مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

بله 8 ترا HDD...
وسترن آبی 8 ترا تو بازار هست ولی فکر کنم تقلبی باشه چون تو خود سایت وسترن 8 ترا آبی 7200 دور نداریم. من دور بالا میخوام.
بلکش هم گرونه. قرمز و بنفش هم به درد کامپیوتر دستکتاپ و ویندوز نمیخوره. برندهای دیگه چی داریم؟
هارد قرمز برای کامپیوتر مناسبه و مشکلی نداره. توشیبا و سیگت هم داریم که مناسب هست. بودجه مد نظرتون چقدر هست؟ و برای چه کاری نیاز دارید؟

مشکل بودجه ندارم. هر چیزی غیر از وسترن بلک چون واقعا گرونه. 8 ترا به بالا هرچی باشه. فقط سرعت برام مهمه چون خودم روی سیستم SSD دارم بد عادت شدم.
هارد قرمز برای کامپیوتر مناسبه و مشکلی نداره. توشیبا و سیگت هم داریم که مناسب هست. بودجه مد نظرتون چقدر هست؟ و برای چه کاری نیاز دارید؟

یه سوال این ssdهای که تو بازار هست معروف به ssd ps5 سریعتره یا سامسونگ 970 به بالا ؟
سلام 970 در واقع PCIe Gen 3.0 x4 هست با سرعت Read/Write 3,400/2,300 MB/s ولی مثلا اون nvme هایی که برای استاندارد ps5 تبلیغ میشن ( مثل مدل WD BLACK SN850) در واقع یه نسل بالاتره(PCIe Gen 4.0 x4) و
یه پنج شیش سال جدیدتره و سرعت Read/Write 7,000/5,300 MB/s هست که خب خیلی بالاتره، باید مدل دقیق سرچ کنی ببینی کدوم یکیه نسل اینترفیسش و سرعت دقیق خوندن و نوشتنش چنده، همه مینویسن تو مشخصاتشون

جدا از این اگه برای کامپیوتر میخوای ببندی اول باید ببینی پلتفرمی که استفاده میکنی اصلا PCIe نسل سه هست یا چهار ، اگه مثلا cpu اینتل نسل 10 (,i3 10100 , i5 10400, i7 10700,و ...) اینا داری یا پایین تر همون Gen 3 یه چیزی بگیر چون همون سرعت Gen 3 رو میده بهت

سلام 970 در واقع PCIe Gen 3.0 x4 هست با سرعت Read/Write 3,400/2,300 MB/s ولی مثلا اون nvme هایی که برای استاندارد ps5 تبلیغ میشن ( مثل مدل WD BLACK SN850) در واقع یه نسل بالاتره(PCIe Gen 4.0 x4) و
یه پنج شیش سال جدیدتره و سرعت Read/Write 7,000/5,300 MB/s هست که خب خیلی بالاتره، باید مدل دقیق سرچ کنی ببینی کدوم یکیه نسل اینترفیسش و سرعت دقیق خوندن و نوشتنش چنده، همه مینویسن تو مشخصاتشون

جدا از این اگه برای کامپیوتر میخوای ببندی اول باید ببینی پلتفرمی که استفاده میکنی اصلا PCIe نسل سه هست یا چهار ، اگه مثلا cpu اینتل نسل 10 (,i3 10100 , i5 10400, i7 10700,و ...) اینا داری یا پایین تر همون Gen 3 یه چیزی بگیر چون همون سرعت Gen 3 رو میده بهت
نه برایه یکی میخوایم سیستم ببندیم پرسیدم
خودم 970 evo دارم با نسل 13 و مادربرد b660

تشکر آقا فرشید ، فقط این مدل رو ندیدم موجود باشه ،جایی هست موجود داشته باشند اینترنتی ؟
اگر مدلی که فرمودید گیرم نیومد نظرتون راجب HP omen 1100 و همینطور برند t-dagger مثبت هست ؟

بله چک کردم موجود نیستُ بهتره بودجه رو افزایش بدید و رپو مدل V500 Pro رو بخرید.
اون مدلهایی که گفتید رو تحقیق نکردم نمیتونم نظر بدم.

بله 8 ترا HDD...
وسترن آبی 8 ترا تو بازار هست ولی فکر کنم تقلبی باشه چون تو خود سایت وسترن 8 ترا آبی 7200 دور نداریم. من دور بالا میخوام.
بلکش هم گرونه. قرمز و بنفش هم به درد کامپیوتر دستکتاپ و ویندوز نمیخوره. برندهای دیگه چی داریم؟

برای بالاتر از ۲ ترابایت فقط از سری WD RED یا RED PLus انتخاب کنید. حتی اگر سری Blue بالاتر از دو ترابایت هم داشت ارزش خرید نداشت.
سری WD Black برای هیچ کاری ارزش خرید نداره دیگه.

مشکل بودجه ندارم. هر چیزی غیر از وسترن بلک چون واقعا گرونه. 8 ترا به بالا هرچی باشه. فقط سرعت برام مهمه چون خودم روی سیستم SSD دارم بد عادت شدم.
وسترن دیجیتال مدل الترا استار، قرمز پلاس و قرمز.
از سیگیت هم سری exos رو پیشنهاد میکنم.
برای سیگیت باید مدلی که به سیستم های شخصی بخوره رو خریداری کنید، که تا اونجایی که من میدونم تا حجم ۱۲ ترا مشکلی در این مورد نداره. ولی بازم بهتره که از فروشنده سوال کنید.

cpu های 12700
13400f
14400f با ایر کولینگ خنک مناسبه یا واتر کولینگ ؟
برای 12700 ایر کولینگ ag400 دیپ کول جوابه یا نه؟
واتر کولینگ دیپ کول le520 چطور؟

پردازنده 12700 که بهتره با واترکولر 240 یا بهتر 360 استفاده بشه، یا همون LE520.
اما 13400 و 14400 مصرف کمتری دارن و با یه ایرکولر معمولی هم حداکثر توانشون رو ارائه میکنن و همون AG400 براشون کافیه.

این جریان ممنوعیت ورود قطعات جدیه؟

جریانش این بود که اول بخشنامه دادن که امسال لپ تاپ زیاد وارد شده، دیگه ارز مبادله ای تخصیص پیدا نکنه و ارز آزاد بگیره فقط، ارزش افزوده ی بالایی هم از واردکننده میگیرن.
بار دوم هم لیست اقلام اصلی IT و سخت افزار رو هم در فهرست ممنوعه های واردات و ترخیص قرار داده بودن که علتش مشخص نبود:
1719610633534.png

مورد دوم احتمالا بزودی حل بشه، اما مورد اول مشخص نیست تکلیفش.

برای بالاتر از ۲ ترابایت فقط از سری WD RED یا RED PLus انتخاب کنید. حتی اگر سری Blue بالاتر از دو ترابایت هم داشت ارزش خرید نداشت.
سری WD Black برای هیچ کاری ارزش خرید نداره دیگه.
داستان گارانتی ها چیه؟ مثلا ای تی سالار هارد RED 6TB NAS رو زده 6.5 میلیون ولی با گارانتی شرکتی. خودش هم هشدار داده گارانتی شرکتی تقلبیه حواستون باشه.

"توصیه می‌کنیم که در خرید هارد با گارانتی شرکتی بسیار دقت کنید و تا جای ممکن (به علت جعلی بودن این هارد در بازار ایران) از خرید این هارد اجتناب کنید"

بعد گارانتی 18 ماهه خودش رو برای همین هارد زده 14 میلیون!!!! یعنی 7.5 میلیون اختلاف قیمت!!!

هارد اینترنال وسترن دیجیتال قرمز 6 ترابایت Red WD60EFRX
وسترن دیجیتال مدل الترا استار، قرمز پلاس و قرمز.
از سیگیت هم سری exos رو پیشنهاد میکنم.
برای سیگیت باید مدلی که به سیستم های شخصی بخوره رو خریداری کنید، که تا اونجایی که من میدونم تا حجم ۱۲ ترا مشکلی در این مورد نداره. ولی بازم بهتره که از فروشنده سوال کنید.
نظر شما در مورد گارانتی ها چیه؟ چون اکثر سایت ها دارن هارد اینترنال رو با گارانتی شرکتی میفروشن. شما خودت درگیر گارانتی بودی به نظرت چی بخریم و از کجا بخریم؟

داستان گارانتی ها چیه؟ مثلا ای تی سالار هارد RED 6TB NAS رو زده 6.5 میلیون ولی با گارانتی شرکتی. خودش هم هشدار داده گارانتی شرکتی تقلبیه حواستون باشه.

"توصیه می‌کنیم که در خرید هارد با گارانتی شرکتی بسیار دقت کنید و تا جای ممکن (به علت جعلی بودن این هارد در بازار ایران) از خرید این هارد اجتناب کنید"

بعد گارانتی 18 ماهه خودش رو برای همین هارد زده 14 میلیون!!!! یعنی 7.5 میلیون اختلاف قیمت!!!

نظر شما در مورد گارانتی ها چیه؟ چون اکثر سایت ها دارن هارد اینترنال رو با گارانتی شرکتی میفروشن. شما خودت درگیر گارانتی بودی به نظرت چی بخریم و از کجا بخریم؟

هارد جعلی نیست، برچسبش تقلبی میتونه باشه، اونم به این علت که هارد معمولی WD از سری Blue یا Green رو میشه با برچسب RED فروخت.
برای اطمینان RED Pro یا RED Plus رو بخرید که ساختارشون با هارد معمولی فرق داره.

خرید هارد با گارانتی شرکتی برابر هست با ریختن پول توی جوب. من خودم هارد بدون گارانتی شرکتی رو پیشنهاد میکنم. اگه با گارانتی اصلی و قیمت مناسب پیدا شد، که عالیه اگه نشد که با مهلت تست ۷ روزه بخرید.

• Like
Reactions: Frycry666
هارد جعلی نیست، برچسبش تقلبی میتونه باشه، اونم به این علت که هارد معمولی WD از سری Blue یا Green رو میشه با برچسب RED فروخت.
برای اطمینان RED Pro یا RED Plus رو بخرید که ساختارشون با هارد معمولی فرق داره.
یه سوال دیگه
با یه سری برنامه ها میشه اطلاعات سخت افزاری قطعات رو گرفت مثلا من خودم از speccy استفاده میکنم. اطلاعات دقیق هارد رو نشون میده.
اگه برچسب تقلبی باشه آیا تو این برنامه ها هم اطلاعات هارد رو تقلبی نشون میده؟ یعنی هم برچسب عوض میکنند هم تو مشخصات دستکاری میکنند؟

یه سوال دیگه
با یه سری برنامه ها میشه اطلاعات سخت افزاری قطعات رو گرفت مثلا من خودم از speccy استفاده میکنم. اطلاعات دقیق هارد رو نشون میده.
اگه برچسب تقلبی باشه آیا تو این برنامه ها هم اطلاعات هارد رو تقلبی نشون میده؟ یعنی هم برچسب عوض میکنند هم تو مشخصات دستکاری میکنند؟

خیر، برای هاردی که برچسب خورده نمیشه فرم ور رو دستکاری کرد، ارزشش رو هم نداره،
اما هاردی که ریفربیشد باشه رو نمیشه با این کار تشخیص داد.

خیر، برای هاردی که برچسب خورده نمیشه فرم ور رو دستکاری کرد، ارزشش رو هم نداره،
اما هاردی که ریفربیشد باشه رو نمیشه با این کار تشخیص داد.
پس با این حساب نمیتونن یه هارد Blue وسترن رو به اسم Red به کسی بندازن. چون طرف میره با نرم افزار چک میکنه تا مطمئن بشه.
ولی ممکنه یه هارد بازسازی شده رو اینطوری بندازن به کسی. ولی خب بازم از کجا میشه فهمید اون هاردی که شما با گارانتی 5 ساله میخری و بابتش داری دوبرابر بیشتر پول میدی بازسازی شده نیست؟

برای من اصلا گارانتی مهم نیست اگه بدونم جنسی که میخرم اصل و استفاده نشده است. پس دوست ندارم باباتش پول زیادی بدم.

• Smile
Reactions: drak

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or