Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
مشکل محاسبات شما اینه که اول استناد میکنید به آمارهای بنیاد (با علم به اینکه چون عرضه رسمی نیست مطلق نمیتونه دقیق باشه) و بعد فکر میکنید حتی اگه همین 2 میلیون گیمر کنسولی درست باشه پس یعنی حداقل 1 میلیون PS4 فروخته شده.

2 میلیون گیمر کنسولی (در خوش بینانه ترین حالت تازه) یعنی 2 میلیون نفر کنسول دارن که میتونه از PS1 و PS2 تا PS4 رو شامل بشه. خیلی ها تو شهرستان ها و شهرهای کوچیک هنوز کنسول های قدیمی رو دارن، خیلی ها X360 و PS3 دارن و بخش کمی از همین آمار قطعا به کنسول های نسل فعلی تعلق داره.

مساله دوم هم اینه که میزان گیمرهای کنسول برابر با کنسول های فروخته شده نیست. چون اگه 2 میلیون گیمر کنسولی داشته باشیم یعنی میانگین 4 میلیون کنسول (مجموع) توی ایران فروخته شده چون بیشتر گیمرها بیشتر از یک کنسول دارن. مگه اینکه آماری که میگید بنیاد داد بر اساس خود کنسول های فروخته شده باشه، یعنی فرض کنه 2 میلیون کنسول تو ایران هست، پس دو میلیون گیمر کنسولی داریم که باز اینم غلطه چون خیلی ها چندتا کنسول دارن. عین خیلی از گیمرهای اینجا که میانگین دو سه تا کنسول رو دارن.

به هر صورت این مدل آمارها که مبناش پرسیدن از این و اونه سر سوزنی معتبر نیست. کلا تو دنیا هر منبعی که در مورد میزان فروش کنسول ها و بازی ها اطلاع میده اگه اساس کارش تخمین باشه نامعتبره و کسی بهش استناد نمیکنه. عین مثلا VGCharts که حتی تو این فروم هم کسی آمارهاش رو قبول نداره و بهش استناد نمیکنه. آمارهای بنیاد هم دقیقا تخمین های مزخرفی هست که هیچ پایه و اساسی نداره. زمانی میشه آمار درست داد که عرضه رسمی وجود داشته باشه و خود کمپانی های بزرگ بیان بگن تو ایران چقدر کنسول فروختن. در باقی موارد همش میشه دو دوتا چهارتا و تناسب بستن که به درد همون بنیاد میخوره.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
خوب سهیل جان اینجوری نباید حساب کنی جمعیت رو ولش کن. ما تو ایران 24 میلیون Household یا خانوار داریم. ما باید خانوار رو حساب کنیم چون بعیده تو هر خونه هر کی برای خودش یه کنسول داشته باشه.

حالا اگر 24 میلیون خانوار داشته باشیم از هر 24 تا خونه یکی PS4 داشته باشه حله. حالا حتی اون هم لازم نیست چرا چون یه سری خانوار ها بیشتر از یه کنسول دارن. مثلا من تنها زندگی میکنم و خودم بتنهایی یه خانوارم ولی دو تا PS4 دارم پرو که خریدم اون قدیمیه رو هم هنوز دارم.
حالا حساب کن تو ایران بعضی خانوارا ممکنه خیلی بیشتر هم داشته باشن مثلا پسر خوانواده خودش یکی خونه داره 10 تا دیگه هم برای سر کارش چون کلوپ داره. خیلی ساده میشه نتیجه گرفت حتی لازم نیست از هر 24 خانوار حتی یکی هم داشته باشه تا به یه میلیون برسیم.

حالا یه شهری مثل تهران شاید از هر ده خونوار یکی داشته باشه تو زابل از هر 150 تا یکی. میانگین مطرحه

خب اصلا برحسب خانوار هم در نظر بگیری بازم این رقم خیلی زیاده. شاید برای مثلا شهری مثل تهران از هر 24 خانواده یکیش PS4 داشته (البته من بیشتر کنسول را قبول دارم) ولی در ابعاد بزرگ تر به نظر من نمیتونه درست باشه.

همین الان فقط 20 میلیون جمعیت روستایی کشور هست. شما حساب کن چند درصد از جمعیت روستایی به صورت کلی به کنسول دسترسی داره؟

این دیگه چه جور جامعه اماریه ! منم بگم از ده تا رفیقم ۹ تاش ps4 و x1 دارن ! پس اگه هر خانوار ایرانی رو میانگین 4 نفر حساب کنیم ! 18-19 میلیون Ps4 و x1 فروخته شده تو ایران
حالا برای لانچ گاد فیلم نگرفتم ، ولی برای دلست اگه قسمت شد فیلم میگیرم ، که ملت برای گرفتن خود بازی یا دیتاش صف گرفته بودن دم یکی از پرت ترین مغازه ها ، زیر پله ای!

یعنی چی ده تا رفیقت 9تاش دارن؟ مگه من رفیقام یا محله مون را مدنظر قرار دادم؟ من کلا جمعیت ایران که جامعه آماری هست را بیان کردم. حالا این دوستمون دقیق تر جمعیت خانوار را بیان کرده.

مشکل ما دقیق اینه که چون خودمون داخل کمیونیتی گیمینگ قرار داریم فکر میکنیم همه مثل ما هستند. دقیقا مثال اونیه که آدم وقتی میره بیمارستان فکر میکنه همه مریض ان تو این مملکت.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
من فروش کل یکی از فروشگاه های اینترنتی شناخته شده رو میدونم که البته فروشگاه فیزیکی هم دارن ولی فقط از طریق سایتشون سال گذشته حدودا 5 میلیارد و 600 میلیون تومان کنسول+اکسسوری+بازی فروختن. به گفته مدیر سایت بیشترین درصد کنسول و کمترین اکسسوری بوده. حالا نمیدونم کمکی به آمارگیریتون میکنه یا نه :D
چیزی که من برآورد میکنم تعداد فروش کنسول در این نسل قطعا از 1 میلیون بیشتر بوده. خیلی بیشتر...:D
در کل استعلام از واردکننده ها (توپخونه) هم میتونه کارآمد و قابل اتکا باشه. اصن مگه روش دیگه ای هم وجود داره؟ از کدام خزانه برن آمار در بیارن؟
یاا علی چه فروشی کرده این فروشگاه اینترنتی معروف

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
نمیدونم شاید جو اینجا فرق میکنه ولی تو شهرستان کوچیک ما هیچ پسربچه ای نمونده که زورش به باباش برای خریدps4 نرسیده باشه خلاصه فکرکنم آمار2میل دور از ذهن نباشه
شهرما هم همینجوره
جالبه بدونید یه ماه همینجور با یه کنسول فروش کار می‌کردم تو شهرمون سود خالص در بدترین حالت 20m بود ولی مشتری زیاد نداشت یکی هست بیشترین مشتری رو داره بعید میدونم سود خالص کمتر از 30m باشه
فقط روز اول ماه بالای1 تومن سود خالصشه

• Like
Reactions: Arsalan_xe

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
۱-۲ میلیون ps4 تو ایران!!؟ :D
کشورهای توسعه یافته با نمایندگی های رسمی و درآمدهای ماهانه بسیار بالاتر از ما تو رنج ۵-۶ میلیون کنسوله آمارش ، بعد تو این اقتصاد لت و پار ما که پول ی کنسول کل حقوق یه ماه ی ایرانی رو میبلعه بلکم بیشتر چجوری حرف از ۱-۲ میلیون میزنین واقعا؟
به نظرم تو خوشبینانه ترین حالت ۲۰۰ هزارتا بشه شاید!

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
شهرما هم همینجوره
جالبه بدونید یه ماه همینجور با یه کنسول فروش کار می‌کردم تو شهرمون سود خالص در بدترین حالت 20m بود ولی مشتری زیاد نداشت یکی هست بیشترین مشتری رو داره بعید میدونم سود خالص کمتر از 30m باشه
فقط روز اول ماه بالای1 تومن سود خالصشه
برای ما هم همینه پس در نتیجه کل کشور همینه :D نمونه طرف باباش الکی همه چی براش میگریه اصلا استفاده هم نمیکنه 360 خرید بعدش درجا رفت xb1 خرید انقدر از 360 استفاده نکرد پوسید فکرش بکن کنسول نو!:| بعدشم همین جوری یه سیستم قویم خرید فکر کنم ps4 هم دراه! بعد اونقت چی با اینا بازی میکنه؟ فقط فورتنایت :| چندتا مثل اینن که الکی جیب فروشند ها رو پر میکنن هیچیم حالیشون نیست

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
برای ما هم همینه پس در نتیجه کل کشور همینه :D نمونه طرف باباش الکی همه چی براش میگریه اصلا استفاده هم نمیکنه 360 خرید بعدش درجا رفت xb1 خرید انقدر از 360 استفاده نکرد پوسید فکرش بکن کنسول نو!:| بعدشم همین جوری یه سیستم قویم خرید فکر کنم ps4 هم دراه! بعد اونقت چی با اینا بازی میکنه؟ فقط فورتنایت :| چندتا مثل اینن که الکی جیب فروشند ها رو پر میکنن هیچیم حالیشون نیست
والا یکی از همشهری باباش تو دارایی هست ps4 براش خریده با آیفون چند وقتی آنلاین نمیشه گفتم کجایی میگه با لپ تاپ بابام Gta میزنم اونجا ماد داره میخوام pc نسل بعدی ببندم 15m، یه نفر دیگه هم بود BF یه بنده خدایی باباش براش آیفون x گرفته 18m قبلشم وان و ps4 گرفته بود :D

• Like
Reactions: JohnnySilverhand

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
بحث تعداد کنسول‌های فروخته شده توی ایران شد و یاد خاطره‌ای افتادم از سال‌ها قبل. رفته بودیم خونه‌ی یکی از فک و فامیل‌های دور که توی یکی از شهرهای اطراف شیراز زندگی می‌کنن و وضعشون هم از ما بهتر! :D یعنی کلی باغ و زمین و ویلا و... دارن ولی خب تصورشون از بازی‌های کامپیوتری چند پله پایین‌تر از ما بود. روزهایی بود که PS2 وارد بازار شده بود و PS1 اواخر عمرش بود و من و داداشم داشتیم توی حیاط چند کیلومتری(!) اطراف خونه اینا راه می‌رفتیم که چشممون به یه PS1 پشت شیشه‌ی یکی از اتاق‌ها خورد. با کلی خوشحالی رفتیم به جوان اون خانه گفتیم این دستگاهی که اونجا گذاشتین رو میشه بیارین بازی کنیم؟ اون هم گفت الآن بازی سگا ندارم! :| بعدش هم با کمی تحقیق متوجه شدیم یکی از این سگا جنسیس‌ها بوده که اون زمان‌ها با طرح PS1 می‌فروختن! :)) یعنی مثلاً زمانی که ملت داشتن MGS2 با PS2 می‌زدن، اینا هنوز مشغول Sonic بازی کردن با سگا جنسیس بودن! :D
اینجا رو نبینین که اکثراً یا کامپیوتر خفن دارن یا کنسول‌های نسل فعلی رو. :D همون‌طور که بچه‌ها گفتن، هنوز زیاد هستن افرادی که با PS2 سرشون گرمه، چه برسه به 360 و PS3! خود من چند سال پیش یه کیسه بازی PS2 دادم به یه بنده خدایی که برای بچه‌ش کنسول خریده بود، یعنی همون زمان‌هایی که PS4 تازه اومده بود (اگه درست یادم باشه) اینا داشتن با PS2 عشق و حال می‌کردن!
کلاْ‌ یه مقایسه‌ای با بقیه‌ی جاها بکنیم بد نیست. مثلاً آلمان کشوری هست که جزو پیشرفته‌ترین‌ها محسوب میشه و ملت دستشون به دهنشون میرسه و خودروی ملی‌شون بنز و ب ام و هست. :D توی همچین کشوری که جزو جاهای مهم دنیا از نظر تعداد گیمرها محسوب میشه و بازار وسیعی داره، تا امروز ۷ میلیون PS4 فروخته شده و بعد ایران با این وضعیت اقتصادی و طرز تفکری که نسبت به صنعت بازی وجود داره، ۲ میلیون نفر PS4 خریده باشن؟ به نظرم غیرممکنه و من در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن به یه چیزی تو مایه‌های ۴۰۰،۵۰۰ هزارتا فکر می‌کنم نه بیشتر. :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بحث تعداد کنسول‌های فروخته شده توی ایران شد و یاد خاطره‌ای افتادم از سال‌ها قبل. رفته بودیم خونه‌ی یکی از فک و فامیل‌های دور که توی یکی از شهرهای اطراف شیراز زندگی می‌کنن و وضعشون هم از ما بهتر! :D یعنی کلی باغ و زمین و ویلا و... دارن ولی خب تصورشون از بازی‌های کامپیوتری چند پله پایین‌تر از ما بود. روزهایی بود که PS2 وارد بازار شده بود و PS1 اواخر عمرش بود و من و داداشم داشتیم توی حیاط چند کیلومتری(!) اطراف خونه اینا راه می‌رفتیم که چشممون به یه PS1 پشت شیشه‌ی یکی از اتاق‌ها خورد. با کلی خوشحالی رفتیم به جوان اون خانه گفتیم این دستگاهی که اونجا گذاشتین رو میشه بیارین بازی کنیم؟ اون هم گفت الآن بازی سگا ندارم! :| بعدش هم با کمی تحقیق متوجه شدیم یکی از این سگا جنسیس‌ها بوده که اون زمان‌ها با طرح PS1 می‌فروختن! :)) یعنی مثلاً زمانی که ملت داشتن MGS2 با PS2 می‌زدن، اینا هنوز مشغول Sonic بازی کردن با سگا جنسیس بودن! :D
اینجا رو نبینین که اکثراً یا کامپیوتر خفن دارن یا کنسول‌های نسل فعلی رو. :D همون‌طور که بچه‌ها گفتن، هنوز زیاد هستن افرادی که با PS2 سرشون گرمه، چه برسه به 360 و PS3! خود من چند سال پیش یه کیسه بازی PS2 دادم به یه بنده خدایی که برای بچه‌ش کنسول خریده بود، یعنی همون زمان‌هایی که PS4 تازه اومده بود (اگه درست یادم باشه) اینا داشتن با PS2 عشق و حال می‌کردن!
کلاْ‌ یه مقایسه‌ای با بقیه‌ی جاها بکنیم بد نیست. مثلاً آلمان کشوری هست که جزو پیشرفته‌ترین‌ها محسوب میشه و ملت دستشون به دهنشون میرسه و خودروی ملی‌شون بنز و ب ام و هست. :D توی همچین کشوری که جزو جاهای مهم دنیا از نظر تعداد گیمرها محسوب میشه و بازار وسیعی داره، تا امروز ۷ میلیون PS4 فروخته شده و بعد ایران با این وضعیت اقتصادی و طرز تفکری که نسبت به صنعت بازی وجود داره، ۲ میلیون نفر PS4 خریده باشن؟ به نظرم غیرممکنه و من در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن به یه چیزی تو مایه‌های ۴۰۰،۵۰۰ هزارتا فکر می‌کنم نه بیشتر. :D
بعله خیلیا هنوز با ps2 و1 و سگا بازی میکنن ولی امکانات تفریحی آلمان آیا با ایران یکیه؟ اینجا جز دود و دم و ماشین گردی و خانوم بازی و آبکی جات و گیم چه تفریحی هست که جوون مردم بازی نکنه تفریح جایگزین سالم بجاش استفاده کنه؟

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
از زمان تازه اومدن PS4 میگی، من موقع اومدن RDR2 رفتم دسته رو تعمیر کنم، مدتی که تو مغازه ایستاده بودم که طرف بیاد ببینه چه مرگشه و تعمیرش کنه و ... ، هر مشتری میومد دنبال بازی PS2 بود(و حتی یکی PS1ش رو اورده بود برای تعمیر)
کلا تو مغازه هم اکثرا PS2 ریخته بود... البته دلیل نمیشه دقیقا...چون ده هزار سالی از عمر کنسول ها گذشته مشخصه تعداد تعمیری هاشون زیادن...ولی خو...:D

در کل اینکه خوش به حالتون انقدر دور و برتون ملت گیمر وجود داره:D سمت من که... کلا تو دوران دانشگاه فقط 2تا از رفقا و هم ورودی ها گیمر بودن، اونم یکیشون فقط فوتبال...اون یکی باز چندتا بازی معروف مثل AC اینا هم میزد... بقیه کلا با واژه بازی بیگانه بودن:|
فک و فامیل نزدیک هم کلا فقط یکی PS4 داره و گیمر دیگه نداریم... ولی آشناهای دور تر ... دو نفر دیگه کنسول دار میشناسم:-"

کلا سمت من که قحطیه...خیر سرمم شیراز هستم و نباید انقدر وضع وخیم باشه:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
یاد یه خاطره ای افتادم ، پلیم رو برده بودم تعمیر یه مرده ای میخورد کارمند باشه ، با بچش اومد تو گفت 360 چنده ، اون موقع 900000-1000000 تومن بود ! قشنگ جلوی چشم ما گفت بستگی داره اصل بخوانید یا تقلبی ،تقلبیاش چینیه 900000، اصلاش 1600000! یه کینکتم با یه بازی راه انداز کلا ۲۲۰۰۰۰۰ رسما یارو قصابی کرد ! من هنوز عذاب وجدان اون روز رو دارم که چرا هیچی نگفتم گذاشتم فروشنده استخوان های طرف رو بلیسه ! می‌دونم کجای دنیا با این شرایط کنسول میخریدن!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,772
یاا علی چه فروشی کرده این فروشگاه اینترنتی معروف
بله من هم از دیدنش سوپرایز شدم. باورش یکم سخته.
ولی اینم در نظر بگیرید سودهاشون مخصوصا روی خود کنسول ناچیزه (حداقل در دوسال اخیر). اجناس رو بعضا به خاطر نوسانات ارز یا رقابت زیر فروشی هم میکنن.
هزینه های جانبی هم کم ندارن. سایتشون ماهیانه چندین میلیون فقط هزینه seo داره.
به هرحال من با توجه به اطلاعاتی که تو این بازار دارم به زرس قاطع میتونم بگم فروش 2 میلیونی اصلا دور از ذهن نیست.

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
جای ما که هنوز که هنوزه ps2 اسلیم میارن که فلش خور کنن
اون روز رفته بودم باتری شارژی بگیرم طرف اومد 5 تا بازی ps2 براش توی فلش ریختن هر بازی 2 تومن خوشحال هم بود که دیگه از تعمیر لنز راحت شده
ps1 تازه دارن تا 200 تومن میفروشن مدل فت
ولی ps4 و one هم زیاد میفروشن one که روی جعبه کنسول اسم 23 تا بازی مینویسن و میفروشن من که هر وقت رفتم حداقل 2 نفر برای ریختن اکانت هکی روی ps4 روی صندلی منتظر نشستن همچین فروش 1 میلیونی کنسول ها توی ایران بعید هم نیس همون موقعی که کنسول ها حدودا 1/100 بود خیلی ها گرفتن هرکی میدیدی ps4 داشت
.............................................................
بر عکس بقیه ما توی فامیل زیاد گیمر داریم یکی از پسر عمو ها 360 داره اون یکی پسر عمو one s داره یکی دیگه ps4 داره یکی دیگه از اقوام گیم نت داره ولی کلا 2 تا ps4 داره که میگه همیشه هم سرش دعواست
جمعه ها توی خونه پدربزرگ میبینمشون یه سمت از خونه کامل بحث گیمینگ جریان داره خودمم چون کنسول ها رو همه رو داشتم و ازشون بزرگ ترم اون وسط میشینم و جلسه تحلیل گیم ها رو اداره میکنم :D:D:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر