vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شاید مسخره باشه نظرم ولی فک میکنم خیلیا اون موقع فقط چون بازی انحصاری بود خریدنش.
وگرنه کلا سبک مخفی کاری اونقد نباید پرفروش باشه.

این دیگه از اون حرف ها بود .:d یعنی ملت فقط به خاطر اینکه انحصاری بود میخریدنش ؟ پس چرا MGS1,2,3 فروش عالی داشتن البته MGS3 هم مشخصه که فروش جالبی نداشته با توجه به اماری که داده بودن در هفته اول اما برام جالبه بازی به این بزرگی به این خدایی هیچ بازی با این همه جزئیات تا الان ندیده بودم تازه سبک بازی هم تغییر خیلی زیادی کرده از خطی به OW تغییر کرده من انتظار فروش خیلی بیشتر از این حرف ها رو داشتم از ملت با توجه به عرضه روی 5 تا دستگاه اما به نظرم واقعا ملت همون بهتر برن بازی های چرت و سالنشون بازی کنن واقعا هرچیزی لیاقت میخواد .

سبک بازی اتفاقا اگه MGS1..4 بود بله حق با شما بود اما این شماره انقدر تغییر کرده بازی که حد نداره شما میتوین هر جوری خواستی بازی تمام کنی اسلحه بگیری دستت همه بکشی بری جلو یا اینکه مخفی کاری بری جلو یا ... موارد دیگه حتی بازی با توجه به سبک و قدرت شماست که سخت و سختر میشه حتی اگه یه NOOB هم باشه طرف یه chicken HAT میگیره مرحله تمام میکنه دیگه قدیم نیست فقط بازی مخفی کاری باشه .

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
این دیگه از اون حرف ها بود .:d یعنی ملت فقط به خاطر اینکه انحصاری بود میخریدنش ؟ پس چرا MGS1,2,3 فروش عالی داشتن البته MGS3 هم مشخصه که فروش جالبی نداشته با توجه به اماری که داده بودن در هفته اول اما برام جالبه بازی به این بزرگی به این خدایی هیچ بازی با این همه جزئیات تا الان ندیده بودم تازه سبک بازی هم تغییر خیلی زیادی کرده از خطی به OW تغییر کرده من انتظار فروش خیلی بیشتر از این حرف ها رو داشتم از ملت با توجه به عرضه روی 5 تا دستگاه اما به نظرم واقعا ملت همون بهتر برن بازی های چرت و سالنشون بازی کنن واقعا هرچیزی لیاقت میخواد .

سبک بازی اتفاقا اگه MGS1..4 بود بله حق با شما بود اما این شماره انقدر تغییر کرده بازی که حد نداره شما میتوین هر جوری خواستی بازی تمام کنی اسلحه بگیری دستت همه بکشی بری جلو یا اینکه مخفی کاری بری جلو یا ... موارد دیگه حتی بازی با توجه به سبک و قدرت شماست که سخت و سختر میشه حتی اگه یه NOOB هم باشه طرف یه chicken HAT میگیره مرحله تمام میکنه دیگه قدیم نیست فقط بازی مخفی کاری باشه .

نمیدونم والا به نظرم ولی انحصاری بودنش ولی بی تاثیر نبود تو فروشش :-/

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
دوستان یادشون رفته MGS4 در ماه اول 3 میلیون نسخه شیپ کرد
الان تو هفته اول 3 میلیون نسخه شیپ شده
درسته در حرف روی 5 دستگاه عرضه شده اما فروش بازی روی نسل قبل خیلی پایین هست و به اون صورت حساب نمیشه(به جز ژاپن و اون هم PS3 )
از طرفی هر جور حساب کنیم سری بازی MGS همیشه با کنسول های سونی شناخته شده هست و عملا فروش اصلی اش بر روی کنسول های سونی و در اینجا PS4 هست
همون طور که باندل اش برای اروپا و ژاپن فقط برای PS4 است و با 1 نگاه ساده به آمار فروشی که اعلام میشه با اختلاف فروش نسخه PS4 اش از همه بیشتر هست
پس اگه قرار مقایسه ای هم انجام بشه بهتره در درجه اول میزان فروش روی PS4 اش و در درجه بعدی روی XB1 و PC اش مد نظر قرار بگیره
مطمئنا فروش(شیپ) هفته اول 3 میلیون نسخه برای MGS V خیلی خوب هست

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
نمودار مقایسه فروش سری بازی MGS بر روی کنسول های سونی در ژاپن

آبی:فروش هفته اول
قرمز:فروش هفته های بعدی
سبز:فروش عرضه دوباره بازی شامل کالکشن ها و غیره

COdtJQAW8AAI-ZZ.jpg:large

HAM1DR37A

کاربر سایت
Mar 10, 2014
266
نام
حمید
منم کاملا با صدرا موافقم ....
کلا فن بیسی که سونی داره عامل 90 درصد موفقیت این شرکته.
اگه هر شرکت دیگه ای اون ps3 رو نسل قبل منتشر میکرد قطعا زیر 2 سال ورشکست میشد ، ولی فن های سونی ( از جمله خودم) با وعده وعید های سونی (که 4 سال تا عملی شدنشون طول کشید ) ps3 رو با چه عشقی میخریدن. از جمله این وعده وعید ها بازی هایی مثل MGS4 , GT5 , Agent , KZ2 , Haze , Lair بودن . که از این بازی ها فقط KZ2 و MGS4 به ثمر رسیدن ، Haze و Lair پیس او شتی بیش نبودن :d.
من خودم یادمه تا 2009 که KZ2 اومد من فقط یدونه MGS4 داشتم و یدونه PES2009 :| توی این 1 سال خودم حداقل MGS4 رو 10-12 بار تموم کردم :d
یعنی اصن بازیه دیگه ای نبود که ارزش پول داشته باشه(اونموقع اورجینال بود بازیا) :d در نتیجه اگه کسی میخواست با ps3 ش یه بازی درخور بازی کنه باید قاعدتا MGS4 رو میخرید. :ی
همون نسل GT5 prologue اومد که اصن یه بازی کامل نبود و یه چیزی مثل Ground zero بود ، ولی همون بازی 5.1 میلیون فروخت.
در شاهکار بودن MGS ها هیچ شکی نیست ، ولی تجربه به من ثابت کرده فن های سونی بازی های انحصاری رو طوری میخرن که انحصاری بودنشون حس نشه :d نمونش هم همین bloodborne .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
اگه هر شرکت دیگه ای اون ps3 رو نسل قبل منتشر میکرد قطعا زیر 2 سال ورشکست میشد ، ولی فن های سونی ( از جمله خودم) با وعده وعید های سونی (که 4 سال تا عملی شدنشون طول کشید ) ps3 رو با چه عشقی میخریدن. از جمله این وعده وعید ها بازی هایی مثل MGS4 , GT5 , Agent , KZ2 , Haze , Lair بودن . که از این بازی ها فقط KZ2 و MGS4 به ثمر رسیدن ، Haze و Lair پیس او شتی بیش نبودن :d.
من خودم یادمه تا 2009 که KZ2 اومد من فقط یدونه MGS4 داشتم و یدونه PES2009 :| توی این 1 سال خودم حداقل MGS4 رو 10-12 بار تموم کردم :d
یعنی اصن بازیه دیگه ای نبود که ارزش پول داشته باشه(اونموقع اورجینال بود بازیا) :d در نتیجه اگه کسی میخواست با ps3 ش یه بازی درخور بازی کنه باید قاعدتا MGS4 رو میخرید. :ی
همون نسل GT5 prologue اومد که اصن یه بازی کامل نبود و یه چیزی مثل Ground zero بود ، ولی همون بازی 5.1 میلیون فروخت.
در شاهکار بودن MGS ها هیچ شکی نیست ، ولی تجربه به من ثابت کرده فن های سونی بازی های انحصاری رو طوری میخرن که انحصاری بودنشون حس نشه :d نمونش هم همین bloodborne .
بستگی به خود بازی داره که چقدر بفروشه! :D مثلاً توی همون بازی هایی که مثال زدی، Lair و Haze چیزهای داغونی از آب در اومدن و نتیجه چی شد؟ Factor 5 با اون همه سابقه ای که از دو دهه قبلش داشت، رسماً به فنا رفت و ترکید! یا Free Radical که یه زمانی TimeSplittersهای خیلی جالبی میساخت، بعد از Haze گم و گور شد و اومدن غارتش کردن و ... یعنی این طوری نیست که ملت هر بازی ای رو بخرن. :D همین The Order توی این نسل هم فروش خیلی خوبی نداشته و با سرعت نجومی قیمتش کاهش پیدا کرد و اگه اشتباه نکنم چند ماه بعد از عرضه، توی یه دوره ای به حدود 20 دلار هم رسید و بعدش دوباره قیمتش بالاتر رفت و الآن 32 دلار هست. یا DriveClub اگه تونسته فروشش رو به یه جایی برسونه، نصفش به خاطر تخفیف های خفنی هست که جاهای مختلف دادن. وگرنه سونی نمی اومد سازنده های بازی رو محدود کنه و بگه تا اطلاع ثانوی روی DC کار میکنن و شاید به این زودی ها خبری از بازی جدیدی نباشه.
اون GT5: Prologue یه بحث دیگه هست. بازی بعد از GT4 اومد که یه عنوان فوق العاده بود. حالا اینجا ملت بین میانگین 89 و 90 چنان تفاوتی قائل میشن که آدم حیرت میکنه، ولی میانگین بازی 89 شد و بیشتر از 50تا امتیاز 90 به بالا داشت. عطش ملت هم برای تجربه نسخه بعدی خیلی زیاد بود که در کنار ویژگی های خوب GT، گرافیکش با در نظر گرفتن فریم ریتش از همه ریسینگ های زمان خودش بالاتر بود و کاکپیت هم اضافه شده بود. یا Bloodborne که جزو بهترین عناوین این نسل هست و عجیب نیست که خوب بفروشه. :D
در مورد خود کنسول ها شاید این چیزی که میگین درست باشه و اون هم به خاطر سابقه فوق العاده سونی در زمان PS1 و PS2 و بعدش هم نیمه دوم PS3 هست، ولی در مورد بازی ها اصلاً این طور نیست که هر بازی ای منتشر کنن ملت بخرن! :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان

هیچ بازی صرفا به دلیل انحصاری بودن برای یه کنسول خاص نمیفروشه. شاید تبلیغات انحصاری و تمرکز ناشر باعث افزایش فروشش بشه اما این مساله ربطی به ماهیت انحصاری بودن نداره. به همون تبلیغات عظیم و متمرکز ربط داره. همین MGS4 که میفرمایید اول اینکه یه عنوان خیلی بزرگ بود, نمرات عالی گرفت و خوب سونی هم روش مانور زیادی میداد. همه چیز برای فروشش محیا بود. یا BB!

اگه یه بازی چون انحصاری سونیه بخواد خوب بفروشه به قول آریا Factor 5 منهدم نمیشد! یا همین Order! در کل اینکه این جمله "بازی انحصاری خوب میفروشه" یه ادعا بی پایه و اساسه!

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
CD Projekt RED اعلام کرد که بیشتر از یک میلیون نسخه از The Witcher 3: Wild Hunt در GOG اکتیو شدند، Steamspy هم چند روز پیش اعلام کرد 770000 نسخه هم تو استیم فروخته که جمعا میشه حدودا 1.8 میلیون نسخه.
اگر اشتباه نکنم مجموع فروش بازی طبق آخرین اطلاعات 6 میلیون نسخه بوده.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
CD Projekt RED اعلام کرد که بیشتر از یک میلیون نسخه از The Witcher 3: Wild Hunt در GOG اکتیو شدند، Steamspy هم چند روز پیش اعلام کرد 770000 نسخه هم تو استیم فروخته که جمعا میشه حدودا 1.8 میلیون نسخه.
اگر اشتباه نکنم مجموع فروش بازی طبق آخرین اطلاعات 6 میلیون نسخه بوده.

فروش دیجیتالی بد بوده مثل این که واقعاْ.:D [MENTION=13045]ehsan_srk[/MENTION]

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
آمار فروش PS Store در ماه آگوست:

آمریکا

PS4 Games:
1 Madden NFL 16
2 Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist
3 Rocket League
4 Until Dawn
5 Everybody’s Gone to the Rapture
6 Goat Simulator
7 Minecraft: PlayStation 4 Edition
8 Need for Speed Rivals
9 Sword Art Online Re: Hollow Fragment
10 Gauntlet: Slayer Edition
11 Grand Theft Auto V
12 Journey
13 Batman: Arkham Knight
14 Mega Man Legacy Collection
15 How to Survive: Storm Warning Edition
16 The Walking Dead: Season Two
17 Kung Fury: Street Rage
18 Grim Fandango Remastered
19 OUTLAST
20 Hotline Miami

PS3 Games:
1 Goat Simulator
2 Minecraft: PlayStation 3 Edition
3 BEYOND: Two Souls
4 Resident Evil 6
5 Madden NFL 16
6 Need for Speed Rivals
7 Resident Evil 4
8 The Last Of Us
9 Okami HD
10 Grand Theft Auto V
11 Terraria
12 Gran Turismo 6
13 Super Street Fighter II Turbo HD Remix
14 Battlefield 4
15 Tony Hawk’s Pro Skater HD
16 Life is Strange
17 Midnight Club Los Angeles Complete Edition
18 Namco Museum Essentials
19 ONE PIECE PIRATE WARRIORS 2
20 Resident Evil 5 Gold Edition

PS Vita Games:
1 Sword Art Online -Hollow Fragment-
2 Resident Evil Revelations 2
3 Minecraft: PlayStation Vita Edition
4 Danganronpa 2: Goodbye Despair
5 Danganronpa: Trigger Happy Havoc
6 Disgaea 4: A Promise Revisited
7 Oddworld: Stranger’s Wrath HD
8 Grim Fandango Remastered
9 Rogue Legacy
10 Hotline Miami

اروپا

PS4:

1. Everybody’s Gone to the Rapture (New)
  2. Rocket League (New)
  3. Battlefield 4 (Re-entry)
  4. Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist (New)
  5. Goat Simulator (New)
  6. FIFA 15 (11)
  7. Until Dawn (New)
  8. Sword Art Online Re: Hollow Fragment (New)
  9. Minecraft (3)
  10. Zombi (New)
  11. Tomb Raider: Definitive Edition (RE)
  12. Payday 2: Crimewave Edition (New)
  13. EA Sports UFC (RE)
  14. Journey (1)
  15. Life is Strange (5)
  16. Mortal Kombat X (14)
  17. PES 2015 Pro Evolution Soccer (RE)
  18. Borderlands: The Handsome Collection (RE)
  19. Destiny (RE)
  20. Assassin’s Creed IV Black Flag (RE)
PS Vita:
  1. FIFA 15 (4)
  2. WRC 4 FIA World Rally Championship (New)
  3. Uncharted: Golden Abyss (8)
  4. Assassin’s Creed III Liberation (RE)
  5. Resident Evil Revelations 2 (New)
  6. Minecraft (1)
  7. Killzone Mercenary (9)
  8. Asphalt Injection (RE)
  9. Unit 13 (12)
  10. Batman: Arkham Origins Blackgate (RE)
  11. Mortal Kombat (RE)
  12. Dragon Ball Z: Battle of Z (RE)
  13. Resistance: Burning Skies (RE)
  14. Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition (RE)
  15. Sword Art Online: Hollow Fragment (3)
  16. Street Fighter X Tekken (RE)
  17. Persona 4 Golden (19)
  18. SteinsGate (New)
  19. Danganronpa: Trigger Happy Havoc (RE)
  20. GTA: Liberty City Stories [PSP] (RE)
PS3:
  1. FIFA 15 (9)
  2. FIFA Street (RE)
  3. Minecraft (1)
  4. Battlefield 4 (4)
  5. Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars (2)
  6. Goat Simulator (New)
  7. Just Cause 2 (RE)
  8. Hitman: Absolution (RE)
  9. PES 2015 Pro Evolution Soccer (RE)
  10. Mass Effect Trilogy (RE)
Until Dawn رتبه خوبی داره. :D با توجه به اینکه تاریخ عرضه ـش 25،26 آگوست بوده، توی همون 5،6 روز خوب خودش رو بالا کشیده.
Yu-Gi-Oh چی میگه اون وسط؟! :D
++N هم که هیچ خبری ازش نیست. :( واقعاً حیف از این بازی که انقدر ناشناس موند. به عنوان یه عاشق سبک پلتفورمر، این بازی یکی از جذاب ترین و محشرترین تجربه های عمرم بود و از تک تک ثانیه هاش لذت بردم. البته هنوز 100% نشده و انقدر تعداد مراحلش زیاد هست و چیزهای فرعی و البته به شدت سخت داره که بعیده حالا حالاها بتونم کاملش کنم!
سازنده های بازی گفتن هیچ وقت برای Plus عرضه نمیشه، ولی با اینکه براش پول خرج کردم امیدوارم در آینده برای Plus هم بیاد و ملت تجربه ـش کنن و ببینن چه چیز جالبی هست.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
Mgs4 شاهكار بود و درش شكي نيست و اينكه ميگيد "انحصاري بود خب كه چي؟" يعني چي؟ :d. هايپش درحد وصف ناپذيري بالا بود سوني هم يه جوري تبليغات قضيه رو دست گرفته بود كه انگار IP خودش بود!.
انحصاري بودن و جنگ تبليغاتي توي فروش تأثير ميزاره.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
انحصاري بودن و جنگ تبليغاتي توي فروش تأثير ميزاره.

نکته دقیقا همینجاس! شما سعی دارید دوتا مقوله جدا رو بزور به هم ربط بدید. یعنی این واقعیت که بازی های انحصاری هایپ زیادی دارن باعث نمیشه خود ماهیت انحصاری بودن رو هم موثر در فروش یه بازی دونست. البته من نمیگم صد در صد بی تاثیر هست (قطعا یک عده بخاطر داشتن بازی های انحصاری یا تجربه کردن همه اونها میخرن) اما کسایی که صرفا چون انحصاریه میخرن خیلی کمتر از افرادی هست که در صورت مالتی پلتفرم شدن میرن سمت بازی! خیلی واضح و روشنه!

شما میگید MGS4 خوب فروخت چون انحصاری بود، منم میتونم ان تا بازی انحصاری براتون لیست کنم که فروششون یا فاجعه و شکست تجاری بوده یا در حد داغون. تازه نه یه انحصاری درپیت که کسی بخواد به قول خودت بامبول کریت کنه!:D مثلا Shadow of the Colossus! یه بازی شاهکار انحصاری که فروشش اصلا جالب نیست. اگه کسی بخواد بخاطر انحصاری بودن بازی بخره باید این بازی با توجه به هایپ و سر و صدایی که دورش بود 10 میلیون میفروخت! یا Ico. یه مثال دیگه از نسل قبل Beyond هست. یه بازی با متا خوب و به قول شما جنگ تبلیغاتی عظیم. از یه استدیو و سازنده معروف. اما فروش نچندان جالب! چرا پس فاکتور انحصاری بودن اینجا جواب نداده؟

باز تاکید میکنم انحصاری بودن با تبلیغات دو مقوله از اساس جدا هستن! تبلیغات میتونه تو فروش بازی ها تاثیر بزاره. منم موافقم MGS4 رو خیلی ها برای اولین بار تجربه کردن اما دلیلش انحصاری بودن نبود! بلکه در درجه اول کاریزما بازی و سازندش و همچنین نمرات عالی و بازخورد مثبت منتقدها و در درجه بعدی تبلیغات عظیم سونی و حضورش تو تمام کنفرانس های سونی بود. طبیعتا خیلی ها تحت تاثیر این جو قرار گرفتن و خواستن ببینن چیه این بازی! اما باز به راحتی میشه گفت این افراد نمیتونن بخش بزرگی از فروش بازی رو شامل بشن! MGS4 رو بیشنر خون فن های بازی خریدن. شما باید بگید بازی انحصاری باعث فروش کنسول میشه! یعنی خیلی ها بخاطر این بازی رفتن PS3 خریدن و شاید مثلا اگه انحصاری نبود 360 میخریدن. این درسته. اما هیچ کس چون انحصاری بود نرفت بخره. یعنی نه اونقدر که شما میگید و بخوایم بگیم فروش بازی بخاطر همین بوده!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر