آمار فروش ، درامد و تعداد پلیر ها در صنعت Gaming (PC ، موبایل ، کنسول و ....)

مشکل من با تفکر شما اینکه، شما فکر میکنید که گیمرهای جهان فقط کسانی هستند که کنسول دارن(همین که میگید مایکروسافت ته جدوله...بقیه هم که مهم نیستن)......بالا امار گذاشتیم که کاربر ماهیانه مایکروسافت 200 میلیون هست (تخمین میزنن فروش xbox تقریبا 20-25 میلیون هست) لابد بقیه گیمر نیستند...بعد کل کنسولهای فروخته شده سوییچ 130 میلیون.....حالا متوجه شدین منظور از فروش کنسول اولیت نیست یعنی چی؟ یعنی من pc و کلاود , موبایل و غیره دارم پس نیازی نیست که کنسول بخرم...اما به اون محتوا (بازی و یا سرویس) دسترسی دارم (با هر بوجه و یا شرایطی که دارم)...تفکر 20 سال پیش یعنی تعداد کنسولهای فروخته شده رو مقایسه کنی.

اتفاقا تغییر استراتژی یعنی همین....سونی هم اروم اروم همین کارو میکنه (تا اخر نسل)..ریس سونی بارها این رو تکرار کرده که میرن به سمت مولتی پلتفرمی

کجا میشه بازی کرد؟ دوست عزیز میدونی چند مدل pc و لپتاپ داریم؟ (بودجه های مختلف)......اینکه کیفیتش کمتره ویا بیشتر به ما مربوط نمیشه...این انتخاب اون گیمر هست..یکی فقط میتونه موبایل بخره و به اینترنت خوبی دسترسی داره...پس با کلاود بازی میکنه....در ضمن سرویس انویدیا (gfn) رو نکاه کن...480 گرافیکشه با کمترین مشکل (df بارها تعریف کرده)

استارفیلد رو روی pcو کنسول و کلاود بازی میکنی (پس رو خیلی از دیوایسها میتونی بازی کنی)

این اینده ی شما..همین الان هست..شما نمیخوای ببینی و فکر میکنی توجیه هست...راستی توجیه چی؟

بازم برای بار 1000 تکرار میکنم...کنسول xbox فقط یکی از راهایی است که میتونید بازیها و سرویسهای مایکروسافت رو داشته باشید....pc و لپتاپ و ابری و غیره

اکه اشتباه نکنم...کندی کراش رو xbox نیست

در ضمن نمیدونم چند سالتونه...ولی بهتره گیمها رو مسخره نکنید..هر گیمی واسه یه قشری ساخته شده...لازم نیست کندی رو با گاد مقایسه کنید و بخندید
بینهایت بی منطق حرف میزنی انگار اصن بازی نمیكنی و مثلا از دید یك سهامدار یا خبرنگار اقتصادی یا متفرقه به قضیه نگاه میكنی نه خبرنگار تخصصی گیمینگ یا یك گیمر،

با این حال براتون آرزوی موفقیت دارم..

بینهایت بی منطق حرف میزنی انگار اصن بازی نمیكنی و مثلا از دید یك سهامدار یا خبرنگار اقتصادی یا متفرقه به قضیه نگاه میكنی نه خبرنگار تخصصی گیمینگ یا یك گیمر،

با این حال براتون آرزوی موفقیت دارم..

منم همین تفکر ور دربارهی شما دارم 😁 اتفاقا من همه گیمرها رو نگاه میکنم (با بودجه های مختلف ویا دسترسیهای مختلف به اینترنت)...نه از دید سهامدار

شما هم موفق و سلامت باشی ⚘

مشکل من با تفکر شما اینکه، شما فکر میکنید که گیمرهای جهان فقط کسانی هستند که کنسول دارن(همین که میگید مایکروسافت ته جدوله...بقیه هم که مهم نیستن)......
از عجایب این فروم همینه که میتونید از پشت 4 خط نوشته، تحلیل تفکرات بقیه رو انجام بدید:D به به!
بالا امار گذاشتیم که کاربر ماهیانه مایکروسافت 200 میلیون هست (تخمین میزنن فروش xbox تقریبا 20-25 میلیون هست) لابد بقیه گیمر نیستند.
این کاربران ماهیانه الان تفکیک شده که چقدرش برای بعد از خرید اکتیویژن بلیزارده؟ الان این شد دستاورد مثلا؟:D
..بعد کل کنسولهای فروخته شده سوییچ 130 میلیون.....حالا متوجه شدین منظور از فروش کنسول اولیت نیست یعنی چی؟
شما باید ببینی سودی که نینتندو داره از فروش کنسولهاش میکنه چقدره+ فروش وحشتناک نرم افزاریی که به لطف تعداد کنسول های فروخته شده اش تجربه کرده. همینجوری خیاری بگیم 130 میلیونه پس اهمیت نداره که نشد استدلال:D اون 130 میلیون نفر چقدر خرج کنسول میکنن هم مهمه. چیزی که مشخصه اینه که نینتندو بهترین دوره خودش رو از سوییچ به بعد گذرونده که طبق منطق شما نباید اینجوری میبود چون این مدل برای 20 سال پیشه! اصلا همینکه نینتندو انقدر موفق بوده کاملا مثال نقض برای حرف شماست. حالا نمیخواید قبول کنید و حاشیه برید دیگه کاریش نمیشه کرد:D
اتفاقا تغییر استراتژی یعنی همین....سونی هم اروم اروم همین کارو میکنه (تا اخر نسل)..ریس سونی بارها این رو تکرار کرده که میرن به سمت مولتی پلتفرمی
خب تحلیل شما از استراتژی سونی اشتباهه. چون گفتن میخوان بیشتر مولتی پلتفرم بشن به این معنی نیست که اینستال بیس کنسولیشون رو کنار گذاشتن! اون مایکروسافته که بخاطر فروش ضعیف کنسولش باید چنین کاری میکرده نه سونی. کسی که بازار سخت افزار دستشه چرا باید ازش بکشه بیرون؟:D همین الانش هم سونی مولتی پلتفرم داره کار میکنه و در کنارش کنسولش هم اولویت نگه داشته. قطعا سونی در ادامه بیشتر مولتی پلتفرم میشه ولی بحث کنسولش حالا حالاها سر جاشه...

جدا میگم 99 درصد فن های فعلی ایکس باکس و مایکروسافت گیمر نیستن ! اصلا و ابدا نیستن یعنی امکان نداره کسی مثلا با 3 گیرز عاشق مایکرو شده باشه الان حالش از مایکروسافت فعلی بهم نخوره ! کسی که معتقده بازی مثل کلش آف کلنز فرقی با گیرز آف وار نداره یا بازی کردن مثلا رو گلگسی با بازی کردن رو ایکس باکس سری ایکس یکسان ببینید اصلا نمیشه اینو گیمر کنسولی دونست حداقل بیشتر کسی که ذره ای نه گیم براش مهم نه هیچی صرفا طرفدار یه برند و تمام ! چون کسی که اندازه پهن آینده گیم براش مهم باشه میدونه آخر عاقبت کشیده شدن بازیا بزرگ رو گوشی نمیدونم کلود این دری وریا نتیجش چیه !
99 درصد نیستن تهش 7-8 نفر فقط تو این فروم اینجوری هستن و پرت و پلا میگن و میخوان مایکروسافت گیمینگ رو ببره ته دره چون نمیتونه رقابت کنه . بهترین گیمرهای ایکس باکسی که میشناسم اولا چون عاشق گیم هستن هم سوییچ دارن هم PS و خودشون رو محدود نکردن و اتفاقا به شدت از وضع جدید مایکروسافت ناراحتن چون با Halo و Gears و و و عاشق ایکس باکس شدن و الان همه این بازی های خفن تو سراشیبی قرار گرفتن چون مایکروسافت به واسطه مدیریت افتضاح فیل اسپنسر رقابت رو از دست داده و حالا داره زمین بازی رو عوض میکنه میبره جایی که توش قویه ( کلود ) ولی این فقط و فقط به کوچیک شدن و بی کیفیت شدن بازی ها ختم میشه . بهترین و آدم حسابی ترین فن های ایکس باکس اینو نمیخوان .

جدا میگم 99 درصد فن های فعلی ایکس باکس و مایکروسافت گیمر نیستن !

آقا این حرف ها خدایی معنی نداره، نزنید! خیلی توهین آمیزه که بگیم فلانی که Xbox بازی میکنه گیمر نیست، من که PS بازی میکنم مثلا فقط گیمرم. هممون گیمریم دیگه! انقدر تباه که حاضریم سر کنسول ها اینجا ساعت ها بکوبیم تو سر و کله همدیگه. تعریف از گیمری چیه پس؟:D

به نظرم تو این مباحث کنسول وار هرچقدر میخوایم پیش بریم اما یکی همدیگه رو به گیمر نبودن محکوم نکنیم و دومی اینکه رقیب رو نچسبونیم به EA و فن هاش.

آقا این حرف ها خدایی معنی نداره، نزنید! خیلی توهین آمیزه که بگیم فلانی که Xbox بازی میکنه گیمر نیست، من که PS بازی میکنم مثلا فقط گیمرم. هممون گیمریم دیگه! انقدر تباه که حاضریم سر کنسول ها اینجا ساعت ها بکوبیم تو سر و کله همدیگه. تعریف از گیمری چیه پس؟:D

به نظرم تو این مباحث کنسول وار هرچقدر میخوایم پیش بریم اما یکی همدیگه رو به گیمر نبودن محکوم نکنیم و دومی اینکه رقیب رو نچسبونیم به EA و فن هاش.
ماکان چطوری میشه یک نفر گیمر باشه عاشق بازی کردن باشه ولی بخواد بازی ها کوچیکتر داغون تر موبایلی تر پکیده تر بشن که مثلا مایکروسافت سود کنه و همه چیو کلودی کنه ؟ یه رفیق دارم باورت نمیشه همه کنسول های ایکس باکس اورجینال تا آخر و کالکتورهای گیرز و هیلو و اینا رو داره اصلا دیوونه اون بازیهاست . میخواد بزنه صورت فیل اسپنسر رو بیاره پایین ، چرا ؟ چون عشق بازیه و میدونه این رویه مایکروسافت در آینده ( البته الانم مشخص شده از کیفیت بازی هاش ) نتیجش چیزی جز کیفیت پایین تر بازی ها نیست . اون گیمره و اتفاقا فن ایکس باکسه ولی اونی که میگه موبایل بهتر از نینتندو سوییچه و خیلیم خوبه که میشه رو موبایل مثلا گیرز آف وار بازی کرد نه گیمر نیست از نظر من .

وضعیت مایکروسافت واقعا عجیب و غریبه. منو یاد اپیزود های بلک میرر میندازه که یه کمپانی همه چیو بهم کانکت میکنه و صبح تا شب تو پلتفرمش هم سرگرم میشی هم کسب درآمد میکنی هم گذران زندگی... برای همچین کمپانی شما فقط یه اسمی و یه عددی که به حسابش پول واریز میکنی و خلاص. نه خلاقیت براش اهمیت داره نه ارزش گذاری، فقط تولید محتوا و ترجیح دادن کمیت به کیفیت. برای همین هم هست که بهترین عناوین سیستم سلر و آیکن های کنسولیش مثل هیلو و گیرز و فورزا به این سطح از کیفیت رسیدن و دیگه هم درست نمیشن (از نظر کیفی). واقعا امید داشتم حرفای مهرداد (@MrElectricWizard) رنگ واقعیت بگیرن و مایکروسافت یه رقیب درست و حسابی برای سونی باشه و این شرکتو Push to the limit کنه تا خیلی بهتر از چیزی که الان هست رو به گیمر ها تحویل بده. ولی با این وضعیت... چندان امیدی ندارم و بعید هم میدونم از استارفیلد، رد فال و فورزا درس عبرتی گرفته باشن و نسخه های آینده رو اونجوری بسازن که دل فن ها براشون لک زده.

از عجایب این فروم همینه که میتونید از پشت 4 خط نوشته، تحلیل تفکرات بقیه رو انجام بدید:D به به!

این کاربران ماهیانه الان تفکیک شده که چقدرش برای بعد از خرید اکتیویژن بلیزارده؟ الان این شد دستاورد مثلا؟:D

شما باید ببینی سودی که نینتندو داره از فروش کنسولهاش میکنه چقدره+ فروش وحشتناک نرم افزاریی که به لطف تعداد کنسول های فروخته شده اش تجربه کرده. همینجوری خیاری بگیم 130 میلیونه پس اهمیت نداره که نشد استدلال:D اون 130 میلیون نفر چقدر خرج کنسول میکنن هم مهمه. چیزی که مشخصه اینه که نینتندو بهترین دوره خودش رو از سوییچ به بعد گذرونده که طبق منطق شما نباید اینجوری میبود چون این مدل برای 20 سال پیشه! اصلا همینکه نینتندو انقدر موفق بوده کاملا مثال نقض برای حرف شماست. حالا نمیخواید قبول کنید و حاشیه برید دیگه کاریش نمیشه کرد:D

خب تحلیل شما از استراتژی سونی اشتباهه. چون گفتن میخوان بیشتر مولتی پلتفرم بشن به این معنی نیست که اینستال بیس کنسولیشون رو کنار گذاشتن! اون مایکروسافته که بخاطر فروش ضعیف کنسولش باید چنین کاری میکرده نه سونی. کسی که بازار سخت افزار دستشه چرا باید ازش بکشه بیرون؟:D همین الانش هم سونی مولتی پلتفرم داره کار میکنه و در کنارش کنسولش هم اولویت نگه داشته. قطعا سونی در ادامه بیشتر مولتی پلتفرم میشه ولی بحث کنسولش حالا حالاها سر جاشه...

من به نظر مستقیم شما جواب دادم...با تخیلات (تحلیلاتون) کاری ندارم :D

تفکیک؟؟ الان سونی تعداد کاربرهاش رو بیش از 100 میلیون گفته....تفکیک کرده چندتاش واسه بانجی و ناتی داگ و غیره (که بعدا خریده) است؟

سود که گفته شده چند صفحه قبل.....من کی گفتم که اگر مثل 20 سال پیش حرکت کنی سود نمیکنی؟؟؟؟ میگم صنعت داره تغییر میکنه..متوجه هستی؟ با گذشته کاری ندارم پست 20004 رو بخونی بیشتر توضیح دادم

بازم تاکید میکنم پست 2004 رو بخون..اما قرار نیست سونی و مایکروسافت یه روزه در کارخونه کنسول سازی رو تخته کنن..اسپنسر بارها گفته تا 2030 کنسول هست....مثال اوردم مثل واکمنها/mp3 پلیرها...اکثر مردم خودشون به سمت سخت افزارهایی میرن که بتونن چند کار رو انجام بدن (فقط یک دستگاه بخرن)..سونی و مایکروسافت میمونن تا زمانی که خریدار کنسول باشه (صرفه اقتصادی داشته باشه) پس تا اون موقع به پشتیبانی از کنسولشون ادامه میدن

من با توهماتتون کاری ندارم...خبر این بود:

توش (شادمانی شدید وصف شدنی) نمیبینم...بالاتر هم خبرهای فروش wb رو گذاشتم ویا تعدتد کاربران ps و فروش کنسولها....فقط جملات خبری بودن...مثل اینکه شما خیلی اذیت شدی

من سهام دار جایی نیستم.....اما طرفدار سیاستی هستم که به نفع جیبم باشه...پس دوست دارم مثلا یه لپتاپ/دسکتاپ بخرم که هم باهاش کارم رو انجام بدم و هم بازیها و سرویسهای pc , xbox و ps رو یه جا بازی کنم (کل بودجه رو بدم یه دستگاه بهتر بخرم تا اینکه تقسیم کنم بین چندتا دستگاه)
سلام دوست عزیز من همیشه اخبار گیمینگ رو از فروم بازیسنتر دنبال میکنم ولی کاربر بازیسنتر نیستم الان فقط ثبت نام کردم که به این پست شما جواب بدم من به شما حق میدم که طرفدار سیاستی باشید که در راستای منافع شخصی و مالی شما باشه اما به نظرم شما اینجا دارید اشتباه بزرگی میکنید اتفاقا این آینده کلودی که ازش حرف میزنید ضد اون چیزی هست که فکر میکنید به نفع جیب شماست . تصور کنید گیمینگ سنتی نابود شده و شرکت های مختلف مایکروسافت ، سونی ، نینتندو ، آمازون ، گوگل ، تنسنت ، اپل ، متا ، یوبیسافت ، نتفلیکس، انویدیا ، ea و n تا شرکت دیگه هر کدوم سرویس استریم گیمینگ خودشونو راه اندازی کردن و هر سرویس محتوا و بازی انحصاری ساخت خودشو انحصار سرویسش میکنه . اینجا شما باید ماهی حداقل پونزده تا بیست دلار برای اشتراک هر کدوم از این سرویس ها هزینه کنید که به تمام بازیها دسترسی داشته باشید وگرنه از خیلی بازیها محروم میشید درست مثل الان صنعت سینما که n تا سرویس مختلف هستند که باید ماهیانه اشتراک همشون بخرید حالا فیلم و سریال رو میشه پایرت کرد و دانلود غیر قانونی کرد اما اگه گیمینگ سنتی نابود بشه ، برای پایرت کردن استریم گیمینگ هیچ راهی وجود نداره و ماهیانه باید حداقل بالای صد دلار هزینه کنید که حداقل به بازیهای شرکت های بزرگ دسترسی داشته باشید که این به نفع جیب شما نیست

الان به غیر از کنسول و PC کجا میتونم به شکل عملیاتی با کیفیتی نزدیک به کنسول و PC بازی کنم؟ اینترنت قوی و یخچال هوشمند و اسمارت تی وی هم نداریم؟

الان به غیر از اکس باکس سریز، و PC،

کجا میشه استارفیلد بازی کرد؟

پیشنهاد میکنم وارد این مدل توجیه و درست انگاری رو هوا و انتزاعی و فرومری و موکول کننده به اینده ای که شاید بیاید شاید نیاید، نشید...

مطمئنا خود ماکرو خیلی بهتر از همه میدونه وضعیت اکس باکس فاجعه است و PC هم سندش 6 دانگ به اسم مایکرو نیست و یک پلتفرم ازاد حساب میشه و همه درش فعالیت دارن و میتونن داشته باشن...
شما که مخالف حرف روهوایی هستید، چرا از رو هوا میگی وضعیت ایکس باکس فاجعه هست. با کدوم علم؟ مدرک و ...
تماما حرفت رو هواست، در بحث تعیین وضعیت یه کمپانی دو فاکتور لازمه، یک درآمد دو هزینه.
هزینه ات کوش که افتضاحه و بقول خودت ماکرویی که میدونه، چرا پا شده رفته یه همچین هزینه ای کرده
و سوما شما که منطقی هستید، بدون توجه به اینها، خود نادلا در دادگاه گفت که ایکس باکس در سطح انتظارات ما بوده و واژه slighty better رو مطرح کرد، یعنی یکم بهتر.
_______
یه سوزن به خودت یه جوالدوز به دیگری
یخورده فکر کنکمپانی ای که با ده میلیارد سرمایه ai یه همچین سودآوری به جیب میزنه، در 4 سال میاد 80 میلیارد برای یه فاجعه سرمایه بزنه. بقیه حرف رو هوا میزنن.
پس جامعه بزرگتری داره.
اینو میزارم، وقت بشه.
تفاوت 5.5 میلیارد با 400 میلیونو که میفهمید، خبر شگفت انگیز اینه که همیشه برا شگفت زده کردن و اینکه مگه از اینم عجیبتر میشه، جا دارید.

شما که مخالف حرف روهوایی هستید، چرا از رو هوا میگی وضعیت ایکس باکس فاجعه هست. با کدوم علم؟ مدرک و ...
تماما حرفت رو هواست، در بحث تعیین وضعیت یه کمپانی دو فاکتور لازمه، یک درآمد دو هزینه.
هزینه ات کوش که افتضاحه و بقول خودت ماکرویی که میدونه، چرا پا شده رفته یه همچین هزینه ای کرده
و سوما شما که منطقی هستید، بدون توجه به اینها، خود نادلا در دادگاه گفت که ایکس باکس در سطح انتظارات ما بوده و واژه slighty better رو مطرح کرد، یعنی یکم بهتر.
_______
یه سوزن به خودت یه جوالدوز به دیگری
یخورده فکر کنکمپانی ای که با ده میلیارد سرمایه ai یه همچین سودآوری به جیب میزنه، در 4 سال میاد 80 میلیارد برای یه فاجعه سرمایه بزنه. بقیه حرف رو هوا میزنن.
به نسبت پلی استیشن و وسعت بازار میگیم،

مغلطه نکن.

• Like
Reactions: Scαrface

مغلطه نکن.
الان درآمد گیمینگ مایکروسافت به اندازه سونیه حدودا.

نمیدونم‌ نگران و ناراحت چی هستید. بگید ما هم ناراحت باشیم و انقدر به انواع فرست پارتی های اکس باکس فکر نکنیم:|

الان درآمد گیمینگ مایکروسافت به اندازه سونیه حدودا.

نمیدونم‌ نگران و ناراحت چی هستید. بگید ما هم ناراحت باشیم و انقدر به انواع فرست پارتی های اکس باکس فکر نکنیم:|
بابک جان شما دیگه چرا؟ :D

ما داریم مایکرو رو سطح بالا میگیریم، انتظار داریم حداقل مثل 360 پا به پای سونی پیش بیاد، یه جاهایی جلو بیفته، یادته؟ 2006، 2008، حتی تا اخرای 2009، یادته اسم 360 میومد پشت همه میلرزید؟ بازی هاش یادته؟ بایوشاک و مس افکت و هیلو؟ گرز اف وار؟ یادته بمب افکن بودن؟ رکورد ها جابجا میکردن؟ تو که از من باید بهتر بدونی، 15 سال پیش، تو امریکا وقتی میگفتی "کنسول بازی" خیلی ها اول یاد 360 میفتادن!! یعنی مایکرو تونسته بود با غولی مثل PS2 و وارثش یعنی PS3 رقابت کنه... من از این 360 سری اول ها که دسته اش کابلی بود داشتم، یادته گرز اف وار چه شکلی بود؟ چه سر و صدایی کرد؟ پشت سرش هیلو 3 بایوشاک مس افکت و چه و چه؟

عزیزم، وقتی میگیم اکس باکس وضعیتش فاجعه است، یعنی 1-2 مین کمپانی بزرگ جهان چه از نظر اقتصادی چه از نظر تکنولوژی، انتظار زیادی داریم، انتظار داریم حداقل مثل دوران 360، بترکونه...

گرفتی نگران چی هستم؟ یعنی واقعا فکر میکنی برای ورسس اون حرفا رو زدم؟ از تو واقعا انتظار ندارم متوجه حرف نشی...

وگرنه اگر فقط درامده، پس رقیب مایکرو در واقع ارامکو سعودیه، نه پلی استیشن یا در ابعاد کلی اپل...

مغلطه نکن.
تو دنبال راه بازی کردنی و تعداد جامعه هدف. منم همونو گفتم
مغلطه اش کوش، مغلطه ای پیدا کردی بزار همراه با مدارک سایر بخشها مثل فجایع
Overall, gaming revenue increased by 49 percent to $7.11 billion, with 44 points of net impact from the Activision Blizzard acquisition, to become the third most-lucrative product offering for Microsoft (behind Server and Office). Microsoft CFO Amy Hood suggested that growth matched expectations.

"Total gaming revenue was in line with expectations as stronger-than-expected performance from Activision was offset by the weaker-than-expected console market noted earlier," she added.
درآمد بخش گیمینگ در سطح انتظارات بوده و از سطح انتظار اکتی بالاتر عمل کرده ولی کنسول افست کرده.

چیزی که من فهمیدم، انتظاراتشون بالاست برا همین میگن فاجعه هست
ولی میگیم مدرک فاجعه بودن بده، میگه trust me bro
بعد از اونم مغلطه نکن.حالا بحث درآمدو کردی اصلا با درآمد نمیشه اشل ساخت
مثال: تو 10 میلیون کنسول بفروشی 400 دلار، سود خاصی نداره ولی میشه 4 میلیارد
2. هزینه ساخت بازیها متفاوته
3.هزینه تبلیغات و ...، همین قراردادهای تبلیغاتی سونی با اروپا و ...
تو میتونی یه کمپانی داشته باشی 1000 تومان در آره 20 تومن سود داشته باشه
یکی 100 تومن و 25 تومن سود. تا زمانی که لیست هزینه و درآمد نباشه، فکت نمیشه داد. الان مگه درآمد یوبی کمه ولی هزینه کردش بالاست و خنثی میکنه
برا همین درآمد بدون هزینه کرد، ارزشش صفره.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or