آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
من هرکاری کردم بازی نصب نمیشن همون اول ارور میدن با همه نصب کنندها چک کردم از وقتی اپدیت کردم اینجوری شده ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن بازی نصب نمیشه که منRرا بگیرم وتاچ کنم ومجبورم از البوم برم
توالبوم همه Applet Modeنوشته بالا سمت راست
تانیفول 7 به بالا یه گزینه داره nsp برنامه تانیفول رو اتوماتیک نصب میکنه و یا یه برنامه ساده نصب کن و از تاینفول قدیمی زیر استفاده کن و بازی هم میتونی نصب کنی با همین

تاینفول قدیمی سازگار با فریمورهای بالا
Tinfoil v0.2.1

babakxz2

کاربر سایت
May 5, 2011
472
تانیفول 7 به بالا یه گزینه داره nsp برنامه تانیفول رو اتوماتیک نصب میکنه و یا یه برنامه ساده نصب کن و از تاینفول قدیمی زیر استفاده کن و بازی هم میتونی نصب کنی با همین

تاینفول قدیمی سازگار با فریمورهای بالا
Tinfoil v0.2.1
به بدبختی2تابازی نصب کردم بازی را که اجرا میکنم ....checking if the sofware can be playedمیده و بعدش Unable to connect the internet میاد موندم مشکل از کجاست!!!

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
سلام داداش
برای بار اول حتما نیاز به جیگ هست تا کنسول بره روی حالت RCM و بعد میتونی با ارسال پی لود hekate حالت AutoRCM رو فعال کنی دیگه نیازی به جیگ نداری تا این حالت فعاله و بعد بری حالا هک اتمسفر یا رینکس و غیره نصب کنی و توی پست اول هم منظور این بوده که کنسول شما هک شده اگه باشه جیگ لازم نیست اونم برای اپدیت کردن فریمور بدون سوختن فیوز که اونم باید AutoRCM فعال باشه.
داداش یه سوال
من که رمم فرمت fat 32 هست تو ا‌ون مرحله ای که توی برنامه choidojurnx نیاز نیست دیگه exfat رو انتخاب کنم و به جاش باید fat 32 انتخاب کنم
درسته؟!

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
داداش یه سوال
من که رمم فرمت fat 32 هست تو ا‌ون مرحله ای که توی برنامه choidojurnx نیاز نیست دیگه exfat رو انتخاب کنم و به جاش باید fat 32 انتخاب کنم
درسته؟!
اره اگه رمت fat32 هست fat32 انتخاب کن (نکته: اینو برای اینکه بدونی میگم هنگام تعویض فرمت مموری مثلا اگه الان xfat هست و بخوای fat32 کنی بعد تموم شدن مراحل اپدیت و انتخاب fat32 باید مموریت دربیاری و از xfat به fat32 تغییر بدی , با pc و قبلشم بکاب از فایلهای مموری بگیری)

• Love
Reactions: .SoRoUsH.

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اره اگه رمت fat32 هست fat32 انتخاب کن (نکته: اینو برای اینکه بدونی میگم هنگام تعویض فرمت مموری مثلا اگه الان xfat هست و بخوای fat32 کنی بعد تموم شدن مراحل اپدیت و انتخاب fat32 باید مموریت دربیاری و از xfat به fat32 تغییر بدی , با pc و قبلشم بکاب از فایلهای مموری بگیری)
واقعا دمت گرم
فقط اون نکته رو متوجه نشدم دقیق
من قبلا فرمت رمم exfat بود بعدش با PC فرمتشو کردم fat 32 و بعد هم طبق آموزش این تاپییک فایل ها رو گذاشتم توی روت SD کارت و ادامه دادم تا آخر
ولی به محض بالا اومدن کنسول بعد از نصب دوباره فریمور کنسول بهم ارور داد که این رم قبلا روی یه دستگاه دیگه یا همین دستگاه استفاده شده و برای استفاده مجدد باید فرمت بشه و الانم دستگاه ریستارت میشه
بعدش که ریست شد من با پیلود بالا اوردم کنسول رو و همه چی هم اوکی بود ولی الان هر بازی که میخوام نصب کنم ارور میده+80 درصد برنامه های CFW روهم باز نمیکنه(یا یهو میپره بیرون ازشون یا ارور میده)
چیکار باید بکنم الان؟!

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
واقعا دمت گرم
فقط اون نکته رو متوجه نشدم دقیق
من قبلا فرمت رمم exfat بود بعدش با PC فرمتشو کردم fat 32 و بعد هم طبق آموزش این تاپییک فایل ها رو گذاشتم توی روت SD کارت و ادامه دادم تا آخر
ولی به محض بالا اومدن کنسول بعد از نصب دوباره فریمور کنسول بهم ارور داد که این رم قبلا روی یه دستگاه دیگه یا همین دستگاه استفاده شده و برای استفاده مجدد باید فرمت بشه و الانم دستگاه ریستارت میشه
بعدش که ریست شد من با پیلود بالا اوردم کنسول رو و همه چی هم اوکی بود ولی الان هر بازی که میخوام نصب کنم ارور میده+80 درصد برنامه های CFW روهم باز نمیکنه(یا یهو میپره بیرون ازشون یا ارور میده)
چیکار باید بکنم الان؟!

ببین هر وقت فرمت رم رو عوض کردی با برنامه choidojurnx و برای مثال شما فرمت رم فعلیت xfat هست و هکت با این بالا میاد و میخوای بری روی fat32 و بعد که با برنامه choidojurnx مراحل اپدیت رو با انتخاب گزینه fat32 تموم کردی کنسول رو خاموش میکنی و مموری در میاری و با pc فرمت رم fat32 میکنی ضمن گرفتن بکاب قبلش از مموری وگرنه موقع بالا اومدن هک ارور میده و مموری رو نمیشناسه و البته همین قضیه بلعکسش از که fat32 باشه بخوای xfat کنی باید برعکس این عمل کنی و تا اینجا دیگه خودتم فهمیدی قضیه رو
حالا اومدیم اشکال از فایلهای هکت در مموری باشه ترجیحا همه رو پاک کن یا بکاب بگیر بریز تو کامپیوتر اگه چیزیش رو لازم داری و به غیر پوشه نینتندو از اول همه چی پاک و دوباره بریز و یا اگه میخوای همه چی از نوع انجام بدی کنسول رو ریست کارخونه ای کن و مموریت هم همه چی پاک و از نو بریز ببین بازم مشکل داری یا نه
حالا اومدیم شما یه مشکلی تو فایلهای ناند برات به وجود اومده که این مشکلات رو داری مثلا یه فایلی پاک کردی به هر نحو یا حالا هر چی و با ریست کارخونه ای هم حل نشد و بهتره در این موارد اون بکاب 30 گیگی که ما میگیم همون اول از ناند بگیری رو ریستور کنی و توجه هم داشته باش بعد ریستور کردن که اون بکاب رو با چه فرمتی از مموری گرفتی و با همون بالا بیار چه فت32 و چه ایکس فت وگرنه هک بالا نمیاد و بعد که بالا اومد میتونی از اول مثلا فرمت کارخونه ای کنی و از نو بازیها نصب کنی و مشکلات باید رفع بشه کلا یا اگه اون بکاب فریمورت پایین بوده موقع گرفتن ببری بالاتر طبق اموزش پست اول همین تابیک و اموزش بکاب هم هست تو تابیک برنامه های کاربردی

• Love

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
ببین هر وقت فرمت رم رو عوض کردی با برنامه choidojurnx و برای مثال شما فرمت رم فعلیت xfat هست و هکت با این بالا میاد و میخوای بری روی fat32 و بعد که با برنامه choidojurnx مراحل اپدیت رو با انتخاب گزینه fat32 تموم کردی کنسول رو خاموش میکنی و مموری در میاری و با pc فرمت رم fat32 میکنی ضمن گرفتن بکاب قبلش از مموری وگرنه موقع بالا اومدن هک ارور میده و مموری رو نمیشناسه و البته همین قضیه بلعکسش از که fat32 باشه بخوای xfat کنی باید برعکس این عمل کنی و تا اینجا دیگه خودتم فهمیدی قضیه رو
حالا اومدیم اشکال از فایلهای هکت در مموری باشه ترجیحا همه رو پاک کن یا بکاب بگیر بریز تو کامپیوتر اگه چیزیش رو لازم داری و به غیر پوشه نینتندو از اول همه چی پاک و دوباره بریز و یا اگه میخوای همه چی از نوع انجام بدی کنسول رو ریست کارخونه ای کن و مموریت هم همه چی پاک و از نو بریز ببین بازم مشکل داری یا نه
حالا اومدیم شما یه مشکلی تو فایلهای ناند برات به وجود اومده که این مشکلات رو داری مثلا یه فایلی پاک کردی به هر نحو یا حالا هر چی و با ریست کارخونه ای هم حل نشد و بهتره در این موارد اون بکاب 30 گیگی که ما میگیم همون اول از ناند بگیری رو ریستور کنی و توجه هم داشته باش بعد ریستور کردن که اون بکاب رو با چه فرمتی از مموری گرفتی و با همون بالا بیار چه فت32 و چه ایکس فت وگرنه هک بالا نمیاد و بعد که بالا اومد میتونی از اول مثلا فرمت کارخونه ای کنی و از نو بازیها نصب کنی و مشکلات باید رفع بشه کلا یا اگه اون بکاب فریمورت پایین بوده موقع گرفتن ببری بالاتر طبق اموزش پست اول همین تابیک و اموزش بکاب هم هست تو تابیک برنامه های کاربردی
توی برنامه ی choidojurnx گزینه ای برای FAt 32 نداشت،یکیش exfat 9.1 بود و اون یکی 9.1 (خالی بدون هیچ توضیح دیگه ای پیشش)و منم همین گزینه دوم رو زدم
بعد از اتمام این پروسه و وقتی کنسول بالا اومد اون ارور رو داد و بعدش ریستارت شد کنسول،بعدش من خاموش کردم و رم رو دراوردم و نگاه کردم فرمت رم رو دیدم هنوز fat 32 هست فرمتش و برای همین فرمتش نکردم دوباره،فقط sigipatch های فریمور 9.1 رو کپی کردم تو پوشه ی atmospher و بعد کنسولو بالا اوردم دیدم مشکل حل شده بود و تمام برنامه ها و بازیها بدون مشکل نصب و اجرا شدن و اون ارور رو هم ندیدم دوباره
الان با این وضعیت من نیازه که کار دیگه ای بکنم یا اوکیه همینجا؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
توی برنامه ی choidojurnx گزینه ای برای FAt 32 نداشت،یکیش exfat 9.1 بود و اون یکی 9.1 (خالی بدون هیچ توضیح دیگه ای پیشش)و منم همین گزینه دوم رو زدم
بعد از اتمام این پروسه و وقتی کنسول بالا اومد اون ارور رو داد و بعدش ریستارت شد کنسول،بعدش من خاموش کردم و رم رو دراوردم و نگاه کردم فرمت رم رو دیدم هنوز fat 32 هست فرمتش و برای همین فرمتش نکردم دوباره،فقط sigipatch های فریمور 9.1 رو کپی کردم تو پوشه ی atmospher و بعد کنسولو بالا اوردم دیدم مشکل حل شده بود و تمام برنامه ها و بازیها بدون مشکل نصب و اجرا شدن و اون ارور رو هم ندیدم دوباره
الان با این وضعیت من نیازه که کار دیگه ای بکنم یا اوکیه همینجا؟
گزینه اول خوب fat32 هست و شما سوییچ اورجینالم که بخری فت 32 هست اول و بعد که اپدیت اورجینال انجام بدی گزینه xfat هم اضاف میشه و برنامه choidojurnx اینکارو در حالت هک برای شما انجام میده و رم که فرمت نمیشه اون قابلیت اضاف میشه به اپدیت سیستم در ناند و مموری رو هم باید خودت یا دستی تو pc انجام بدی یا با خود سوییچ که در اون صورت کل اطلاعات مموری و فایلهای هک پاک میشه که اگه بکاب نداشته باشی باید از اول بگیری و الان اگه مشکلی نداری لزومی نداره کاره دیگه ای انجام بدی.
شما همیشه اگه فایلها از sdsetup بگیری طبق همون اموزش اخرین سیگ پچم دان میکنه یا تیکش باید دستی خودت بزنی تو سایتش اگرم بخوای بصورت دلخواه پک رو دان کنی از اون سایت و بارها گفتیم بدون سیگ پچ هیچ بازی اجرا نمیشه و هر فریموری هم جدید بیاد اگه بازیها کار نکرد باید این مورد حداقل اپدیت بشه یا صبر کرد تا براش بیاد و خود من از سایت sdsetup استفاده نمیکنم و اتمسفر از سایت مرجع میگیرم و بقیه موارد رو خودم دستی اضاف میکنم

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
گزینه اول خوب fat32 هست و شما سوییچ اورجینالم که بخری فت 32 هست اول و بعد که اپدیت اورجینال انجام بدی گزینه xfat هم اضاف میشه و برنامه choidojurnx اینکارو در حالت هک برای شما انجام میده و رم که فرمت نمیشه اون قابلیت اضاف میشه به اپدیت سیستم در ناند و مموری رو هم باید خودت یا دستی تو pc انجام بدی یا با خود سوییچ که در اون صورت کل اطلاعات مموری و فایلهای هک پاک میشه که اگه بکاب نداشته باشی باید از اول بگیری و الان اگه مشکلی نداری لزومی نداره کاره دیگه ای انجام بدی.
شما همیشه اگه فایلها از sdsetup بگیری طبق همون اموزش اخرین سیگ پچم دان میکنه یا تیکش باید دستی خودت بزنی تو سایتش اگرم بخوای بصورت دلخواه پک رو دان کنی از اون سایت و بارها گفتیم بدون سیگ پچ هیچ بازی اجرا نمیشه و هر فریموری هم جدید بیاد اگه بازیها کار نکرد باید این مورد حداقل اپدیت بشه یا صبر کرد تا براش بیاد و خود من از سایت sdsetup استفاده نمیکنم و اتمسفر از سایت مرجع میگیرم و بقیه موارد رو خودم دستی اضاف میکنم
داداش الان که کنسولو روشن کردم این ارور رو میده کنسول و هیچکاریشم نمیشه کرد
چیکار کنم الان؟!!!
130664

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
رم رو در اوردم همه ی محتویاتش رو کپی کردم روی PC بعد دوباره به FAT32 فرمتش کردم و مجدد فایلهاشو از PC برگردوندم به روت SD کارد و بعدش دکمه پاور رو زدم و کنسول خداروشکر به شکل عادی بالا اومد
الان قبل از اینکه خاموش کنم کنسولو یا کلا بخوام استفاده کنم ازش نیاز نیست کار دیگه ای بکنم؟دوباره اینجوری نشه!!

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
رم رو در اوردم همه ی محتویاتش رو کپی کردم روی PC بعد دوباره به FAT32 فرمتش کردم و مجدد فایلهاشو از PC برگردوندم به روت SD کارد و بعدش دکمه پاور رو زدم و کنسول خداروشکر به شکل عادی بالا اومد
الان قبل از اینکه خاموش کنم کنسولو یا کلا بخوام استفاده کنم ازش نیاز نیست کار دیگه ای بکنم؟دوباره اینجوری نشه!!
ببین شاید مموری مشکلی داره یا بد جا رفته بوده این ارور داده و یه خورده تمیزش کن درست جا بزن و در جا زدن مموری هم دقت کن نزنی جا مموری دستگاه رو خراب کنی و کلا دقت کن و اون ارور عکس مال این بود که کلا مموری انگاری درش نبوده و حالا یا همینایی که در بالا گفتم بود یا مموری مشکلی پیدا کرده و خودم همین میکرو sd ها دوبار سر جا زدن زیاد تو گوشی سرش شکسته تازه جنس خوبش و بهتره با دقت جا بزنی و تر تمیزش هم کنی هر دفه

• Like

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
سلام ، من اون مرحله اخر که start installation میزنم سمت راست می نویسه Error 0*805 registering fd09bbfe146f2dc6295f916436d3fc3 nca!
Deleted placehld for fd09bbdfe146f2dc6295f916436d3fc3.nca
لطفا منو سریع راهنمایی کنین خیلی ممنون . من اپدیت کردم به 9.2.0

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
ببین شاید مموری مشکلی داره یا بد جا رفته بوده این ارور داده و یه خورده تمیزش کن درست جا بزن و در جا زدن مموری هم دقت کن نزنی جا مموری دستگاه رو خراب کنی و کلا دقت کن و اون ارور عکس مال این بود که کلا مموری انگاری درش نبوده و حالا یا همینایی که در بالا گفتم بود یا مموری مشکلی پیدا کرده و خودم همین میکرو sd ها دوبار سر جا زدن زیاد تو گوشی سرش شکسته تازه جنس خوبش و بهتره با دقت جا بزنی و تر تمیزش هم کنی هر دفه
سلام ، من اون مرحله اخر که start installation میزنم سمت راست می نویسه Error 0*805 registering fd09bbfe146f2dc6295f916436d3fc3 nca!
Deleted placehld for fd09bbdfe146f2dc6295f916436d3fc3.nca
لطفا منو سریع راهنمایی کنین خیلی ممنون . من اپدیت کردم به 9.2.0
لطفا راهنماییم کنید علی اقا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر