آموزش کامل X-Clamp Replacement

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
Black Roz

ممنون ميشم دوست عزيز اگه توضيحات تکميليتری درباره اين موضوع بديد

بفرمایید

+-----------------------------------------------+

راهنمایی درباره Reballing BGA

BGA.JPG

سه چراغ قرمز شدن کنسولxbox 360 یکی از بزرگترین مشکلات دارندگان این نوع کنسول است که اکثر این افراد چیزی درباره
تعمیر و رفع این مشکل نمی دانند.

تا کنون شیوه های تعمیری بسیار متفاوتی ولی با پایه و اساس ثابت ابداع شده،که هر کدام به نوبه خود کارایی و عمر متفاوتی داشته است.
یکی از پرطرفدارترین و پرکاربرد ترین شیوهای موجود روش X-Clamp نام دارد که در چندین شکل و سطح مختلف برروی کنسول پیاده می شود،
روشی که بعد از این روش در گذشته بسیار متداول بوده heatgun ( سشوار صنعتی ) نام دارد که در جای خود می توان گفت کارایی خاص
خود را پیدا می کند.

اما تمامی این روش ها بستگی به میزان صدمه وارده بر سطح BGA دارد، که تخمین میزان احیا شدن مجدد کنسول و یا احتمال تعمیر در
دفعات بعدی را تعیین می کند.
چیزی که حائز اهمیت است، این است که تمامی روش ها توانایی دوباره سازی کنسول را در وهله اول دارند ولی بعد از مدتی احتمال
بازگشت مشکل بدون توجه به انجام روش های Colling دستی وجود دارد و در بعضی از موارد به حدی میزان صدمه در سطح BGA بالا می رود که
انجام هر گونه اقدامی بیهوده و ناامید کننده به نظر می رسد.

اما در این میان روشی برای تعمیر دوباره کلیه قطعات BGA وجود دارد که سالهاست در چندین سطح مختلف بسته به نوع قطعه در کیفیت های
مختلف انجام می گیرد.
نام این روش Reball است، که یکی از حرفه ای ترین و دقیق ترین روش برای تعمیرات انواع BGA است به طوری که استفاده از این روش فقط برای
افراد خاص و اهل فن آشنا می باشد.

در این مطلب سعی شده چگونگی انجام کار این روش در چند سطح مختلف حرفه ای و نیمه حرفه ای را برروی board کنسول Xbox 360
و board های الکترونیکی مختلف توضیح داده شود.

در پایان امیدوارم که این مطلب بتواند راه گشای سوالات شما در زمینه روش تعمیری Reball BGA باشد.

آدرس تاپیک

+----------------------------------------+

تا بعد حق نگهدار

m_nazary2001

کاربر سایت
Oct 20, 2008
393
نام
محمد نظری
با تشکر فراوان از همه دوستان گرامی(آقا خلیل و...)
مشکل 3 چراغ من با روش fan وcooling حل شد
خیلی دوستون دارم:biggrin1::groupwave:
زنده باد دوستان بازی سنتر

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
يه توصيه بکنم به دوستان موقع x-clamp حتماً طرف روی برد 2 تا مهره بزارن ( طرفی که سينک ميخوابه رو چيپست ) به خاطر اين که اون 2 تا مهره که ميزاريد ، نميزاره فشاره زيادی به سطح برد ايجاد بشه..دقيقاً بقله چپست gpu چندين ic وجود داره که با سفت کردن بيش از حد و نزاشتن اون مهرها ، پايهای اونا خورد ميشه...اگرم مهره نميزاريد خيلی با دقت سفت کنيد که به پايها نرسه و خورد نشه.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
يه توصيه بکنم به دوستان موقع x-clamp حتماً طرف روی برد 2 تا مهره بزارن ( طرفی که سينک ميخوابه رو چيپست ) به خاطر اين که اون 2 تا مهره که ميزاريد ، نميزاره فشاره زيادی به سطح برد ايجاد بشه..دقيقاً بقله چپست gpu چندين ic وجود داره که با سفت کردن بيش از حد و نزاشتن اون مهرها ، پايهای اونا خورد ميشه...اگرم مهره نميزاريد خيلی با دقت سفت کنيد که به پايها نرسه و خورد نشه.

در امده توصیه دوستمون اضافه کنم که اگر بیش از حد سفت کنید باعث تولید اتصال و جرقه زیر
پردازنده می شید که کار بسیار خطرناکی هستش و از طرفی اگر بیش از اندازه سفت کنید
کنسول متوجه میشه و چراغ قرمز برروی پاور روشن میشه.

firewall

کاربر سایت
Dec 19, 2008
1
نام
مرتضی
سلام به همه....
من X-Clamp کردم مشکلم فعلا حل شده...
البته بازم کار باید روش کار کنم .
از راهنماییهای شما ممنونم....................:hug:

Deja Vu

کاربر سایت
Apr 15, 2007
545
نام
سعید
سعی کن x-clamp بهینه شده رو اجرا کنی.با شل و سفت کردن پیچها هم ممکنه مشکلت رفع بشه.
این X-clamp بهینه شره چی هست حالا؟:D
دقیقا با کمی شل کردن پیچ ها مشکلم حلشد و خدارو شکر داره کار میکنه.
فقط یه چیزی، برد من فالکونه هر کاری کردم نتونستم هیت سینک CPU رو کاری کنم که پیچومهره به هم برسن!
فقط GPU رو دست کاری کردم!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
این X-clamp بهینه شره چی هست حالا؟:D
دقیقا با کمی شل کردن پیچ ها مشکلم حلشد و خدارو شکر داره کار میکنه.
فقط یه چیزی، برد من فالکونه هر کاری کردم نتونستم هیت سینک CPU رو کاری کنم که پیچومهره به هم برسن!
فقط GPU رو دست کاری کردم!

خوب خدا رو شکر.

برای CPU شما فقط باید از پیچ استفاده کنی

این هم تاپیک x-clamp بهینه شده

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
کلاً اينا همش مدتی دووم داره.الان واسه من بعد از 10 دقيقه هنگ ميکنه..تو داشبورد هنگ نميکنه ولی تو بازی هنگ ميکنه هی..کلاً ديگه بيخيالش شدم گذاشتمش کنار..هی درست ميشه روزه بعد خراب ميشه..در کل اصلاً ديگه حوصلشو ندارم
دستگاه خريدم بازی کنم حالشو ببرم نه اين که هی زرتو زرت پيچو مهره سفتو شل کنم...
الان تو کمين جسپر هستم..اميدوارم هرچه زودتر بگيرمش و ديگه با خياله راحت بشينم پاش

Deja Vu

کاربر سایت
Apr 15, 2007
545
نام
سعید
بابا جسپر همیه مشکلاتی داره. اصلا 360 بدون مشکل نمیشه:D
همه تو کمین فالکون بودن که با خیال راحت بازی کنن. این شد نتیجش
من الان فنشو 12ولت کردم
Shroud & Divider Mod انجام دادم
Air Flow Mod هم همین طور
3-4تا فن دیگه هم میخوام بندازم توش. تا اون موقع ببینیم خدا چی میخواد.
از هیچ کاری برای 360 دریغ نکنید;)
راستی تو مدل فالکون کسی از لحاظ cpu به مشکل برخورده بوده؟ مثلاً cpu ش ب خاطر گرمای زياد 3 چراغ شده باشه.
گرمای cpu خیلی کمتره.
2-3 روز دلو رودشو ریخته بودم بیرون بعد از 1ساعت بازی دست که زدم به هیت سینک gpu دستم سوخت(خیلی نسوخت:D). در صورتیکه هیت سینک cpu گرماش عادی بود

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,794
بابا جسپر همیه مشکلاتی داره. اصلا 360 بدون مشکل نمیشه:D
همه تو کمین فالکون بودن که با خیال راحت بازی کنن. این شد نتیجش
من الان فنشو 12ولت کردم
Shroud & Divider Mod انجام دادم
Air Flow Mod هم همین طور
3-4تا فن دیگه هم میخوام بندازم توش. تا اون موقع ببینیم خدا چی میخواد.
از هیچ کاری برای 360 دریغ نکنید;)
مطمئناً خرابی جسپر به 1 ، 2 % هم نخواهد رسيد..تکنولوژی 65 نانومتری گرمای بسيار بسيار کمتری نسبت به 90 نانومتری توليد ميکنه..تو فالکون چون gpu
90 نانومتری بوده خوب مسلماً ميتونسته دچار مشکل بشه..
راستی تو مدل فالکون کسی از لحاظ cpu به مشکل برخورده بوده؟ مثلاً cpu ش ب خاطر گرمای زياد 3 چراغ شده باشه.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
منم الان عمری هست فالکون دارم(چند ماهه:cheesygri)مال من نه داغی داره-نه هنگ داره
نه 12 ولت شده نه هیچ روش شرود و از این جور خزئولات-روزی کم کم 3الی 4 وعده 3 ساعته روشنه
بعد از 3 ساعت تازه نسیم سحری میده بیرون
من نمیدونم شما ها بازم به فالکون شک دارید یا نه-
ولی خزاب شدن خراب میشه نه با 3-4 ساعت بازی مداوم
من کسی رو میشناسم هر سری 7-8 ساعت بازی میکنه دستگاهش فالکون بود و سالم الانم کار میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر