Movie Center

فکر کنم از معدود افراد اینجا باشم که نسخه‌ی‌ جدید مد مکس رو از نسخه‌ی قبلی بیشتر دوست داشتم!
حداقل این نسخه برام یه داستان داشت که از نقطه‌ی A به نقطه‌ی B می‌رسید.
برعکس نسخه‌ی‌ پیشین که بین رسیدن و نرسیدن سرگردون بود!
حیف از دید و سلیقه‌ی مخاطب امروز که این نسخه‌ی به مراتب زیبا‌تر رو دوست نداشت و شاهد شکست تجاریش بودیم...

فیلم قبلی در زیر ژانر Action Road-based Film دسته بندی می‌شه؛ توی فیلم جاده‌ای باید از یک نقطه A به نقطه B رسید؛ اما پلات توییست رخ داد که منجر شد این مسیر بالعکس بشه؛ ینی از B رسید به A!

فیلم قبلی تاکیدش روی مسئله بحران آب بود؛ فیلم «فیوریسا» تبدیل شد به نمایش بحران (تکراری) جنگ؛ خب بحران جنگ میان دو قبیله در دنیای آخرالزمانی چیزی کلیشه‌ای است؛ در TWD می‌بینیم، در لست می‌بینیم و غیره؛ انگار داشتم همان داستان Mad Max 2 را نگاه می‌کردم، فرق اینکه به جای «مکس راکستندی»، «فیوریسا» پروتاگونیست داستان بود. حتماً بشین فیلم دوم رو نگاه کن (البته به دلیل قدیمی بودن و غیره از نظر جلوه‌های بصری با فیوریسا مقایسش نکن!)

دلایل شکست تجاری فیلم؟ موارد رو قبلا گفتم؛ ولی Furiosa ترکیب بازیگری برنده را ندارد و فیلم متعلق به نسل Z نیست (نسلی که الان می‌رود سینماها و درگیر پلتفرم‌های استریم است)!

شاهد شکست تجاریش بودیم...
, احتمالأ نبودیم! مثل اینکه حدود ۴۰٪ (تو یه خبر دیگه چیزی بیش از ۵۰٪) از بودجه فیلم توسط دولت استرالیا تأمین شده، همین مورد باعث شده با وجود فروش ضعیف فیلم تو گیشه جهانی، نشه آنچنان شکست تجاری قلمدادش کرد.
البته فیلم تازگی رو سرویس های استریم هم اومده و یه درآمد هم از اینجا خواهد داشت که به بهبود وضعش کمک می‌کنه.

آخرین ویرایش:
  • Cool
Reactions: TheGodfather
اما پلات توییست رخ داد که منجر شد این مسیر بالعکس بشه؛ ینی از B رسید به A!
همون پلات توییست متاسفانه باب میل من نبود.
انگار داشتم همان داستان Mad Max 2 را نگاه می‌کردم، فرق اینکه به جای «مکس راکستندی»، «فیوریسا» پروتاگونیست داستان بود. حتماً بشین فیلم دوم رو نگاه کن (البته به دلیل قدیمی بودن و غیره از نظر جلوه‌های بصری با فیوریسا مقایسش نکن!)
اتفاقاً بین فیلم‌های مدمکس همین نسخه دوم رو دیدم+جاده خشم و همین آخری.
(نسلی که الان می‌رود سینماها و درگیر پلتفرم‌های استریم است)!
متاسفانه همین طوره...
با پیشرفت تکنولوژی و این عینک‌های جدید؛ مسلماً تا دوران حیاطمون شاهد این خواهیم بود دیگه سینما وجود نخواهد داشت. مگر این که در حین اجرای نمایش فیلم در سینما؛ شاهد اتفاقاتی انقلابی‌ باشیم
که موجب بشه تجربه‌ی جدیدی رقم زده بشه که بریم سینما...

قطعا این نسخه مدمکس نسبت به قبلی فیلم ضعیف تریه ، هرجاش رو نگاه کنی ایده جدیدی نمیبینی و تقریبا همه چیز وام گیرنده فیلم قبلیه ، واقعا سکانس های زائد زیاد داره و بعضی از کرکترها انقد بدن که تعجب میکنی مثل راننده تریلر که تایم لاین مهمی هم گرفته اما هیچیش در نیومده ، موزیک متن و اکشنش هم قابل مقایسه نیست ...
اما در مقام غیر مقایسه ، همچنان فیلم جذابیه و ی کارت پستال عاشقانه برای طرفداران فیلم های جاده ایه و یه دکتر دمنتوس فوق العاده هم داره.

تست اسکرین دقیقا چی میشه؟ یعنی الان فیلم در وضعیت قابل پخشه یا چی؟
قبل از اینکه فیلم به صورت کامل آماده بشه، برای یه تعداد محدودی به صورت آزمایشی پخش میشه تا بازخورد ها معلوم شه.

دنزل از بازیگرای خیلی خوبه ولی واقعا به همه چی دارن گند میزنن
الان با یه عکس شما چطور به این نتیجه رسیدی به همه چی گند میزنن؟ :D

Tondo-Ribeiro-for-web.jpg

اون دوست رنگین پوست توی این نگاره باستانی، امپراتور روم بوده که توی آفریقا هم متولد شده.‌

الان با یه عکس شما چطور به این نتیجه رسیدی به همه چی گند میزنن؟ :D

Tondo-Ribeiro-for-web.jpg

اون دوست رنگین پوست توی این نگاره باستانی، امپراتور روم بوده که توی آفریقا هم متولد شده.‌
شمال آفریقا سیاه پوست نیست . و هر رنگین پوستی هم سیاه پوست نیست .

شمال آفریقا سیاه پوست نیست . و هر رنگین پوستی هم سیاه پوست نیست .
الان درجه رنگ هم مهم شد؟! :)) :D یاد این افتادم.

b41501_24images.jpeg

توی روم باستان رنگ پوست چندان یک مزیت به حساب نمی‌اومده و همون جور که بالاتر گفتم یه رنگین پوست حتی تونسته امپراتور بشه.

پ.ن: چون اون یکی تاپیک گفتی نظر بدون سانسور دوست داری بگم :D این نژادپرست بودن ایرانی‌ها جدا خنده‌دارترین موضوعی هست که وجود داره. ما هر کشور درست و حسابی بریم ممکن هست گیر آدم‌های نژادپرست بیفتیم بعد اینجا خودمون هم اکثرا نژادپرست هستیم lol

الان درجه رنگ هم مهم شد؟! :)) :D یاد این افتادم.

b41501_24images.jpeg

توی روم باستان رنگ پوست چندان یک مزیت به حساب نمی‌اومده و همون جور که بالاتر گفتم یه رنگین پوست حتی تونسته امپراتور بشه.

پ.ن: چون اون یکی تاپیک گفتی نظر بدون سانسور دوست داری بگم :D این نژادپرست بودن ایرانی‌ها جدا خنده‌دارترین موضوعی هست که وجود داره. ما هر کشور درست و حسابی بریم ممکن هست گیر آدم‌های نژادپرست بیفتیم بعد اینجا خودمون هم اکثرا نژادپرست هستیم lol
نژاد پرستی یعنی پرستش یک نژاد خاصت . که پرستش سیاه پوستا رو هم شامل می شه . تاریخ ربطی به نژاد پرستی نداره شما هم با سنگ سیاه پوستا رو به سینه زدن آدم درست کاری نمی شی

یعنی بعد از این همه فاجعه که هالیوود تو این چند سال سری فرنچایز های خودش آورده( از ترمیناتور و بیگانه بگیر تا جنگ ستارگان و پارک ژوراسیک) هنوز هستن کسانیکه منتظر قسمت دوم گلادیاتور باشن ؟!
از همون روزی که خبرش اومد مشخص بود که قراره ریده بشه بهش .
ریدلی اسکات هر چقدر دوران جوانیش کارهاش پخته بود و به تدریج بهتر شد این یک دهه اخیر چنان اسهالی رید که بوی گندش کل دنیا رو گرفت.
مردک برو بشین خونه ات فکر آخرتت باش یک پات لب گوره آخر چرا همه خاطرات خوب گذشته ات رو یک تنه میرینی توش.
رو چه حسابی با خودت فکر کردی تصمیم خوبیه که گلایاتور 2 رو بسازی؟! تمام ابهت گلادیاتور به همون پایانش بود .
واقعا تاسف آوره.
فقط میشه خندید به این وضعیت.

آخرین ویرایش:
نژاد پرستی یعنی پرستش یک نژاد خاصت . که پرستش سیاه پوستا رو هم شامل می شه . تاریخ ربطی به نژاد پرستی نداره شما هم با سنگ سیاه پوستا رو به سینه زدن آدم درست کاری نمی شی
من یه مطلب کاملا تاریخی گذاشتم و شما اینجور برآشفته شدی :D نژادپرستی که شاخ و دم نداره، حالا سیاه پوست نشون دادن شخصیت‌ هایی که در اصل سفید پوست بودن آره اشتباه و مسخره هست، ولی اینکه تا یه سیاه پوست می‌بینیم سریع جبهه می‌گیریم دیگه خود نژادپرستی هست.

من یه مطلب کاملا تاریخی گذاشتم و شما اینجور برآشفته شدی :D نژادپرستی که شاخ و دم نداره، حالا سیاه پوست نشون دادن شخصیت‌ هایی که در اصل سفید پوست بودن آره اشتباه و مسخره هست، ولی اینکه تا یه سیاه پوست می‌بینیم سریع جبهه می‌گیریم دیگه خود نژادپرستی هست.
این شخصیت تاریخیه و شمال آفریقا قهوه ای حساب می شه . شما اول بر آفشفته شدی گفتن سیاه شویی سریع تاریخ رو تحریف کردی. سیاه کردن این شخصیت های شمال آفریقا مثل کلئوپاترا اشتباه هست
مگه اونا چه فرقی با سفید پوستا دارن که سفید ها نمی شه و اینا می شه . شما خودت در این حرفت بین نژاد سفید و قهوه ای فرق گذاشتی . هر کسی هم باهات مخالفت کرد سریع انگ بهش نزن .

• Like
Reactions: soltanmasoud

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or