Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
اتفاقاً ربطش رو خوب متوجه شدی اما خودت رو زدی به اون راه.
کسی نگفت طرفدارای مایکروسافت بیشتر آنلاین می‌زنن (مرگ بر مایکروسافت به طور کلی). بحث سر اینه که طرفدارای سونی به خاطر اون حرف یکی از مدیرای مایکروسافت، اصرار دارن که فروش بازیهای تکنفره به اندازه آنلاین و چند نفره‌ست.
برای اثبات این حرف درآمد چند میلیاردی LoL یا فروش 30 و چند میلیونی Pubg رو نمی‌بینید ولی فروش 5-6 میلیونی BotW و HZD رو با شکستهای Lawbreakers و Paragon مقایسه می‌کنید.
هیچ کدوم از ماهایی که داریم میگیم آنلاین نقش اصلی رو تو فروش اکثر بازیها ایفا می‌کنه از این مسئله خوشحال نیستیم ولی واقعیته
الآن این حرف معقوله که یکی واسه کمپین 5 ساعتۀ CoD میاد 60 دلار هزینه می‌کنه، واقعاً؟
فروش Splatoon2 (روی کنسولی که سرویس آنلاین درست و حسابی نداره) توی ژاپن (آخرین امید ما سینگل پلیر دوستها) از ماریو و زلدا و دراگون کوئست (نسخۀ کنسول خانگی) بیشتر بوده !!! متاسفانه تعداد آدمهایی که بازیهای آنلاین بی هدف و بی انتها رو دوست دارن تو کل دنیا رو به افزایشه.
اینکه گفته میشه کسایی که تازه کنسول می‌خرن، میرن GTA V می‌خرن هم به اندازۀ فقط واسه آنلاین می‌خرن استدلال دقیقی نیست.
چرا کسایی که تازه کنسول خریدن نمیرن TLOU یا Uncharted4 یا Witcher 3 یا MGS V یا ... بخرن؟
چرا حتماً GTA V رو باید بخرن؟ اگه میخواید بگید برند GTA از اونا مطرحتره، چرا تو فاصلۀ 2008 تا 2013 این اتفاقی که الآن برای V میفته، برای IV نمی‌افتاد و هر کی تازه کنسول می‌خرید نمی‌رفت یه GTA بخره؟

GTA V رو ۵ تا پلتفرم منتشر شده +ریمستر. IV رو ۲ تا و نسخه داغون PC. این بحثی که میگین کسی واسه سینگل ۵ ساعته نمیاد ۶۰ دلار بده خب درست نیست. همین الانشم ۹۰٪ مارکتینگ بازیا رو تکنفره هستش. COD WW2 که ۹۰٪ تبلیغات واسه بخش تکنفره بود. همین دستینی هم که تمام آنلاینه یه epic story ته همه تریلرا و مارکتینگ میچسبوندن.همین battlefront 2 نصف شوکیس ea تو e3 واسه مارکتینگ بخش تکنفره بود. نمیشه کلا بخش تکنفره رو از بازی آنلاین حذف کنن بگن اوکی ۶۰ دلار بدین ۱۰ تا نقشه بشینین بازی کنین حالا مهم نیست بهترین مولتی تاریخ هم باشه قطعا کسی gta بعدی رو بدون بخش تکنفره سمتش نمیره . همین gtav رکوردایی رو زد رو ps3/360 موقع لانچ که هنوزم هیچ فیلم بلاکباستری نزدیکش نشده. حتما اونم واسه آنلاین بوده؟

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
GTA V رو ۵ تا پلتفرم منتشر شده +ریمستر. IV رو ۲ تا و نسخه داغون PC. این بحثی که میگین کسی واسه سینگل ۵ ساعته نمیاد ۶۰ دلار بده خب درست نیست. همین الانشم ۹۰٪ مارکتینگ بازیا رو تکنفره هستش. COD WW2 که ۹۰٪ تبلیغات واسه بخش تکنفره بود. همین دستینی هم که تمام آنلاینه یه epic story ته همه تریلرا و مارکتینگ میچسبوندن.همین battlefront 2 نصف شوکیس ea تو e3 واسه مارکتینگ بخش تکنفره بود. نمیشه کلا بخش تکنفره رو از بازی آنلاین حذف کنن بگن اوکی ۶۰ دلار بدین ۱۰ تا نقشه بشینین بازی کنین حالا مهم نیست بهترین مولتی تاریخ هم باشه قطعا کسی gta بعدی رو بدون بخش تکنفره سمتش نمیره . همین gtav رکوردایی رو زد رو ps3/360 موقع لانچ که هنوزم هیچ فیلم بلاکباستری نزدیکش نشده. حتما اونم واسه آنلاین بوده؟
بتلفرانت ۱ دقیقا این کار رو کرد و بیشتر از ۲ فروخت :D البته علت کاهش فروشش ربطی به آفلاینش نداره (ببین من مثل شما آمارها رو مصادره به مطلوب نمی‌کنم)
Pubg هم ۳۰ و خرده ای میلیون فروش داشته
Overwatch هم خیلی خوب فروخته
اون قسمت هیشکی سمت GTA بدون آفلاین نمیره هم جالب بود.
پیش بینی کرده بودم فروش CoD و BF رو در نهایت به آفلاین ربط میدین. تو دنیای شما لابد طبیعیه ۶۰ دلار واسه ۵ ساعت گیم پلی.
==
بار چندمه می‌بینم بلیط ۱۰ دلاری سینما داره با بازی ۶۰ دلاری مقایسه میشه تو این تاپیک. ترجیح میدم به همچین مقایسه‌ای رسمیت ندم.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
GTA V sells 90 million copies, as GTA Online has its best month ever | Metro News

Daniel Ahmad on Twitter
حالا این درآمد چجوری به دست اومده؟ اینو میسپرم به خودتون و گزارش مالی Take Two.

پ.ن 1:
حالا که بحثش شد... سورس این حرف رو هم به من نشون بدین چون "بچه ها" خیلی منتظرن:

اون "بچه ها"یی که اون حرف براشون درست و منطقی بود و خیلی راحت تاییدش کردن لطف کنن پاشن بیان اینجا;)

پ.ن 2:
باقی چیزا هم علیرضا گفت و فکر نکنم دیگه لازم باشه چیزی گفته بشه و اعداد و ارقام مشخصه. هر کی تا الان باید میفهمید، فهمید. شما سونی فنبوی های افراطی هم که همیشه خدا هر چقدر هم حرفاتون تخیلی باشن، همیشه درستن و برای حرف های بقیه باید سند و مدرک ارائه بشه(:|
مشکل پیدا شد ! قضیه اینه که شما از امار و گزارشی که انتشار پیدا کرده و در متن اون به فروش ادامه دار و بهتر و در واقع یک محرک به خاطر بخش انلاین اشاره شده ! به این نتیجه رسیدی که خود سازنده ها اعلام کردن فروش زیاد بازی به خاطر بخش انلاین بوده !! این تحلیلی که شما داری واسه خودت درست می کنی . وگرنه در اینکه بخش انلاین و اضافه قطعا یک عامل محرک برای فروش بیشتر هست هیچ شکی نیست ! اما IP های خیلی بزرگی در دنیا هستن که فقط ب علت کیفیت بالای سینگل پلیر دارن می فروشن و سری GTA هم شاملشون می شه ! حالا اگه بخش انلاین هم به بازیشون اضافه کنن قطعا در فروش بیشتر و بهتر اثر گذار خواهد بود ! ولی از این خبرا نیست که اگه بازی انلاین نداشت اینقدر زیاد نمی فروخت ! چون این ip از بدو تولدش به عنوان یه بازی انلاین محور و مولتی به دنیا معرفی نشده ! و اینهمه فن بیس رو سال هاست بدون اینترنت و انلاین جمع کرده ! در نتیجه نهایتا یه تاثیر 10 تا 15 درصدی خواهد گذاشت ! این خیلی قضیه پیچیده ای نیست که اینقدر واسش بحث می کنید !

p.s : ربط دادن این موضوع به سونی و مایکرو فن بودن هم از نکات خیلی خوب ماجرا بود !!

اخرین کامنتم در این رابطه ! موفق باشیم .

• Like
Reactions: vaan 2

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
بتلفرانت ۱ دقیقا این کار رو کرد و بیشتر از ۲ فروخت :D البته علت کاهش فروشش ربطی به آفلاینش نداره (ببین من مثل شما آمارها رو مصادره به مطلوب نمی‌کنم)
پیش بینی کرده بودم فروش CoD و BF رو در نهایت به آفلاین ربط میدین. تو دنیای شما لابد طبیعیه ۶۰ دلار واسه ۵ ساعت گیم پلی.
==
بار چندمه می‌بینم بلیط ۱۰ دلاری سینما داره با بازی ۶۰ دلاری مقایسه میشه تو این تاپیک. ترجیح میدم به همچین مقایسه‌ای رسمیت ندم.

حتما همه ماها اینهمه سال به واسه آنلاین فوق خفن gta iv-san andreas -gta v اینارو گرفتیم دیگه؟ بازی که از اول واسه بخش تکنفره شناخته میشد الان شد یه بخش اضافه و بی اهمیت. از این به بعد یه ایمیل به اکتی بزنیم بگیم اینهمه هزینه نکنن واسه بخش تکنفره چون ۵ ساعته دیگه ،مهم نیست:-? همینطور که ۶۰ تا واسه ۵ ساعت میگین طبیعی نیست خیلیا هم هستن که دقیقا نمیخوان ۶۰ تا بدن واسه یه cod -gta که تکنفره نداره. بحث ow-pubg هم ربطی به gta نداره . اینا جفتشون از اول بیسشون آنلاین بوده . نه بازی که از اول واسه بخش تکنفره معروف بوده و آنلاین بعدش اضافه شد

• Like
Reactions: mahdi-ps4

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
حتما همه ماها اینهمه سال به واسه آنلاین فوق خفن gta iv-san andreas -gta v اینارو گرفتیم دیگه؟ بازی که از اول واسه بخش تکنفره شناخته میشد الان شد یه بخش اضافه و بی اهمیت. از این به بعد یه ایمیل به اکتی بزنیم بگیم اینهمه هزینه نکنن واسه بخش تکنفره چون ۵ ساعته دیگه ،مهم نیست:-? همینطور که ۶۰ تا واسه ۵ ساعت میگین طبیعی نیست خیلیا هم هستن که دقیقا نمیخوان ۶۰ تا بدن واسه یه cod -gta که تکنفره نداره. بحث ow-pubg هم ربطی به gta نداره . اینا جفتشون از اول بیسشون آنلاین بوده . نه بازی که از اول واسه بخش تکنفره معروف بوده و آنلاین بعدش اضافه شد
بحث کردن با کسی که روند بازار رو با استدلال "من و دوستام اینجوری نیستیم" رد می‌کنه بی فایده‌ست.

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
==

پست شما خیلی جالبه واقعا شما دارید با این پست ها در های جدبدی رو برا ما باز میکنید

از نظر من کسی‌ نخواد خودش متوجه بشه چه از فن بازی‌ یا فن شرکت باشه نخواد جیزی رو قبول کنه نباید باهاش بحث کرد

کسی که نخواد قبول کنه GTA بازی پرفروشیه و هیچ وقت نمیشه فروش Gta iv با v مقایسه کرد Gta v برا دو نسل اومد که نسل ۷ فروش کنسول خیلی زیاد بود و فروش خوبی کرد و برا نسل ۸ اومد که اونجا فروش‌زیادی کرد
ولی IV برا نسل ۶ اومد پس میبینم مقایسته این دو تا بازی اشتباس

من از فروش Zelda اطلاع دقیق تدارم ولی مشخص سوییچ تا الان تو مدت ۱سال چقدر شیپ داشته پی نگاه کنبم به این مدضوع هم که تو این مدت جزو ۱۰ فروش بالا بوده

بحث بی فایدس خوب یه PUBG اومده که نصف امار‌‌ها از اون ‌بازی باشه و کسی از PARGON و Lawbaker صبحتی نکنه

کسی اینجا هم‌‌منکر فروش خوب بازی OWERWATCH یا Pubg نمیشه

• Like
Reactions: Arima Kishou

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
بحث کردن با کسی که روند بازار رو با استدلال "من و دوستام اینجوری نیستیم" رد می‌کنه بی فایده‌ست.
شما فعلا نميتوني اينو درك كني كه نميشه يه بازي كه اوايل نسل رو ٢ تا كنسول اومد(IV) با يه بازي كه رو ١٥٠ميليون كنسول عرضه شد + ريمستر شد واسه نسل جديد+يكي از بهترين پورت هاي pc با ساپورت كامل ماد واسه سينگل مقايسه كرد. جالبه واسه خودتم فكت صادر ميكني كه بقيه نميفهمن و فقط شما و رفقاي فوق خفنتون ميفهمين . Trend جديد اين روزاي سايتم شده هر كي بگه بازياي افلاين و بخش تكنفره اضافه هست ميشه كول و خفن :-j احتمالا شركت هاي ديگه مثل راكستار-سوني هم نميفهمن كه انقدر دارن واسه بخش تكنفره هزينه ميكنن. البته اگه ميدونستن با اضافه و بيخود فرض كردن بخش تكنفره مثل شما كول و خفن ميشن حتما اينكارو ميكردن

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
الان یعنی فکر میکنید چهارتا اسم بازی انحصاری از سونی و نینتندو اوردید حرفتون اثبات شد!

الله و اکبر یک سر به چهل میلیون پلیر راکت لیگ بزنید! یکسر به همین گزارش مالی اخیر اکتیویژن بلیزارد بزنید که اندازه کل درامد بعضی کمپانی ها امسال فقط از پرداختهای درون برنامه ایی سود کسب کردند! نه اینکه میخواین بگین پرداخت های درون برنامه اییش هم برای بخش سینگل پلیر هست ؟

میگین بخش عمده فروش GTA V به خاطر مولتی پلیر نیست؟ پس چرا مدیرعامل T2 میاد میگه ما به ساخت محتوای بیشتر برای GTA Online ادامه میدیم...

در کل یکسری عجیب روی موضع اشون پافشاری میکنند من چندین صفحه قبل اماری از بودجه ساخت بازیهای دیوید کیج گذاشتم که از هوی رین تا دیترویت این مبلغ دوبرابر شده ولی فروش بازیهاش هم دوبرابر شده ؟

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
الان یعنی فکر میکنید چهارتا اسم بازی انحصاری از سونی و نینتندو اوردید حرفتون اثبات شد!

الله و اکبر یک سر به چهل میلیون پلیر راکت لیگ بزنید! یکسر به همین گزارش مالی اخیر اکتیویژن بلیزارد بزنید که اندازه کل درامد بعضی کمپانی ها امسال فقط از پرداختهای درون برنامه ایی سود کسب کردند! نه اینکه میخواین بگین پرداخت های درون برنامه اییش هم برای بخش سینگل پلیر هست ؟

میگین بخش عمده فروش GTA V به خاطر مولتی پلیر نیست؟ پس چرا مدیرعامل T2 میاد میگه ما به ساخت محتوای بیشتر برای GTA Online ادامه میدیم...

در کل یکسری عجیب روی موضع اشون پافشاری میکنند من چندین صفحه قبل اماری از بودجه ساخت بازیهای دیوید کیج گذاشتم که از هوی رین تا دیترویت این مبلغ دوبرابر شده ولی فروش بازیهاش هم دوبرابر شده ؟

پافشاری شما عجیب تر میگید حرف مدیر مایکروسافت رو باور کنید

اینجا کسی نمیگه فروش بازی همش فقط افلاین یا انلاین میگیم فروش بازی سینگل پلیر عالی هستند و بازارش خیلی عالیه

پس فروش عالی بازی سینگل پلیر که اینقدر خوبه حساب نمیشه ؟

فقط‌‌باید انلاین باشه اول شما بزار دیروئیت ریلز بشه بعد راجبع فروشش نظر بدید

• Like
Reactions: Arima Kishou

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
این چرت و پرت ها رو از کجاتون در میارین ؟ خیلی جالبه بحث به چه سادگی انقدر پیچوندین که خودتون هم نمیفهمین دارین چی میگین .
یکی بیاد ربط پیچیدگی بازی داستانی با GTA به من بگه ؟ GTA بخش داستانی قوی نداشته ؟ بازی داستانی یعنی بخش Online نداشته باشه ؟ یا آنلاین خوب نداشته باشه ؟ یعنی این همه آدم فقط برای آنلاین GTA خریدن هیچ کدام برای بخش داستانی نخریدن و از بخش آنلاینش لذت نبردن .
اگه GTA در بخش اول بخش گیم پلی و داستانی خوبی نداشت کسی طرف این بازی میرفت که بخش آنلاینش تجربه کنه ؟ یعنی کسی هم میشه GTA برای بخش آنلاین بشناسه ؟ یعنی مستقیما به خاطر GTA آنلاین خریده باشه ؟
اینکه طرف داره از بخش آنلاین سود میکنه و میگه محتوا میدم چه ربطی به این داره که بخش داستانی پیچیده هستش و اون حرف های فیل اسپنسر ؟
یعنی واقعا بقیه چی فرض کردین که اینجوری سفسطه میکنین ؟

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317

lol:))
خب فهمیدیم که اون ۱ میلیارد دلار فروشی که تو ۲-۳ روز کرد مربوط به بخش آنلاین بوده. ملت بازیو گرفتن گزاشتن دکور تا ۱ -۲ ماه دیگه آنلاین بیاد. اون بخش تکنفره هم پشمک حساب میشه. اصلا روایت داریم از همون ps1 ملت gta واسه بخش آنلاین می گرفتن. حالا ۱-۲ سال دیگه tlou 2 میاد زیاد فروخت میگن چون آنلاین خوبی داشت از شماره اول

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
بحث یه چیز بود، یه چیز دیگه گزاشتن تو دهن ملت! :D

کسی نمیگفت بازی های آنلاین نمیفروشن،سود ندارن،همش ضررن! و ...!
یک بنده خدایی بود که گفت وضع بازی های سینگل پلیر پیچیده ـست، مثال هایی زدیم که نیست! ، مثال هایی زدیم بازی آنلاین محور بوده اومده سینگل پلیر اضافه کرده،مثال هایی زدیم بازی هر دو رو داشته ولی بخش سینگل پلیرش رو حذف کرده، مثال هایی زدیم سینگل پلیر بوده اومده سرهم بندی مولتی پلیر اضافه کرده و شکست خورده و تو شماره های بعدی دوباره حذف کرده ، مثال هایی زدیم بازی کاملا آنلاین محور بوده که به عقیده ی یکی وضعیت پیچیده ای ندارن ولی توی همین سال های اخیر شکست خوردن!

بعد میگن چرا اسم نینتندو و سونی میارید! خوب مثال نقض داریم میزنیم،همینطور که شما مثال میزنید فلان بازی سینگل پلیر به خاطر فروش افتضاحش درش تخته شده! اون هست، اینم هست!
ما داریم مثال میزنیم یک کنسولی هست به اسم سوییچ،اکثر بازی هاش آفلاینند،بازی های مولتی پلیر محور معروف رو هم نداره! قاعدتا به عقیده ی اون آقایی که میگه وضعیت پیچیده ـست،خوب نباید هیچکدوم از بازی هاشم بفروشن!
سونی رو نمیگیم چون هم خودش بازی هاش مولتی پلیر داره،هم بازی های مولتی پلتفرم زیادی داره که مولتی پلیر محور هستن!

---
بحث اینه طرف اگر نمیتونه یک کاری بده که مثل اونایی که میدن و میفروشن، بفروشه،لازم نیست بهانه بیاره وضعیت پیچیده ای دارن! دوتا از هم صنف های خودش (عرضه ی کنسول) دارن با همون وضعیت پیش میرن! و اتفاقا خیلی هم خوب عمل میکنند!

بهانه ای که اورده،مثل بهانه ی اون بنده خداییه که میگه "درسته SOTC چهل دلاره قیمتش،ولی هزینه ی وارد کردن و اینا که داره، باعث میشه 290 تومن در بیاد! " (و ما نمیبینیم همزمان بازی های 60 دلاری تازه عرضه شده دارن از این ارزون تر فروش میرن!)
بعضی وقتا بهانه نیوردن،بهتر از اوردن بهانه های اینجوریه! خودت رو مضحکه ی ملت نمیکنی! :|

---
راستی ببخشید که سونی و نینتندو بازی های سینگل پلیری ساختن و توی فروش موفق شدن،ما شرمنده ایم! :D
و باز هم ببخشید که سونی فن هستیم! اشتباهی شد! فقط چون سونی فن هستیم،حرفامونم از پایه اشتباهه! مثلا اشتباهه فلانی فلان بازی رو ساخته و خوب فروخته!

نمیدونم چرا نمیگید ما MS فنیم و همیشه،حتی اگر بگه فلان چیز قلب تپنده ی کنسول هست،ما ازش طرفداری میکنیم! و حتی اگر قلب تپنده هم بر داره باز طرفداری میکنیم! :D فروش بازی های سینگل پلیر که جای خود داره! :-"

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
ما داریم مثال میزنیم یک کنسولی هست به اسم سوییچ،اکثر بازی هاش آفلاینند،بازی های مولتی پلیر محور معروف رو هم نداره! قاعدتا به عقیده ی اون آقایی که میگه وضعیت پیچیده ـست،خوب نباید هیچکدوم از بازی هاشم بفروشن!
ببخشید البته برای مثال Splatoon 2 آنلاین محور هست و بازی نسبتا پر فروشی هم هست رو روی سوییچ به نظرم و من فکر میکنم نسبتا معروف هم هست در بین بازی های شوتر,درست میگم دیگه؟
اگر اشتباه میگم ببخشید.
تشکر.
=====================
ببخشید عذر میخواهم, بحث در مورد اینکه فروش بازی های آنلاین محور چطور هست یا موارد مشابه, به این گروه مربوط هست؟
اگر مربوط نیست ببخشید.
ممنون

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
جالبه یه بازی تک نفره ! با متای ؟؟؟؟ اومده اومده 500 هزار نسخه فروخته و به اون سود دهی رسیده اونم تازه روی همه پلتفرما عرضه نشده ! بعد به جای اینکه اینو بکنن تو چشم مدیرای (....) مایکرو که نه بلدید بازی بسازید نه بازار یابی کنید و بعد میاید میگید پیچیده است ما سر در نمیاریم ! دست پیش رو گرفته و میاد تیکه می اندازه به منتقدین چرند گویی و بهانه های من در اوردی مایکروسافت !

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به عنوان كسي كه سوني فن اما عاشق حقيقت و كسي هستم فرندهاي خارجي زيادي دارم بايد بنويسم بالاي 90% از كسايي gta باز هستن بخاطر انلاين خريدن بازيو فقطم همين بازيو انجام ميدن اين قضيه در مورد cod هم صادقه اينكه شما single دوست داري يا دوست نداري بازياي single كم كم منقرض بشن يا اون بابا از مايكرو اومده اون حرفو زده اينا دليل نميشه ادم حقيقت رو نبينه
از نظر من بحث تمومه خدا نكنه برم عكس از تروفياي دوستام بندازم بذارم اينجا

• Like
Reactions: FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر