آزمون کارشناسی ارشد مهندسی بازيهاي رایانه اي صدا وسیمای ایران

Genesis

کاربر سایت
تتیر خبر رو درست خوندید و احتمالا هم دیدین خوب شرایطش بدین قراره:
دانشکده صدا و سیما براي سال تحصیلی 88 -87 (پذیرش بهمن ماه) در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی بازيهاي رایانه اي دانشجو میپذیرد:

002.jpg

در مورد رشته مهندسی بازيهاي رایانه اي فقط دارندگان کارشناسی و یا کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ، فیزیک، مهندسی برق (در همه گرایش ها و شاخه ها ) ومهندسیIT رشته هاي هنر و تولید سیما تهیه کنندگی، کارگردانی و هنرهاي دیجیتال مجاز به شرکت در آزمون میباشند.

• مهلت ثبتنام و ارسال مدارك 87/6/25
  • شهریه داره.
  • 8 نفر مورد پذیرش نهایی هستند.
  • سوالات آزمون این دروس به صورت 80 % تستی و 20 % تشریحی برگزار است!
منابع!:
1. ریاضیات مهندسی، جبرخطی، آمار و احتمال
2. معماري کامپیوتر، مدارهاي منطقی
3.ساختمان داده ها، اصول طراحی پایگاه دادهها، طراحی الگوریتمها، هوش مصنوعی
4.گرافیک کامپیوتري
5.گرافیک تجسمی
6.داستان نویسی، شناخت و تحلیل شخصیت و خلق آن، تحلیل کاراکتر از بعد فرهنگی و اجتماعی
7.دکوپاژ ، تحلیل و هدایت شخصیت، انتخاب زاویه دید، دپویمان و توالی و تداوم در ضبط تصویر
8. تدوین تداومی، دکوپاژ در تدوین، کنترل ریتم و تمپو، تدوین صدا، کارکردهاي باندهاي صوتی
9.درك مطلب عمومی، دستور زبان، لغت معنی

مدارک:
1.فرم تکمیل شده درخواست ثبت نام به همراه موافقت معاونان سازمان و یا مدیران کل مراکز استانها
2. یک برگ تصویر آخرین مدرك تحصیلی (کارشناسی و یا کارشناسی ارشد)
3. یک برگ تصویر آخرین حکم استخدامی و یا قراردادهاي سازمانی (براي کارکنان سازمان)
4. (با پشت نویسی) 3-4 دو قطعه عکس
5. تصویر صفحات شناسنامه
6.تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت نظام وظیفه 100 ریال به حساب جاري شماره 7829180492 بانک تجارت شعبه / -7 اصل و رونوشت رسید بانکی به مبلغ 000 ولیعصر شمالی در وجه دانشکده صدا و سیما

www.iribu.ir

پ ن:
اولا دانشکده صدا و سیما جای فوق العاده ایه!
دوما می تونین برای آیندتون روش حساب کنین!
سوما اسم مهندسی بازی سازی ضایع است! کلا چیزهای که یک قطره هنر توش میاد مهندسی نیست.

آقا اين كار ميشه مثل توليد موبايل داخلي و به قولي ايراني.اولش تعرفه موبايلو بالا بردن به بهانه حمايت از توليد كننده.بعد از يه مدت كه ديدن ملت براي موبايل داخلي ***ارزش هم قايل نيستن تعرفه رو اوردن پايين و در كارخونشون تخته شد.

به خاطر مسائل سیاسیه که میگم ما به هیچ جا نمیرسیم تو این زمینه.
ما الان اقتصادمون فلجه. از همه لحاظ تحریمیم اون وقت شما میگید یوبی سافت بیاد تو ایران سرمایه گذاری کنه؟!
تا این وضع درست نشه امکان نداره تو این زمینه موفق بشیم و تا صد ساله دیگه هم همین وضعه.
تو فرض کن ناگهان تمام شرایط از قبیل بودجه و تیم حرفه ای مهیا بشه.
اون ادم از ته ته دل حسرت میخوره که چرا تا الان تمام سعی خودشو در جهت یادگیری بازی سازی نذاشت و از حد اقل امکانا تی که داشته مثل همی دوره ی صدا سیما(که البته خیلی بیشتر از حد اقل است) استفاده نکرده.
البته من نمیتونم به کسی اطمینان بدم که ختما قانون کپی رایت اجرا خواهد شد یا سرمایه گذار پیدا میشه. ولی میدونم همیشه برای ادم حرفه ای جای کار هست.

مساله ای که هست اینه که مدرک این رشته داخلی هستش ؛ یعنی فقط داخل سازمان صداوسیما اعتبار داره و از طرف وزارت علوم تایید شده نیست و بیرون از سازمان اعتباری نداره. تو لینک سایتش میتونید این مساله رو ببینید.

مساله ای که هست اینه که مدرک این رشته داخلی هستش ؛ یعنی فقط داخل سازمان صداوسیما اعتبار داره و از طرف وزارت علوم تایید شده نیست و بیرون از سازمان اعتباری نداره. تو لینک سایتش میتونید این مساله رو ببینید.
بحث که سر دکتر تخصصی و دکتر علفی نیست، همچین کاری رو که یاد گرفتید، یاد گرفتید و میتونید تجربتون رو در این قسمت پیشرفت بدید بدون زخم زدن به کسی.
اکثر بازیسازهای بزرگ که توی قسمت برنامه نویسی و مادلینگ هم فعالن، هرگز دانش مدرسه ای از برنامه نویسی و مدل سازی نداشتن، چه برسه به مدرک، حالا اینجا آموزش هست، با مدرک غیر معتبر.
این در مورد تئوریها صدق میکنه، وگرنه اگر با خوندن کتاب برنامه نویسی یاد بگیرید هم میتونید از پس نوشتن اسکریپتهای جزئی یک بازی بر بیاید.

فکر کنم دلیل اینکه وزارت علوم نمیخواد این مدرک رو بپذیره، کنار کشیدن وزارت کار هست. مردم پتانسیلش رو ندارن و فارغ التحصیلین بیکار میمونن. وزارت کار هم میتونه بفرستشون سر کار بنایی.

آخرین ویرایش:
کاملا حق با Aurlito است.
اصلا فلسفه مدرک تحصیلی و علمی اینه که اگه تو فلان مدرک را داشتی یعنی فلان کار را بلدی.
حالا اگه کار را بلد باشی و مدرک نداشتی فوقش باید چند تا نمونه کار بسازی که به بقیه ارائه کنی. به حر حال آخرش باید کار بلد باشی نه اینکه حتما مدرک هم داشته باشی.

مثلا خود من هنوز ترم آخر کاردانی نرم افزار هستم. ولی با تلاش خودم وبدون کمک گرفتن از کس خواصی الان directx و opengl و کار کردن و مخصوصا بر نامه نویسی با دو تا گیم انجین را بلدم .
(الان یعنی کلی از خودم اومدم:-")
در کل اگه لیسانس داشتم حاضر بودم 1 سال کامل هیچ کاری نکنم و درس بخونم و کلا خودم را بکشم که بتونم برم تو این دوره, البته نه برای مدرکش . به حر حال باید سعی کرد تا از همه امکانات موجود استفاده کرد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or