مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام
حدود 4 تومن برای 11400F
بین 6 تومن تا 7 تومن برای TUF B560 Plus wifi البته اگه B560 خالیه و B560M Plus Wifi نیست
اگه B560M باشه 4 تومن
اگه داری میفروشی که هیچی، اگه داری میخری نخر همچین چیزی :دی
سلام
ممنون عزیز نه مال یکی از اقوامه دارم میفروشم براش! الان دسته دو اینا باهم 10 تومن میشه؟

سلام دوستان.
برادرم میخواد یه سیستم برای گیم ببنده بودجه هم 80 در نظر گرفته فقط برای کیس. ممنون میشم پیشنهادات خودتون رو بگید.

الان داشتم بحث ها رو میخوندم، اینجور که متوجه شدم پردازنده های نسل 13 مشکل دارن ؟
سلام بله هم نسل 13 هم 14 تو دسته میان رده و بالا رده (رنج قیمت شما مثلا) فعلا پیشنهاد نمیشه
(یه سری نکات رو دو تا پست بالاتر نوشتم برای کاربر علیرضا پیشنهاد میکنم شما هم بخونید همونا رو
جمع قیمت این کیس میشه 80 میلیون تومن:

قیمتمدلقطعه
11,000,000T​
Ryzen 7 7600X​
CPU​
6,500,000T​
ASUS B650M-K​
Motherboard​
1,700,000T​
DeepCool AG400 Black​
Cpu Cooler​
40,000,000T
ASUS Dual RTX 4070 OC​
Graphics Card​
2x3,500,000T​
2x WD BLUE 1TB SN570​
SSD​
7,400,000T​
Corsair Vengeance RGB 32GB 6000MHz​
Memory​
4,000,000T​
GP 700B HP EVO Gold Semi Modular​
Power​
2,000,000T​
Antec AX20 Elite​
Case​

سلام
ممنون عزیز نه مال یکی از اقوامه دارم میفروشم براش! الان دسته دو اینا باهم 10 تومن میشه؟
اگه مادربرد B560M PLUS WIFI هست رو هم دیگه باید 8 تا 9 تومن بفروشی
اگه اون M رو نداره بین 10 تا 11 میوفته باندل

آخرین ویرایش:
پایین تر چون گفتید مصرف گیمینگتون زیاد نیست Ryzen 9 7900X گزاشتم که به اندازه 7800X3D توی گیمینگ خوب نیست ولی از اون ور 12 هسته ای 24 رشته هست و یه مدت خیلی طولانی تو کارایی که شما دارید و کارای سنگین تر پردازشی عملکرد فلگشیپ میده بهتون که پیشنهاد منم همین هست)
اگه واقعا قرار نیست گیم سنگین باهاش بازی کنی و در آینده قرار نیست یهو دلت حوس یه گیم جدیدو بکنه یه آپشن معقول اضافه کردم :D

جدا از این بحث کارت گرافیک هم سری 9000 AMD داره میاد تا چند روز دیگه و اینم یه پیچیدگی ای به الان سیستم خریدنت اضافه میکنه چون با این بودجه میشه رسما High-end بست و منطقی نیست اینهمه پول بدی و درجا جدیدش بیاد یه ماه دیگه ( البته اگه فوری نیست قصدت. اگه الان لازم داری همین کانفیگ تا 5-6 سال آینده راحت carry ات میکنه با بهترین پرفورمنس و نهایتا قطعات جدیدی که میاد شاید اصلا از لحاظ نسبت قیمت/پرفورمنس برات جور در نیاد حالا حالا )

اینم بگم الان واردات قطعات به مشکل خورده و اصلا معلوم نیست قطعات جدید کی بخوان بیان و علت اینکه قیمت کارت گرافیک هم اینقدر بالا رفته همینه ( پس اونقدرا هم غیر منطقی نیست الان خریدن چون واقعا مشخص نیست چی میخواد پیش بیاد :D)

قیمتمدلقطعه
21,000,000T​
Ryzen 9 7900X​
CPU​
10,000,000T​
TUF Gaming B650 Plus Wifi​
Motherboard​
6,000,000T​
( MasterLiquid 360L Core ARGB ( 7900X​
Cpu Cooler​
26,000,000T
Gigabyte AERO 4060 OC
Graphics Card​
3,500,000x2​
2x WD BLUE 1TB SN570​
SSD​
7,400,000T​
Memory​
4,000,000T​
Power​
5,000,000T​
DeepCool CH560 Black​
Case​
بهتره که خنک کننده ای مثل lt720 یا اساسینز 4 رو بگیرن تا نگرانی از بابت دما نداشته باشن. خرید گرافیک با این قیمت و قدرت اصلا منطقی نیست و بهتره که دنبال مدل دیگه ای باشن.

• Like
Reactions: drak and a1irezak
بهتره که خنک کننده ای مثل lt720 یا اساسینز 4 رو بگیرن تا نگرانی از بابت دما نداشته باشن. خرید گرافیک با این قیمت و قدرت اصلا منطقی نیست و بهتره که دنبال مدل دیگه ای باشن.
خصوصی راجبش صحبت کردیم در مورد گرافیک، واقعا انگار لازم نداره هیچ جوره وگرنه پیشنهاد اول من 4070Ti Super بود بهش ( الان ِDUAL هم 26 تومن شده )
در مورد lt720 اخیرا خیلی مورد خرابی پمپ میبینم الان که یه مدته از اومدنش گذشته.. وگرنه همیشه گزینه اولم همین بود نسبت به قیمتش چون قشنگم هست :D
جدا از اون برای 7900X مخصوصا توی این رنج قیمت فرق خاصی نمیکنه برای دما ( مگر اینکه بخوای PBO روشن کنی)
ما 5 تا از سیستمامون AM5 عه یکیش 7950X و یکی دیگه 7900X سه تای دیگه 7700X
روی 7950X الان ICUE H150 PRO XT هست روی 7900X همین مدلی که بالاتر پیشنهاد دادم ولی 240mm.. جفتش میره اطراف 90 درجه زیر لود 100% :D فرقی خیلی بزرگی نبوده حداقل برای Ryzen 7000s و مثل 5000 Ryzen نیست دماها اصلا دیگه.

آخرین ویرایش:
اپدیت برای این مشکل CPU های سری 13/14 اومده ؟
از کجا بگیرم ؟
جای نمیشناسید راهنمایی کرده باشه ؟

حالا چرا اینقدر عجله؟
خیر، آپدیت میکروکد اینتل از طریق انتشار آپدیت بایوس مادربرد، اواسط ماه آگوست ریلیز میشه و تضمینی هم نیست که واقعا مشکلات رو برطرف کنه. حتی خود اینتل هم هنوز مطمئن نیست.

حالا چرا اینقدر عجله؟
خیر، آپدیت میکروکد اینتل از طریق انتشار آپدیت بایوس مادربرد، اواسط ماه آگوست ریلیز میشه و تضمینی هم نیست که واقعا مشکلات رو برطرف کنه. حتی خود اینتل هم هنوز مطمئن نیست.
دیروز اومدم بازی نصب کنم
CPU تا 100% رفت
ترسیدم فشار بیارم
راهکار چیه بفروشیم بریم AMD بگیریم ؟

سلام بله هم نسل 13 هم 14 تو دسته میان رده و بالا رده (رنج قیمت شما مثلا) فعلا پیشنهاد نمیشه
(یه سری نکات رو دو تا پست بالاتر نوشتم برای کاربر علیرضا پیشنهاد میکنم شما هم بخونید همونا رو
جمع قیمت این کیس میشه 80 میلیون تومن:

قیمتمدلقطعه
11,000,000T​
Ryzen 7 7600X​
CPU​
6,500,000T​
ASUS B650M-K​
Motherboard​
1,700,000T​
DeepCool AG400 Black​
Cpu Cooler​
40,000,000T
ASUS Dual RTX 4070 OC​
Graphics Card​
2x3,500,000T​
2x WD BLUE 1TB SN570​
SSD​
7,400,000T​
Memory​
4,000,000T​
Power​
2,000,000T​
Antec AX20 Elite​
Case​
ممنونم. اگر قصد همون اینتل باشه نظرتون در مورد 12600K چیه ؟ ارزش خرید داره ؟

دیروز اومدم بازی نصب کنم
CPU تا 100% رفت
ترسیدم فشار بیارم

قرار نیست با کارکرد عادی اتفاقی بیوفته، اگر پردازندتون نشونه ای از ناپایداری نداره نیازی نیست نگران باشید، فقط پروفایل اینتل رو از بایوس فعال کنید فعلا.
راهکار اینه که اگر مشکلی ندارید عادی استفاده کنید و 100درصد شدن CPU هم قرار نیست روند خرابی پردازنده رو تسریع کنه، اگر واقعا همین یافته ی اینتل باشه.

ممنونم. اگر قصد همون اینتل باشه نظرتون در مورد 12600K چیه ؟ ارزش خرید داره ؟
خیلی قدیمی تره به نسبت این چیزی که پیشنهاد دادم ( خیلی هم ضعیف تره) منظقی نیست قطعه ای که 3-4 سال پیش اومده رو بخری با این قیمت زیاد وقتی همچین وضعیتیه فرقش:
Screenshot_7.png

خدمت دوستانی که میخوان خودشون BIOS مادربرد LGA1700 نسل 13/14شون رو آپدیت کنن:
(اگه خرابکاری کردی و به فنا رفت من مسئولیتی قبول نمیکنم :D نکته های آخر متنو بخون حتما قبل انجام دادنش)

برای آپدیت مدل دقیق مادربردتو از System information ویندوز سرچ کن ( نوشته : BaseBoard Product) در بیار و سرچش کن گوگل
معمولا نتایج اول گوگل صفحه رسمی خود اون برند رو میاره برای اون مدل مادربرد، این صفحه مادربرد منه مثلا ولی فرمت همه مشابه هست:

Screenshot_8.png
اینجا که وارد قسمت ساپورت بشید معمولا یه گزینه BIOS/Firmware هست که باید واردش بشید

باید جدید ترین ورژن رو دانلود کنید از بین ورژن های مختلف ( تاریخ عرضه جلوی همه هست) :

Screenshot_11.png
همونطور که میبینید توی این دو تا آپدیت آخر APO رو اضافه کردن برای نسل 13/14 و ما هم دقیقا میخوایم همینو اضافه کنیم فعلا.

دانلود که کردید یه usb فلش ورداید فرمتش کنید به FAT32 و فایل اصلی بایوس رو بعد اکسترکت کردن محتویات فایل زیپ کپی کنید توش و کامپیوتر رو ری استارت کنید و وارد بایوس بشید
توی بایوس معمولا یه قسمت Tools هست کنار advance و AI Tweaker و ... واردش که شدید معمولا یه گزینه هست با اسم Instant flash/EZ FLASH و ... روش کلیک کنید توی صفحه ی جدید باید فایل بایوس آپدیت رو ببینید توش که پسوند.CAP داره :
Screenshot_12.png
روش دابل کلیک کنید و آپدیت رو استارت کنید

نکته ی خیلی مهم: الان که وسط تابستونه اگه محلتون مشکل برق رفتن دائم داره بهتره اینکارو فعلا نکنید، اگه وسط نصب شدن آپدیت توی اون سه چهار دقیقه برقتون بره به احتمال قوی مادربردتون تعطیل میشه کلا و باید یکی دیگه بخرید 99% مواقع :D
نکته دوم : موقع نصبش قائدتا خودتون دکمه رندوم فشار ندید روی کیبورد و موس و بزارید انجام بشه همینطوری و بعد انجام شدنش ریستارت میشه سیستم خودش

نکته سوم: بعد آپدیت کردن حواستون به تاریخ اوایل آگوست هم باشه که جناب فرشید خان گفتند که بازم بیاید چک کنید آپدیت جدیدی اومده بود اونم حتما انجام بدید، این آپدیت صرفا راهکار موقتیه که اگه نگرانی خاصی در خصوص پولی که هزینه کردید برای این قطعه دارید شاید یه مقدار بتونه کمک کنه به اعصابتون :D هیچ تضمینی نیست که مشکلی رو حل کنه یا نکنه ( شخصا چند تا مورد رو میشناسم که مشکلات ناپایداری قابل توجه پیش اومده واسشون با وجود آپدیت کردن و پایین آوردن مولتیپلایر و ...) ولی هم انجام ضرری نداره هم اینکه خب آدمای معتبری که خیلی بیشتر از من و امثال من توی پشت صحنه ی این قضیه دست دارن و مخاطبشون مصرف کننده هایی مثل من و شمان توصیه کردن که حتما انجام بشه این کار سریعا.

دیروز اومدم بازی نصب کنم
CPU تا 100% رفت
ترسیدم فشار بیارم
کاملا طبیعیه 100% شدن CPU موقع نصب بازی
مثلا این الان روی یکی از سیستمای i9 12900K که هیچ مشکلی نداره نصب میشه و درجا میره میچسبه به 100% از ثانیه اول تا ثانیه آخر :D
Screenshot_1.png

سلام
مرجع این تست مال چه سایتیه؟
سلام، از این ویدیو Hardware Unboxed کانال یوتوب هست
دو سه تا کانال معتبر هست در رابطه با تست و بنچمارک گسترده و تخصصی قطعات که یکیش اینان یکی دیگه هم کانال یوتوب Gamers Nexus؛ کلا دنبال منبع قابل اعتماد و دقیق بودید از بین ویدیو های این دوتا سرچ کنید دقت کارشون خیلی بالا هست

• Like
Reactions: msbazicenter
کاملا طبیعیه 100% شدن CPU موقع نصب بازی
مثلا این الان روی یکی از سیستمای i9 12900K که هیچ مشکلی نداره نصب میشه و درجا میره میچسبه به 100% از ثانیه اول تا ثانیه آخر :D
View attachment 344678
ممنون از پست بالا
مسئله اینه که من اکثرا بازی هایه نسخه حجم بالا و فشرده نشده میگیررم که موقعه نصب فشار کمتری به cpu بیاد دقیقا من یادمه نسخه dodiیا fitgirl سایبرپانکو نصب کرد چنان cpu رفت رو 100% و صدای فن دراومد رفتم ال امیگوس نصب کردم
الان هم ال امیگوس نصب کردم دیدم فن زیاد شد ترسیدم با این اوضاع cpu ها
اوضاع مسخره ایه
درامدها ریالیه
قطعات دلاریه
و چه بسا از قیمت جهانی بیشتره
گارانتی نداره و.........
دقیقا فعلا صبر کردم تا برق محلمون یه بار بره بعد بشینم نصب کنم

• Like
Reactions: msbazicenter

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن