اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

Gold User
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:
کدوم pc گیمری واسه تجربه روز اول انحصاری های ps رفته کنسول گرفته ؟؟ اگه میانگین بگیریم تعداد انگشت شمار هم ازش در نمیاد
نه که پارامتر مهمی نباشه تجربه روز اول اما من با شناختی که از pc پلیر ها دارم واسش صبر می کنن
شما هم نمیدونم شوخی می کنی یا جدی میگی نهایتش تو لیست سیاه قرار میدن که نتونی داستان بازی رو اسپویل کنی
-----------
این بحث که ps5 بخرین رو تموم کنین اینجا که وضع اقتصادی خوب نیست اما pc پلیر ها اون ور اب گرونتر از 500 دلار فقط واسه موس یا کیبورد خرج می کنن پس اگه میخواستن میخریدن
آفرین
از اول منطقی قبول کنید هر پلتفرم مزیت های خودش رو داره
چرا کار به جایی بکشه که قرار شه هم دیگه رو تو بلک لیست بذاریم(تازه چیزی که پره نیو اکانت،که البته خدا رو شکر من تا حالا اکانت دیگه ای نداشتم)
البته که من که هرگز همچین کار کثیفی نمیکنم اما اگه کسی بخواد کرم بریزه به راحتی میتونه، شما که نمیتونی یک سال دور خودت رو دیوار بکشی و از فضای مجازی استفاده نکنی که شاید اسپویل بشی
من فقط میخواستم به بعضی از دوستان که کاملا بدون منطق و از رو تعصب میگفتن (حالا یه سال هم دیرتر بیاد چی میشه؟)بفهمونم که این چیزی که شما میگی چیز الکی و بی تاثیریه چقدر میتونه رو تجربه یک عنوان تاثیر بذاره

• Like
Reactions: ps3_360_wii
من اون بخش از حرفت رو در مورد تفاوت کنسول گیمر و PC گیمر تایید میکنم.
اون پلتفرمی که بیشترین تایم بازیت رو پاش میزاری مشخص میکنه جزو کدوم دسته ایی.

اما در مورد اینکه PC گیمر میونه ای باگیم پد نداره این کاملا اشتباست.
حداقل از نسل 6 به این سمت نمیشه این حرف رو زد .
از زمانی که بازیهای کنسولی مثل MGS2/RE4/DMC3 و... شروع کردن به پورت شدن و خب یکی باید دیوونه میبود که با موس و کیبورد میخواست بازی کنه.

یکی از اون دیوونه ها خودم بودم که کل DMC3 رو با کیبورد بازی کردم.
البته قبلش هم بازیهایی مثل فیفا/Pes و... بهترین کنترل رو با گیم پد داشتن ، البته من خودم اونموقع این دوتا مخصوصا فیفا رو حرفه ای با کیبورد بازی میکردم:D
تا اینکه PES 05 اومد و من کلا سوییچ کردم به گیم پد.

خلاصه اینکه تو همون سالها خیلیهامون کنار موس و کیبورد گیم پد هم داشتیم و بسته به بازی ازشون استفاده میکردیم.

این روند همینطور ادامه داشت تا همین الان.
الان کی مثلا روی PC میاد NFS یا فورتزا رو با موس و کیبورد بازی میکنه؟
یا بازیهای ورزشی مثل فیفا ، فایتینگ ها ، NBA و...
حتی سولزلایکهای سوم شخص رو من با گیم پد بازی میکنم با اینکه با موس و کیبورد حتما راحت تره.

از اونطرف سبکهایی هستن که بهترین کنترل رو با موس کیبورد دارن.
مثل FPS ، خب چرا یکی باید موس و کیبورد رو ول کنه بره با گیم پد بازی کنه؟
دیگه MMOها ، ARPG ها و...

کلیت حرف اینکه PC گیمرها الان برخلاف کنسول گیمرها که یا PS دارن یا ایکس باکس (یه بخشی هم هر دو رو) ، خیلی هامون هر دو نوع گیم پد رو داریم و حتی بینشون سوییچ میکنیم.
البته تو بازیهایی که واقعا نیاز باشه ولی خب مشخصه که موس و کیبورد تو یک سری از سبکها ارجهیت داره.
آدم باید یه چیزیش بشه که تو اون سبکها بره با گیم پد بازی کنه ، جز اینکه سابقا کنسول گیمر بوده و عادت داره به اون.
بازی ای که نشه با موس و کیبورد بازی کرد یا ژانر شبیه سازه یا کسی که پورت کرده دچار skill issue شدیده :دی
الان دیگه ژانر فایتینگ هم کیبورد توش در حد چیت قوی شده و ملت کنترلر hitbox یا leverless های دیگه میخرن که با layout شبیه کیبورد بازی فایتینگ رو روی کنسول بازی کنن :دی

آفرین
از اول منطقی قبول کنید هر پلتفرم مزیت های خودش رو داره
چرا کار به جایی بکشه که قرار شه هم دیگه رو تو بلک لیست بذاریم(تازه چیزی که پره نیو اکانت،که البته خدا رو شکر من تا حالا اکانت دیگه ای نداشتم)
البته که من که هرگز همچین کار کثیفی نمیکنم اما اگه کسی بخواد کرم بریزه به راحتی میتونه، شما که نمیتونی یک سال دور خودت رو دیوار بکشی و از فضای مجازی استفاده نکنی که شاید اسپویل بشی
من فقط میخواستم به بعضی از دوستان که کاملا بدون منطق و از رو تعصب میگفتن (حالا یه سال هم دیرتر بیاد چی میشه؟)بفهمونم که این چیزی که شما میگی چیز الکی و بی تاثیریه چقدر میتونه رو تجربه یک عنوان تاثیر بذاره
هر پلتفرم مزیت خودش رو داره اما اینکه بازی gta vi که 6 یا 8 ماه دیرتر واسه pc میاد مزیت واسه کنسول در نظر نگیر حالا این 1 بازی به این شکل میاد همه بازی day1 واسه pc عرضه میشن
پلتفرم pc همه مزیت ها رو باهم داره کمی بیشتر خرج می کنی بیشتر لذت می بری حالا شما دوست دارین با کنسول بازی کنین کسی کاری باهاش نداره
---
من هنوز بعد این همه سال بازی هایی مثل rdd2 یا last 1 و 2 و........رو بازی نکردم واسم اسپویل شدن ؟؟؟؟ پس اینم هم نمیشه
شما میخواین بگین که ps5 بخرین اما من ترجیح میدم با pc و موس و کیبورد بازی کنم با fps 60 شما هم با کنسول بازی کنین و ازش لذت ببرین

• Like
Reactions: TheFoCT
اون روز که سونی تصمیم گرفت وصل شدن به اکانت psn رو اجباری و 190 کشور رو بلاک کنه من دیگه تصمیم گرفتم بازی های این ناشر رو فقط بصورتی کرکی بازی کنم اما قبل این اکثر بازی هاش رو تو استیم خریده بودم
قصد داشتم god of war ragnarok رو هم پیش خرید کنم اما دیگه بخاطر این کار سونی کنسل شد

هر پلتفرم مزیت خودش رو داره اما اینکه بازی gta vi که 6 یا 8 ماه دیرتر واسه pc میاد مزیت واسه کنسول در نظر نگیر حالا این 1 بازی به این شکل میاد همه بازی day1 واسه pc عرضه میشن
پلتفرم pc همه مزیت ها رو باهم داره کمی بیشتر خرج می کنی بیشتر لذت می بری حالا شما دوست دارین با کنسول بازی کنین کسی کاری باهاش نداره
---
من هنوز بعد این همه سال بازی هایی مثل rdd2 یا last 1 و 2 و........رو بازی نکردم واسم اسپویل شدن ؟؟؟؟ پس اینم هم نمیشه
شما میخواین بگین که ps5 بخرین اما من ترجیح میدم با pc و موس و کیبورد بازی کنم با fps 60 شما هم با کنسول بازی کنین و ازش لذت ببرین
اصلا بحث خرید کنسول نیست اتفاقا این قشنگه که یه گیمر همه کنسول ها رو داشته باشه
من خودم جفتشون رو دارم دیگه
مشکلم اینه که اگه تو این سایت کنسول پلیر ها رو بی منطق خطاب میکنن پی سی پلیر ها هم دسته کمی از اونا ندارن و کلا پی سی هم اون مدینه فاضله که شما میگی نیست

• Like
اصلا بحث خرید کنسول نیست اتفاقا این قشنگه که یه گیمر همه کنسول ها رو داشته باشه
من خودم جفتشون رو دارم دیگه
مشکلم اینه که اگه تو این سایت کنسول پلیر ها رو بی منطق خطاب میکنن پی سی پلیر ها هم دسته کمی از اونا ندارن و کلا پی سی هم اون مدینه فاضله که شما میگی نیست
شما با کنسول راحتی و بازی می کنی من با pc کسی نمیتونه در این مورد حرفی بزنه
هم کنسول عالیه هم pc نه من pc پلیر میتونم از کنسول بد بگم و نه شما کنسول گیمر های عزیز از pc
هر کسی با هر پلتفرمی راحته بازی میکنه
-------
اون واسه جاهایی هست که اقتصاد خوبه و بعضی ها چند تا پلتفرم دارن اینجا از هزینه های یه پلتفرم هم نمیشه بر اومد
تازه من نهایت هفته کمتر از 10 ساعت وقت پلی دادن گیم دارم خیلی ها این تایم رو هم ندارن

• Like
ما در مورد اینکه PC گیمر میونه ای باگیم پد نداره این کاملا اشتباست.
حداقل از نسل 6 به این سمت نمیشه این حرف رو زد .
از زمانی که بازیهای کنسولی مثل MGS2/RE4/DMC3 و... شروع کردن به پورت شدن و خب یکی باید دیوونه میبود که با موس و کیبورد میخواست بازی کنه.
حالا چون شما اینجوری نیستی که نمیشه بگیم کاملن اشتباس :D
دیوونه هم نیستن. یه سریهاشون چون تا به حال هیچوقت کنسول نداشتن، حتی بازیهای ریسینگ رو هم نمیتونن با کنترلر تجربه کنن.
این روند همینطور ادامه داشت تا همین الان.
الان کی مثلا روی PC میاد NFS یا فورتزا رو با موس و کیبورد بازی میکنه؟
یا بازیهای ورزشی مثل فیفا ، فایتینگ ها ، NBA و...
حتی سولزلایکهای سوم شخص رو من با گیم پد بازی میکنم با اینکه با موس و کیبورد حتما راحت تره.
برای شما ادامه قطعن ادامه داره.
ولی خب برای خیلی ها حتی شروع هم نشده که بخاد ادامه ای داشته باشه.
بازیهای ریسینگ، nfs رو من خودم اکثر نسخه هاش رو با کیبورد بازی کردم.:))
در مورد بازیهای ورزشی ، حداقل من تاحالا pc گیمری ندیدم که مثلن فیفا باز حرفه ای باشه یا هر بازی ورزشی دیگه. اونایی که من دیدیم کلن بازیهای ورزشی رو جزو بازی محسوب نمیکنن.

در کل بحث اینکه کدوم بازی با کیبورد بهتره یا کدوم بازی با کنترلر بهتره، نیست واقعن. چون تو هردوش مثالهای نقض بسیار زیادی وجود داره. در اصل عامل اصلی عادت هاست بیشتر و اینکه خیلی ها صدای کیبورد مکانیکالشون رو به هر کنترلری ترجیه میدن.:D

:PC
1.دسترسی به چندین نسل بازی (بدون نیاز به منت کشیدن کمپانی برای گذاشتن Backwards Compatibility یا ریمستر کردن عنوان خاص و شیردوشی دوباره)
2.دسترسی به میلیون ها ماد و ابزار کاستومایز بازیها
3.آرشیو کردن و دسترسی جاودانه به بازیها حتی در صورت حذف بازی از Store
4.دسترسی به چندین نسل بازی کنسول ها بواسطه شبیه ساز ها
5.گرافیک بهتر و فریم ریت بالاتر
6.بی نیاز از خرید اشتراک اضافی برای آنلاین بازی کردن
7.انواع گیم پد، فرمون و موس و کیبورد برای تجربه عناوین مختلف
8.دسترسی به بازیهای واقعیت مجازی های غیر از PS VR
9.دسترسی به یکسری عناوین خاص در سبک های مختلف که اکثرا در انحصار PC هستند مثل عناوین استراتژیک و..
10.استفاده ابزاری غیرگیمینگ

کنسول:
GTA VI دی وان رو کنسول در دسترسه

:PC
1.دسترسی به چندین نسل بازی (بدون نیاز به منت کشیدن کمپانی برای گذاشتن Backwards Compatibility یا ریمستر کردن عنوان خاص و شیردوشی دوباره)
2.دسترسی به میلیون ها ماد و ابزار کاستومایز بازیها
3.آرشیو کردن و دسترسی جاودانه به بازیها حتی در صورت حذف بازی از Store
4.دسترسی به چندین نسل بازی کنسول ها بواسطه شبیه ساز ها
5.گرافیک بهتر و فریم ریت بالاتر
7.انواع گیم پد، فرمون و موس و کیبورد برای تجربه عناوین مختلف
8.دسترسی به بازیهای واقعیت مجازی های غیر از PS VR
9.دسترسی به یکسری عناوین خاص در سبک های مختلف که اکثرا در انحصار PC هستند مثل عناوین استراتژیک و..
10.استفاده ابزاری غیرگیمینگ

کنسول:
GTA VI دی وان رو کنسول در دسترسه
کنسول:
۱.تجربه روز عرضه انحصاریها
۲.ساپورت تمامی(یا اکثر) عناوین بزرگ مولتی پلتفرم بدون منت کشیدن و امضا جمع کردن و طومار نویسی
۳.حداکثر کارایی سخت افزار نسبت به قیمت
۴.بهینه سازی خیلی بهتر اکثر بازیها نسبت به pc
۵.تعیین کردن استانداردهای نسل های گیمینگ(برای pc چه ۱۰۵۰ داشته باشی چه ۴۰۹۰ شرکتها اهمیتی به این موضوع نمیدن و استانداردهای گیمینگ رو بر اساس کنسول تنظیم می کنن)
۶.دسترس پذیری خیلی عالی و راحت بدون سر و کله زدن با مشکلات نصب و ...
۷.حداکثر استفاده از قابلیتهای پلتفرم مثل هپتیک و ssd کاستومایز و تریگرهای انطباقی
۸.وجود قابلیتی مثل تروفی که انگیزه ی دوباره ای هست برای تجربه بازیها
Pc:
تجربه عناوین به صورت کرکی و رایگان

کار به بقیه ش ندارم ولی من یکی ترجیح میدم پول بدم برا انلاین تا وارد لابی هایی بشم که هک و چیت از در و دیوار میباره. الان عملا بازی هایی مثل GTA Online رو پی سی بی فایده ان. وارد یه لابی پابلیکش بشی قشنگ جهنمه. یا بازی های شوتر مثل ایپکس همههه aimbot دارن

کنسول:
PC:
تجربه انحصاری های PS5 با گرافیک و فریم ریت بالاتر + DLC و محتویات دیگه بصورت یک جا
۲.ساپورت تمامی(یا اکثر) عناوین بزرگ مولتی پلتفرم بدون منت کشیدن و امضا جمع کردن و طومار نویسی
نسل هفت گیر کردی؟
PC :
دسترسی به تمامی عناوین مولتی پلتفرم و انحصاری های ایکس باکس، پلی استیشن و حتی نینتندو + عناوین انحصاری PC
PS5:
دسترسی به عناوین مولتی پلتفرم و انحصاری های پلی استیشن
doubt
۵.تعیین کردن استانداردهای نسل های گیمینگ(برای pc چه ۱۰۵۰ داشته باشی چه ۴۰۹۰ شرکتها اهمیتی به این موضوع نمیدن و استانداردهای گیمینگ رو بر اساس کنسول تنظیم می کنن)
عزیزم اون استاندارد نیست محدودیته
PS5 Pro که قراره استاندارد تعیین کنه در حد یک 4070 ترافلپس داره
استاندارد پیسی فرسنگ ها جلوتر از کنسوله و هر سال بیشتر میشه در صورتیکه کنسول هر ۸ سال یکبار نسلش عوض میشه
تو نسل 7 گیر کردی #2
۷.حداکثر استفاده از قابلیتهای پلتفرم مثل هپتیک و ssd کاستومایز و تریگرهای انطباقی
حداکثر استفاده از قابلیت های پلتفرم چیه :D
تاحالا کنترلر ها و فرمون و پدال های PC دیدی؟ موس و کیبورد های حرفه ای PC دیدی ؟
تازه همین هپتیک و.. کنترلر PS5 رو PC در دسترسن
:D

کنسول:
۴.بهینه سازی خیلی بهتر اکثر بازیها نسبت به pc
Pc:
تجربه عناوین به صورت کرکی و رایگان
PC
1. تجربه بازی ها به صورت EA چیزی که شما ها باید صبر کنید تا شاید واسه شما هم عرضه بشه مثل HADES انحصاری هایی داره که دیگه نگم برات
2. این اصلا ارزش جواب دادن نداره لایبری کنسول داری با PC مقایسه می کنی :))
3. با عرضه تکنولوژی های مثل DLSS و FSR کارت های قدیمی هم فریم بالاتری میگیرن
4.در مورد این بهینه سازی گشاد بازی DEV
5. WOW
6.مشکل نصب ؟ بازی میخری دانلود میکنی دیگه مشکل نصب نداریم:-?
7. هر کنترلر که فکرش کنی رو PC الان قابل استفاده حتی همین قابلیت هپتیک PS5 ، کاستومایز SSD چیه دیگه ؟ منظورت همون تعویض SSD کنسولته ؟
8. من نمیدونم قبل از نوشتن اینا یه سرچ کردی یا چشم بسته از خودت در اوردی یعنی نمیدونی استیم سیستم تروفی داره؟
9.این تجربه عنواین کرکی باز ارزشش بیشتر ظرفیت بازی کردن معلوم نیست اکانت چه بنده خدایی بر میدارن به 100 نفر میفروشن

بخوام اینجا درمورد استیم بهت بگم کنسول از پنجره میندازی بیرون دیگه:D

یه چیزی هم درباره این 4K کنسول بهت بگم که زمین تا آسمون با اون 4K رو PC فرق میکنه
مثال بخوام بزنم RD2 نسخه XBOX ONE X که به صورت 30 فریم و 4K اجرا میشه که تنظیمات مثل shadow / grass / distance و ... همگی رو low-med بیشتر low صرفا رزولوشن 4k نسل تموم شد و شما هنوز دلتون خوشه دارید 4k میزنید:-??

آیا میدونستید انحصاریهای pc خیلی از کنسول بیشتره؟ خیلی خیلی بیشتر، و البته فرقش اینه، انحصاری های کنسول برا pc میاد، اما انحصاری های pc اصلا نمیاد:
فقط شوتر های اخیر: etf, ready or not, incursion red river, zero hour, unrecord, greyzone warfare, bodycam, arena breakoutو .......
+ دریای جهنمی از استراتژی و ftp و mmo, شبیه ساز و بازیهای aa و ایندی، فقط 3 سال 2022-3-4 به اندازه کل دوران تاریخ کنسول، عناوین انحصاری روی pc اومده و شایدم بیشتر

جواب طرف مقابل:
همه کنسول پلیر ها یه pc تو خونشون دارن که بازیهاش رو برن.

هنوز این بحث ادامه داره اینجا؟؟؟ واقعا با علامت 1-2-3 دلیل میارید برای طرف که PC بهتر از کنسوله؟

با شروع نسل هشت ملتی که پلی استیشن 4 خریدن یه آرشیو دیجیتالی درست کردن با دوستاشون و تروفی های که جمع کردن و ... راحت روی مبل (من روی تخت) لم میدن بازیو تو صفحه 50 اینچی تجربه میکنن فارغ از سیخ دادن به تنظیمات سخت افزاری که ببینن Shadow رو بزاری روی Medium و LOD بزاری روی High دوتا فریم اضافه میشه یا نمیشه! همین پلیر ها دوباره PS5 خریدن تا ادامه این آرشیو و دوستا و تروفی ها رو به نسل بعد منتقل کنن. باز دوباره PS6 میخرن برای تکرار همین اتفاق و ...

تو همین نسل چندتا بازی عرضه شده برای PC اصلا عملکرد خوبی نداشتن از جمله همین کالیستو پروتوکل یا استار وارز جدای سروایور که هنوزم درست نشده و نخواهد شد

بعدشم کی گفته ارزش کرکی بیشتر از ظرفیتیه؟ ظرفیتی آپشنیه که خود سونی در نظر گرفته مثل همون فمیلی شیرینگ استیم ولی به یک شکل دیگه تو چندین حالت مختلف و کاملا هم قانونیه.

همه کنسول پلیر ها یه pc تو خونشون دارن که بازیهاش رو برن.

بله بازی هایی که اشاره کردید با ضعیف ترین سیستم هم قابل اجراس و همه کنسول پلیر ها یه دونه PC یا لپ تاپ رو توی خونشون دارن طبیعتا.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or