اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,106
نام
MohammadAli
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,980
نام
محمد حسین
تو همین تاپیک بغل نمونه وطنی این دوستان فشاری میتونید مشاهده کنید
View attachment 330607
View attachment 330608
نمیدونم این دسته از کنسول دارها کی میخوان با این واقعیت مواجه بشن که کسی که حداقل ۱۰۰۰-۱۵۰۰ دلار برای PC خرج کرده که خیلی بیشتر از یک کنسول ۴۵۰ دلاریه و قطعا یک کنسول و TV میتونست بگیره باز هم تو جیبش پول بمونه ،پس این توهم که ما بالاتریم و فلان بذارید کنار
فروش کنسول ها در مقابل بازیها هیچ سودی برای سونی نداره، پس این توهم که با کنسول خریدن از سونی حمایت می‌کنیم و فلان هم بذارید کنار، خریدن کنسول شما نهایت یر به یر باشه برای سونی و صرفا یک پل برای خرج کردن پولتون و
نهایت سودی که یک کنسول دار می‌تونه به سونی وارد کنه خرید بازیه، پی سی گیمر ها هم که همون بازی رو ۲ سال بعد وقتی فروشش فروکش کرده میخرن، دیگه فشاری شدنتون چیه؟
دیشب گوست معرفی شد، الان جز تاپ ۱۰ سلر استیمه، هلدایورز همزمان ریلیز شد، رده ۲ فروش استیم
این هم برای اونها که میگن پیسی کرکه و فروش ندارهView attachment 330606
نکته جالب تر اینکه خود کنسول دارها منتظر میشن ۹-۶ ماه بعد از عرضه بازی بگذره و قیمتش شکسته بشه افت قیمت بخوره تا بازی بخرن یا بعضاً ۲-۱ سال صبر میکنن بیاد رو PS Plus تا مفتی بازی کنند
بعد مدعی حمایت کامل و قاطع از سونی ان :)) پاش برسه از ایکس باکسی ها بدتر دنبال بازی مفت میرن، آب ندیدن وگرنه شناگر خوبین
اگه کنسول دارها حمایتشون از سونی درست حسابی بود سونی مجبور نمیشد بازیهاش رو PC ریلیز کنه بخاطره یک مشت دلار، تا یکی دو سال پیش می‌گفتید برای سود بیشتره و به ملالی نیست ولی الان ناقوس به صدا در اومده و دارید خطر حس می‌کنید که بحث سود اضافه نیست و همه بازیها دارن میان و سونی به سمت ریلیز همزمان با PC می‌ره اینطور حرص می‌خورید:D

@rahyarpaul
سال 2026 رو نمیدونم ولی نظر شخصیم اینکه استارت ریلیز همزمان با بازیهای مارول و با ولورین زده میشه
واقعیتی که دیر یا زود رخ میده و اگه یک مدیر PS این حرف میزد زیاد جدی نمیگرفتم ولی وقتی مدیر Sony آقای توتوکی تو چند مصاحبه PC و Mobile رو منشن می‌کنه خبر از این داره که تصمیم از رده بالا بصورت جدی و حساب کتاب شده است
اینکه ناراضی وجود داره درسته ولی نمیشه گفت که طرف کیست
مثل ماجراهای امضاها که اصلا معلوم نیست طرف کیه ولی امضا میزنن و تو هم اینجا در مورد امضاهای ایکس باکس برا هل دایورز خبر میزدند ولی مشخص نیست که طرف کیه.
اونا خوششون میاد سر vs بازی اینا رو بگن ولی ما نباید به این مسائل بسط بدیم.
در مورد مسئله دوم، ببین براساس دیتاهای خود سونی که لیک شده بود
اسپایدر 22 میلیون برای وفاداران فروخته 827 دلار، نسخه ای 36
در pc پلیرا 1.5 میلیون نسخه فروخته 52 میلیون،34 دلار.
_____
تلو 18 میلیون فروخته 402 نسخه ای 22
368 هزار تا فروخته 15 میلیون ، نسخه ای 41 دلار
_______
گاد 597 میلیون 21 میلیون نسخه ای 28
971 هزار نسخه خریدن 26 میلیون، نسخه ای 27
دیزگانم 265 میلیون 7.2 نسخه ای 36
برا pc بود 852 هزار 22 میلیون نسخه ای 26
حرفت درسته، تا قبل از این لیک میتونستن هر چی بگن ولی تو این لیک برا مثال
هورایزن 19 میلیون فروخته شده 481 میلیون.نسخه ای 25 تا
بعد از 3 سال که رو pc دادن نسخه ای براش 25 تا در اومده. پس اگه n میلیون 60 تایی فروخته باشه باید n میلیون 10 و 15 تایی زده باشن که هم رو خنثی کنن یا باندل کرده باشن
حرفت درسته از این بابت و اگه برا سونی مهم نبود هر سال به دنبال افزایش درآمد نبود تو این حوزه.
597 میلیون میشه 10 میلیون 60 تایی دیجیتالی استور سونی. در نتیجه اگه 6-7 میلیون تو 6 ماه اول بفروشن رو کنسول خودش و بعد بیاد 4-5 میلیون رو pc مثلا بزنه تو یه سال،کاملا به اون درآمد میرسه و در یه بازه کوتاهتر، لیست بالا هم تا جایی بوده که رسما درآمد pc رو اعلام کرده و گر نه فکر کنم گاد 2.5 تا اوایل 2023 بود
________
در حوزه بعدی بعیده ریلیز همزمان تو برنامه میان مدت باشه ولی ریلیز با فاصله کوتاهتر قطعا برنامه بعدیه و از 2026 شروع میکنن. یادت باشه خیلی قبلتر خود جیمبو بود گفته بود احتمالا گسها دی وان و سایرین با فاصله حداقل یه ساله.
اونموقع نمیشد چون تنها پورتر سونی همین نیکسز بود و عنوان هم زیاد بود که الان عناوین دیگه رو به اتمامه و فاصله تا یکی دو سال دیگه کم میکنن.

• Like
Reactions: m.a.t

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,500
نام
مــاکــان
یه سری بازی هست پورتشون فقط ضرره مثل سک بوی این از اوناست :D
اینجور پورتها بیشتر جنبه دستگرمی و آزمایشی دارن که انجین گرافیکی روی PC سازگاریش رو بهینه کنن ! و از جنبه دیگه میتونی به تکمیل شدن آرشیو سونی روی PC در یک سبد تکمیلی برای خرید بهش نگاه کنی !

البت از حق نگذریم من Infamous Second Son عنوان خوبیه ! من تجربش کردم ! همین الانم گرافیکش واقعا از خیلی از عناوین دیگه سرتره !
در تایید حرف @Saber واقعا ISS خیلی بازی سرگرم کننده ای بود.
من روی PS4 سه-چهارتا بازی کردم که یکیش این بود.
واقعا هم هنوز به روزه ، حداقل از لحاظ گرافیکی که خیلی خوبه.

حالا پورت PC که با ویژگیهای جدید توام بشه قطعا از زیباترین و خوش آب و رنگ ترین بازیهای 2024 میشه.
=======
در تایید حرف حمیدرضا من میخوام بگم اتفاقا Sackboy هم بازی خیلی خوبی بود ، چه Coop خفن و جذابی داشت.
درسته که روی استیم فروش خیلی خوبی هم نداشت ولی مگه چقدر روی خود پلی استیشن فروخته که بخواد اینجا روی استیم اون‌هم با فاصله و نه به طور همزمان آمار عجیبی به جا بزاره؟

این بازیها روی استیم تا سالیان سال میفروشن و حتما حاشیه سودشون رو تامین میکنن.
نباید فقط با یک بازه چند ماه یا یکساله موفقیت اونها رو قضاوت کرد.

آخرین ویرایش:

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
حتی راکستارش هم بازی هاشو نمیاد همزمان رو پی سی بیرون بده بعد شما توقع دارید سونی که پلتفرم هولدر هست بیاد چنین کاری کنه.

فاصله انتشار بازیا کمتر میشه ولی غیر ممکنه بخواد از 24 یا نهایتا 12 ماه کمتر باشه.

سونی کیفیت بازی هاش رو فدای انتشار رو دو پلتفرم مختلف نمیکنه. میزاره بازی فروش اصلیش رو روی پلتفرم خودش کنه، بعدش سر فرصت یه استودیو دیگه مثل نیکز بازی رو پورت کنه به پی سی.

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
174
بازی كهنه 4 ساله، بعد از اینکه ته دیگشم همه دراوردن و خیلی ها دیگه نگاهشم نمیکنن، برای پی سی اومده (هنوز نیموده :D) بعد اینطوری دارین برای فن بیس اصلی شاخ و شونه میکشید و ندید بدید بازی در میارید و دشمن فرضی رو شکست میدید :D بعد تعجب میکنید فن بیس خوشش نیاد از برخورد شماها و نتیجتا گسترش بازی های پی اس به پی سی؟ :D اکثریت هم که منتظر کرک هستید و بازی هارو نمیخرید، هرچند "امار خرید" که بقیه میخرن رو، خوب شیر میکنید :D

طبیعیه با این برخورد (در مجموع) فن بیس اصلی خوشش نمیاد، کلا هم بحث "خرید" بازی و کلکل با انبوه کنسول دار ها رو به نظرم شروع نکنید بهتره، 4 تا مثال هم بیارید میشه مغلطه، وگرنه کاملا مشخصه حتی تو همین سایت، که کدوم دسته بیشتر بازی هارو "میخره" و کدوم دسته منتظر میمونه که "مفت" بازی کنه، حالا کرک شده بعد 6 سال رو پی سی یا گیم پس یا هرچی....

___

به نظرم فارغ از کلکل نوابغ، به نفع سونی هست که بازی هاش به مرور رو پی سی بیان، از همون اول تظرم همین بوده، پی سی پلتفرمی اینده دار هست و هر ناشری باید به فکر استفاده جدی و حرفه ای ازش باشه، با این حال به نظرم حالا حالا ها بهتره دی وان نشه، مخصوصا که بخش مهمی اینطوری منتظر میمونن که شاید فرجی بشه و بازی رو پیسی بیاد که مفت بزنن چون عادت دارند، و همین فاصله +1-2 سال از هر حالتی بهتره، مخصوصا چون فروش اصلی بازی رو کنسول انجام میشه، منظور هم بازی های اصلی هست، انگشت شمار، وگرنه متفرقه ها که همون دی وان هم بیان شاید به نفعشونم باشه...
خودت تا حالا چند تا بازی "خرید" کردی؟ اشتراکی و قرضی و دسته دو و اینا نه ها چند تا "خریدی"؟
کلا اینجا بخاطر بحث عدم پشتیبانی ناشرها و واردات قاچاق بازی ها، جز بازار ناشرها حساب نمیشه پس منی که بازی رو کپی میخرم با تو و رفقای سخاوتمندت که اشتراکی و ظرفیتی بازی میخرید فرقی نداریم... اما اون آماری که گفتی مهم نیست چرا اون مهمه اتفاقا.
نهایتا خبر خوب برا شما و هم قطارهات اینکه اگر سونی ذره ای برای شما و این ذهنیت منسوخ ارزش قائل بود کار به عرضه ضعیف ترین بازی انحصاری رو pc نمی رسید! نه تنها نیست که الان در حال آزمون خطاست که این فاصله رو کم و کمتر کنه... خبر رسیده که tlou2 هم همین روزا تایید میشه تو یه سال میشه چند بازی؟ در کل سخت نگیر اینه دوران جدید deal with it...

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,121
نام
محمد علی
بازی كهنه 4 ساله، بعد از اینکه ته دیگشم همه دراوردن و خیلی ها دیگه نگاهشم نمیکنن، برای پی سی اومده (هنوز نیموده :D) بعد اینطوری دارین برای فن بیس اصلی شاخ و شونه میکشید و ندید بدید بازی در میارید و دشمن فرضی رو شکست میدید :D بعد تعجب میکنید فن بیس خوشش نیاد از برخورد شماها و نتیجتا گسترش بازی های پی اس به پی سی؟ :D اکثریت هم که منتظر کرک هستید و بازی هارو نمیخرید، هرچند "امار خرید" که بقیه میخرن رو، خوب شیر میکنید :D

طبیعیه با این برخورد (در مجموع) فن بیس اصلی خوشش نمیاد، کلا هم بحث "خرید" بازی و کلکل با انبوه کنسول دار ها رو به نظرم شروع نکنید بهتره، 4 تا مثال هم بیارید میشه مغلطه، وگرنه کاملا مشخصه حتی تو همین سایت، که کدوم دسته بیشتر بازی هارو "میخره" و کدوم دسته منتظر میمونه که "مفت" بازی کنه، حالا کرک شده بعد 6 سال رو پی سی یا گیم پس یا هرچی....

___

به نظرم فارغ از کلکل نوابغ، به نفع سونی هست که بازی هاش به مرور رو پی سی بیان، از همون اول تظرم همین بوده، پی سی پلتفرمی اینده دار هست و هر ناشری باید به فکر استفاده جدی و حرفه ای ازش باشه، با این حال به نظرم حالا حالا ها بهتره دی وان نشه، مخصوصا که بخش مهمی اینطوری منتظر میمونن که شاید فرجی بشه و بازی رو پیسی بیاد که مفت بزنن چون عادت دارند، و همین فاصله +1-2 سال از هر حالتی بهتره، مخصوصا چون فروش اصلی بازی رو کنسول انجام میشه، منظور هم بازی های اصلی هست، انگشت شمار، وگرنه متفرقه ها که همون دی وان هم بیان شاید به نفعشونم باشه...
حقیقتاً نظر فن‌بیس حائز کوچکترین اهمیتی هم نیست. اگر اینجا شاخ و شونه‌ای هم کشیده میشه (که به نظرم نمیشه) اینم هیچ گونه اهمیتی نداره.
یه شرکتی می‌خواد یه مدل تجاری پیاده کنه و جوانبش رو هم تا حدی سنجیده و به مرور هم برنامه تجاری خودش رو بارها و بارها تنظیم خواهد کرد.

قطعاً برآورد خوبی هم از اونایی که روی کنسول به صورت دست دوم یا اشتراکی و ... بازی رو می‌خرن و اونایی که روی پی‌سی بازی رو «مفت» دانلود می‌کنن داره و باز با این حال تصمیمش رو گرفته.

در نهایت Install Base کنسول‌ها یه عدد مشخص ـه و در تمام این سال‌ها و نسل‌ها دائما در حال رشد نبوده. به نظر نمیاد سقف ۱۲۰-۱۳۰ میلیونی فروش کنسول‌ها جابه‌جا بشه. در نهایت اگر شرکتی رویای فروش واحدهای نرم‌افزاری بیشتر داشته باشه
مجبوره به پلتفرم‌های بیشتر وارد بشه. احتمالا منطقی‌ترین گزینه‌ها هم PC و موبایل باشه و به خصوص موبایل.

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
72
PlayStation Fans Feel Betrayed; Calling For Ghost of Tsushima Boycott on PC

متاسفانه نمیدونم چرا یه عده دوست ندارن عناوین خوب PS بقیه پلتفرم ها بازی کنن ! واقعا این همه لجاجت و حق به جانب بودن انسان چه قد میتونه تباه باشه ، که بقیه رو از لذت بردن بخوان منع کنن !
یه دوستی داشتم قدیما که تازه اینترنت اومده بود تو هاردش پر فیلم بود و به کسی فیلم نمیداد یه روز بهش گفتم فیلمها برای چیتن که تو هارد گزاشتی بگندن تو هاردت بنده خدا آخر سر فت کرد فیلمهام به چه دردش خوردن الان تفکر دوستانی که میگن چرا انحصاری رو میدی برای کامپیوتر همینه به نظرم با تاخیر چند ماه تا حداکثر یه سال اگر انحصاری ها بیان خوبه سونی هم ضرر نمیکنه

• Like
Reactions: soltanmasoud

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,045
نام
احمد
سونی خیلی خوب و پر قدرت داره جا پای خودش رو پلتفرم PC باز میکنه! PC برای هیچ کسی نیست، چرا باید خودش رو محدود کنه ، هر شرکتی تو دنیا هر نرم افزار یا هر بازی رو کامپیوتر میسازه سود بشدت هنگفتی میکنه، چرا اخه باید خودش رو محدود کنه ...واقعا هم ابلهانه هست این ایده که محدود بشه رو پلتفرم خودش...البته اگر هم با فاصله یک یا دو سال بیان بازی ها هم سود رو کنسول خودش رو داره هم کامپیوتر... :D

• Like
Reactions: soltanmasoud

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,639
نام
Mehrdad
حقیقتاً نظر فن‌بیس حائز کوچکترین اهمیتی هم نیست. اگر اینجا شاخ و شونه‌ای هم کشیده میشه (که به نظرم نمیشه) اینم هیچ گونه اهمیتی نداره.
یه شرکتی می‌خواد یه مدل تجاری پیاده کنه و جوانبش رو هم تا حدی سنجیده و به مرور هم برنامه تجاری خودش رو بارها و بارها تنظیم خواهد کرد.

قطعاً برآورد خوبی هم از اونایی که روی کنسول به صورت دست دوم یا اشتراکی و ... بازی رو می‌خرن و اونایی که روی پی‌سی بازی رو «مفت» دانلود می‌کنن داره و باز با این حال تصمیمش رو گرفته.

در نهایت Install Base کنسول‌ها یه عدد مشخص ـه و در تمام این سال‌ها و نسل‌ها دائما در حال رشد نبوده. به نظر نمیاد سقف ۱۲۰-۱۳۰ میلیونی فروش کنسول‌ها جابه‌جا بشه. در نهایت اگر شرکتی رویای فروش واحدهای نرم‌افزاری بیشتر داشته باشه
مجبوره به پلتفرم‌های بیشتر وارد بشه. احتمالا منطقی‌ترین گزینه‌ها هم PC و موبایل باشه و به خصوص موبایل.
شخصا نظرم رو از سال ها قبل حتی، در این مورد گفتم که به نظرم سونی برای برتری مطلق، نیاز داره حتما به PC پلتفرمش رو گسترش بده، تو این مورد بحثی نداریم، من خدایی خودم عاشق پی سی هستم و جدا از نظر شخصیم، به نظرم پلتفرم "مادر" یا شایدم پدر :D هست و به نفع تمام ناشر های بازی هست که بهش برسند و جای خودشون رو درش پیدا کنند، همه حتی نینتندو... پی سی های خفنی هم داشتم همیشه :D

اون اشاره ام به "مفت" بازی کردن مشخصا در جواب عزیزان صفحه قبل بود که مثلا کلکل کردن :D

در مورد حائز اهمیت نبودن، اذیت میکنی ام ای تی جان :D امیدوارم کمپانی ها متوجه باشند که "از کجا" تبدیل به کمپانی شدند و به شدت براشون حائز اهمیت باشه مشتری های اصلی چی میخوان، مخصوصا جایی مثل گیمینگ، رسانه، هنر، تکنولوژی، اما میفهمم منظورت از بعد تجاری قضیه هست که بیشتر به فرمول های اقتصادی کار داره تا جزئیات در ذهن مشتری....

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,121
نام
محمد علی
شخصا نظرم رو از سال ها قبل حتی، در این مورد گفتم که به نظرم سونی برای برتری مطلق، نیاز داره حتما به PC پلتفرمش رو گسترش بده، تو این مورد بحثی نداریم، من خدایی خودم عاشق پی سی هستم و جدا از نظر شخصیم، به نظرم پلتفرم "مادر" یا شایدم پدر :D هست و به نفع تمام ناشر های بازی هست که بهش برسند و جای خودشون رو درش پیدا کنند، همه حتی نینتندو... پی سی های خفنی هم داشتم همیشه :D

اون اشاره ام به "مفت" بازی کردن مشخصا در جواب عزیزان صفحه قبل بود که مثلا کلکل کردن :D

در مورد حائز اهمیت نبودن، اذیت میکنی ام ای تی جان :D امیدوارم کمپانی ها متوجه باشند که "از کجا" تبدیل به کمپانی شدند و به شدت براشون حائز اهمیت باشه مشتری های اصلی چی میخوان، مخصوصا جایی مثل گیمینگ، رسانه، هنر، تکنولوژی، اما میفهمم منظورت از بعد تجاری قضیه هست که بیشتر به فرمول های اقتصادی کار داره تا جزئیات در ذهن مشتری....
واقعا نظرات فن بیس اهمیتی نداره.:D
اون چیزی که بهش میگیم فن بیس، چه جمعیتی دارن و کجان؟ از این چند ده میلیون پس۵ ای که تا الان فروش رفته، چند درصد کاربران‌شون در دسته فن‌بیسی قرار میگیرن که مجدانه در حال نظر دادن و فن بازی هستن؟
احتمالا درصد اون افرادی که ما بهشون میگم فن نسبت به کل جامعه مصرف کنندگان عددی نباشه. شاید هم من اشتباه می‌کنم و ۸۰ درصد مصرف کنندگان محصولات سونی (یا هر تولید کننده دیگه) در اون دسته‌ای قرار میگیرن
که ما بهشون میگم فن. ولی خیلی بعیده این طور باشه:D
برای شرکت‌ها «فن»ها اهمیتی ندارن، «مصرف کننده‌»ها مهم هستن. حالا یکی مثل انویدیا رابطه چرکی با مصرف کننده‌هاش داره و یکی هم مثل کنسول‌سازها (به خصوص سونی و مایکروسافت) روکش شیکی روی رابطه‌اش می‌کشه و اسمش رو می‌ذاره
جامعه فن‌ها. ولی این فقط روکشه. قیافه توتوکی یا نادلا رو که نگاه می‌کنی، می‌فهمی فن و این چیزا الکیه:D
الان فن بیس فعال اکس‌باکس نسبت به PC خیلی موضع برادرانه‌ای دارن، اما خودم خوب یادمه وقتی Midtown Madness 3 برای پی‌سی نیومد یا وقتی گیرز ۲ برای PC نیومد چه شادمانه‌هایی کف اینترنت بود.:D
یا وقتی هیلو ۲ با تاخیر عظیمی روی PC اومد و فقط هم روی ویندوز ویستا (...) کار می‌کرد چه مسخره‌بازی‌هایی رخ داد.

با همون فرمون فن بیس سونی هم کم کم با فن بیس PC داداچی میشن. واقعا انتشار انحصاری محصولات اونقدر که به نظر میاد موضوع مهمی نیست چون پلتفرم‌های فعلی به سقف جذب کاربرشون رسیدن.
بین کنسول و PC هم همپوشانی چندانی در جامعه کاربری نیست. یعنی از این نظر خطری متوجه جامعه کاربری کنسول سونی نیست.
الان در روزگاری هستیم که تغییر پلتفرم اصلی اگر غیرممکن نباشه، حداقل خیلی سخته. نسل ۸ نقطه کلیدی این ماجرا بود و سونی اونجا برنده شد و جنگ کنسولی حداقل تا نقطه عطف بعدی تموم شده. ما دیگه در روزگار Library هستیم:D
شما یه کتابخونه‌ای از بازی‌ها، دستاوردها و دوستان داری که به اکانتت روی پلتفرمت چسبیده. دیگه عوض کردنش کار راحتی نیست. این موضوع از نسل ۷ شروع شد و در نسل ۸ محکم شد.
حتی با وجود عرضه هم‌زمان بازی‌ها هم فکر نمی‌کنم تعداد زیادی از افراد تغییر پلتفرم اصلی بدن. و این تازه در شرایط برابری قیمت و سهولت استفاده و ... است.
برای همین فکر می‌کنم فن بیس پیاز داغ موضوع رو زیاد کردن:D و البته این که کماکان معتقدم نظر فن بیس اهمیتی نداره:D

FOX VS XOF

کاربر سایت
Feb 26, 2022
170
سونی اگه میدونست انقدر برای بازیهاش له له میزنید زودتر عرضه میکرد باو یه بازیه دیگه حداقل انقدر تابلو ندید بدید بازی در نیارید:D:D:D
در مورد محدود بودن بازار کنسول به ۲۰۰ میلیون و رشد نکردنش هم انقدر حرف های اسپنسر شیاد رو تکرار نکنید طرف چون لوزر محضه توی کنسول و مجبوره زمین بازیش رو تغییر بده این حرف رو میزنه وگرنه مشخصا توی هر زمینه ای مشتریان و افرادی که تخصصی اون حوزه رو دنبال میکنن نسبت به کژوال کمتره کنسول هم از این قاعده مستنثی نیست و طبیعتا بازیهای aaa همین شرکت ها رو هم همین پلیرهای حرفه ای میخره و گرنه موبایل گیمر ۱۲ ساله چه میفهمه تلو و گوست و سکیرو و ... چیه:D اگه به طور ریز هم بازار pc و کنسول رو تخصصی مقایسه کنیم قطعا افرادی که سیستمی مشابه حداقل ps5 یا بهتر دارن که بازیهای روز aaa رو با جزئیات گرافیکی ps5 یا بهتر بازی کنن اگه کمتر از همون بازار ۲۰۰ میلیونی نباشه(که هست)مطمئنا بیشتر هم نیست پس حرفهای اسپنسر چرت و پرتی بیش نیست(در مورد بازار پلتفرم های بازیهای aaa و رشد نکردن بازار کنسول)
در کل بازی مبارکتون بازی ۲۰۲۰ سونی رو بازی کنید ببینید دارندگان ps چهار سال پیش چه چیزی رو تجربه کردن:D

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,677
سونی اگه میدونست انقدر برای بازیهاش له له میزنید زودتر عرضه میکرد باو یه بازیه دیگه حداقل انقدر تابلو ندید بدید بازی در نیارید:D:D:D
در مورد محدود بودن بازار کنسول به ۲۰۰ میلیون و رشد نکردنش هم انقدر حرف های اسپنسر شیاد رو تکرار نکنید طرف چون لوزر محضه توی کنسول و مجبوره زمین بازیش رو تغییر بده این حرف رو میزنه وگرنه مشخصا توی هر زمینه ای مشتریان و افرادی که تخصصی اون حوزه رو دنبال میکنن نسبت به کژوال کمتره کنسول هم از این قاعده مستنثی نیست و طبیعتا بازیهای aaa همین شرکت ها رو هم همین پلیرهای حرفه ای میخره و گرنه موبایل گیمر ۱۲ ساله چه میفهمه تلو و گوست و سکیرو و ... چیه:D اگه به طور ریز هم بازار pc و کنسول رو تخصصی مقایسه کنیم قطعا افرادی که سیستمی مشابه حداقل ps5 یا بهتر دارن که بازیهای روز aaa رو با جزئیات گرافیکی ps5 یا بهتر بازی کنن اگه کمتر از همون بازار ۲۰۰ میلیونی نباشه(که هست)مطمئنا بیشتر هم نیست پس حرفهای اسپنسر چرت و پرتی بیش نیست(در مورد بازار پلتفرم های بازیهای aaa و رشد نکردن بازار کنسول)
در کل بازی مبارکتون بازی ۲۰۲۰ سونی رو بازی کنید ببینید دارندگان ps چهار سال پیش چه چیزی رو تجربه کردن:D
منم یه زمانی مثل شما فکر میکردم
ولی الان خودم کوچ کردم pc به نظرم طرز فکر مسخره ای هستش
کنسول وار به نظرم تموم شد
الان بحث یکپارچگی فروش بیشتر نرم افزاریه

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,375
به رویا پردازی ادامه بده رویا پردازی مجانیه همین قدر که پی سی برای یه ناشر مولتی پلتفرم کمال گرا مثل راکستار مهمه و day1 برای پی سی میده برای یه شرکت کنسول سازی مثل سونی هم مهم خواهد بود
در مورد ایکس باکس هم در قالب پی سی فن بی طرف یا هر چیز دیگه باید با این واقعیت کنار بیای تا آخر نسل خیلی از بازیهاش برای ps و sw2 پورت میشن و حتی انحصاری کنسولی هم باقی نمی مونند که بگیم به نوعی حداقل انحصاری هستن اینو من نمیگم خودش اسپنسر غیرمستقیم گفته همین فردی هم که انتشار گوست رو برای پی سی لیک کرد گفته سال ۲۰۲۵ سال خیلی بزرگی برای سونی خواهد بود از جانب بازیهای ایکس باکس بهتره با این حقیقت کنار بیای اگرچه سخته

موافقم کنسول وار همون نسل هشت تموم شد یا بهتره بگیم هیچ وقت شروع نشده بود که تموم بشه حتی نسل ۷ که بهترین دوران تاریخ ایکس باکس بود کمتر از ps3 فروخت سونی هیچ وقت رقیبی نداشته که واری هم وجود داشته باشه
خود مایکروسافت هم خیلی وقت پیش این حقیقت رو پذیرفت که نمی تونه رقابتی با سونی داشته باشه(جمله نادلا که میگه از رقابت ۳ تا شرکت چهارم هستیم) به همین خاطر بازارش رو چرخوند سمت کلاد و گیم پس و پی سی.وضعیتش هم به قدری وخیم شده که مجبور شده برای ps هم بازیهاش رو منتشر کنه
یه زمان می گفتن فقط میخواد چندتا بازی درجه 2 بده که گیمیرها رو به سمت کنسول بکشه
بعد گفتن عمرا بازی هایی مثل گاد و آنچارتد و...بده که اونام اومد
این نسل نه،ولی نسل بعد قطعا زمان ریلیز خیلی کمترم میشه

hbk2008

کاربر سایت
Dec 8, 2021
110
دم سونی گرم بازی هارو داره رگباری معرفی میکنه امسال لست 2 ، گاد و دیمن سولز رو تجربه کنم برای من کافیه
من در حمایت از سونی همه بازی هاش رو میندازم به ویش لیست استیمم با این شرایط اقتصادی تنها کاری که میشه کرد:D:D

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,500
نام
مــاکــان
دم سونی گرم بازی هارو داره رگباری معرفی میکنه امسال لست 2 ، گاد و دیمن سولز رو تجربه کنم برای من کافیه
من در حمایت از سونی همه بازی هاش رو میندازم به ویش لیست استیمم با این شرایط اقتصادی تنها کاری که میشه کرد:D:D
یکدونه مرد پیدا بشه اون هم تویی.
به نظرم اکانت PSN بساز برو اونجا هم اد کن به ویش لیست که همه سودش برسه به سونی.
تو استیم 30 درصد رو Valve ور میداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر