoW 1 رو داشتیم که گرافیکش عالی بود ولی تحول نیست.
سال 2007 (یک سال بعد از عرضه PS3) بازی Uncharted 1 رو داشتیم که گرافیک اون هم عالی بود. حتی توی کنسول از رده خارج (از نظر فنی و گرافیکی میگم !) Wii هم سال دوم یعنی 2007 بازی Super Mario Galaxy رو داشتیم که گرافیکش نسبت به کنسول عالی بود. ولی هیچ کس به Uncharted 1 , SMG نمیگه متحول ! (امیدوارم نیاین بگین که اول GeoW 1 اومده پس تحول رو ایجاد کرده !!!)
منم با دوستان هم عقیده هستم که دیگه تحول خاصی در زمینه گرافیک اتفاق نمی افته. مگر استفاده از یک تکنیک خاص و جدیدی که تا حالا ندیده باشیم.

آریا تو نمیتونی بگی چون سخت افزار قوی بوده یا کنسول نسل جدید بوده به همین خاطر ما پیشرفت گرافیکی داشتیم . وقتی که سخت افزار اجازش را نمیده چطور بتونن برات گرافیک را بیشتر کنن .
همین الان بیا من برات از نصف بیشتر شرکت ها را نام ببرم با سخت افزار های سوپر انرژی! هم نتونن یه گرافیک باقاله برات درست کنن . همین pc که هر روز هم میتونی بروزش کنی پس چرا یه شرکتی نتونیسته گرافیکه هم سطح کرایسیس به pc خلق کنه ؟
کاری که gears کرد خیلی از شرکتها نتونستن بکنن حتی تا یک سال و بیشتر هیچ بازی از لحاظ تکنیکی ازش بهتر نبود . با اینکه 2 سال بود نسل بعد شروع شده بود ! پس کاره epic بی ارزش نبوده و تنها بازی بوده که نسل بعد را به همه نشون داد پس تحول گرافیک در نسل بعد را به همه نشون داد . اینطور نبود؟
Uncharted 1 نمیتونه تحول باشه چون قبلش در gears دیده بودیم اگر از gears هم بهتر باشه ولی تفاوتش انچنان نبوده .
Super Mario Galaxy را هم نمیتونی مثال بزنی ما اینجا کلی داریم حرف میزنیم نکه مربوط به هر پلتفرم .
mgs2 هم تحول بود و قرار هم نیست که سایتها بیان بگن و از کلمه تحول استفاده کنن تو نقدهاشون که از یه بازی تعریف میکنن همون کافیه .
ولی ولفنشتاین یه تحول نبود بلکه یه انقلاب گرافیکی بود چون تو را از دنیای 2 بعدی به 3 بعدی برد .
بعضی ها همچین میگن مثل اینکه ما اصلا نمیدونیم تحول چیه . تحول برای من یه تجربه ناب هست و gears برام همون تجربه را داشته .
بکنار از گرافیک
همون Kill Switch که خیلی ازش نام میبرن که سنگر گیری و فلان داشته میخوام بپرسم واقعا چه نوع تجربه ی ناب و ماندگاری براتون داشته ؟
ولی همون بازی که gears میگن ازش تقلید کرد چطور اینهمه طرفدار پیدا کرد ؟
حتما gears یه چیزی را متحول کرد که این همه شرکت بعدش این همه علاقه به چنین سبک و مکانیزمی نشون دادن دیگه ! من حرف زور نمیزنم این نظر منه هرکی خواست قبول میکنه و هرکی خواست نمیکنه همونطور که همه دارن نظرشون را میگن ولی تحول چیزی نیست که یه نفر بخواد براب تعریف کنه .
بازی ها با هزار تا نو اوری میتونن به وجود بیان ولی به قدری ازشون بد استفاده کنه که هیچ گونه تحولی در تجربت بوجود نیارن ولی بازیهایی پیدا میشن که همون نواوری ها را یجا جمع میکنه و به قدری ازش خوب استفاده میکنه که بتونه در تجربت تحول ایجاد کنه . gears به نظرم از همون بازی ها بود .

شما نمیخواد به من معنیه این کلماتو یاد بدی..........
هنوزم دارم میگم کاور گیری چیزی نبوده که Geow بخواد ابداع کنه............

شما نمیخواد به من معنیه این کلماتو یاد بدی..........
هنوزم دارم میگم کاور گیری چیزی نبوده که Geow بخواد ابداع کنه............

لازم بود یاد بدم چون بازم اشتباه کردی.
GEOW چیزی رو ابداع نکرد.دیدی بلد نیستی

بازی با کلمات میکنی فک میکنی چه خبره........
وقتی چیزی رو ابداع نکنی و استفاده کنی یعنی تقلید...........
شما بحث نمیکنی ، فقط بلدی به حاشیه بکشونی.........
کاپ بلورین مال شما............

دوستان لطفآ انقدر سن و سال خودتون رو به رخ بقیه نکشین. هرکی زودتر به دنیا اومده و مثلآ با فلان کنسولی بازی کرده که دیگری نکرده , افتخار نیست !

آریا تو نمیتونی بگی چون سخت افزار قوی بوده یا کنسول نسل جدید بوده به همین خاطر ما پیشرفت گرافیکی داشتیم . وقتی که سخت افزار اجازش را نمیده چطور بتونن برات گرافیک را بیشتر کنن .
همین الان بیا من برات از نصف بیشتر شرکت ها را نام ببرم با سخت افزار های سوپر انرژی! هم نتونن یه گرافیک باقلاله هم برات درست کنن . همین pc که هر روز هم میتونی بروزش کنی پس چرا یه شرکتی نتونیسته گرافیکه هم سطح کرایسیس به pc خلق کنه ؟
کاری که gears کرد خیلی از شرکتها نتونستن بکنن حتی تا یک سال و بیشتر هیچ بازی از لحاظ تکنیکی ازش بهتر نبود . با اینکه 2 سال بود نسل بعد شروع شده بود ! پس کاره epic بی ارزش نبوده و تنها بازی بوده که نسل بعد را به همه نشون داد داد پس تحول گرافیک در نسل بعد را به همه نشون داد . اینطور نبود !
Uncharted 1 نمیتونه تحول باشه چون قبلش در gears دیده بودیم اگر از gears هم بهتر باشه ولی تفاوتش انچنان نبوده .
Super Mario Galaxy را هم نمیتونی مثال بزنی ما اینجا کلی داریم حرف میزنیم نکه مربوط به هر پلتفرم .
mgs2 هم تحول بود و قرار هم نیست که سایتها بیان بگن و از کلمه تحول استفاده کنن تو نقدهاشون که از یه بازی تعریف میکنن همون کافیه .
فرخ !!!
خوبه اینو توی نوشته قبلیم گفتم : "امیدوارم نیاین بگین که اول GeoW 1 اومده پس تحول رو ایجاد کرده !!!"
تو میگی کاری که GeoW کرد شرکتهای دیگه نتونستن بکنن. خب برادر من وقتی GeoW اومد PS3 تازه عرضه شده بود ! میگی U1 نمیتونه تحول باشه چون قبلش GeoW 1 رو داشتیم. چه ربطی داره ؟! کنسولی که GeoW 1 براش عرضه شد هم یک سال زودتر اومد !
اگه یه کنسول واحد داشتیم و U1 و GeoW 1 هر دو برای این کنسول عرضه میشدن حرفت شاید درست بود. ولی وقتی یه کنسول یک سال زودتر عرضه میشه (و بازیسازان یک سال زمان بیشتر برای کار کردن باهاش دارن) افتخار نیست که گرافیکش بهتر از اولین موج بازیهای کنسولی باشه که سال بعد عرضه میشه. گرافیک GeoW 1 در صورتی میتونست تحول نامیده بشه که تا مدتها اثر مشابهی ساخته نشه. نه اینکه یک سال بعد U1 عرضه بشه. (برای کنسولی که یک سال دیرتر از 360 اومد)
این طور که تو میگی :
کنسولی که زودتر عرضه بشه (و بازیسازها تجربه بیشتری باهاش داشته باشن) بازیهای موج دومش متحول هستن و کنسولهای بعدی حتی اگه گرافیک بازیهای موج دومشون بهتر باشه بویی از تحول نبردن !

حتما gears یه چیزی را متحول کرد که این همه شرکت بعدش این همه علاقه به چنین سبک و مکانیزمی نشون دادن دیگه !
R6 Vegas و GeoW 1 دقیقآ در یک هفته عرضه شدن. سنگرگیری و کاورگیری Vegas رو که دیدی ؟! از نوع کاورگیری تا تیراندازی و حتی شلیک کور فرق خاصی با GeoW 1 نداره. پس چرا نگیم : بازیها از Vegas تقلید کردن ؟

اگر اینی که شما میگی باشه تمام بازیهای دنیا تقلید هست.تفنگ و شمشیر و ماشین و در بازیهای آتاری هم بوده.اینها معانیه کلمات تحول و انقلاب و تقلید هست.خوب بخون.
تحول:استفاده از تمام ابزار و امکانات موجود و پیاده کردنشون به بهترین شکل.
انقلاب:ناراضی بودن از اون که داریم و میل به بهتر شدن و بوجود آوردن یک چیز جدید که موجب تحسین بقیه بشه.
تقلید:برداشت کردن دقیق از چیزی بدون این که کوچکترین تغییری در اون چیز پیاده بشه.
OW :eek:
ببینیند دامنه تحولات GeOW حتی به فرهنگ لغت زبان فارسی هم رسیده!:biggrin1:

خوب سعی میکنیم اول از همه معنی تحول و انقلاب رو موشکافانه بررسی کنیم بعد میخواید بحث رو ادامه بدید!

کلاس آموزش زبان فارسی (session 1) :

انقلاب حرکتی است که باعث ایجاد تحول میشه.

پ.ن : آریا دیگه بحث کردن نداره که! :arrowd:
بابک جالبش اینه که بدونی این نظر شخصی منه که میگم تحوله وگرنه مهر تائید نزدم که تحول هست ! من تحول را در تجربه میدونم و این بازی برام تحول بوده دلایلم را به وضوح گفتم که چرا برام هست و میتونه باشه . حالا اگه میخواین گیر بدید که نه چرا برات تحول بوده که جای خودش را داره
تموم شد و رفت.:biggrin1:

OW :eek:
ببینیند دامنه تحولات GeOW حتی به فرهنگ لغت زبان فارسی هم رسیده!:biggrin1:

خوب سعی میکنیم اول از همه معنی تحول و انقلاب رو موشکافانه بررسی کنیم بعد میخواید بحث رو ادامه بدید!

کلاس آموزش زبان فارسی (session 1) :

انقلاب حرکتی است که باعث ایجاد تحول میشه.

پ.ن : آریا دیگه بحث کردن نداره که! :arrowd:

تموم شد و رفت.:biggrin1:

:biggrin1:ایول باز این تاپیک راه افتاد:biggrin1:
به خدا خندم گرفته:biggrin1::biggrin1:ببین عزیزم تحول و انقلاب خیلی باهم فرق داره.
چون تحول هم میتونه باعث انقلاب بشه.:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
انقلاب در اثر کمبود و میل به بهتر داشتن ایجاد میشه.اگر این حرکت خیلی بزرگ باشه میشه انقلاب اگر در حد کمی باشه ولی خوب و قابل قبول میشه تحول.
من و شما و بقیه دوستان هر چقدر با سواد باشیم که دیگه از فرهنگ دهخدا که با سواد تر نیستیم.دوستان برن تو دهخدا دنبال کلمه تحول و انقلاب بگردن و ببینن چه معنی ایی میده
مثل کشور خودمون که میگن باید تحول ایجاد بشه نه انقلاب:blushing:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or