اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Legioner 2

کاربر سایت
May 20, 2020
255
نام
حسام
یک مشکلی با نظر سنجی دارم چرا گزینه هایی قرار دادین که چند تا استدیو با هم هست اینجوری نمیشه تفکیک کرد ارا رو همون اسم استدیو ها جدا باشه بهتر

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
من میبینم اینجا دوستان در مورد xss ناراحتن
یا پاشنه اشیل مایکروسافت واسه نسل بعد میدوننش
اتفاقا xss به نظرم کلی روش فکر شده و برگ برنده مایکرو واسه نسل بعد
یه کنسول که قیمتش بین 250 تا 300 دلار و فوق العاده ارزون
اگر xsx و ps5 اینجوری که معلومه 500 دلار باشن این کنسول با نصف قیمت میترکونه
عموم گیمرها اصلا کاری با DF این چیزا ندارن چشم پیکسل شمردنم ندارن تو فروم ها هم دنبال کلکل نیستن فقط میخوان بازی های نسل بعد رو با یه کیفیت قابل قبول تجربه کنن که xss با کمترین هزینه این امکان به اونا میده
واسه همین به اولین گزینه این افراد تبدیل میشه
خیلی صریح بگم بار اصلی رقابت نسل بعد به عهده همین xss هست نه xsx
کنسولی که مایکرو رو به موفقیت نسل هفتم با x360 بر میگردونه همین xss هست
اینم یکی دیگه از تصمیمات هوشمندانه فیل اسپنسر بعد ار خرید استدیو های فرست پارتی و راه اندازی gamepass هست
حالا وقتی که xss معرفی شد و فروشش رو دیدین اون دوستانی که اینجا ناراضی هستن میبینن که چه قدر واسه برند xbox همین xss موفقیت به ارمغان میاره
ايدي جديد مبارك :D
اين لاكهارتو قولش رو داده بودي كه مياد :D

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
569
نام
Gurzukahn
کاش مایکروسافت یه انجین خفن انحصا
امیدوارم ایزومتریک نباشه
چرا نباشه ؟ من گیم ایزومتریک دوست دارم. من وستلند رو دوست دارم ب ا ماینکرفت دانجنز هیجان دارم دیسکو الیسیوم هم ایزو بود. کلا این مورد باعث خاص بودن بازیه

K A M B I Z

کاربر سایت
Aug 31, 2006
550
نام
کامبیز
اره اما فرض رو این بگیر جلوتر بازی بیاد که به خاطر نوع استفاده ای که جلوه های بصری می کنه و تکنیک هایی که به کار برده بخواد زیر 4k ران بشه (مثلا 1440). توی اون حالت چی ؟
یه بحث دیگه هم هست. تصور این که ماکروسافت series s رو با قیمت زیر 300 دلار بده ممکن نیست چون تا حالا سابقه نداشته اصلا. همین طور فروش بالاتر از 500 دلار برای series x هم خودکشی هست.
خیلی ها تو این شرایط احتمالا ترجیح بدن ماکروسافت با حذف درایو نوری و کاهش ssd به 500 گیگ روی بازه 400 یا 450 دلار کنسول رو عرضه کنه . این کار منطقی تر نیست ؟
درسته شاید بازیی باشه که زیر ۴کی بخواد روی sx اجرا بشه ولی خوب برای ss هم راه حل هایی دارن حتما
زمان ۳۶۰ یادمه اوایل core pack هم بود که هارد نداشت و ارزون تر بود و بعد هم مدل آرکید اومد یا الان X1S دیجیتال ولی به نظرم برای اول نسل اون خلا یه کنسول ۲۵۰ یا ۳۰۰ دلاری رو پر نمیکنه

• Like
Reactions: Bax

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
کاش مایکروسافت یه انجین خفن انحصا

چرا نباشه ؟ من گیم ایزومتریک دوست دارم. من وستلند رو دوست دارم ب ا ماینکرفت دانجنز هیجان دارم دیسکو الیسیوم هم ایزو بود. کلا این مورد باعث خاص بودن بازیه
برعکس شما من اصلا خوشم نمیاد :D
دوست دارم اگر هزینه ایی به این شکل قراره براش بشه یک بازی همه پسند باشه. از نظر اقتصادی هم معقول نیست هزینه زیادی برای یک محصول با مخاطب محدود انجام بدی.

kurosh900

کاربر سایت
Aug 10, 2014
225
نام
masoud
نمیدونم کسی اینجا پیگیر رونمایی از سیستم عامل شیائومی miui 12 دیده یا نه. بنظرم ایونتی که مایکرو و سونی پیشه رو دارن به این شکل برگزار شه بدون تماشا گر خیلی خوب میشه تا اینکه بشینن تو خونه ویدیو کنفرانس بی کیفیت ببینیم :D.

البته این چینه باید دید وضعیت آمریکا به چه شکله.

View attachment 142652

اینجوری به نظر من جذابتره. وان پلاس هم همین شکلی برگزار کرد

البته دیشب کنفرانس بیلد مایکروسافت هم خیلی خوب بود. قسمت مربوط به آژور همینجوری بود.

فقط امیدوارم با وبکم و هندزفری برگزارش نکنن.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اینجوری به نظر من جذابتره. وان پلاس هم همین شکلی برگزار کرد

البته دیشب کنفرانس بیلد مایکروسافت هم خیلی خوب بود. قسمت مربوط به آژور همینجوری بود.

فقط امیدوارم با وبکم و هندزفری برگزارش نکنن.
تا وقتي گرينبرگ سر كاره اميدي به نمايشها نيست
مگر اونايي كه خود اسپنسر توش دخالت مستقيم بكنه

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
نگرانی اصلی ما فعلا باید سری اس باشه.
دعا کنید فقط این کنسول فرقش با سری اکس نبود درایو بلوری و حافظه اصلی کمتر باشه.
پردازنده رو من دوست ندارم دست بزنند همش فکر میکنم امکان داره بازیسازا اذیت شن. فقط دعا کنید GPU ضعیف نشده باشه.
اتفاقا حرکت بسیار هوشمندانه ایه به دو دلیل
اول اینکه اکس باکس نسل خوبی رو پشت سر نذاشته و پلی استیشن هم برند خودش رو توی بازار تثبیت کرده و حتی با وجود اینکه ضعیف تر از سری ایکس هست هم فروش خودشو میکنه و سری ایکس صرفا با سخت افزار قوی و قیمت هم رده با ps5 نمیتونه حداقل از لحاظ فروش با ps5 رقابت کنه
اینجاست که سری اس با فاکتور قیمت وارد معادله میشه و با ۳۰۰ دلار خیلیا رو جذب خودش میکنه چون خیل عظیمی از مردم مث ما پیگیر دنیای گیم نیستن و فقط دنبال تجربه عناوین نسل بعدی هستن و اکثرا فاکتور اصلیشون واسه انتخاب کنسول، قیمتشه
حتی میتونه با قیمت خیلی خوبش فن های پلی استیشن رو هم به خودش جذب کنه که در کنار ps اکس باکس هم داشته باشن
دلیل دوم هم اینکه هدف سری اس ۱۰۸۰ و ۶۰ فریم هست و با اینکه تی وی های 4k پیشرفت چشمگیری داشتن ولی هنوز هم حتی در کشورهای پیشرفته خیلی از گیمرها از تی وی یا مانیتور های ۱۰۸۰ استفاده میکنن
خب چه دلیلی داره منی که تی وی 4k ندارم بخوام پول وسیله ای رو بدم که نمیتونم تمام و کمال ازش استفاده کنم؟ یا بخوام مثلا برم یه هزینه خیلی زیادی واسه تی وی یا مانیتور جدید بکنم؟
در واقع تیم اکس باکس سری اس رو واسه رقابت(از لحاظ فروش) با ps5 انتخاب کرده که حرکت خیلی خوبیه بنظر من
از لحاظ سختی کار توسعه دهندگان هم مطمعن باش کار خیلییی سختی رو در پیش ندارن همونجور که بازیا واسه انواع و اقسام سخت افزارها رو پی سی پورت میشه
اینجا که cpu دقیقا همونه ssd همونه معماری gpu همونه و تمام تکنولوژی های نسل جدید تو سری اس بکار رفته چرا بخواد سختی خاصی داشته باشه واسه سازندگان؟
من که به شخصه همین الان انتخابم رو کردم
سری اس در کنار گیم پس بهترین راه واسه تجربه نسل بعد ایرانیاس
ببخشید که طولانی شد

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
من میبینم اینجا دوستان در مورد xss ناراحتن
یا پاشنه اشیل مایکروسافت واسه نسل بعد میدوننش
اتفاقا xss به نظرم کلی روش فکر شده و برگ برنده مایکرو واسه نسل بعد
یه کنسول که قیمتش بین 250 تا 300 دلار و فوق العاده ارزون
اگر xsx و ps5 اینجوری که معلومه 500 دلار باشن این کنسول با نصف قیمت میترکونه
عموم گیمرها اصلا کاری با DF این چیزا ندارن چشم پیکسل شمردنم ندارن تو فروم ها هم دنبال کلکل نیستن فقط میخوان بازی های نسل بعد رو با یه کیفیت قابل قبول تجربه کنن که xss با کمترین هزینه این امکان به اونا میده
واسه همین به اولین گزینه این افراد تبدیل میشه
خیلی صریح بگم بار اصلی رقابت نسل بعد به عهده همین xss هست نه xsx
کنسولی که مایکرو رو به موفقیت نسل هفتم با x360 بر میگردونه همین xss هست
اینم یکی دیگه از تصمیمات هوشمندانه فیل اسپنسر بعد ار خرید استدیو های فرست پارتی و راه اندازی gamepass هست
حالا وقتی که xss معرفی شد و فروشش رو دیدین اون دوستانی که اینجا ناراضی هستن میبینن که چه قدر واسه برند xbox همین xss موفقیت به ارمغان میاره
من شخصا خودم برام مهمه که کنسول ارزون بخرم و بدون دردسر با گیم پس عشق و حالمو بکنم و اگر کنسول سری اس بتونه بدن افت فریم با خروجی 1080 و بدون افت کیفیت تکسچر ها برای من بازی ها رو اجرا کنه قطعا خودم هم سری اس رو میخرم
ولی بر اساس شایعات ظاهرا سخت افزارش طوری ضعیفه که باعث میشه سازنده ها مجبور شن یکم بازی هاشون رو از نظر گرافیکی و جزئیات نرف کنن که بتونه روش اجرا شه
این ممکنه به تجربه ی طرفدار های SX هم آسیب بزنه
هر چند که من خودم شدیدا امیدوارم SS انقدر خوب باشه که بدون نگرانی بخرمش و لذتشو ببرم

snOOpy ::.

کاربر سایت
Jun 11, 2010
227
نام
Arash
گیمهای اینده برپایه SSD ساخته میشن غیر ممکن حذفش کنن. چند اسب بخار! :D کمتر قابل درک هست ولی نبود SSD اصلا.
اون متن نگفته که قراره ssd حذف بشه.
اتفاقا میگه که بر اساس گزارش های متعدد, لاکهارت که قراره اکس باکس مقرون بصرفه تری باشه درعین حال هم از SSD هم فیچرهای مهم نسل بعدی بهره خواهد برد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر