معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
با سلام خدمت همه دوستان
هدفم از ایجاد این تابیک معرفی برنامه های کاربردی نینتندو سوییچ و حتی امولاتورها و غیره نیز میباشد و از همه دوستان درخواست دارم هر چی در این مورد تجربه دارن به اشتراک بزارن چون حوزه فعالیت سوییچ نسبت به بقیه کنسولها کمتره و اشتراک این موارد به همه ما کمک میکنه.با تشکر

اولین مورد که من بهش برخوردم و خیلی هم کاربردی برام بوده برنامه nxmtp که بدون در اوردن مموری شما میتونید مثل گوشی موبایل بصورت MTP به کامپیوتر متصل بشید و حافظه های سوییچ حتی دخلی دسترسی دارید که بهتره فقط شما با همون حافظه مموری جانبی که دارید فایل بریزید و به دوتای بقیه کاری نداشته باشید که مشکلی برای دستگاتون پیش نیاد و در عکس مشخص کردم در زیر و این برنامه یه ایراد بد داره که فایلهای بزرگتر از 4 گیگ رو منتقل نمیکنه و وسط کار قطع میشه که اگه این ایراد رو نداشت مشکل دراوردن مموری سوییچ بکل رفع میشد ولی بازیها و غیره که زیر 4 گیگ حجم هستن رو راحت شما میتونید بریزید داخل مموری و نصب کنید و واقعا هم کاربردیه و شما یه فایل کم حجم برنامه میخواید بریزید و راحت با کابل میریزد و نمیخواد ftp کنید یا مموری در بیارید.

لینک دانلود nxmtp

switch

برای نصب هم فایل رو از حالت فشرده دربیارد و در همون فولدر switch بریزید و در ردیف برنامه های hb menu میاد.
نکته اگه برنامه اجرا شد و اومد بیرون ممکنه مال هک مورد استفاده شما باشه یا خود من روی یه سوییچ دیگه که فریمور 4 بود تست کردم همین مشکل داشت ولی اپدیتش کردم به 6.2.0 اجرا شد و اینکه اگه برنامه اجرا شد و pc شما نشناخت درایورهای برنامه TegraRcmGUI رو نصب کنید.

1.jpg

2.jpg

ویرایش
لینک پستهای اموزشی این تابیک

اموزش نصب امولاتور Retroarch
امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده
استفاده از هر سه کاستوم فریمور رینکس و sxos و اتمسفر بصورت همزمان
اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium
برنامه Dev Menu و DBI برای حذف درخواست اپدیت بازیها
اضافه کردن شخصیت دختر(Linkle) برای بازی The Legend of Zelda Breath of the Wild
اموزش ست کردن 90dns برای جلوگیری از وصل شدن به سرورهای نینتندو
اموزش لینک اکانت کردن سوییچ برای اجرای بازیهایی نظیر Nes Online یا مدرن کمبت
امولاتور مستقل کنسول PSP
اموزش اورکلاک سوییچ تا فریمور 9
استفاده از دسته های کنسولهای xbox one و xbox360 و ps3 dualshock 3 بصورت سیمی
اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ
برنامه تبدیل همه فرمتهای بازیهای سوییچ به یکدیگر از قبیل nsp و xci و nsz
اموزش نصب ماژول Overlay Menu برای مدیریت cheat در بازی
اموزش استریم کردن بین pc و نینتندو سوییچ با برنامه SkyNx
اموزش USB Mass Storage بدون نیاز به دراوردن مموری با Hekate Ctcaer
اموزش ریموت پلی بین PS4 هک شده و نینتندو سوییچ
برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال
اموزش استفاده از کاستوم فریمور مجانی هک شده SX OS
سیو افلاین برای بازی Asphalt 9

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی جان سلام
من هم میخوام اول سخت افزاری و اپدیت کنم به 17 برا بازی پرینس
روش اپدیت با کپی نرم افزاری فرقی نداره ؟ همون روش Daybreak انجام بدیم اوکیه ؟

سلام مهران جان
بله فرقی نداره روشها و یکی هست.

• Like
Reactions: mehran

ardj75

کاربر سایت
Oct 22, 2010
176
نام
آریانا
دوستان من اکانت هکیمو با Linkalho لینک کردم. بعد میخوام بازی Sunset Riders Arcade رو اجرا کنم. اکانتمو که انتخاب میکنم تو بازی روی Connecting گیر میکنه. کسی میدونه راهش چیه که این مشکل رو حل کرد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
دوستان من اکانت هکیمو با Linkalho لینک کردم. بعد میخوام بازی Sunset Riders Arcade رو اجرا کنم. اکانتمو که انتخاب میکنم تو بازی روی Connecting گیر میکنه. کسی میدونه راهش چیه که این مشکل رو حل کرد؟

سلام.
دستگاه روی حالت پرواز بزار موقع اجرای بازی و بازیهایی مثل nes online و غیره که لینک اکانت میخواد هم تست کن ببین اجرا میشن درست یا نه و بازی رو هم میتوتی از جای دیگه بگیری شاید بازی مشکل داره و بعد این بازیهای ارکید با امولاتور Pfba با گرافیک و تنظیمات بهتر میشه انجام داد و یه کاره دیگم میتونی بکنی موقعی که کانکتینگ میزنه دستگاه بزار روی حالت پرواز و در بیار چندباری شاید اروری بده بعد بره تو بازی.

از اینجا بگیر ببین باز مشکلی داری یا نه.

لینک دانلود

ardj75

کاربر سایت
Oct 22, 2010
176
نام
آریانا
سلام.
دستگاه روی حالت پرواز بزار موقع اجرای بازی و بازیهایی مثل nes online و غیره که لینک اکانت میخواد هم تست کن ببین اجرا میشن درست یا نه و بازی رو هم میتوتی از جای دیگه بگیری شاید بازی مشکل داره و بعد این بازیهای ارکید با امولاتور Pfba با گرافیک و تنظیمات بهتر میشه انجام داد و یه کاره دیگم میتونی بکنی موقعی که کانکتینگ میزنه دستگاه بزار روی حالت پرواز و در بیار چندباری شاید اروری بده بعد بره تو بازی.

از اینجا بگیر ببین باز مشکلی داری یا نه.

لینک دانلود

آقا ممنون با حالت پرواز همون فایل خودم درست شد. مرسی
این برنامه PFBA چطوریه؟ برنامه و بازی باید جدا دانلود بشه یا خودش همرو داره؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
آقا ممنون با حالت پرواز همون فایل خودم درست شد. مرسی
این برنامه PFBA چطوریه؟ برنامه و بازی باید جدا دانلود بشه یا خودش همرو داره؟

PFBA امولاتور بازیهای ارکیده همه این دستگاها رو ساپورت میکنه که شامل دستگاهای ارکید زیره(ارکید هم همون دستگاهایی هست قدیم تو سینما و غیره میذاشتن یه تی وی سرخود داشت ایستاده با ژتون میشد بازی کرد و الانم هست ولی تو ایران کمتر جایی هست باشه مثل پارکهای سرپوشیده)

• Sega Genesis/Megadrive - md_
  • MSX - msx_
  • Colleco - cv_
  • Sega Master Sytem =sms_
  • Gamegear - gg_
  • SG1000 - sg1k_
  • PC-Engine - pce_
  • TurboGFX 16 - tg_
لینک شبیه سازش اینه

لینک دانلود PFBA

پس از دانلود یه فولدر به همین نام Pfba بساز فایل دانلودی بزار توش و درون فولدر هم یه فولدر بنام roms بساز بازیها که دانلود کردی با همون فرمت فشرده بدون در اوردن از حالت فشرده بریز تو این فولدر و بعد در اخر فولدر Pfba رو بریز تو پوشه switch در مموری میاد تو قسمت برنامه هات در سوییچ و بصورت فول رم هم اجرا بشه(فول رم دکمه R میگیری تو منو بازیها و یه بازی به دلخواه اجرا میکنی و همینجور R میگیری تا بره قسمت برنامه ها و در کل از طریق گالری عکس نری قسمت برنامه و اینجور که گفتم بری)

لینک دانلود رام بازیها که خیلی زیاده و دقت کن داخل لینک زیر که میری تکی بازیها بخوای دانلود کنی روی (View Contents) مال هر شبیه ساز ارکیدی خواستی بزن و همه با هم اون گزینه اولی که اخرش پسوند zip هست دانلود میکنی و این پک که همه بازیها هست یه بار از حالت فشرده در بیار بازیهاش رو بریز تو همون roms که گفتم و بازیها رو از حالت فشرده دیگه در نیار که اجرا نمیشن و قبلا لینک پک اماده امولاتور و بازیهاش بود الان پاک شده وگرنه همرو برات یکجا بدون دردسر میزاشتم حتی قسمت عکس بازیها هم داشت بدونی چه بازی هست.

لینک رام بازیها

• Like
Reactions: ardj75

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
شبیه ساز nes و snes هم هست برای سوییچ هکی؟میشه بزارید اسمش و طرز کارش رو

سلام

حتما تا اخر پست بخون ولی اگه فقط قصدت بازی کردن شبیه سازیهای نینتندو قدیمی یا میکرو nes یا سگا یا سوپر نینتندو و نینتندو ds هست مستقیم برو اموزش زیر چون فایلهای امادش همین امروز مجدادا اپلود کردم فقط کافیه دانلود کنی بریزی تو پوشه switch طبق اموزش.

امولاتورهای مستقل Pnes و Psnes و Pgen و Melonds برای بازیهای نینتندو و سوپر نینتندو و سگا مگا درایو و نینتندو ds همراه با کاور بازیها بصورت اماده

اگه شبیه ساز حرفه ای همه کاره که بیشتر کنسولهای قدیمی ساپورت میکنه و همه رو یکجا داره RetroArch هست و اینم لینک دانلود برای سوییچ.
این نکته رو هم بگم کار بار RetroArch حرفه ای هست ولی بلد بشید به همه شبیه سازها ارجعیت داره حتی هسته 3ds جدا هم میشه بهش اضاف کرد میشه بازیهای 3ds هم میشه اجرا کرد و ps1 و دریمکست هم بخوبی اجرا میکنه و سگا و میکرو و غیره که چیزی براش نیستن فقط فایل بایوس بعضی از امولاتورها الزامی هست برای اجرای صحیح بعضی بازیها و باید تو مسیر RetroArch\cores\system برزید مثل فایل بایوس ps1 به نام scph1001.bin تو این مسیر ریخته بشن و من ضروریهاش مثل ps1 و درمیکست و n64 میزارم برات دانلود کن (لینک دانلود بایوس) طبق مسیر پوشه ها بریز تو پک RetroArch و خود پک اصلی RetroArch هم بعد دانلود از حالت فشرده در بیار بریز تو روت مموری جانبی و فایل اجرایی به اسم retroarch_switch.nro هم بریز تو پوشه برنامه ها یعنی switch تا از قسمت برنامه بتونی اجراش کنی و حتی انلاین هم بازیهات مسیرش مشخص کنی تو تنظیمات و سرچ بزاری بصورت انلاین بکنه کاورهای بازی هم برات پیدا میکنه و خیلی قابلیت داره میخوای بهتر بدونی تو یوتیوب اموزشهاش نگاه کن.
اموزش قدیمی retroarch هم قبلا گذاشتم البته طبق همین پست بالا برو فایلها جدیدترن میتونی یه نگاه بندازی برای اطلاعات بیشتر.

اموزش نصب امولاتور Retroarch
اموزش اضاف کردن هسته 3ds به retroarch

امولاتورهای مستقل هم زیادن و اتفاقا خیلی هم خوب و کاربردی و ساده هستن بعضیهاش بهتر از retroarch کار میدن البته اینایی که داخل پرانتز فقط میگم بقیه چندان مالی نیستن مثل (Ppsspp و Melonds و Pnes و Psnes و Pgen و Pfba ) و در زیر هم معرفی میکنم هر کدومش و لینک دانلودش.

Pnes شبیه ساز nes نینتندو یا میکرو یا همون نینتندو فمیلی قدیم
Psnes شبیه ساز سوپر نینتندو
Pgen شبیه ساز سگا مگا درایو یا جنسیس
Pfba شبیه ساز دستگاهای ارکید
Melonds شبیه ساز نینتندو ds
Ppsspp شبیه ساز psp
OpenBOR شبیه سازی هست که توسط طرفداران سبک بازیهای ریترو ساخته شده و طیف وسیعی از بازیها ساپورت میکنه
gba شبیه ساز گیم بوی ادونس
ReiCast شبیه ساز دریمکست

آخرین ویرایش:

eeeeee

کاربر سایت
Mar 10, 2008
140
نام
EHSAN
سلام داداش علی
پک آپدیت جدید رو لطفا میدی
current version:16.0.1 ams1.5.1
خیلی ممنون
ماریو و دانکی کونگ رو با تینفول میزنم نصب نمیکنه فک کنم باید یه آپدیت کنم 🤩

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
  • Love
  • Like
Reactions: mehran and eeeeee

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
سلام علی آقای عزیز. یکی از دوستانم یک کنسول هک شده‌ی نینتندو سوییچ واسه پسرش خریده و مدتی پس از استفاده کنسول خاموش شده و دیگه روشن نمی‌شه. الان که کلیدهای Power & -Vol رو می‌گیرم فقط منوی Hekate میاد و ارتباطی با برنامه Tegra نمی‌گیره که فایلی رو Inject کنیم و بعدش صفحه سیاه می‌شه. می‌تونین یه راهنمایی بفرمایید که چطور می‌شه مشکل رو حل کرد؟ خیلی سپاسگزارم.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام علی آقای عزیز. یکی از دوستانم یک کنسول هک شده‌ی نینتندو سوییچ واسه پسرش خریده و مدتی پس از استفاده کنسول خاموش شده و دیگه روشن نمی‌شه. الان که کلیدهای Power & -Vol رو می‌گیرم فقط منوی Hekate میاد و ارتباطی با برنامه Tegra نمی‌گیره که فایلی رو Inject کنیم و بعدش صفحه سیاه می‌شه. می‌تونین یه راهنمایی بفرمایید که چطور می‌شه مشکل رو حل کرد؟ خیلی سپاسگزارم.

سلام داداش
هک سخت افزاری باید باشه چون میگی با زدن کلید پاور روشن میشه دستگاه و از منوی لانچ میتونی کنسول بالا بیاری و گزینه cfw sys nand بزنی بالا میاد و گزینه دوم بالا اوردن دستگاه از طریق همون منوی payload در هکاته هست و بزن روش پیلود فیوز توش باشه بزنی اتمسفر بالا میاد و نبود میتونی تو مموری مسیر Bootloader\payloads بریزی پیلود Fusee.bin بالا بیاد و نکته بعد ببین شارژ دستگاه تموم نشده باشه.

از پک هک من تو اموزش دیبریک هم میتونی استفاده کنی همه این موارد و پیلودها داخلش هستن شاید فایلهای هک خراب شده باشه از نو بریز فایلها رو.

• Like
Reactions: ArianSanei

ArianSanei

کاربر سایت
Jan 7, 2020
78
علی آقای عزیز من از روی کارت حافظه‌ی کنسول خودم همون پک هک شما ریختم روی کارت حافظه‌ی اون کنسول ولی مشکل حل نشد. فقط یه نکته. آیا با دستور Delete و Copy اگر این کار رو بکنم درسته یا باید کارت حافظه رو فرمت کنم؟ در ضمن فایل Fuse.bin در مسیری که شما گفتین هست، شارز هم کامله اما CFW sys nand رو تو گزینه‌ها ندارم. عکس‌ها رو واستون پیوست کردم. خیلی خیلی سپاسگزارم ازتون.

Attachments

• IMG_20240312_103351527_HDR.jpg
    IMG_20240312_103351527_HDR.jpg
    707.5 KB · مشاهده: 2
  • IMG_20240312_103404733_HDR.jpg
    IMG_20240312_103404733_HDR.jpg
    651.7 KB · مشاهده: 2
  • 001.jpg
    001.jpg
    1 MB · مشاهده: 1

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟