معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:
علی آقا از اونجایی که شما مرجع رفع اشکالات نینتندو سوییچ هستید جسارتا یک سوال داشتم.
رم سوییچ من 128 هست. حساب کردم دیدم نهایتا 55 گیگ بازی نصب کردم ولی حجمشوم رو دقیقا دوبله نشون میده و الان 114 گیگ از رم پر شده.
چک کردم دیدم پوشه emuMMC دقیقا 111 گیگ حجمشه. داخلش یه پوشه به اسم SD00 هست و داخل اون دو پوشه eMMC با 59 گیگ و Nintendo با 53 گیگ حجم.
پوشه نینتندو که مشخصه بازیهای داخل مموری هست.ولی پوشه eMMC داخلش 14 تا فایل 4 گیگی و 2 فایل به اسم boot هست.
به نظرتون مشکل کجاست؟
جوریه که انگار که از هر بازی دوبار نصب شده شده.
میترسم چیزی رو پاک کنم بازیا خراب بشه.

آخرین ویرایش:
علی آقا از اونجایی که شما مرجع رفع اشکالات نینتندو سوییچ هستید جسارتا یک سوال داشتم.
رم سوییچ من 128 هست. حساب کردم دیدم نهایتا 55 گیگ بازی نصب کردم ولی حجمشوم رو دقیقا دوبله نشون میده و الان 114 گیگ از رم پر شده.
چک کردم دیدم پوشه emuMMC دقیقا 111 گیگ حجمشه. داخلش یه پوشه به اسم SD00 هست و داخل اون دو پوشه eMMC با 59 گیگ و Nintendo با 53 گیگ حجم.
به نظرتون مشکل کجاست؟
جوریه که انگار که از هر بازی دوبار نصب شده شده.
میترسم چیزی رو پاک کنم بازیا خراب بشه.

سلام

ناند دوم مجازی اینجوری که گفتی روی مموری دستگاه نصب داری و شایدم بکاب از ناند هست و چند راه داری میگم تست کن.(نکته مهم قبل هر کاری بکاب از ناند اصلی با هکاته داشته باش یه موقع مشکلی پیش اومد دستگاه به فنا نره و این بکاب اشته باشی مشکلی نیست نشه حلش کرد با همین بکاب و از قبلم گرفتی که چه بهتر نیازی دیگه نیست)

راه اول اگه اون پوشه emummc جلوی چشمه که نباید اینجوری هم باشه باید توی یه پارتیشن لینوکسی باشه و پارتیشن هم تو ویندوز نشون نمیده و با برنامه های پارتیشن بندی نشونش میده که مموری برای مثال چند پارتیشن شده و اگه جلوی چشمه شاید و سایزش هم مشخص شاید بکاب از ناند یا چیزه دیگس و پاکش کن ببین چی میشه و دستگاه ببین بالا میاد یا نه و قبل اینکارها از سیو بازیهات با چک پوینت بکاب بگیر و موارد دیگه هک و اگه بازیهات هم فایل نصبیش داری بعدا نصب کن.

راه دوم که کار تمیز در بیاد از سیوها و غیره بکاب بگیر و اینبار همه فایلهای هک به اضافه پوشه nintendo کپی بگیر بریز تو کامپیوتر بعد مموری یه فرمت همون fat32 بزن(با برنامه پارتیشن بندی یه چکی مموری بکن اگه چند تکه شده یکیش و ادقام کن و بعد فرمت بزن) و در اخر فایلها باز کپی کن روی مموری و اگه عین ادم اومد بالا که درست شده حجم هم باید درست نشون بده.

راه اخر

قبل هر کار بازم بکاب بگیر از سیوها و غیره و دستگاه رو ریست کارخونه ای کن و بعدش دستگاه خاموش میشه و قبل روشن کردن مموری در بیار فرمت کن فایلهای هک از نو بریز و همه بازیها از نو نصب کنو از پک هک منم میتونی استفاده کنی تو اموزش دیبریک(نکته یه موقع دستگاه با فرمت fat 32 بالا نیومد تو هر سه تا راه که گفتم فرمت exfat کن مموری ولی با اموزش دیبریک اپدیت کن مجدادا دستگاه ولو همون ورژن که روشی باز بزن اپدیت بشه و تو تنظیمات که تو اموزش دیبریک با عکس مشخص کردم تنظیمات روی هر دو فرمت بزار که دستگاه هر دو فرمت بخونه بعد میتونی مموری fat32 کنی بزاری روی دستگاه)

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX

برنامه کم حجم فرمت fat32

برنامه پارتیشن بندی حرفه ای برای فرمت

• Like
Reactions: wolfx990
سلام

ناند دوم مجازی اینجوری که گفتی روی مموری دستگاه نصب داری و شایدم بکاب از ناند هست و چند راه داری میگم تست کن.(نکته مهم قبل هر کاری بکاب از ناند اصلی با هکاته داشته باش یه موقع مشکلی پیش اومد دستگاه به فنا نره و این بکاب اشته باشی مشکلی نیست نشه حلش کرد با همین بکاب و از قبلم گرفتی که چه بهتر نیازی دیگه نیست)

راه اول اگه اون پوشه emummc جلوی چشمه که نباید اینجوری هم باشه باید توی یه پارتیشن لینوکسی باشه و پارتیشن هم تو ویندوز نشون نمیده و با برنامه های پارتیشن بندی نشونش میده که مموری برای مثال چند پارتیشن شده و اگه جلوی چشمه شاید و سایزش هم مشخص شاید بکاب از ناند یا چیزه دیگس و پاکش کن ببین چی میشه و دستگاه ببین بالا میاد یا نه و قبل اینکارها از سیو بازیهات با چک پوینت بکاب بگیر و موارد دیگه هک و اگه بازیهات هم فایل نصبیش داری بعدا نصب کن.

راه دوم که کار تمیز در بیاد از سیوها و غیره بکاب بگیر و اینبار همه فایلهای هک به اضافه پوشه nintendo کپی بگیر بریز تو کامپیوتر بعد مموری یه فرمت همون fat32 بزن(با برنامه پارتیشن بندی یه چکی مموری بکن اگه چند تکه شده یکیش و ادقام کن و بعد فرمت بزن) و در اخر فایلها باز کپی کن روی مموری و اگه عین ادم اومد بالا که درست شده حجم هم باید درست نشون بده.

راه اخر

قبل هر کار بازم بکاب بگیر از سیوها و غیره و دستگاه رو ریست کارخونه ای کن و بعدش دستگاه خاموش میشه و قبل روشن کردن مموری در بیار فرمت کن فایلهای هک از نو بریز و همه بازیها از نو نصب کنو از پک هک منم میتونی استفاده کنی تو اموزش دیبریک(نکته یه موقع دستگاه با فرمت fat 32 بالا نیومد تو هر سه تا راه که گفتم فرمت exfat کن مموری ولی با اموزش دیبریک اپدیت کن مجدادا دستگاه ولو همون ورژن که روشی باز بزن اپدیت بشه و تو تنظیمات که تو اموزش دیبریک با عکس مشخص کردم تنظیمات روی هر دو فرمت بزار که دستگاه هر دو فرمت بخونه بعد میتونی مموری fat32 کنی بزاری روی دستگاه)

برنامه کم حجم فرمت fat32

برنامه پارتیشن بندی حرفه ای برای فرمت
اول تشکر می کنم که همیشه پاسخگو هستید.
اون پوشه رو واسه تست تغییر اسم دادم ولی دیگه تو حالت emunand بوت نشد.
فکر کنم بهترین راه بکاپ سیو ها و فرمت مموری باشه.تو نت هم سرچ کردم چیزی گیرم نیومد.
عجیبه 60 گیگ حجم الکی پر شده و مشخص هم نیست چیه.
راستی موقع بوت شدن باید روی sysnand بوت کنم یا emunand ?

آخرین ویرایش:
اول تشکر می کنم که همیشه پاسخگو هستید.
اون پوشه رو واسه تست تغییر اسم دادم ولی دیگه تو حالت emunand بوت نشد.
فکر کنم بهترین راه بکاپ سیو ها و فرمت مموری باشه.تو نت هم سرچ کردم چیزی گیرم نیومد.
عجیبه 60 گیگ حجم الکی پر شده و مشخص هم نیست چیه.
راستی موقع بوت شدن باید روی sysnand بوت کنم یا emunand ?

شما باید تو هکاته که وارد میشه گزینه لانچ که میزنی گزینه cfw sysMMC رو بوت کنید در اینصورت از ناند اصلی دستگاه بوت میشه و سیوهاتون هم که بکاب گرفتید از ناند مجازی میتونید به ناند داخلی ببرید و کسی که حجم نداره مموریش دیگه ناند مجازی که کاربرد چندانی هم نداره نباید استفاده کنه و خود من استفاده ای برام نداره نمیکنم و من مموریم 512 هست نهایت یه اندروید روش نصبه که اونم عین همین ناند مجازی یه پارتیش لینوکسی مخفی ایجاد میشه حجم میبره ولی اندروید کاربرد داره برای من.

• Like
شما باید تو هکاته که وارد میشه گزینه لانچ که میزنی گزینه cfw sysMMC رو بوت کنید در اینصورت از ناند اصلی دستگاه بوت میشه و سیوهاتون هم که بکاب گرفتید از ناند مجازی میتونید به ناند داخلی ببرید و کسی که حجم نداره مموریش دیگه ناند مجازی که کاربرد چندانی هم نداره نباید استفاده کنه و خود من استفاده ای برام نداره نمیکنم و من مموریم 512 هست نهایت یه اندروید روش نصبه که اونم عین همین ناند مجازی یه پارتیش لینوکسی مخفی ایجاد میشه حجم میبره ولی اندروید کاربرد داره برای من.
پس مشکل همین بوده که من روی emunand بوت میکردم. الان راهی هست که بازی ها رو از emunand به sysnand انتقال بدم؟

پس مشکل همین بوده که من روی emunand بوت میکردم. الان راهی هست که بازی ها رو از emunand به sysnand انتقال بدم؟

بهترین برنامه SXDumper هست میشه بازیها رو دونه به دونه بکاب گرفت و تبدیل به nsp کرد و فقط باید به اندازه بازیها فضا در مموری جا داشته باشی و این برنامه نیاز به کلیدهای سوییچ هم داره که کافیه با پیلود Picklock RCM از کلیدها بکاب بگیری که خودکار کلیدها میره تو پوشه سوییچ در مموری و دستش هم نمیخواد بزنی خود برنامه sxdumper تشخیص میده اونجا هست و از خود بازی و اپدیت و dlc میشه بکاب گرفت و حوصله هم نداری باید بشینی دانلود کنی از اول.

البته روشهای دیگم بود برای بکاب گیری از بازیها الان یادم نیست ولی روش بالا از همه مطمئن تر هست.

آخرین ویرایش:
  • Like
سلام
باید از پک جدید برای 18.1.0 استفاده کنید در زیر گذاشتم.

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.7.1
سلام و وقت بخیر
من همیشه از روشی که گذاشتید استفاده میکنم مشکلی هم نداشتم تا الان
این سری آپدیت کردم به 18.1.0 از همین پک اتمسفر هم استفاده کردم ولی یه سری از بازی ها تقریبا جدید ها اجرا نمیشه unable to start software
لطفاً یه راهنمایی کنید چیکار کنم؟
تشکر 🙏

آخرین ویرایش:
سلام و وقت بخیر
من همیشه از روشی که گذاشتید استفاده میکنم مشکلی هم نداشتم تا الان
این سری آپدیت کردم به 18.1.0 از همین پک اتمسفر هم استفاده کردم ولی یه سری از بازی ها تقریبا جدید ها اجرا نمیشه unable to start software
لطفاً یه راهنمایی کنید چیکار کنم؟
تشکر 🙏

سلام یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشتن و حالا من بعدا بررسی میکنم فردا ببینم مشکلی خودم هم دارم یا نه و شما میتونید خودتون هم انجام زودتر بدید و کافیه اتمسفر دانلود کنید سیگ پچ تو پوشه اتمسفر بریزید و مسیرها هم مشخصه همه و هکاته هم اضاف کنید و بازیتون هم اگه فایلش دارید از نو پاک و نصب کنید.

اتمسفر اخرین ورژن

سیگ پچ (اگه دان نمیشه با فیلترشکن دان کنید)

هکاته

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hadi93
سلام یکی از دوستان هم همین مشکل رو داشتن و حالا من بعدا بررسی میکنم فردا ببینم مشکلی خودم هم دارم یا نه و شما میتونید خودتون هم انجام زودتر بدید و کافیه اتمسفر دانلود کنید سیگ پچ تو چوشه اتمسفر بریزید و مسیرها هم مشخصه همه و هکاته هم اضاف کنید و بازیتون هم اگه فایلش دارید از نو پاک و نصب کنید.

اتمسفر اخرین ورژن

سیگ پچ (اگه دان نمیشه با فیلترشکن دان کنید)

هکاته
مشکل همون سیگ پچ بود درست شد
ممنون 🙏

• Like
Reactions: alitriple
سلام سوییچ من خاموش شد و حالا فایل فریمور 18.1 رو ریختم روی SD به اضافه فایلهای اتمسفر 17.1 اما وقتی پیلود fusee.bin می زنم اجرا نمیشه و ارور میده . ورژنی که روی دستگاه بود هم یادم نیست چنده . میتونید کمکم کنید؟
A fatal error occurred when running Atmosphére.
Title ID: 010041544d530000
Error Desc: std::abort() called (0xffe)

report saved to /atmosphere/fatal errors/report_0000000055e4afe.bin
press power to reboot

سلام سوییچ من خاموش شد و حالا فایل فریمور 18.1 رو ریختم روی SD به اضافه فایلهای اتمسفر 17.1 اما وقتی پیلود fusee.bin می زنم اجرا نمیشه و ارور میده . ورژنی که روی دستگاه بود هم یادم نیست چنده . میتونید کمکم کنید؟
A fatal error occurred when running Atmosphére.
Title ID: 010041544d530000
Error Desc: std::abort() called (0xffe)

report saved to /atmosphere/fatal errors/report_0000000055e4afe.bin
press power to reboot

سلام
موارد زیر انجام بدید احتمالا درست بشه.
از فایلهای روی مموری بکاب بگیرید خصوصا پوشه ننیتندو که بازیهاتون توشه کپی کنید تو کامپیوتر یا جای دیگه و بعد مموری فرمت fat 32 کنید و در اینجا فقط پک هک از نو بگیرید و اون قبلیها نریزید و از این اموزش میتونید بگیرید پک هک اتمسفر و حتما همین رو بگیرید و تست کنید و اگه درست نشد و دستگاه بالا نیومد اینبار مموری فرمت exfat کنید و تست کنید و این نکته مهم رو بگم فقط بازیها رو اجرا نکنید چون پوشه نینتندو اگه دستگاه بالا اومد و درست بود بعدا برید بریزد داخل مموری دیگه حله همه چی.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or