اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,094
نام
MohammadAli
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
من تا الان فقط لست و هورایزن رو روی pc نصب کردم. در مورد پورت هورایزن مطمئنی بازی درست رو نصب کردی؟ هورایزن رو ۱۰۸۰ و تنظیمات های رو hdd برا من ۶۰ فریم میداد!
لست افتضاح بود درست ولی اونم حتی رو ssd ۶۰ فریم ثابت میداد تازه سیستم من میان رده هم حساب نمیشه... شاید فکر میکنی سیستمت های انده؟
بازی از استیم نصبه داداش، اون موقعه که سیستم متوسط داشتم بازم 60 فریم اجرا میشد الان 4K الترا 60 فریم اجرا میشه البته رو SSD
مسئله 6 ماه اول بازی هست، و البته این که پورت لست هنوز هم خوب نیست.
بازی با سوپر رزلوشون AMD رو 2k الترا هم 120 فریم فیکس میده

مسئله برای من 6 ماه اول بازی هست که سیستم قوی نداشته باشی بازی خوب اجرا نمیشه...

Attachments

• 20240301152322_1.jpg
    20240301152322_1.jpg
    745.9 KB · مشاهده: 22
  • 20240301152327_1.jpg
    20240301152327_1.jpg
    746.7 KB · مشاهده: 23
  • 20240307002156_1.jpg
    20240307002156_1.jpg
    437.7 KB · مشاهده: 23

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
172
Got از اون بازی هایی هست که اگر ۱۰ سال پیش بازی میکردم مطمئنم کم کم ۶۰، ۷۰ ساعت زمان صرفش میکردم و حسابی بازی رو میجویدم... الان براش هیجان زده هستم که البته بخشیش بخاطر سریال شوگون هست اما وقتی عرضه بشه قطعا نصبش میکنم ولی مطمئنم نه وقت بازی کردن نه حوصله نه انگیزه شو دارم نه هیچ... حیف واقعا

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
بازی از استیم نصبه داداش، اون موقعه که سیستم متوسط داشتم بازم 60 فریم اجرا میشد الان 4K الترا 60 فریم اجرا میشه البته رو SSD
مسئله 6 ماه اول بازی هست، و البته این که پورت لست هنوز هم خوب نیست.
بازی با سوپر رزلوشون AMD رو 2k الترا هم 120 فریم فیکس میده

مسئله برای من 6 ماه اول بازی هست که سیستم قوی نداشته باشی بازی خوب اجرا نمیشه...
نیکسز خوب پورت میکنه. بازیهایی هم که استودیوهای خارج مجموعه پورت کردن خوب بوده ولی استودیو داخلی تجربه نداشته و هورایزن اول تا یه سال اول داغون بود و dlss و هم نیکسز اومد کمک کرد تا بهش افزودند
همین لستم تو استیم هنوز کرش داره که 6 ماهه ولش کردن، البته fsr 3 اضافه قراره بشه، یه آپدیت بزودی میگیره.
تنها عنوان سونی که تو همون ماه اول رفتم مایلز مورالز بود که پورتشم خوب بود، آنچارتد و لستم همین دو سه ماه پیش رفتم اوکی بودن
دیزگان رو بیش از یکسال بند وقت گذاشته بود خوب بود واقعا
هورایزنم یه سال بعدش رفتم. بد نبود.
________
اما اینایی که نیکسز میزنه. پورتای خوبیه. هورایزن 2 و گوست هم نیکسز میزنه و بنظر پورتای خوبی باید باشن.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد
نیکسز خوب پورت میکنه. بازیهایی هم که استودیوهای خارج مجموعه پورت کردن خوب بوده ولی استودیو داخلی تجربه نداشته و هورایزن اول تا یه سال اول داغون بود و dlss و هم نیکسز اومد کمک کرد تا بهش افزودند
همین لستم تو استیم هنوز کرش داره که 6 ماهه ولش کردن، البته fsr 3 اضافه قراره بشه، یه آپدیت بزودی میگیره.
تنها عنوان سونی که تو همون ماه اول رفتم مایلز مورالز بود که پورتشم خوب بود، آنچارتد و لستم همین دو سه ماه پیش رفتم اوکی بودن
________
اما اینایی که نیکسز میزنه. پورتای خوبیه. هورایزن 2 و گوست هم نیکسز میزنه و بنظر پورتای خوبی باید باشن.
ولی قبول دارم خدایی پورت های نیکسز اصلا شبیه پورت نیستن انگار واسه خود پی سی دوباره برنامه ریزی شدن، اگر سری تامب ریدر و بازی های قبلیشون رو بری متوجه میشی خودم هم سر اسپایدر من ها و رچت تعجب کردم از بس عالی بودن...

ولی خدایی لست اشغال ترین پورت تاریخه، انچارد کالکشن هم هنوز مشکل داره، HZD تا 6 ماه اول بشدت بد بود ولی الان خوبه.

hbk2008

کاربر سایت
Dec 8, 2021
109
________
یک سوال فنی : این بازی هایی که پورت اشغالی دارن به منابع سیستم اسیب هم میزنن ؟؟
--
برای اینکه اسپم نشه سیستم forbidden west مناسبه؟؟ گرافیک بالایی روی ps5 داشته و قراره رو pc بالاتر هم باشه اما با این حال فکر می کنم سیستم مورد نیاز کمی بالاتره

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
بازه فعلی انتشار بازیای بزرگ سونی رو PC تا الان دو سال بوده ولی مطمعنا این بازه کمتر خواهد شد . دلیلش هم کاملا واضحه اگه سونی واقعا به PC به عنوان یـ پلتفرم که قرار ـه Profit Margin رو بیشتر میکنه نگاه کنه بازه دو سال ـه عملا هیچ سودی براش نداره چون ته تهش چند میلیون دلار درامد زایی داره که هیچ جای سونی رو نخواهد گرفت پس منطقیه این بازه کمتر بشه . سونی فعلا تو مرحله test the water ـه کم کم که مزه Day One لانچ هاش اومد زیر زبونش در راستای تاکید دوبارشون به پلتفرمی مثل PC گام های بیشتر بر میداره شک نکنید . از نظر خودم 5-6 ماه بازه خیلی خوبی واسه این قضیه محسوب میشه . نه اونقدری دور ـه که ریلیز بازی به خاطره به پیونده نه اونقدری نزدیک که به فروش کنسولش ضربه ای بزنه . احتمال میدم امسال علاوه بر کاتالوگ بازی های قدیمی ترش سراغ SP2 که پارسال منتشر شد هم میره تا بازه انتشار بازیاش رو کمتر بکنه .

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
ولی قبول دارم خدایی پورت های نیکسز اصلا شبیه پورت نیستن انگار واسه خود پی سی دوباره برنامه ریزی شدن، اگر سری تامب ریدر و بازی های قبلیشون رو بری متوجه میشی خودم هم سر اسپایدر من ها و رچت تعجب کردم از بس عالی بودن...

ولی خدایی لست اشغال ترین پورت تاریخه، انچارد کالکشن هم هنوز مشکل داره، HZD تا 6 ماه اول بشدت بد بود ولی الان خوبه.
به نظرم خود هورایزن بدتر بود تا یکسال اول نمیشد درست بازیش کرد، بازم وضعیت لست تو 4-5 ماه اول قابل بازی شد ولی پورتای جفت بد بود.
هورایزن 2020 اومد بعد 4 سال طبیعیه ولی به نوعی اسکیپ کردن اون دو تا رو ولی گوریلا نشست پاش و بعدا هم نیکسز رو خریدن، بهشون تو هورایزن کمک کرد و بهتر شدن و عنوان نسل قبلی بود
این لستو به عنوان نسل جدید دادن. پورت لست قابل بازیه. من رفتم با دو سه تا کرش و فریز تمومش کردم
یک سوال فنی : این بازی هایی که پورت اشغالی دارن به منابع سیستم اسیب هم میزنن ؟؟
--
برای اینکه اسپم نشه سیستم forbidden west مناسبه؟؟ گرافیک بالایی روی ps5 داشته و قراره رو pc بالاتر هم باشه اما با این حال فکر می کنم سیستم مورد نیاز کمی بالاتره
سیستم اعلامی تو pc همیشه یچیز الکیه. چون تو pc ما یکسری تنظیمات داریم که خیلی چشگمیر نیستن و منابع بالا میطلبن و معمولا کسی که میان رده و پایین رده داره خاموششون میکنه.
نکته بعدی ما تو pc از fsr و xess و dlss استفاده میکنیم که بعضا تا 3 برابر افزایش فریم میدن و اینها معمولا تو سیستم لحاظ نمیشن و نکته بعدی اپتیمایز بعد ریلیز هست. تو pc سازنده اول ریلیز میکنه بعد میشینه اپتیمایزشو تکمیل میکنه. سر این موضوعات خیلی توجه نکن به سیستم، به عنوان یک چیز مطلق.
همین بازی وقتی اومد برو تو یوتیوب با 580 و 1060 رو رزولوشن 1080 بازی میکنن. الان زده 5500xt با 30 فریم و 720
هر موقع خیلی دوست داشتی بدونی با گرافیکت چجوری میتونی اجرا کنی. گوگل بزن مدل گرافیک و cpu رو بزن بعد ویدیو یوتیوبو ببین. اونجوری متوجه میشی. با دیدن سیستم مورد نیاز، دلت نریزه که ای وای pc م قدیمی شده.
در نتیجه بخودی خود پورت بد آسیب نمیزنه. تهش دمای گرافیکت از پیکش رد میکنه که تو اون حالتم خود گرافیک وارد عمل میشه، سیستم رو خاموش میکنه که یه پورت چنین کاری نمیکنه، اگه کارت اوکی باشه، که دما تا اونجا برسه، گاها پیش اومده بازی یا درایور یه باگ داشته باشه و کرش داشتن ولی اونا هم آسیب زننده نیستن
کارت گرافیک
تاپیک مشاوره گرافیک هست
مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)
هر سوالی داشتی، نگران اف تاپیک نباش. بخش وجود داره و میتونی هر چی دوست داری بپرسی
خیلی ممنون 🙏 ❤️
بعدا پاک میکنم این پست رو بخاطر اسپم
خواهش میکنم. 60 درصد پستای خیلی از تاپیکا اسپمه.
من چون گفتی آف تاپیکه. گفتم برا راحتی خودت اونجا بپرسی که تمام سوالاتتو تو یه جا و هر چی خواستی بگی.

آخرین ویرایش:

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
PlayStation Fans Feel Betrayed; Calling For Ghost of Tsushima Boycott on PC

متاسفانه نمیدونم چرا یه عده دوست ندارن عناوین خوب PS بقیه پلتفرم ها بازی کنن ! واقعا این همه لجاجت و حق به جانب بودن انسان چه قد میتونه تباه باشه ، که بقیه رو از لذت بردن بخوان منع کنن !

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,583
نام
Mehrdad
بازی كهنه 4 ساله، بعد از اینکه ته دیگشم همه دراوردن و خیلی ها دیگه نگاهشم نمیکنن، برای پی سی اومده (هنوز نیموده :D) بعد اینطوری دارین برای فن بیس اصلی شاخ و شونه میکشید و ندید بدید بازی در میارید و دشمن فرضی رو شکست میدید :D بعد تعجب میکنید فن بیس خوشش نیاد از برخورد شماها و نتیجتا گسترش بازی های پی اس به پی سی؟ :D اکثریت هم که منتظر کرک هستید و بازی هارو نمیخرید، هرچند "امار خرید" که بقیه میخرن رو، خوب شیر میکنید :D

طبیعیه با این برخورد (در مجموع) فن بیس اصلی خوشش نمیاد، کلا هم بحث "خرید" بازی و کلکل با انبوه کنسول دار ها رو به نظرم شروع نکنید بهتره، 4 تا مثال هم بیارید میشه مغلطه، وگرنه کاملا مشخصه حتی تو همین سایت، که کدوم دسته بیشتر بازی هارو "میخره" و کدوم دسته منتظر میمونه که "مفت" بازی کنه، حالا کرک شده بعد 6 سال رو پی سی یا گیم پس یا هرچی....

___

به نظرم فارغ از کلکل نوابغ، به نفع سونی هست که بازی هاش به مرور رو پی سی بیان، از همون اول تظرم همین بوده، پی سی پلتفرمی اینده دار هست و هر ناشری باید به فکر استفاده جدی و حرفه ای ازش باشه، با این حال به نظرم حالا حالا ها بهتره دی وان نشه، مخصوصا که بخش مهمی اینطوری منتظر میمونن که شاید فرجی بشه و بازی رو پیسی بیاد که مفت بزنن چون عادت دارند، و همین فاصله +1-2 سال از هر حالتی بهتره، مخصوصا چون فروش اصلی بازی رو کنسول انجام میشه، منظور هم بازی های اصلی هست، انگشت شمار، وگرنه متفرقه ها که همون دی وان هم بیان شاید به نفعشونم باشه...

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
تو همین تاپیک بغل نمونه وطنی این دوستان فشاری میتونید مشاهده کنید
View attachment 330607
View attachment 330608
نمیدونم این دسته از کنسول دارها کی میخوان با این واقعیت مواجه بشن که کسی که حداقل ۱۰۰۰-۱۵۰۰ دلار برای PC خرج کرده که خیلی بیشتر از یک کنسول ۴۵۰ دلاریه و قطعا یک کنسول و TV میتونست بگیره باز هم تو جیبش پول بمونه ،پس این توهم که ما بالاتریم و فلان بذارید کنار
فروش کنسول ها در مقابل بازیها هیچ سودی برای سونی نداره، پس این توهم که با کنسول خریدن از سونی حمایت می‌کنیم و فلان هم بذارید کنار، خریدن کنسول شما نهایت یر به یر باشه برای سونی و صرفا یک پل برای خرج کردن پولتون و
نهایت سودی که یک کنسول دار می‌تونه به سونی وارد کنه خرید بازیه، پی سی گیمر ها هم که همون بازی رو ۲ سال بعد وقتی فروشش فروکش کرده میخرن، دیگه فشاری شدنتون چیه؟
دیشب گوست معرفی شد، الان جز تاپ ۱۰ سلر استیمه، هلدایورز همزمان ریلیز شد، رده ۲ فروش استیم
این هم برای اونها که میگن پیسی کرکه و فروش ندارهView attachment 330606
نکته جالب تر اینکه خود کنسول دارها منتظر میشن ۹-۶ ماه بعد از عرضه بازی بگذره و قیمتش شکسته بشه افت قیمت بخوره تا بازی بخرن یا بعضاً ۲-۱ سال صبر میکنن بیاد رو PS Plus تا مفتی بازی کنند
بعد مدعی حمایت کامل و قاطع از سونی ان :)) پاش برسه از ایکس باکسی ها بدتر دنبال بازی مفت میرن، آب ندیدن وگرنه شناگر خوبین
اگه کنسول دارها حمایتشون از سونی درست حسابی بود سونی مجبور نمیشد بازیهاش رو PC ریلیز کنه بخاطره یک مشت دلار، تا یکی دو سال پیش می‌گفتید برای سود بیشتره و به ملالی نیست ولی الان ناقوس به صدا در اومده و دارید خطر حس می‌کنید که بحث سود اضافه نیست و همه بازیها دارن میان و سونی به سمت ریلیز همزمان با PC می‌ره اینطور حرص می‌خورید:D

@rahyarpaul
سال 2026 رو نمیدونم ولی نظر شخصیم اینکه استارت ریلیز همزمان با بازیهای مارول و با ولورین زده میشه
واقعیتی که دیر یا زود رخ میده و اگه یک مدیر PS این حرف میزد زیاد جدی نمیگرفتم ولی وقتی مدیر Sony آقای توتوکی تو چند مصاحبه PC و Mobile رو منشن می‌کنه خبر از این داره که تصمیم از رده بالا بصورت جدی و حساب کتاب شده است
اصلا کاری به این بحثا ندارم ولی اون کامنت های استیم کاملا مشحصه تروله و احتمالا توسط خود پی سی گیمرا برا مسخره کردن فن بازیا نوشته شده.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
یه سری بازی هست پورتشون فقط ضرره مثل سک بوی این از اوناست :D
اینجور پورتها بیشتر جنبه دستگرمی و آزمایشی دارن که انجین گرافیکی روی PC سازگاریش رو بهینه کنن ! و از جنبه دیگه میتونی به تکمیل شدن آرشیو سونی روی PC در یک سبد تکمیلی برای خرید بهش نگاه کنی !

البت از حق نگذریم Infamous Second Son عنوان خوبیه ! من تجربش کردم ! همین الانم گرافیکش واقعا از خیلی از عناوین دیگه سرتره !

آخرین ویرایش:

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
یه سری بازی هست پورتشون فقط ضرره مثل سک بوی این از اوناست :D

sackboy رو فک کنم تو ایران فقط من خریدمش :D بشدتم دارم باهاش حال میکنم . نوآوری و خلاقیت تو بازی موج میزنه . مراحلی که روند گیم پلی با ریتم موزیک تنظیم شده و هماهنگه عالی کار شده . حیفه واقعا از دستش ندید که تو مارکت بازیای مشابهش و با این کیفیت واقعا کمه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر