آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

djesi

کاربر سایت
Sep 29, 2006
414
نام
احسان
سلام.چرا همون که میاره بالا کنسول یعنی ساپورت کرده و سیگ پچ اپدیت کن مال همینه و خودم روی فریمور 13 و همین اتمسفرم و مشکلی نداره.

لینک اخرین سیگ پچ
درست شد.ممنون
Metroid رو میخوام نصب کنم ارور 6400-2002 میده

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
درست شد.ممنون

میتونی از پک اتمسفری که من میزارم هم استفاده کنی در اموزش daybreak همه برنامه هاش اپدیت و به روز هستن و اگه بازی نصب نمیشه چک کن بصورت فول رم قسمت برنامه ها اجرا بشه و اسم فایل بازیت کوتاه کن مثلا metroid.nsp و مسیر و فولدری هم که داخلشه همینطور و از حروف فارسی هم استفاده نشه چه اسم چه مسیری که بازی توش هست و نصب کننده های دیگم تست کن مثل Tinwoo و غیره.

• Like
Reactions: djesi

A92Ta

کاربر سایت
Apr 12, 2020
82
درست شد.ممنون
منم موقع نصب متروید خطا گرفتم این طوری حلش کردم که بازی رو ریختم رو رم کنسول بعد با goldleaf نصبش کردم راحت. البته باید به روز باشه پس بهتره اول پک آقای علی تریپل رو بریزی

• Like
Reactions: djesi and alitriple

Alireza99490

کاربر سایت
Apr 7, 2022
6
فقط در صورتی این اتفاق میوفته که کنسول رو بدون ChoiDujorNX آپدیت کنید یا به اصطلاح فیوز بسوزونه و بعدا اون رو بخوایید داونگرید کنید رو ورژن قبلی . چون اطلاعات اون فیوز ها سوخته کلا کنسول به کما میره :D
داداش الان من دانگرید کردم و اطلاعی از فیوز سوخته نداشتم، کنسول کلا رفته تو کما، چیکار میتونم بکنم؟؟
اول که دانگرید کردم به خوبی کار میکرد، بعد زدم بره تو صفحه پی لود، مستقیم رفت تو خود سوییچ و منم زدم تو همون موقع بالا اومدن صفحه خاموشش کردم، و دیگه بالا نیومد🙂

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
داداش الان من دانگرید کردم و اطلاعی از فیوز سوخته نداشتم، کنسول کلا رفته تو کما، چیکار میتونم بکنم؟؟
اول که دانگرید کردم به خوبی کار میکرد، بعد زدم بره تو صفحه پی لود، مستقیم رفت تو خود سوییچ و منم زدم تو همون موقع بالا اومدن صفحه خاموشش کردم، و دیگه بالا نیومد🙂

فیوز چندتا داره به فرض یکیش هم بسوزه نباید به این راحتی خراب بشه مگر اینکه مدام اینکار کرده باشی و اتوrcm روشن باشه همیشه اگه سوییچ سری قدیم هک با جیگ هستی از این به بعد و بعد برای درست شدنش دکمه پاور 12 ثاینه بگیر و بعد یه تک پاور بزن و از نو پیلود بزن ببین درست میشه یا نه.

Alireza99490

کاربر سایت
Apr 7, 2022
6
فیوز چندتا داره به فرض یکیش هم بسوزه نباید به این راحتی خراب بشه مگر اینکه مدام اینکار کرده باشی و اتوrcm روشن باشه همیشه اگه سوییچ سری قدیم هک با جیگ هستی از این به بعد و بعد برای درست شدنش دکمه پاور 12 ثاینه بگیر و بعد یه تک پاور بزن و از نو پیلود بزن ببین درست میشه یا نه.
والا تقریبا همه کاری کردم،اصلا تو یوتوبم مشگل مشابهی مثل این نیس،کنسول کلا مرده، فقط گرم شدن موقع شارژ رو می فهمم و اصلا علامتی نداره(hard rest هم نمیشه) تگرا rcm هم تشخیصش نمیده و یا تو حالت پیلود هم نمیره،متاسفانه فکر کنم اتو rcm فعال نبوده🤦🏻‍♂️

Alireza99490

کاربر سایت
Apr 7, 2022
6
والا تقریبا همه کاری کردم،اصلا تو یوتوبم مشگل مشابهی مثل این نیس،کنسول کلا مرده، فقط گرم شدن موقع شارژ رو می فهمم و اصلا علامتی نداره(hard rest هم نمیشه) تگرا rcm هم تشخیصش نمیده و یا تو حالت پیلود هم نمیره،متاسفانه فکر کنم اتو rcm فعال نبوده🤦🏻‍♂️
به نظرتون چاره ای هست؟
حتی اتصال باطری رو برای چند ساعت قطع کردم و....

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
به نظرتون چاره ای هست؟
حتی اتصال باطری رو برای چند ساعت قطع کردم و....

راه حلی ندارم شاید خازنی یا قطعه ای سوخته بهتره به یه تعمیرکار ببری نشون بدی.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
اما واقعا ایول داری با این همه اطلاعات،راستی شما تا ورژن چند آپدیت کردین؟
ممنون داداش.من در حال حاضر اخرین فریمور 14.1.0 هستم و همیشه هم نیاز نیست فریمور تا اپدیتی اومد بری روش مگه اینکه بازی اجرا نشه یا مثل فریمور 14.0.0 یه قابلیتی مثل دسته بندی با فولدر اضاف کرده باشه خود نینتندو.

• Like
Reactions: Alireza99490

Alireza99490

کاربر سایت
Apr 7, 2022
6
ممنون داداش.من در حال حاضر اخرین فریمور 14.1.0 هستم و همیشه هم نیاز نیست فریمور تا اپدیتی اومد بری روش مگه اینکه بازی اجرا نشه یا مثل فریمور 14.0.0 یه قابلیتی مثل دسته بندی با فولدر اضاف کرده باشه خود نینتندو.
سلام دوباره،خبر خوش این که طبق یه ویدیو یوتیوب پیش رفتم و بدون چیپ امو ناند تلاش برای روشن کردنش کردم با جیک،و خوب جواد داد و لی ارور داد،بعد ارور هم فهمیدم فایل های شما رو بالا نمیاره،در جا مموری یه سوییچ دیگه رو جا زدم و تمام، اتمسفر بالا اومد😎
اما دلیل این که فایل های هک شما رو بالا نمی آورد رو نمی فهمم،،چون بعدش فایل های هک سوییچ دیگری رو نصب کردم رو مموری و جواب داد

• Like
Reactions: eeeeee

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام دوباره،خبر خوش این که طبق یه ویدیو یوتیوب پیش رفتم و بدون چیپ امو ناند تلاش برای روشن کردنش کردم با جیک،و خوب جواد داد و لی ارور داد،بعد ارور هم فهمیدم فایل های شما رو بالا نمیاره،در جا مموری یه سوییچ دیگه رو جا زدم و تمام، اتمسفر بالا اومد😎
اما دلیل این که فایل های هک شما رو بالا نمی آورد رو نمی فهمم،،چون بعدش فایل های هک سوییچ دیگری رو نصب کردم رو مموری و جواب داد
سلام
خوب خدا رو شکر و علت رو نمیدونم ولی همون که درست شده خوبه دیگه.

• Like
Reactions: Alireza99490

s3000

کاربر سایت
Jul 3, 2015
311
دوستان بنده آپدیتم 10.1.0lAMS 0.14.1lS هستش فایلایی که برای آپدیت آخرین ورژن هک شده هستن چی هست ؟ اگر لینک بدین و اسم فایلا و ورژنشون رو بگین ممنون میشم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دوستان بنده آپدیتم 10.1.0lAMS 0.14.1lS هستش فایلایی که برای آپدیت آخرین ورژن هک شده هستن چی هست ؟ اگر لینک بدین و اسم فایلا و ورژنشون رو بگین ممنون میشم

سلام
در اموزش زیر من همیشه فایلهای هک سعی میکنم تا اخرین فریمور ساپورت شده بزارم و در اموزش فایل اول که پک اتمسفر هست باید دان کنید تا فریمور 14.1.0 ساپورت میکنه.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: beshush and s3000

eeeeee

کاربر سایت
Mar 10, 2008
140
نام
EHSAN
سلام
در اموزش زیر من همیشه فایلهای هک سعی میکنم تا اخرین فریمور ساپورت شده بزارم و در اموزش فایل اول که پک اتمسفر هست باید دان کنید تا فریمور 14.1.0 ساپورت میکنه.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
سلام بعد از آپدیت به ورژن جدید بازیهام اجرا نمیشه و موقع نصب هم این ارور رو میده

Attachments

• 3E72C2D7-72D5-4033-AB3E-D524E3372F44.jpeg
    3E72C2D7-72D5-4033-AB3E-D524E3372F44.jpeg
    398.5 KB · مشاهده: 6

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر