Movie Center

چند وقتی میشه که فراستی تو کانال یوتیوب خودش فیلم های روز یا قدیمی رو نقد و بررسی میکنه. نمیتونم بگم که با همه نظراتش مخالفم یا موافق ولی بدون تعارف باید بگم که نگاهش به سینما و بطور کلی هنر رو تا حدی خوشم اومده و به نظرم دستگاه تحلیلی و بینش هنریش خوبه.
پ.ن. من فقط کلیپهای این کانال یوتیوب منظورم هست و با نظرات قبلیش تو تلویزیون یا جای دیگه زیاد آشنا نیستم.
پ.ن. راجع به این بحث ریدلی اسکات :D ، بهترین فیلمش بلا شک بلید رانر هست که از قله های رفیع تاریخ سینماست و در واقع ناموس سینما :D

• Like
Reactions: AAmir-Khan
چند وقتی میشه که فراستی تو کانال یوتیوب خودش فیلم های روز یا قدیمی رو نقد و بررسی میکنه. نمیتونم بگم که با همه نظراتش مخالفم یا موافق ولی بدون تعارف باید بگم که نگاهش به سینما و بطور کلی هنر رو تا حدی خوشم اومده و به نظرم دستگاه تحلیلی و بینش هنریش خوبه.
پ.ن. من فقط کلیپهای این کانال یوتیوب منظورم هست و با نظرات قبلیش تو تلویزیون یا جای دیگه زیاد آشنا نیستم.
پ.ن. راجع به این بحث ریدلی اسکات :D ، بهترین فیلمش بلا شک بلید رانر هست که از قله های رفیع تاریخ سینماست و در واقع ناموس سینما :D
اتفاقا منم نگاه کردم
دیدم داره از The Ministry of Ungentlemanly Warfare گای ریچی به شدت تعریف میکنه.
گفتم اوکی ، شاید هم گای ریچی آدم شده هم فراستی و ما خبر نداریم.
نشستم فیلم رو دیدم.رسما آشغال ترین فیلمی بود که یادم میاد این مدت براش وقت گذاشتم :))
استاد تو همین یوتیوب معتقده که براندو بازیگر نیس و پدرخوانده فقط هایپه ، فارست گامپ تهوع آوره ، آرنولد در سکانس آخر ترمیناتور ۲ اشک میریزه (هن!؟) و خیلی صحنه خفنیه ، اسکورسیزی هیچی از سینما نمیدونه ، the whale متعفنه ، پرواز بر فراز آشیانه فاخته چرنده و جک نیکلسون خیلی مصنوعیه و...

چرا ادامه کاوننت رو نساختن؟ داستانشو یادم رفته احیانا بخاطر این نبود که ادامه کاوننت همون قسمت اول سری میشه؟
پرومتیوس و کاوننت واقعا خوب بودن خصوصا پرومتیوس، اینکه یه موجود تو یه ایستگاه فضایی بیوفته به جون بقیه هنوزم دیدن داره ولی بنظرم دورانش گذشته همون نسخه های داستانی مثل کاوننت و پرومتیوس رو شخصا ترجیح میدم.
کاوننت رسما گند زد به پرامتئوس . خیلی عجله ای ساخته شد و عملا تمام مقدمه چینی های اون فیلم رو خراب کرد . اون طور که یادم میاد اسکات قرار بود سه گانه بسازه که قسمت اول مقدمه و فلسفی باشه و قسمت دوم پل ارتباطی برای قسمت سوم که خشن و خونین و پر جنب و جوش باشه . و قشنگ حس میشه بین کاوننت و پرامتوئس یک گپ بزرگ وجود داره که در حد یک فیلم سینماییه . تمام ماجراهای دیوید و شاو که به صورت فلش بک های سریع و سرسری تو کاوننت نشون می داد پتانسیل یک فیلم رو داشت
شخصا به نظرم اگه می گذاشتن نیل بلومکمپ ایلین خودش رو بسازه (که مستقیم ادامه قسمت دوم بود و اون دو فیلم بد ایلین 3 و فاجعه ایلین 4 رو کلا نادیده می گرفت ) خیلی بهتر میشد
البته من کلا به این ایلین جدیده امیدوارم . فد آلوارز قبلا تو دو تا فیلم تریلر / ترسناکش نشون داده کارش رو بلده .

کاوننت رسما گند زد به پرامتئوس . خیلی عجله ای ساخته شد و عملا تمام مقدمه چینی های اون فیلم رو خراب کرد . اون طور که یادم میاد اسکات قرار بود سه گانه بسازه که قسمت اول مقدمه و فلسفی باشه و قسمت دوم پل ارتباطی برای قسمت سوم که خشن و خونین و پر جنب و جوش باشه . و قشنگ حس میشه بین کاوننت و پرامتوئس یک گپ بزرگ وجود داره که در حد یک فیلم سینماییه . تمام ماجراهای دیوید و شاو که به صورت فلش بک های سریع و سرسری تو کاوننت نشون می داد پتانسیل یک فیلم رو داشت
شخصا به نظرم اگه می گذاشتن نیل بلومکمپ ایلین خودش رو بسازه (که مستقیم ادامه قسمت دوم بود و اون دو فیلم بد ایلین 3 و فاجعه ایلین 4 رو کلا نادیده می گرفت ) خیلی بهتر میشد
البته من کلا به این ایلین جدیده امیدوارم . فد آلوارز قبلا تو دو تا فیلم تریلر / ترسناکش نشون داده کارش رو بلده .

دقیقن . شخصیت شاو هم که به شخصیت نسبتن محبوبی تبدیل شده بود یهو توی کاوننت غیب میشه و داستانش رو دور میندازن و به جاش دنیلز میاد که از نظر ظاهری یه کپی از ریپلیه

(نه اینکه شخصیت بدی باشه ) و سرنوشتش هم نامعلوم میمونه . خیلی راحت شخصیت های اصلی رو حذف میکنن و گند زدن به هر چیزی که ساخته بودن . من میخواستم ادامه داستان

جفتشون به خصوص شاو رو ببینم .

romulus هم شاید به عنوان ادای دین به alien های 1 و2 و isolation فیلم خوبی باشه و شاید حتا اشاراتی به کاوننت و پرومنئوس هم بکنه ولی بعید میدونم منحصر به فرد بودن پرومتئوس

رو داشته باشه

آخرین ویرایش:
یه سوال راجع به The First Omen:

اون خواهری که خودشو اتیش زد و بعد هم حلق اویز کرد چی بود قضیه اش؟
هیچ اشاره ای نشد که تحت تاثیر بود یا چی.
یا مثلا یکی دوتا صحنه نشون دادن که داره با کارلیتا حرف میزنه. بعد یهو خودشو کشت.
رفتارش هم که اصلا عادی نبود به جا میخندید بعد بلافاصله گریه میکرد.

• Like
Reactions: E3 fan
همین فیلمی که تمامش درباره نحوه کاشت سیب زمینی تو مریخ بود؟! همونی که اومد جایزه بهترین فیلم کمدی/موزیکال گلدن گلوب رو برنده شد؟! نه ممنون :D 🦆 🦆 🦆
جایزه کمدی رو نمی‌دونم قضیه‌اش چیه ولی مریخی یکی از بهترین sci-fi های چند سال اخیر هست :دی البته منبع اقتباس خیلی خوبی داشته که کاملا هم بهش پایبند هست و در کل باید گفت فیلم فوق‌العاده خوبی هست.

یه سوال راجع به The First Omen:

اون خواهری که خودشو اتیش زد و بعد هم حلق اویز کرد چی بود قضیه اش؟
هیچ اشاره ای نشد که تحت تاثیر بود یا چی.
یا مثلا یکی دوتا صحنه نشون دادن که داره با کارلیتا حرف میزنه. بعد یهو خودشو کشت.
رفتارش هم که اصلا عادی نبود به جا میخندید بعد بلافاصله گریه میکرد.
جدا از اینکه رفرنس به نسخه اصلی بود(اونجا هم کارکتر با صدا زدن پسره خودشو حلق آویز می کنه) جزیی از مناسک پرستش شیطانه، بطور مثال فیلم هایی از این دست که بر روی مذهب تاکید داره، همیشه یک نفر خواسته یا ناخواسته برای خدا (با هر نامی) قربانی می شه برای بدست آوردن قدرت، ثروت، رخنه کردن... در همین مملکت همه طورش هست!

گودزیلا منهای یک رو دیدم اخیرا ولی اون طور که همه تعریف میکردن نبود
گودزیلا ۲۰۱۴ همچنان جذاب تره
آره واقعا اصلا هیچی نبود گودزیلای خیلی بیخودی داشت با قیافه مضحک و خنده دار با حرکتای مصنوعی که شبیه همون فیلمای 1957 ژاپنی بود. حتی صدای غرش هم اصلا دلچسب نبود. صحنه های اکشن و سی جی ای هم هیچ نکته خاصی نداشت که بخوان اسکار بهش بدن.
کلا این فیلم هر چی ابهت داشت از گودزیلا برای من از بین برد.
گودزیلای 1998 هم برخلاف این هجمه منفی که علیه اش هست من خیلی دوسش دارم. نوار اون فیلمو من از کلوپ قرض گرفتم برای یک روز، یک ماه نگه داشتم هر روز نگاهش میکردم. آخرش کلوپیه اومد دمه خونمون به زور پس گرفت.

جایزه کمدی رو نمی‌دونم قضیه‌اش چیه ولی مریخی یکی از بهترین sci-fi های چند سال اخیر هست :D البته منبع اقتباس خیلی خوبی داشته که کاملا هم بهش پایبند هست و در کل باید گفت فیلم فوق‌العاده خوبی هست.

گهگاهی دچار فراموشی موقت میشیم؛ ولی ایرادی نداره؛ شاید تو جریانات مراسم های سینمایی و تلویزیونی نبودی؛ «مارشن» نامزد بهترین فیلم کمدی/موزیکال گلدن گلوب شد؛ در حالی که فیلم اصلاً نه کمدی هست و نه شبه‌کمدی، میاد جایزه رو به شکل سارکستیکی میبره؛ جایزه‌ای که به احتمال 80 درصد حق «رکورد بزرگ» (The Big Short) بود. 🦆 :D

به جز کاشت و برداشت سیب‌زمینی، چیز دیگه‌ای از این فیلم به خاطر ندارم؛ چون نه طرفدار ریدلی اسکات هستم و نه طرفدارِ خودِ فیلم؛ اون هم در سالی که «مد مکس: جاده خشم»، «هشت نفرت انگیز»، «اسپاتلایت»، Revenant و همین The Big Short و Ex Machina جولان میدادن.

پ.ن: جالبه یکی از کاربران چند سال پیش یقه من رو گرفت و اصرار داشت که پشت این انتخابات دلیل منطقی و فنی هست؛ اینکه از دید ایشون یه فیلمی حدود 45 دقیقه‌اش آوازخونی هست، فیلم موزیکال محسوب نمیشه (اشاره به A Star is Born)

گهگاهی دچار فراموشی موقت میشیم؛ ولی ایرادی نداره؛ شاید تو جریانات مراسم های سینمایی و تلویزیونی نبودی؛ «مارشن» نامزد بهترین فیلم کمدی/موزیکال گلدن گلوب شد؛ در حالی که فیلم اصلاً نه کمدی هست و نه شبه‌کمدی، میاد جایزه رو به شکل سارکستیکی میبره؛ جایزه‌ای که به احتمال 80 درصد حق «رکورد بزرگ» (The Big Short) بود. 🦆 :D

به جز کاشت و برداشت سیب‌زمینی، چیز دیگه‌ای از این فیلم به خاطر ندارم؛ چون نه طرفدار ریدلی اسکات هستم و نه طرفدارِ خودِ فیلم؛ اون هم در سالی که «مد مکس: جاده خشم»، «هشت نفرت انگیز»، «اسپاتلایت»، Revenant و همین The Big Short و Ex Machina جولان میدادن.

پ.ن: جالبه یکی از کاربران چند سال پیش یقه من رو گرفت و اصرار داشت که پشت این انتخابات دلیل منطقی و فنی هست؛ اینکه از دید ایشون یه فیلمی حدود 45 دقیقه‌اش آوازخونی هست، فیلم موزیکال محسوب نمیشه (اشاره به A Star is Born)
نه منظورم این هست نمی‌دونم چرا بهش جایزه کمدی رو دادن :D احتمالا دیدن کیفیت بالایی داره ولی صرفا تو همین دسته می‌تونن بهش جایزه بدن lol ولی از نظر کیفی همه چیز فیلم درست و سر جای خودش بود، بحث‌های تخصصی sci-fi، بخش های مربوط به بقا، بازی مت دیمون، بخش‌های تکنیکی مثل صدابرداری و جلوه‌های ویژه و ...

اتفاقا منم تا دلت بخواد اونو تماشا میکردم
من اونو از روی شبکه ۳ با نوار vhs ضبط کرده بودم
هنوز موقعی که برای اولین بار می‌خواست از دریا بیاد بالا و اون پیرمرده از روی پل داشت دوان دوان فرار میکرد یادمه

دقیقا خیلی مقدمه سازی قشنگی داشت برای نشون دادن گودزیلا، یعنی اول مخاطب رو درگیر میکرد بعد کم کم نشونش میداد طوریکه مخاطب تشنه دیدنش میشد بعد یه مدت. ماینس وان اما اینطور نبود، همون اول زارت گودزیلا رو گذاشت جلو دوربین با یه درگیری خنده دار و مسخره.

طبق تعریف کلاسیک کمدی به نمایشی میگن که پایان مثبت و خوش و خرمی داشته باشه :دی
یعنی حداقل اطلاعاتی که من از نمایشنامه های یونان و بعدش شیکسپیر دارم برای تعریف کمدی همیشه این استفاده میشده (در مقابل تراژدی)
خیلی از نمایشنامه های کمدی شیکسپیر اصلا خنده دار نیستن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or