Multi Platform The Callisto Protocol

سازنده
Striking Distance Studios
تاریخ انتشار
۲ ماه دسامبر ۲۰۲۲
ناشر
Krafton
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
199592

بازی جدید خالق Dead Space در Game Awards 2020 معرفی شد و با اطلاعات بیشتر تاپیک به روز رسانی میشود.
--------------------------------------------
سازنده: Striking Distance Studios
ناشر: Krafton
تاریخ عرضه: 2022
پلتفرم: PC, PS5, Xbox Series X|S​
اطلاعات
  • بازی همچون Dead Space در سبک Cosmic Survival Horror خواهد بود.
  • داستان بازی در سال 2320 در یک زندان بر روی یکی از قمرهای مشتری به نام کالیستو اتفاق خواهد افتاد.
عکسها
-----------
screenshot-01.jpgscreenshot-02.jpgscreenshot-03.jpgscreenshot-04.jpgscreenshot-05.jpg
screenshot-06.jpgscreenshot-07.jpgscreenshot-08.jpg

آخرین ویرایش:
بازیو تموم کنی و کمی ازش فاصله بگیری بیشتر به ضعفهاش پی میبری.
منم همون اول که بازی رو تموم کردم بیشتر مبارزات melee مشکل بزرگش بود و نمرم رو 8 بود ولی چند روز که گذشت این موارد بیشتر برام برجسته شد.

مخصوصا طراحی مراحل، باس فایتها، روند پیشروی داستان و محتواهای کات شده که کاملا بیشتر به چشمم اومد.
من این رو حین بازی کامل حس کرده بودم که کلی محتوا از بازی کات شده.
تو این مصاحبه اسکوفیلد اذعان میکنه که به علت فشاری که ناشر سال آخر روشون آورد و حتی چندماه هم بهشون مهلت نداد که بازی رو اونطور که میخوان کامل کنن + دوره کووید هم که مزید بر علت شد مجبور شدن حدود 3-2 تا باس و حدود 4-3 تا دشمن رو از بازی حذف کنن.

======
این چیزهایی که فقط گذرا اشاره میکنه
حالا حساب کنین همه اینها چقدر تو گیم پلی و طراحی مراحل و روند بازی میتونست تاثیر بزاره.

خودش در ادامه میگه که اصلا فکر نمیکردم که بتونیم بازی رو کامل کنیم و چپ و راست فقط از بازی میبریدیم و حذف میکردیم.

در ادامه در مورد ایده داستانی که برای نسخه دوم داشت هم صحبت میکنه که میخواستم بازی رو با یک شخصیت دیگه شروع کنم با ذکر اینکه Josh (کرکتر اصلی نسخه اول) مرده.
بازی ادامه پیدا میکنه و یه جایی کرکتر اصلی نسخه دوم میمیره و با یک سورپرایز بزرگ دوباره Josh برمیگرده و با اون ادامه میدیم.

این استودیو و این عنوان واقعا حیف شدن.

آخرین ویرایش:
چرا میگی حیف شدن؟ مگه چی شدن؟
بازی واقعا پتانسیل های خفنی داشت ، کاملا مشخص بود بخاطر مشکلاتی که استودیو باهاش درگیر بوده بازی تو یه سری جاها ضعف داشته،
وگرنه این همه بالا و پایین بودنِ نقاط قوت و ضعف بازی کمی عجیب بود.

چرا میگی حیف شدن؟ مگه چی شدن؟
بازی واقعا پتانسیل های خفنی داشت ، کاملا مشخص بود بخاطر مشکلاتی که استودیو باهاش درگیر بوده بازی تو یه سری جاها ضعف داشته،
وگرنه این همه بالا و پایین بودنِ نقاط قوت و ضعف بازی کمی عجیب بود.
خب بازی واقعا حیف شد و چیزی که تو ذهن اسکوفیلد بود اینی نبود که دادن بیرون.
بازی همه جاش پتانسیل بود که دیده میشد و برای کسی که بازی میکرد عجیب بود که چرا در آخر این رو تحویل دادن؟
خب الان میشه بهتر قضاوت کرد که چرا اینطور بود.

استودیو هم که بعدش خیلیها ازش رفتن بیرون ، طراح اصلی با ایده هاش هم که دل چرکین از ناشر بیخیال آی پی شد و رفت.
خود بازی هم که خوب نفروخت و فکر هم نکنم ناشر بخواد سرمایه ای در حد بازی اول رو برای نسخه دوم داشته باشه.
اصلا اگه بخوان ادامه بدن بازی رو و روی چیز جمع و جورتری تمرکز نکرده باشن.

ناشر پولدار واقعا تضمین کننده موفقیت یک بازی نیست ، این رو تو این ویدئو من کاملا برام مشخص شد که چقدر میتونن ظالم باشن و رنگ عوض کنن.
ما هم از هیچ جا بی خبر به اسکوفیلد دری وری میگفتیم بدون اینکه از پشت داستان و قضایا باخبر باشیم.

خیلی جالبه که منم مثل دوستان دو سه ساعت اول اینجوری بودم ایول بالاخره یه بازی خطی درست و حسابی و معتجب بودم از نمرات. اما هرچقد به انتها نزدیکتر شد وضعیت بدتر شد از همه نظر (به جز گرافیک محیطی) ‌و تا حدی عذاب آور! یک جا یادمه دقیقا یک محیط رو قسمت دیگه ای از عینا تکرار کرده بود و من فکر میکردم سیوم مشکل پیدا کرده و دارم مرحله تکراری رو میرم!

دوستان سلام بازی اوضاش چطوره تازگی ها الن ویک ۲ تموم کردم و میدونم نصف اون سطح هم نیست فقط چقدر قابل تحمل هست؟ دد اسپیس ریمیکم بازی نکردم فارق از متا کدوم بهتره؟

دوستان سلام بازی اوضاش چطوره تازگی ها الن ویک ۲ تموم کردم و میدونم نصف اون سطح هم نیست فقط چقدر قابل تحمل هست؟ دد اسپیس ریمیکم بازی نکردم فارق از متا کدوم بهتره؟
بازی در کل اوکیه، اگه هزینه زیادی نمیخوای بکنی ، نمیدونم از آف هاش خبر ندارم ، ارزش‌ پلی دادن داره ، قصد دد اسپیس رو داری اول این رو برو ، چون اون بازی بهتریه اگه اول اونو بری این دیگه به چشمت نمیاد ،
من از بازی خوشم اومد حقیقا مخصوصا اگه یه هدست خوب پلی بدی.

• Like
Reactions: hitman68
برو سراغ ریمیک دد اسپیس. اگه Callisto رو به صورت رایگان داری رو اکانتت موقعی که دیدی بازی دم دستت نیست و دنبال یه اثر خطی هستی میتونی روش حساب کنی. غیر این صورت اگه بخوای پول خرجش کنی یا گزینه های دیگه در دسترسته به نظرم ارزش وقت گذاشتن رو نداره.

اگه براتون جالبه که بازی بعدی استودیو چی میتونه باشه:
[REDACTED]

این همون بازی کوچیکست که شایعش بود دارن روش کار میکنن.
بازی تو همون دنیای کلیستو جریان داره و در نقش یک نگهبان زندانیم.
سبک روگلایک.

امیدوارم بعد این Krafton دوباره بهشون بودجه بده که بتونن ادامه بازی اصلی رو بسازن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or