آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
اتمسفرم آپدیت شده. مشکلم اون نبود. ایراد از دو چیز دیگه بود. یکی همون که شما گفتی و طولانی بودن اسم بود و دیگری اینکه فایل نصب بازی Read-only بود. با کوتاه کردن اسم و برداشتن مشخصه Read-Only، تونستم بازی ها رو نصب کنم.

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اساتید من تمام کارها رو برای فریمور جدید۹.۱ کردم تا رسیدم به مرحله ی lunch -cfw توی henakate که الان سه تا گزینه زده!!!
کدومو باید بزنم الان من؟؟؟؟

Attachments

• 85DDEF20-A7C0-434D-B7DC-35BAA64E2D71.jpeg
    85DDEF20-A7C0-434D-B7DC-35BAA64E2D71.jpeg
    735.4 KB · مشاهده: 15

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اساتید من تمام کارها رو برای فریمور جدید۹.۱ کردم تا رسیدم به مرحله ی lunch -cfw توی henakate که الان سه تا گزینه زده!!!
اقا من کنسولم تو همین مرحله مونده!!!یکی فی سیبیل الله بگه کدومو بزنم الان؟؟؟

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
با برنامه میشه دانگرید کرد مثل Renxpack که اموزش هم گذاشتم تو یه تابیک و البته برنامه رو سرچ کن اخرین ورژن بگیر و نیاز به کلیدهای سوییچ هم داری
ولی این بازیهایی که گفتی من روی فریمور 8.1 دارمشون و مشکل شما میتونه از طولانی بودن نام بازی هم باشه و اسم فایل بازیت رو کوتاه کن مثلا بزار sonic.nsp و بعد تست کن و همونطور که گفتم برنامه های هکت هم اپدیت کن خصوصا برنامه های نصب بازیها و اگه فریمورت اتمسفر هست میتونی از پک زیر که خودم گذاشتم برای اپدیت استفاده کنی
Download Atmosphere_v0.10.1_AliTriple.zip
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
اولی سمت چپ cfw sysnand
بعد من گفتم فایلها بریز با پیلود Fusee Primary بالا بیار نیازی به بالا اوردن از طریق hekate نبود

• Like
Reactions: .SoRoUsH.

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اولی سمت چپ cfw sysnand
بعد من گفتم فایلها بریز با پیلود Fusee Primary بالا بیار نیازی به بالا اوردن از طریق hekate نبود
دقیقا همین الان cfw sys emuuc رو زدم!!!
الان بالا اومد و طبق بقیه اموزش جلو رفتم
چیکار‌کنم الان؟پاک کنم از اول برم؟

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
اولی سمت چپ cfw sysnand
کلا فرق اون گزینه ها با هم چی بود؟الان کنسول بدون مشکل بالا اومده و همه بازیهایی هم که روش بودن اجرا میکنه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دقیقا همین الان cfw sys emuuc رو زدم!!!
الان بالا اومد و طبق بقیه اموزش جلو رفتم
چیکار‌کنم الان؟پاک کنم از اول برم؟
نه نیازی نیست گفتم اون رو بفرستی مستقیم بالا میاد
کلا فرق اون گزینه ها با هم چی بود؟الان کنسول بدون مشکل بالا اومده و همه بازیهایی هم که روش بودن اجرا میکنه
اونا مال بوت با ناند مجازی و ناند اورجینال هست که اگه ناند مجازی برای مثال روی مموریت بود اون وسطی رو لود کنی

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
نه نیازی نیست گفتم اون رو بفرستی مستقیم بالا میاد

اونا مال بوت با ناند مجازی هست که اگه ناند مجازی روی مموریت بود اون رو لود کنی
یعنی اگر sys nand رو میزدم کارم یه مرحله کمتر میشد؟
راستی اون مشکل نشناختن درایور gold leaf و lithum رو هم فهمیدم چیه
اول باید کنسول به pc متصل باشه و برنامه ی gold leaf/lithum یا tiofoil هم روی کنسول در حال اجرا باشن،بعدش بایستی با برنامه zidag درایور ها رو نصب کرد
برای من که این مدلی حل شد

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
یعنی اگر sys nand رو میزدم کارم یه مرحله کمتر میشد؟
راستی اون مشکل نشناختن درایور gold leaf و lithum رو هم فهمیدم چیه
اول باید کنسول به pc متصل باشه و برنامه ی gold leaf/lithum یا tiofoil هم روی کنسول در حال اجرا باشن،بعدش بایستی با برنامه zidag درایور ها رو نصب کرد
برای من که این مدلی حل شد
همه این نکات گفتیم تو همون تابیک برنامه های کاربردی و برای این گفتم برو پستهای همه رو بخون

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
همه این نکات گفتیم تو همون تابیک برنامه های کاربردی و برای این گفتم برو پستهای همه رو بخون
من همه تایپیکا رو خوندم و تو نتم گشتم ولی نتونستم راجب اون سه گزینه ی sys nand-sys emuumc-sysnand stock اطلاعاتی بدست بیارم،حقیقت خیلی کنجکاو شدم راجبشون!
این 3 گزینه فرق هاشون با هم چیه و هرکدوم چیکار میکنه که اون یکی نمیکنه؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
من همه تایپیکا رو خوندم و تو نتم گشتم ولی نتونستم راجب اون سه گزینه ی sys nand-sys emuumc-sysnand stock اطلاعاتی بدست بیارم،حقیقت خیلی کنجکاو شدم راجبشون!
این 3 گزینه فرق هاشون با هم چیه و هرکدوم چیکار میکنه که اون یکی نمیکنه؟
پس اینجا رو نگشتی
توی گوگل سرچ کن کلی مطلب و ویدیو اموزشی میاد
اگه بخوای ناند مجازی نصب کنی این مطلب بکارت میاد و مموریت هم دو پارتیشنه میشه اینجوری و 30 گیگ میره و قبلشم یه بکاب باید بگیری از اطلاعات مموریت و در زیر یه مختصر توضیح میدم
sysnand مخفف System NAND هست یعنی همون ناند اصلی کنسول که فریمور روش نصبه و emuNAND مخفف emulated NAND یعنی ناند شبیه سازی شده از ناند اصلی کنسول
حالا شما ناند اصلی کنسول فقط هکت باشه که هیچ وگرنه اگه روی مموریت ناند جدا نصب کرده باشی اون گزینه ها بکارت میاد برای سویچ بین ناند ها (اون وسطی و اون سمت چپی) مثلا روی ناند اصلی فریمورت 4 باشه و روی ناند مجازی 9 و کاربردهای متعددی داره برای کسی که لازم داره و شما هم بخوای نصب کنی ویدیو اموزشی زیاد هست با نگاه کردن میتونی مراحل رو جلو بری.

• Like

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
پس اینجا رو نگشتی
توی گوگل سرچ کن کلی مطلب و ویدیو اموزشی میاد
اگه بخوای ناند مجازی نصب کنی این مطلب بکارت میاد و مموریت هم دو پارتیشنه میشه اینجوری و 30 گیگ میره و قبلشم یه بکاب باید بگیری از اطلاعات مموریت و در زیر یه مختصر توضیح میدم
sysnand مخفف System NAND هست یعنی همون ناند اصلی کنسول که فریمور روش نصبه و emuNAND مخفف emulated NAND یعنی ناند شبیه سازی شده از ناند اصلی کنسول
حالا شما ناند اصلی کنسول فقط هکت باشه که هیچ وگرنه اگه روی مموریت ناند جدا نصب کرده باشی اون گزینه ها بکارت میاد برای سویچ بین ناند ها (اون وسطی و اون سمت چپی) مثلا روی ناند اصلی فریمورت 4 باشه و روی ناند مجازی 9 و کاربردهای متعددی داره برای کسی که لازم داره و شما هم بخوای نصب کنی ویدیو اموزشی زیاد هست با نگاه کردن میتونی مراحل رو جلو بری.
واقعا تکی:x
بخش سوییچ ali triple رو‌نداشت فلج کامل بود
فقط یه سولل،یعنی برای افرادی که پارتیشن بندی نکردن(مثل من)عملا هر کدوم از اون گزینه ها رو که میزدم فرقی نمیکرد و همشون یه کار رو انجام میدادن،درسته؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
واقعا تکی:x
بخش سوییچ ali triple رو‌نداشت فلج کامل بود
فقط یه سولل،یعنی برای افرادی که پارتیشن بندی نکردن(مثل من)عملا هر کدوم از اون گزینه ها رو که میزدم فرقی نمیکرد و همشون یه کار رو انجام میدادن،درسته؟
خواهش داداش
اره و منم خودم یه بار فقط تستی انجام دادم ببینم چه جوریه اون روزای اول که اومده بود و اینجوری هم نبود مثل الان ساده باشه و باید دستی همه کارها میکردی و اون زمان hekate لمسی هم نبود و این گزینه ها رو نداشت و برای همین اون تابیک اپدیت بدون نیاز به جیگ اشاره ای به این گزینه ها نکرده و از sdsetup فایلها رو بگیری چون اتمسفر همراه با کاسموس هست اون گزینه ها رو اضافه توی فولدر bootloader ست کردن برای کسانی که دارن یا میخوان داشته باشن و sxos این قابلیت ناند مجازی خیلی زودتر از اتمسفر داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر