آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,196
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

eeeeee

کاربر سایت
Mar 10, 2008
140
نام
EHSAN
اخرین ورژن اتمسفر رو گرفتم
ورژن فرمیورم ۱۴.۱.۱
سیگ پچ زدم یکسری بازیها کار داد و خیلی هاشم نه
مشکل چیه؟

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام بعد از آپدیت به ورژن جدید بازیهام اجرا نمیشه و موقع نصب هم این ارور رو میده

اخرین ورژن اتمسفر رو گرفتم
ورژن فرمیورم ۱۴.۱.۱
سیگ پچ زدم یکسری بازیها کار داد و خیلی هاشم نه
مشکل چیه؟

سلام
برای نصب بازی از لیتیوم استفاده کنید که اگه از پک هک اتمسفر من در اموزش دیبریک استفاده کنی داخل برنامه هات باید باشه و شما پک هک من رو هم تست کن ببین باز مشکل داری و بازیها اجرا میشن یا نه چون معمولا این مشکل از سیگ پچ هست و پک هک هم میخوای بریزی یه نکته رو حتما رعایت کن حتما به غیر از پوشه nintendo در مموری جانبی که بازیهات داخلشن بقیه رو که مربوط به هک هستن کلا پاک کن و روی هم نریزی فایلها و برای اولین بار هم که میریزی مموری رو در بیار و با کامپیوتر یا گوشی بریز و یه موقع با nxmtp نریزی در حالت خود سوییچ و دفه بعد هم خواستی فایل بریزی از حالت mass stroge در پیلود hekate استفاده کن اموزش در تابیک برنامه های کاربردی هست و نکته اخر هم حتما از پیلود Fusee.bin داخل همون پک برای اینجکت یا بالا اومدن دستگاه استفاده کن.

• Like
Reactions: eeeeee

eeeeee

کاربر سایت
Mar 10, 2008
140
نام
EHSAN
سلام
برای نصب بازی از لیتیوم استفاده کنید که اگه از پک هک اتمسفر من در اموزش دیبریک استفاده کنی داخل برنامه هات باید باشه و شما پک هک من رو هم تست کن ببین باز مشکل داری و بازیها اجرا میشن یا نه چون معمولا این مشکل از سیگ پچ هست و پک هک هم میخوای بریزی یه نکته رو حتما رعایت کن حتما به غیر از پوشه nintendo در مموری جانبی که بازیهات داخلشن بقیه رو که مربوط به هک هستن کلا پاک کن و روی هم نریزی فایلها و برای اولین بار هم که میریزی مموری رو در بیار و با کامپیوتر یا گوشی بریز و یه موقع با nxmtp نریزی در حالت خود سوییچ و دفه بعد هم خواستی فایل بریزی از حالت mass stroge در پیلود hekate استفاده کن اموزش در تابیک برنامه های کاربردی هست و نکته اخر هم حتما از پیلود Fusee.bin داخل همون پک برای اینجکت یا بالا اومدن دستگاه استفاده کن.
وای من پیلود هکاته اینجکت میزدم
الان همون fusee داخل پک رو زدم مشکل حل شد .خیلی ممنون

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام علی آقا(alitriple)
ضمن تشکر و خسته نباشید،من بعد از مدتها و جهت نصب بازیهای جدید میخوام فریمور و اتمسفر کنسول رو آپدید کنم
یک مطالعه ای که از آموزشها و راهنماییهای شما داشتم،ظاهرا همچنان بهترین و ساده ترین روش در حال حاضر برای آپدیت فریمور استفاده از برنامه Daybreak و طبق این آموزش شما هست درسته؟

یک نکته ابهامی که برام وجود داره این هست که من تمام بازیهام رو روی microsd نصب کردم و nand خود کنسول خالی هست.حالا میخواستم بدونم بعد از پاک کردن تمام فولدرها و فایلها به غیر از فولدر Nintendo در microsd و ریختن پک اتمسفر جدید،بازیها همراه با سیو و آپدیتهای آنها حذف نمیشن؟
پیشتر ممنون از راهنمایی و وقتی که میزارید

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام علی آقا(alitriple)
ضمن تشکر و خسته نباشید،من بعد از مدتها و جهت نصب بازیهای جدید میخوام فریمور و اتمسفر کنسول رو آپدید کنم
یک مطالعه ای که از آموزشها و راهنماییهای شما داشتم،ظاهرا همچنان بهترین و ساده ترین روش در حال حاضر برای آپدیت فریمور استفاده از برنامه Daybreak و طبق این آموزش شما هست درسته؟

یک نکته ابهامی که برام وجود داره این هست که من تمام بازیهام رو روی microsd نصب کردم و nand خود کنسول خالی هست.حالا میخواستم بدونم بعد از پاک کردن تمام فولدرها و فایلها به غیر از فولدر Nintendo در microsd و ریختن پک اتمسفر جدید،بازیها همراه با سیو و آپدیتهای آنها حذف نمیشن؟

علی آقا من از راهنمایی هاتون تو پستهای قبلی به این جوابم رسیدم و اتمسفر(Atmosphere v1.3.2 AliTriple) و فریمور(14.1) کنسول رو بدون مشکل با راهنمایی های شما در پست ها آپدیت کردم.الان منتها به یه مشکلی خورد.بازی metroid dread رو که همراه با آخرین اپدیتش چه رو MicroSD و چه رو NAND خود کنسول نصب میکنم موقع اجرا میگه you must have the software to play(eshop) .حالا مسیجش شاید کلمه هاش یکم متفاوت باشه با اینی که من نوشتم الان حضور ذهن ندارم ولی کلیتش میگه که باید نرم افزار رو داشته باشی که بتونی اجراش کنی! انگار اصلا دیتای نصب شده برا کنسول قابل تشخیص نیست.
نکته اینه که من بعد از آپدیت بازیهای قبلیم بدون مشکل اجرا میشن حتی بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge رو که گیم روز کنسولها هست هم نصب و بدون مشکل اجرا کردم
اگه نکته ای این بازی برا نصب داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام علی آقا(alitriple)

علی آقا من از راهنمایی هاتون تو پستهای قبلی به این جوابم رسیدم و اتمسفر(Atmosphere v1.3.2 AliTriple) و فریمور(14.1) کنسول رو بدون مشکل با راهنمایی های شما در پست ها آپدیت کردم.الان منتها به یه مشکلی خورد.بازی metroid dread رو که همراه با آخرین اپدیتش چه رو MicroSD و چه رو NAND خود کنسول نصب میکنم موقع اجرا میگه you must have the software to play(eshop) .حالا مسیجش شاید کلمه هاش یکم متفاوت باشه با اینی که من نوشتم الان حضور ذهن ندارم ولی کلیتش میگه که باید نرم افزار رو داشته باشی که بتونی اجراش کنی! انگار اصلا دیتای نصب شده برا کنسول قابل تشخیص نیست.
نکته اینه که من بعد از آپدیت بازیهای قبلیم بدون مشکل اجرا میشن حتی بازی Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge رو که گیم روز کنسولها هست هم نصب و بدون مشکل اجرا کردم
اگه نکته ای این بازی برا نصب داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دادش

در مورد اپدیت کردن فریمور جدیدترین روش که ساده هم هست با قابلیت بیشتر همین دیبریک هست.
بازی متروید هم شما باید مطمئن بشید فایل بیس بازی رو درست دانلود کردید چون بعضی وقتها دوستان اپدیت بازی دوبار دانلود و نصب میکنن یا حالا فایل مشکلی داره و از لینک زیر دانلود کنید ببینید بازم مشکلی هست یا نه و اون قبلیها رو هم پاک کنید.

لینک دانلود بازی متروید

• Like
Reactions: XENOS

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
سلام دادش

در مورد اپدیت کردن فریمور جدیدترین روش که ساده هم هست با قابلیت بیشتر همین دیبریک هست.
بازی متروید هم شما باید مطمئن بشید فایل بیس بازی رو درست دانلود کردید چون بعضی وقتها دوستان اپدیت بازی دوبار دانلود و نصب میکنن یا حالا فایل مشکلی داره و از لینک زیر دانلود کنید ببینید بازم مشکلی هست یا نه و اون قبلیها رو هم پاک کنید.

لینک دانلود بازی متروید
علی آقا مشکل از فایل نصبی بود.از لینکی که گذاشتید دانلود و نصب کردم و بدون مشکل ران شد
ممنون

Esfanex

کاربر سایت
Sep 30, 2016
4
سلام پسر من یک کنسول داره که هک شده بود و کلی بازی داشت متاسفانه اشتباهی آپدیت شد به12.0.1 الان با روش جیک و ReiNX تا مرحله آخر میره ولی وقتی میخواد بالا بیاد ارور میده فکر میکنم فایلی که داره آپدیت نیست.میتونید کمک کنید درستش کنم ؟همه بازیهاش آفلاین وکودکانه است

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام پسر من یک کنسول داره که هک شده بود و کلی بازی داشت متاسفانه اشتباهی آپدیت شد به12.0.1 الان با روش جیک و ReiNX تا مرحله آخر میره ولی وقتی میخواد بالا بیاد ارور میده فکر میکنم فایلی که داره آپدیت نیست.میتونید کمک کنید درستش کنم ؟همه بازیهاش آفلاین وکودکانه است

سلام
نگران نباش درست میشه مراحلی که میگم انجام بده.
شما اول کنسول رو خاموش کن و مموری در بیار و اگه احیانا تو بوت گیر کرده دکمه پاور 12 تا 15 ثانیه بگیری خاموش میشه و کابلی هم وصل نباشه.

مموری که در اوردی پک زیر دانلود کن و از حالت فشرده در بیار

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.3.2

حالا برو تو مموری و به غیر از پوشه nintendo که بازیها و غیره درش هست بقیه رو یا پاک کن کلا یا یه جا مثل کامپیوتر و غیره اگه فکر میکنی لازم داری کپی کن و حتما اینکار باید انجام بدی و بعد اون پک که از حالت فشرده دراوردی همه رو کپی کن در مموری.

یه پیلود به اسم Fusee.bin داخل پک هست حتما همین استفاده کن برای بالا اومدن دستگاه و در اخرم مموری جا بزن همین پیلود که گفتم بزن ببین مشکل رفع میشه یا نه و از این به بعد هم طبق اموزش زیر دستگات اپدیت کن و روش پست اول این اموزش قدیمی شده برای اپدیتهای جدید.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام آخرین ورژن چنده الان
؟
الان فایل آپدیت فریمور از کجا باید دانلودش کنیم

سلام

کافیه همین اموزش زیر کامل بخونید همه چی متوجه میشید و لینک دانلود فریمورها هم هست و پک هک اتمسفر اماده تا اخرین فریمور که 16.0.1 هست من گذاشتم کافیه پک رو در مموری طیق اموزش بریزید و پیلود داخل پک رو بزنید تا دستگاه بالا بیاد.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

• Like
Reactions: mkh-n71

eeeeee

کاربر سایت
Mar 10, 2008
140
نام
EHSAN
سلام

کافیه همین اموزش زیر کامل بخونید همه چی متوجه میشید و لینک دانلود فریمورها هم هست و پک هک اتمسفر اماده تا اخرین فریمور که 16.0.1 هست من گذاشتم کافیه پک رو در مموری طیق اموزش بریزید و پیلود داخل پک رو بزنید تا دستگاه بالا بیاد.

یدونه ای بخدا :x

آخرین ویرایش:

alcatraz

کاربر سایت
Apr 2, 2010
154
نام
مجتبی
سلام

سلام علی آقا. یه سوال. کنسول رو از طریق اندروید هم میشه بالا آورد وقتی خاموش میشه یا فقط باید از طریق ‌‌‌‌‌PC و برنامه Tegra اقدام کرد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام علی آقا. یه سوال. کنسول رو از طریق اندروید هم میشه بالا آورد وقتی خاموش میشه یا فقط باید از طریق ‌‌‌‌‌PC و برنامه Tegra اقدام کرد؟

سلام داداش
برنامه Rekado برای اندروید هست عین همون تگرا میمونه ولی برای اندروید و برنامه رو نصب کن و پیلودهایی هم که میخوای بریز تو یه پوشه تو گوشیت و کابل هم بین دستگاه و گوشی وصل باشه و کابلی هم نداری که سوکتهاش بخوره از تبدیل مثل otg استفاده کن در اخر پیلود با برنامه میزنی دستگاه.

دانلود برنامه Rekado

به غیر از این قدیم یه دانگلهایی هم مختص پیلود زدن و دانگل خودش باتری داخلی داشت یه پیلود هم میشد توش با کامپیوتر بریزی مثل فیوز یا hekate وصل میکردی در حالت rcm به دستگاه خودش اتوماتیک پیلود میزد البته ارزش خرید نداره و شما زمانی که هر روز از دستگاه هم استفاده داری همون استند بای بزار و خاموش کردن کامل برای زمانی هست که بیشتر از یه هفته بخوای دستگاه خاموش باشه تا باتری مصرف نشه و موقعی هم خاموش کردی حواست باشه دست دیگه به دکمه پاور نزنی چون میره روی حالت اماده به پیلود یا همون rcm و باتری کمی مصرف میشه یا حتی کابل بین دستگاه و کامپیوتر بزنی باز این حالت فعال میشه و خلاصه باتری نباید صفر بشه اگه بشه مشکل خیلی بزرگی هم پیش نمیاد ولی برای یه روز باید بزاری تو حالت داک تو شارژ یا مسقیم به شارژر تا درست بشه چون باتری از مدار خارج میشه یه جورایی تو حالت rcm تا تموم بشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: RoCoCo and porfesor

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
سلام
دوستان این کپیخور سخت افزاری که یه سری جاها توی ایران روی نینتندو سوییچ اولد انجام میدن کیفیتش چجوره؟ضرری وارد نمیکنن و اسیب نمیزنن به دستگاه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر