Multi Platform Alan Wake II

سازنده
Remedy
تاریخ انتشار
27 October
ناشر
Epic Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S

Alan Wake II

FGNa5MZXwAErZAM.png
This story is a monster. And monsters wear many faces.

پس از 11 سال انتظار سرانجام Remedy Entertainment در طی مراسم The Game Awards 2021 با انتشار تریلر سینماتیک از Alan Wake 2 رونمایی کرد.
بعد از نمایش تریلر Alan Wake 2 سم لیک خالق و نویسنده بازی اعلام کرد که Alan Wake 2 اولین عنوان در سبک وحشت و بقای استودیو Remedy خواهد بود. Sam Lake در ادامه بیان کرد که در حین توسعه قسمت اول همزمان بر روی Alan Wake 2 هم کار میشده، و در طول این سالیان بارها ایده ها و کانسپت دنیای Alan Wake 2 تغیر کرده که هر بار بهتر از ایده قبلی در مسیر مثبتی تغیر کرده. Sam Lake در ادامه افزود، در طی 10 سال گذشته Remedy Entertainment بر روی هر پروژه ای که کار کرده اند همیشه مشتاقانه با یک تیم اصلی کوچک در حال توسعه Alan Wake 2 بوده. از آنجایی Control 2019 و Alan Wake در یک جهان جریان دارند بسته الحاقی AWE دنیای Alan Wake و Control را به هم متصل کرد و اشاره هایی به Alan Wake 2 شد. Sam Lake همچنین اعلام کرد برای لذت بردن از Alan Wake 2 نیازی به تجربه عناوین قبلی (Control و Alan Wake) نیست، ولی کسانی که مشتاق باشند با تجربه عناوین قبلی با پس زمینه Alan Wake 2 بیشتر آشنا خواهد شد. در حالیکه قسمت اول Alan Wake المان های "ترس" داشت ولی یک بازی اکشن ماجراجویی بود، Alan Wake 2 اولین ساخته survival horror ( وحشت و بقا) Remedy Entertainment خواهد بود به گفته Sam Lake عنوان Alan Wake 2 برداشت آنها از ژانر وحشت بقا است که نوید یک تجربه خاص و محصر به فرد را میدهد.
Sam Lake در نهایت اعلام کرد که در تابستان سال 2022 اطلاعات بیشتری از بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.
Alan Wake 2 در سال 2023 برای کنسول های نسل 9( PlayStation 5, Xbox Seris X/S) و PC منتشر خواهد شد.

تاپیک آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,021
نام
اسماعیل
بازی رو وقتی میزارم رو hdr خیلی تاریک میشه روشنایی بازی هم حداکثره واقعا چشم رو اذیت میکنه از بس تاریکه
از رو حالت hdr هم درش میارم روشنایی اوکی میشه ولی رنگ ها یه جوری مصنوعی به نظر میرسن
راهکاری داره این مورد؟

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
بازی رو وقتی میزارم رو hdr خیلی تاریک میشه روشنایی بازی هم حداکثره واقعا چشم رو اذیت میکنه از بس تاریکه
از رو حالت hdr هم درش میارم روشنایی اوکی میشه ولی رنگ ها یه جوری مصنوعی به نظر میرسن
راهکاری داره این مورد؟
نه.
خیلیها این مشکل رو دارن ، رو TV/مانیتورهای مختلف یطوره.
روشنایی رو زیاد کردی؟
مثلا ببری روی 75 یا 100 ؟

• Like
Reactions: king of north

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
دوستان کنتراست و روشنایی تلویزیون/مانیتور رو روی حداکثر بذارید مشکل تاریکی تاحدودی حل میشه هرچند همون‌طور که دوستان گفتن کلا بازی اکثرا تاریکه و لذتش به همون تاریکی و غافلگیر شدن توسط دشمنهاست.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
من کارتم 1080ti ولی این اولین باریه که یکی بهم میگه کارتم عملا منسوخه و نمیشه فلان بازی رو باهاش بازی کنی.
چون تو هیچ بازیی باهاش به مشکل نخورده بودم تا به حال.
تهش اگه خیلی سنگین بود میزاشتم روی مدیوم-های که فریم خوبی بگیرم.
بگذریم که بنظرم بالاخره یک راهی پیدا میشه طبق معمول توسط مادسازها یا ...

ولی این خیلی ریسک عجیبیه که رمدی داره برمیداره.
هنوز 1060 و کارتهایی تو این رنج از رایج ترین کارتهای مورد استفاده پلیرهاست .
نمیدونم 1650 که الان رایج ترینه بر پایه سری 10 هست یا نه.

اینها یا خیلی به خودشون مطمئنن که خواستن بهترین خروجی ممکن که براشون مقدور بوده رو با استفاده از تکنولوژیهای جدید ارائه بدن.
یا اپیک/انویدیا/AMD و... بودجه‌ایی یا چیزی بهشون پیشنهاد دادن که تشویق به این کار بشن.
دوستانی که میگفتن کارتت منسوخه و فلان بیسار...
خودتون برید به گوشه ای و از حرفهای خودتون خجل شوید :D
خودم گفته بودم؟
بگذریم :))

با این آپدیت آخری بالای 50-40 فریم میگیرم ، اون هم تو جاهای سنگین بازی (متوسط 40 وخورده ای که برای این سبک واقعا کفایت میکنه)
کم کاری سازنده تو زمان توسعه رو نباید پای سخت افزار نوشت.
واقعا 1080ti تو هیچ بازیی اذیتم نکرده بود اینطوری که به فکر خرید سیستم جدید بیفتم.
بسیار راضیم از رمدی که بالاخره یک تکونی به خودش داد و بازی رو بهینه تر کرد.

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
دوستانی که میگفتن کارتت منسوخه و فلان بیسار...
خودتون برید به گوشه ای و از حرفهای خودتون خجل شوید :D
خودم گفته بودم؟
بگذریم :))

با این آپدیت آخری بالای 50-40 فریم میگیرم ، اون هم تو جاهای سنگین بازی (متوسط 40 وخورده ای که برای این سبک واقعا کفایت میکنه)
کم کاری سازنده تو زمان توسعه رو نباید پای سخت افزار نوشت.
واقعا 1080ti تو هیچ بازیی اذیتم نکرده بود اینطوری که به فکر خرید سیستم جدید بیفتم.
بسیار راضیم از رمدی که بالاخره یک تکونی به خودش داد و بازی رو بهینه تر کرد.
حالا چون رمدی لطف کرده دلیل نمیشه منسوخ نباشه :D رمدی یه کاری کرده که خیلی از سازنده ها قطعا حال و حوصله انجامش رو ندارن :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
حالا چون رمدی لطف کرده دلیل نمیشه منسوخ نباشه :D رمدی یه کاری کرده که خیلی از سازنده ها قطعا حال و حوصله انجامش رو ندارن :D
آقا شما یک بازی دیگه به من نیشان بده که آقام 1080ti زیر اجراش کم بیاره.
فقط همین آلن بیدار با بهینه سازی بدش اذیتم کرده بود.
این کارت طلاست آقا طلا.
اوایل 2018 خریدم و احتمالا تا آخر نسل هم میتونم روش حساب کنم.

بترکه چشم حسود که هیچوقت نمی آسوده :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
آقا من الان یک رو تموم کردم
کنترل رو باید برم حتما بین دو بازی یا میتونم یه راست برم سر نسخه دوم؟
اگه دوست داری بازی کنی که خوبه.
ولی میتونی بعدش هم بازی کنی.
اجباری نیست به نظرم.

کلا بازی خوبیه و DLC مربوط هم جذابه.
اگه فرصت داری و عجله نداری چرا که نه.

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
ما تو شرکت چندین نوع کارت گرافیک داریم و تست زیاد کردم ۱۰۸۰ti تقریبا با ۳۰۶۰ برابری میکنه حداقل رو اون بازی که تست کردیم برای رزولوشن ۴k هیچ کدومشون مناسب نیست کسی که ۴k بازی کنه دیگه نمیتونه Full HD رو تحمل کنه درکل ۱۰۸۰TI برای رزولوشن Full Hd هنوز کارت خوبیه.
کارت ATI 6800 XT هم حدود ۶ فریم از ۳۰۸۰ TI کمتر فریم میده

کارت ۳۰۸۰ TI قیمتش عجیب شده اگه میخواهید 4K بازی کنید یه ATI 6800 XT دست دوم پیدا کنید من دست دومش رو ۱۲.۵۰۰ خریدم چندماه پیش احتمالا ماین شده است اما تمیزه و حدود ۵-۶ فریمی کمتر فریم میده اما خریدش منطقیه نسبت به قیمت ۳۰۸۰ TI نو

پرز لباس رو ببینید
ClothP.png

آخرین ویرایش:

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
این بازی عجیب ری تریسینگ سنگینی داره
شما رزولوشن تصویر رو 4k بزاری یا ۱۰۸۰ موقعی که ری تریسینگ کلا رو high تفاوتی در فریم ریت مشاهده نمیکنید مگر اینکه رزولوشن رندر داخلی رو تغییر بدین
برای من مجبور شدم با کارت 3090 برای اینکه فریم زیر ۳۵ تا نیاد با تنظیمات آخر گرافیکی و ری تریسینگ و Path tracing بالا بازی رو روی ultra performance رندر کنم که میشه 720p و رزولوشن خروجی رو گذاشتم 4k

نکته قابل توجه عملکرد حیرت آور dlss انویدیا هست که شما با اینکه بازی روی رزولوشن داخلی 720p رندر میشه روی خروجی 4k به طرز شگفت آوری این رزولوشن رو احساس نمی‌کنید و فکر می‌کنید بازی داره با رزولوشن بالاتری رندر میشه

این بازی رو روی کارت amd هم بازی کرده بودم و عملکرد fsr فاجعه بود تو این بازی و قابل مقایسه با انویدیا نیست

کلا این بازی برای کارتهای سری جدید انویدیا بهینه شده و از فیوچرزهای انویدیا به نحو احسنت استفاده میکنه

آخرین ویرایش:

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,021
نام
اسماعیل
نه.
خیلیها این مشکل رو دارن ، رو TV/مانیتورهای مختلف یطوره.
روشنایی رو زیاد کردی؟
مثلا ببری روی 75 یا 100 ؟
بله روی ۱۰۰ هست البته دیگه اذیت نمیکنه از چراغ قوه استفاده میکنم:D
بازی روی رزولوشن داخلی 720p رندر میشه روی خروجی 4k به طرز شگفت آوری این رزولوشن رو احساس نمی‌کنید
این رزولوشن رو احساس نمی‌کنید؟:D منکه رو مانیتور 4k هم این بازی و هم سایبرپانک رو با dlss اولترا پرفورمنس تست کردم با رزولوشن native مو نمیزد با کارت rtx 3080
انویدیا شاهکار کرده
رو سایبرپانک حتی به دنبال تفاوت مویی بودم بلکه یه جایی ببینم با رزولوشن native فرقی داره ولی هیچ فرقی ندیدم باورنکردنی بود

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
سم لیک با انتشار این تصویر اعلام کرده که مراحل موشن کپچر اولین DLC از Alan Wake 2 یعنی Night Springs به پایان رسیده

View attachment 330999
تعداد DLC ها و زمان تقریبی ریلیز اونا مشخص شده؟
مثلا بگن تا پایان سال 2024 پرونده بازی بسته میشه

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
بله روی ۱۰۰ هست البته دیگه اذیت نمیکنه از چراغ قوه استفاده میکنم:D

این رزولوشن رو احساس نمی‌کنید؟:D منکه رو مانیتور 4k هم این بازی و هم سایبرپانک رو با dlss اولترا پرفورمنس تست کردم با رزولوشن native مو نمیزد با کارت rtx 3080
انویدیا شاهکار کرده
رو سایبرپانک حتی به دنبال تفاوت مویی بودم بلکه یه جایی ببینم با رزولوشن native فرقی داره ولی هیچ فرقی ندیدم باورنکردنی بود
واقعا شاهکاره این dlss
البته تفاوت رو میشه احساس کرد با رزولوشن native ولی دیگه خدایی رزولوشن 1280در720 رو طوری upscale کنی روی 3840در2160 که تو ذوق نزنه و تصویر قابل قبولی بده کار بزرگیه
البته dlss این قابلیت رو با هوش مصنوعی انجام میده و خیلی خوب هم داره این کار رو انجام میده.

• Like
Reactions: GPSY

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر