Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
هنوز درگیر آمار فروش بازی های گیم پس هستی؟ :D مشکل اینه شما دارید بازی ها رو تک تک نگاه می کنید و اصلا کاری به سرویس ندارید. وقتی یه برنامه بلند مدت داشته باشی، کم کم میری جلو، همین الان هم ممکنه خیلی ها سرویس سالیانه رو استفاده کنن. فکر کنم تو گزارش مالی قبلی مایکروسافت اشاره شده بود به خاطر رشد سرویس لایو و گیم پس، بخش نرم افزار افزایش درآمد داشته. هدف اصلی مایکروسافت اینه ملت رو بکشونه سمت گیم پس و نگهشون داره. الان برای ماه دیگه The Outer World روز اول میاد رو سرویس، مطمئن باش برای نوامبر و دسامبر هم یه بازی نسبتا جدید برای سرویس معرفی میکنن. یه طرح بلند مدت هست اونم در واقع دارن دونه می پاشن (!) برای نسل بعد، واسه همین هست از مدت ها قبل اعلام کردن که Halo Infinite با لانچ کنسول بعدی میاد و همزمان برای گیم پس هم عرضه میشه، دیگه Gears که از نظر فروش و تاثیرگذاری روی بازار ایکس باکس، نصف Halo هم نیست! به شخصه امیدوارم اینقدر براشون سود زیادی داشته باشه که هی بازی ها بهتر و جدیدتر بیارن :D
براي ماها هم كه حق اب و گل داريم هميشه افرهاي خوب بذاره تا پاي ثابت بمونيم :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
یعنی به فرض فروش دراز مدت مثلا 10-15 میلیون نسخه از مثلا 7-8 میلیون مشترک گیم پس(که معلوم نیست چه مدت میمونن یا با چه قیمت یا آفری اومدن رو این سرویس) بهتره؟:D مثلا نتفلیکس الان به یه ثبات خیلی خوبی رسیده تو این زمینه. ولی خب مفتی مفتی آفر و کد پخش نمیکنه. یه آمار دقیق مایکروسافت بده میشه فهمید اوضاع چجوریه

حالا آمار که الان فروش بازی با فروش گیم پس ترکیب شده و اصن نمیشه حساب کرد جدا جدا :D
ولی جدی، کسایی که از سرویس استفاده کردن عموما نظرشون مثبت بوده... اینا اگه جزو یوزر های ثابت شن (که احتمالش واقعا کم نیست وقتی طعم سرویس و آسونی کارکردش به زبونشون خورده باشه) رسما تبدیل به یه منبع ثابت درآمده... اگه بساط این کدها و اینا جمع نشه (که به نفع ماست :D) شاید حرفت درست باشه
ولی جوری که منطق بیزینس تو حوزه این سرویس های اشتراکی حکم می کنه کم کم باید شاهد برچیده شدن این بساط باشیم و اون موقع است که باید دید پلیر بیس سرویس چقدر میمونه
اگه اون موقع مثل نتفلیکس به ثبات برسه که تمومه... اون وقت میشه گفت گیرز 5 هم الان موفق بوده به طور کامل و سهم و نقش خودشو به بهترین شکل ممکن ایفا کرده و از لحاظ تجاری ترکونده
اگه نتونه و بره تو سراشیبی وقتی همه بفهمن باید 15 دلار تو ماه برای سرویس بدن که هیچی... منم دفاع نمی کنم اون موقع از این شیوه بازاریابی :D

بحث اینه موفقیت تجاری گیرز 5 به طور کامل، فقط تو دراز مدت و آینده گیم پس مشخص میشه... چون فروشش با اشتراک گیم پس عملا گره خورده و قشنگ سرویس سلره... ما سناریو داشتیم قبلا که گیم پس باعث فروش بیشتر بازی ها شده (دلیلشم واضحه... در دسترس بودن بازی ها رو سرویس باعث جذب مخاطب میشه، تا حدی که اقدام به خرید بازی می کنن) و این وسط گیرز 5 یه جوری تبلیغ شده که "اگه بدون گیم پس اینو بازی کنید، خر اید" :D

الان هر نظر درخشانی بدیم بوکمارک میشه واسه وقتی که سرنوشت گیم پس مشخص شه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
مگر اینکه gears در حدی سقوط کرده باشه که کسانی game pass دارن حتی حاضر نیستن مجانی بازی دانلود و اجرا کنن :-?

یا علاقه ای به این ژانر ندارن
فکر کن من گیم پسی دارم که روش DMC V هست با این و یه سری ایندی شاهکار
قطعا میرم سمت DMC V و ایندی های شاهکار... من پلیر این سبک نیستم

در ادامه:
ولی هرچقدر هم استدیو داشته باشن، ساخت بازیAAA خوب حداقل 4-5 سال زمان میخواد.

نوع خریدهای مایکروسافت کاملا در جهت برعکس این ماجراست...
بیشتر خریدهایی که کرده واسه تنوع تو بازی های AA بوده نه کیفیت تو بازی های AAA

اینم به نظرم موثره واسه نگه داشتن مشترکین سرویس تو دراز مدت
همون جور که گفتم شاید من Bait شم واسه DMC V مشترک سرویس شم ولی واسه این که به کارهای تیم شفر علاقه دارم و نمیخوام واسه کارهای آتی شون کامل هزینه کنم، عضو سرویس بمونم
در حالت عادی هیچ وقت به خاطر کارهای تیم شفر، نمیام سرویس رو اول بخرم... می فهمید حرفم رو؟ نه؟ :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,537
نام
محمد
نه ترشی انداختن برای اینده :D
تا اونجای که من میدونم gears نسل قبل دومین ip مایکروسافت بوده
این نسل هم بعد از Horizon سومین
مگر اینکه gears در حدی سقوط کرده باشه که کسانی game pass دارن حتی حاضر نیستن مجانی بازی دانلود و اجرا کنن :-?
چه ربطی داره آخه؟ مگه هر کی کنسول داره میره همه بازی ها رو میگیره؟ واقعا چطور به این نتیجه رسیدی جای سوال داره :D این همه بازی رو گیم پس هست من خیلی هاش رو نرفتم، مثلا Metro Exodus که بازی خوبی هست و نسخه های قبلی رو هم رفتم و وقت برای بازی کردنش هم دارم، ولی حسش نیست فعلا! :D
مشکل اینه شما فکر میکنی مثل نتفلیکس هر چقدر کانتنت(فیلم-سریال) بیشتر بدن == بهتر . باعث رشد میشه؟ بلی. ولی چه تاثیری رو کیفیت داره؟ بازی مثل فیلم نیست که تو 2 ماه فیلمبرداری کنی و 6-7 ماه ادیت و تموم:D این گیم پس خیلی عالیه اتفاقا. ولی با این روشی که مایکروسافت داره میره( بازی بیشتر) خب قطعا رو کیفیت بازی خیلی تاثیر میزاره. بحث من اینه الان اینا حرف از آزادی عمل و وقت دادن به سازنده حرف میزنن، ولی هرچقدر هم استدیو داشته باشن، ساخت بازیAAA خوب حداقل 4-5 سال زمان میخواد. فیلم نیست که 10 تا همزمان سفارش بدی برات بسازن هر ماه بزاری رو سرویس:D هر سال هم که نمیشه از این AAA ها انداخت رو سرویس.
خب الان نقش بازی های مولتی پلتفرم رو داری نادیده میگیری. شما مشترک گیم پس هستی، این وسط وقتی هر ماه یه بازی AAA بیاد رو سرویس احتمال اینکه اونجا بمونی خیلی زیاده، حالا لازم نیست که همش انحصاری باشه :D چند تا انحصاری AAA، چند تا AA به همراه چند تا مولتی پلتفرم AAA قشنگ میتونه ملت رو ترغیب به موندن توی سرویس کنه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
View attachment 116789

هند با ساپورت رسمی سونی و یک و خورده ای میلیارد جمعیت اینقدر فروخته اینجا خیلی هنر کرده باشیم نهایتش 100 هزار تا دستگاه که اونم خیلی خوشبینانست !!!
اصلا مقایسه درستی نیست ، تو ایران ویدئو گیم یکی از سرگرمی های اصلی مردم شده ، فرهنگ مصرف گرایی تو ایران به شدت بالاتر از خیلی نقاط آسیاست !
وضع معیشت و اقتصاد مردم باید در نظر بگیریم ! تقسیم بندی جمعیتی ، تو ایران اکثر جمعیت شهر نشین هستن ، تو هند فقط همین رو بگم که از این یک میلیارد جمعیت هند، ۳۰-۴۰ درصدش به برق دست رسی ندارن ! چه برسه به کنسول !

من خودم حدس میزنم در بدبینانه ترین حالت ، بین ۵۰۰ تا یک میلیون کنسول تو ایران فروخته شده! وقتی من دوستای خودمو میبینم همشون یه کنسول خریدن ، خیلی برام عجیب نیست که تعداد زیادی کنسول تو ایران فروخته شده باشه!

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من نمیدونم چرا اینقدر لقمه رو دور سرتون میچرخونید و قضایا رو پیچیده میکنید؟

فروش گیرز 5 افتضاح بوده.

منتها مایکروسافت جهت رشد گیم پس با جون و دل این مسئله رو پذیرفته و براش اتفاقا موفقیت محسوب میشه.

تمام :D

منتها باید دید آیا این مشترکین گیم پس آیا حاضر میشن پیاپی اشتراکشون رو تمدید کنن یا نه Time will tell

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,167
نام
∂αнмα
اصلا مقایسه درستی نیست ، تو ایران ویدئو گیم یکی از سرگرمی های اصلی مردم شده ، فرهنگ مصرف گرایی تو ایران به شدت بالاتر از خیلی نقاط آسیاست !
وضع معیشت و اقتصاد مردم باید در نظر بگیریم ! تقسیم بندی جمعیتی ، تو ایران اکثر جمعیت شهر نشین هستن ، تو هند فقط همین رو بگم که از این یک میلیارد جمعیت هند، ۳۰-۴۰ درصدش به برق دست رسی ندارن ! چه برسه به کنسول !

من خودم حدس میزنم در بدبینانه ترین حالت ، بین ۵۰۰ تا یک میلیون کنسول تو ایران فروخته شده! وقتی من دوستای خودمو میبینم همشون یه کنسول خریدن ، خیلی برام عجیب نیست که تعداد زیادی کنسول تو ایران فروخته شده باشه!
خوب شما هم توی شهر های بزرگ مثل اصفهان و تهران کرج و مشهد رو میبینی توی شهر های دور افتاد به هیچ وجه شرایط کنسول داشتن این مدلی نیست من خودم توی شهر کوچیک زندگd میکنم تقریبا هیشکی رو نمیشناسم که PS4 داشته باشه شهر بقلیمون کسایی رو میشناسم که حتی PS2 دارن و یا دارن دنبال بازی کپی خور شده واسه PS3 و Xbox 360 میگردن درسته PS4 هم فروش میره مخصوصا الان که کپی خور هم شده خوراک این جور مناطق ـه ولی باز این چیزی که شما میگی خیلی آمار بالایی محسوب میشه یعنی هند رو هم بخوایم همون 80 میلیونشون رو مثل جمعیت ایران بدونیم بازم ازشون بیشتر PS4 فروختیم ؟

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
خوب شما هم توی شهر های بزرگ مثل اصفهان و تهران کرج و مشهد رو میبینی توی شهر های دور افتاد به هیچ وجه شرایط کنسول داشتن این مدلی نیست من خودم توی شهر کوچیک زندیگ میکنم تقریبا هیشکی رو نمیشناسم که PS4 داشته باشه شهری بقلیمون کسایی رو میشناسم که حتی PS2 دارن و یا دارن دنبال بازی کپی خور شده واسه PS3 و Xbox 360 میگردن درسته PS4 هم فروش میره مخصوصا hلان که کپی خور هم شده خوراک این جور مناطق ـه ولی بازl این چیزی که شما میگی خیلی آمار بالایی محسوب میشه یعنی هند رو هم بخوایم همون 80 میلیونشون رو مثل جمعیت ایران بدونیم بازم ازشون بیشتر PS4 فروختیم ؟
شکی ندارم ، شما حساب کن آنقدر بازار کنسول گیمینگ این نسل پر رونق بود که همه این اکانت های تلگرامی که بازی و اکانت میفروختن همه مغازه دار شدن.

فقط هم کنسول نیست ، تو بازار موبایل و لوازم خونگی هم ایران بازار بزرگتری نسبت به باقی خاورمیانه و آسیای مرکزی به حساب میاد ، خصوصا صوتی تصویری!
ساپورت نشدن ایران از طرف سونی هم به خاطر بازار کوچیک نیست ، مطمئن باشید اگه این قضیه جنون آمیز غیر قابل درک بی اهمیتی به کپی رایت و باقی مسائل فرهنگی نبود که بازی ساده ای مثل انچارتد جز بازی های مبتذل دسته بندی میشه ، چهار دست و پا میومدن رو این بازار سرمایه گذاری کنن!

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,736
نام
علی
خوب شما هم توی شهر های بزرگ مثل اصفهان و تهران کرج و مشهد رو میبینی توی شهر های دور افتاد به هیچ وجه شرایط کنسول داشتن این مدلی نیست من خودم توی شهر کوچیک زندیگ میکنم تقریبا هیشکی رو نمیشناسم که PS4 داشته باشه شهری بقلیمون کسایی رو میشناسم که حتی PS2 دارن و یا دارن دنبال بازی کپی خور شده واسه PS3 و Xbox 360 میگردن درسته PS4 هم فروش میره مخصوصا hلان که کپی خور هم شده خوراک این جور مناطق ـه ولی بازl این چیزی که شما میگی خیلی آمار بالایی محسوب میشه یعنی هند رو هم بخوایم همون 80 میلیونشون رو مثل جمعیت ایران بدونیم بازم ازشون بیشتر PS4 فروختیم ؟
یه نکته ای رو راجب آمار فروش کنسول و بازی در هند بگم
این آماری که میبینیم مثلا 250000 فروش PS4 در هند فقط آمار رسمی از نمایندگی های شرکت هست که آمار دقیقش رو دارن و هند بر خلاف تصورات قاچاق زیادی داره و خیلی مغازه های غیر رسمی در این کشور وجود داره که کنسول (و هر جنس دیگه ای که فکرش رو کنید) میفروشن و آمار جنس های فروخته شده رو شرکت نداره و جزو فروش در هند قرار نمیگیره (تقریبا مثل ایران خودمون)
ولی ایران دیگه کامل قاچاق و فروش غیر رسمی هست , همه مدل ریجن کنسولی هم در مغازه ها پیدا میشه . خودم فکر میکنم حداقل 500 هزارتا فروش مثلا برا PS4 منطقی باشه

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
شکی ندارم ، شما حساب کن آنقدر بازار کنسول گیمینگ این نسل پر رونق بود که همه این اکانت های تلگرامی که بازی و اکانت میفروختن همه مغازه دار شدن.

فقط هم کنسول نیست ، تو بازار موبایل و لوازم خونگی هم ایران بازار بزرگتری نسبت به باقی خاورمیانه و آسیای مرکزی به حساب میاد ، خصوصا صوتی تصویری!
ساپورت نشدن ایران از طرف سونی هم به خاطر بازار کوچیک نیست ، مطمئن باشید اگه این قضیه جنون آمیز غیر قابل درک بی اهمیتی به کپی رایت و باقی مسائل فرهنگی نبود که بازی ساده ای مثل انچارتد جز بازی های مبتذل دسته بندی میشه ، چهار دست و پا میومدن رو این بازار سرمایه گذاری کنن!
یه سری کشورها که الان آدم میبینه استور دارن میخواد سرشو بزنه بشکنه کشورهایی مثل پورتو ریکو وقبرس و کلی کشور درپیت، کاش بنیاد لااقل یه حرکتی میزد،بخدا حیفه، میدونم دو روز دیگه بذاریم کنار خوب میشه استور میزنن میترکونن من مطمءنم کم کم 1تا 2 mکنسول نسل8 owner داریم، بنیاد باید یه حرکتی بزنه همین باریسنتر و گیمفا زومجی دیبا زی و.... همینجور

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خوب شما هم توی شهر های بزرگ مثل اصفهان و تهران کرج و مشهد رو میبینی توی شهر های دور افتاد به هیچ وجه شرایط کنسول داشتن این مدلی نیست من خودم توی شهر کوچیک زندگd میکنم تقریبا هیشکی رو نمیشناسم که PS4 داشته باشه شهر بقلیمون کسایی رو میشناسم که حتی PS2 دارن و یا دارن دنبال بازی کپی خور شده واسه PS3 و Xbox 360 میگردن درسته PS4 هم فروش میره مخصوصا الان که کپی خور هم شده خوراک این جور مناطق ـه ولی باز این چیزی که شما میگی خیلی آمار بالایی محسوب میشه یعنی هند رو هم بخوایم همون 80 میلیونشون رو مثل جمعیت ایران بدونیم بازم ازشون بیشتر PS4 فروختیم ؟
بستگی به شهرستان و فرهنگ هم داره شما مرکز آستانتون هم دوتا مغازه کنسول فروش بزرگ بیشتر نیست نارسیس و مجتمع پارک شما کلا اوستانتون pcگیمره استان کنارتون هم همینجور بغیر استان شما و کنارتون بقیه کنسول گیمرن

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
رییس بنیاد بازیهای رایانه ای چند وقت پیش یه آمار داده بود که خودم تو همین تاپیک بازتاب دادم. برید صفحات قبل هست.
فرموده بودن تو ایران 7 میلیون گیمر داریم که این شامل موبایل هم نمیشه یعنی گیمری که با PC و کنسول بازی میکنن. منتها تفکیک نکرده بود که چه کنسولی چقدر

منتها اضافه کرده بود که برای اولین بار تو ایران کنسول از PC پیشی گرفته که دلایلی مثل گرون بودن قطعات PC و ضعیف بودن اکثر کامپیوترا در ایران از دلایل عمدشه

حالا اگر آمار این آقا درست باشه یعنی ما حداقل 3.5 میلیون کنسول گیمر تو ایران داریم. بنظرم 1 میلیون برای PS4 خیلی منطقیه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان بعضی ها واقعا نگران فروش ضعیف گرز و ضرر کردن مایکرو هستن؟؟؟؟
الان داره مفت میده که همه دور هم با این شرایط گرونی بازی ها مفتی داریم بازی میکنیم حالش رو میبریم بعد شماها دنبال چی هستین؟؟؟ نگران فروش گرز؟(اره جون عمتون:D)
توپ تکون نمیده یکی مثل مایکروسافت رو بعد اینجا نگران استراتژی مایکرو هستن طرف 20 میلیون دلار میده که DMC V رو بیاره روی گیم پس یعنی قشنگ با این پول میشه یه بازی تپل ساخت بعد اینجا به جایی که لذت ببرن و حال کنن سیاست مایکرو رو نقد میکنن
سونی که عمرا در حد و اندازه هایی باشه که بتونه این طوری خرج کنه و به چیشم نباشه همون 60 دلار پول بدین حالتون جا بیاد :D>:)
دو روز دیگه سونی این سرویس رو بیاره میشه بزرگترین اختراع نسل
کاش psnاین سرویس داشت شما بچه های لایو سرتون شلوغه چجوری وقت میکنید بیاین BC :D

• Like
Reactions: X B I T B

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
رییس بنیاد بازیهای رایانه ای چند وقت پیش یه آمار داده بود که خودم تو همین تاپیک بازتاب دادم. برید صفحات قبل هست.
فرموده بودن تو ایران 7 میلیون گیمر داریم که این شامل موبایل هم نمیشه یعنی گیمری که با PC و کنسول بازی میکنن. منتها تفکیک نکرده بود که چه کنسولی چقدر

منتها اضافه کرده بود که برای اولین بار تو ایران کنسول از PC پیشی گرفته که دلایلی مثل گرون بودن قطعات PC و ضعیف بودن اکثر کامپیوترا در ایران از دلایل عمدشه

حالا اگر آمار این آقا درست باشه یعنی ما حداقل 3.5 میلیون کنسول گیمر تو ایران داریم. بنظرم 1 میلیون برای PS4 خیلی منطقیه
گفتم که این آمارش خیلی بیراه نیست دوبار به من از یه شرکت زنگ زدن برا آمارگیری اسمشو یادم نیست ولی با بنیاد قرارداد داشتن حدود نیم ساعت سوال می‌کرد از بازی و مدرک و حتی چند تا ماشین تو خونه دارین و درآمد بابا مامانت چنده و ماشین خودت چیه که من اینارو پیچوندم گفتم شخصیه، کلادر مورد گیم هم خیلی سوال پرسید، این آماری دارن رو هوا نیست درصد خیلی زیادش درسته

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خوب اینم امار رسمی Xbox :

Gears 5 breaks records as biggest launch for any Xbox Game Studios game this generation - Xbox Wire

سه میلیون پلیر سمت خودش کشیده که دوبرابر نسخه ی 4 بوده رو PC هم سه برابر ...

پارادوکس جالبی شد احمدی که براساس تعداد بازدید توییچ، تعداد پلیرهای استیم و تعداد نقد ها به این نتیجه رسیده بود که سری گیرز محبوبیت عامه اش رو از دست داده این خبر رکورد شکن رو زده

پس تعداد کل دارندگان game pass با وجود دو دلار شدن هم همین حدود
Ali Venom@

کل کاربرین نتفلیکس 151 میلیون نفر هستند که رکورد بزرگترین افتتاحیه یک فیلم روی این سرویس متعلق به murder mystery ادام سندلر هست با 40 میلیون بازدید ...

Number of Netflix subscribers 2019 | Statista

=====

درباره باقی پست ها هم ریپلی کردند تک تک فایده نداره ولی دوستان هر وقت متوجه شدند که مایکروسافت ماه های اینده هم بدون اینکه عنوان جدیدی عرضه کنه از این سرویس به اندازه این ماه درامدزایی میکنه(عرضه روز اول یک بلاک باستر). متوجه کارکرد سرویس های اشتراکی هم خواهند شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر