Spencer: سعی ما بر بازیابی اعتماد است نه شکست Sony

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
spencer-xbox-one-team-focused-on-regaining-fan-trust-not-beating-ps4-144439864078.png

Xbox One در حال فروش است و مایکروسافت توانسته بخشی از جایگاه گذشته خود را بازیابد، اما آیا این شرکت دوباره می‌تواند به وضعیتی بازگردد که با سونی در زمینه فروش رقابت کند؟

این سوالی است که مطمئنن به دفعات از رئیس بخش Xbox، پرسیده شده است اما اینبار Phil Spencer در مصاحبه‌ای در Geekwire Summit 2015 به تشریح این موضوع پرداخت.
او توضیح داد که در طی 18 ماه مدیریتش، دیدگاهش عوض شده و حالا تمرکز را بر روی بازیابی اعتماد مشتریان و وجه برند Xbox، با راه اندازی طرح‌هایی مثل Backward Compability، گذاشته است، هر چند ممکن است هیچ وقت Xbox One به رقیبش نرسد:
"من در ابتدا با شعارهایی مثل 'ما می‌خواهیم برنده شویم' شروع کردم اما بلافاصله متوجه شدم که شما تنها می‌توانید عوامل خود را کنترل کنید. سونی با Playstation 4 به موفقیتی کم نظیر دست یافتند اما برای من، به عنوان رئیس Xbox کار با تیم و مجموعه طرفداران Xbox بسیار سودمند بود تا بر روی محصولمان تمرکز کنیم. "
البته طبیعی است که وقتی جایگاه اول برای شما نیست، متواضع باشید اما اسپنسر معتقد است که مایکروسافت به درک این موضوع رسیده که جای تمرکز بر جنگ بین کنسولی، بر روی محصول خود تمرکز کند:
این 18 ماه برای من حامل تغییرات زیادی بود. اگر دقت کنید من خیلی کمتر درباره‌ی رقابت صحبت می‌کنم. مردم می‌گویند 'شما در حال باختن هستید، پس هیچ وقت نمی‌توانید دوباره به عرصه رقابت بازگردید'. به نظرم درستی این مسئله در آینده مشخص خواهد شد. اگر هم روزی برنده از عرصه بیرون آمدیم، دوست دارم با روند فعلیمان باشد. همه چیز درباره‌ی بازی‌ها و نحوه‌ی رفتار با مشتریانمان است."
اما آیا Xbox One بر Playstation 4 غلبه خواهد کرد؟
"من نمی‌دانم. مدت زمان این نسل... سونی محصول بسیار خوبی دارد و بسیار جلوتر از ما هستند اما من از وضعیت فعلی بازی و لاین-‌آپمان راضی هستم."
اسپنسر سپس به سراغ روزهای اول سمتش می‌رود، روزهایی که مایکروسافت از هر طرف مورد هجمه قرار می‌گرفت و مجبور شد سیاست‌هایش را به طور کامل تغییر دهد:
"چیزی که من در آن زمان دست کم گرفتم، تاثیر بسیار مخربی بود که وضعیت عرضه Xbox One بر روی تیم ما در ردموند گذاشته بود. آن‌ها به اندازه‌ی طرفدارنمان ضربه خورده بودند . من نشستم و به چندین هزار نفر فکر کردم، مردمی که با چند جمله و فکر اشتباه، زحمات شبانه روزیشان که 3 سال هم طول کشیده بود، هدر می‌رود. سپس شما از خود می‌پرسید ' چرا من این کار را انجام می‌دهم وقتی یک نفر با حرف‌هایش تمامی زحماتم را بر باد می‌دهد؟'"
اسپنسر علاوه بر بازیابی اعتماد طرفداران باید جلوی از هم پاشیدگی تیم خود را هم می‌گرفت:
وقتی که من می‌بینم تیمم از گروهی که رهبریت رئیس خود را زیر سوال می‌برد، به تیمی تبدیل شده که از طرفداران انرژی می‌گیرد و خوشحال است، خوشحال می‌شوم چرا که این تیم قادر به ارائه کارهای خارق‌العاده است. تیم ما در ابتدای موضوع Backward Compability هیچ ایده‌ای از آن نداشت، سپس ما چند مهندس را فرستادیم و راهش را کشف کردند. شما چگنه می‌خواهید کدها را از PowerPC به X86 منتقل کنید در حالی که بدون آن عملا کار غیر ممکن است؟ آن‌ها به این موضوع دست پیدا کردند. من هیچ وقت پایداری شرکتمان را زیر سوال نمی‌برم اما این را می‌دانم که اعضای تیم ما نه از شکست دادن سونی، بلکه از جلب بیشترین تعداد مشتری انرژی می‌گیرند."
او با این مسئله که کارهای زیادی پیش رو دارند بحث را خاتمه می‌دهد:
"آیا ما به صورت کامل وضعیتمان را بازیابی کرده‌ایم؟ من نسبت به وضعیت فعلیمان دید مثبتی دارم اما در نشستی که با مدیران Gamestop داشتم، و یک جلسه هم با 5000 مدیر دیگر Gamestop خواهم داشت، به من می‌گویند هنوز مشتریان در مورد عدم اجرای بازی‌های استفاده شده یا دست دوم صحبت می‌کنند. برای اینکه شفاف صحبت کرده باشیم، کنسولمان بازی‌های دسته دوم را اجرا می‌کنند اما مسئله اینجاست که در ذهن مشتری همیشه حرف اول خواهد ماند. بازیابی این اعتماد بسیار سخت خواهد بود."

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا پس از گذشت 18 ماه و 2 E3، آیا فکر می‌کنید فیل اسپنسر پتانسیل رهبری تیم و رساندن Xbox به رقیب خود را دارد؟

منبع

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
والا من به شخصه فکر نمیکنم این اختلاف برای عدم اگاهی باشه چرا اون اوایل تاثیرش گذاشت اون عدم اگاهی از اجرای بازی دست دوم و همیشه انلاین و... که تموم شد رفت . الان با دنیای ارتباطات فراگیر دیگه کم تر گیمری هست که این موارد ندونه درباره کنسول های نسل هشت و با جا افتادنشون بین گیمرها
ولی چیزی که تاثیر زیادی داشته و هنوزم داره همون بحث تفاوت قدرتی دو کنسول و اختلاف رزولوشن تو بازی های مولتی که هنوزم تو ذهن گیمر ی اهرم مثبته برای سونی
برای خرید کنسولش
وگرنه سونی سیاست خوب جلو برد لحاظ انحصاری هم تو وضعیت برابر و چه بسا کفه ترازو سنگینی میکنه واسه مایکرو تا الان حالا بخوای Bloddborne و Dc اونور حساب کنی اینور تا چند وقت دیگه Halo 5 و Forza 6
FH2 و .. چیزی کم نزاشته اسپنسر و مدیریت خوبش باعث شده X1 خودش از اون منجلاب اول کار نجات بده ولی همون که بتونن تو بازار خودشون واسه برند مایکروسافت تاثیر گذار باشن کافیه و فکر نمیکنم خودشونم باور داشته باشن که بتونن تو این نسل حتی به سونی برسن

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
600تا مصاحبه کرده هر بارم یه جوری پای سونی رو میکشه وسط:dخو اگه نمیخواید شکستش بدید سرتون توی لاک خودتونه و برنامه های خودتونو دارید دیگه چیکار شرکت رقیب داری.مردو مردونه بیا بگو آقا زورمونو زدیم نشد :-"قصه سلطان شبان تعریف نکن که باورمون نمیشه:d

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
بعضی وفتا فکر میکنم "دان متریک" پول گرفته بود که برند XBOX و نابود کنه
خصوصآ با اوم مصاحبه هش که گفته بود اگه آنلاین نمیخواید باشید مجبور نیستید X1 بگیرید 360 بگیرید
(ولی همین که نمیبینمش تو کنفرانس ماکروسافت خیلی خوبه مردیکه نچسب و احمق فقط اومد این نسل گند یزنه به برند X1 بره نمیدونم چرا میبینمش یاد یه شخصه معروفی در نزدیکیای خودمون میفتم اونم همین کار رو کرد و رفت)

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
600تا مصاحبه کرده هر بارم یه جوری پای سونی رو میکشه وسط:dخو اگه نمیخواید شکستش بدید سرتون توی لاک خودتونه و برنامه های خودتونو دارید دیگه چیکار شرکت رقیب داری.مردو مردونه بیا بگو آقا زورمونو زدیم نشد :-"قصه سلطان شبان تعریف نکن که باورمون نمیشه:d
حالا نه که شرکت محبوب شما اصلا مصاحبه ای راجع با برند Xbox نمیده و سرش به کاره خودشه ؟
اصلا شما معنی حرف این بابا رو فهمیدی چی میگه ؟
کله حرفش اینه که میگه سیاست اولیه ی ما اشتباهه و مردم حرف های اول که میگفتن بازی دست دوم اجرا نمیشه و ... رو یادشون مونده
و اینکه نمیخوان سونی رو شکستش بدن و یه رقابت سالم میخوان باهاش داشته باشن
حالا دیگه نمیدونم این حرفای شما واسه چیه ! :)

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
مشخصا با اختلاف افتاده کار برای ماکروسافت خیلی سخته اما تنها کاری که الان میتونه انجام بده از شر سیاست های قبلی شرکت خلاص بشه تا شاید گیمر ها فراموش کنن چیکار میخواستن با ملت کنن تا فوقش کنسول بعدی دیگه زیر بار فشار ها و انتقاد ها و وضعیتی که X1 قرار گرفت قرار نگیره .
بعضی وفتا فکر میکنم "دان متریک" پول گرفته بود که برند XBOX و نابود کنه
خصوصآ با اوم مصاحبه هش که گفته بود اگه آنلاین نمیخواید باشید مجبور نیستید X1 بگیرید 360 بگیرید
(ولی همین که نمیبینمش تو کنفرانس ماکروسافت خیلی خوبه مردیکه نچسب و احمق فقط اومد این نسل گند یزنه به برند X1 بره نمیدونم چرا میبینمش یاد یه شخصه معروفی در نزدیکیای خودمون میفتم اونم همین کار رو کرد و رفت)

msy.gif

عمو چرا خودتون به کوچه علی چپ میزنین سیاست کلی شرکت در مورد X1 همون بود که دیدین اینکه همچی سر مارتیک بندازین جوک ترین چیزیه که میشه گفت وقتی X1 داشت زیر اون فشار انتقاد ها پاره میشد انتظار داشتی به همون رویه ماکروسافت در مورد X1 ادامه بده .=))

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
سیاست های ابتدایی X1 حاصل جوگیری و تصمیمات مدیران ارشد مایکروسافت و بخش Xbox هست نه فقط دان متریک! ایشون شب نخوابیده صبح بلند بشه به این نتیجه برسه که نسل بعد باید همیشه آنلاین باشه یا کینکت روی کنسول باشه و .... اینا تصمیمات بزرگ کل تیم بوده.

ولی به هر حال دیگه اون جو اولیه از بین رفته. X1 الان نه جو منفی روشه و نه قیمتش بالاتره. حتی نسبت به 360 فروش بهتری هم داشته. اینکه الان چرا خوب نمیفروشه یه موضوع دیگست و اصلا ربطی به این مساول نداره. قبلا هم گفتم. موفقیت Sony و PS4 ربط آنچنانی به بد عمل کردن X1 تو لانچ پیدا نمیکنه. PS همیشه برند محبوبی بوده. لازم به هیچ توضیح اضافه ای هم نیست. اما نسل پیش سونی در مورد PS3 افتضاح عمل کرد و حداقل دو سال اول رو کامل وا داد. میشه گفت PS3 از 2009 به اونور و لانچ UC2 دوباره از نو متولد شد. و با این حال دوباره تونست 360 رو بگیره و حتی با در نظر گرفتن گند اولیه، اگه بخوایم بازه زمانی مشابه رو در نظر بگیریم خیلی بیشتر از 360 فروخته تا الان (منظور اینکه فروش هر دو کنسول رو در سال هایی که هر جفتشون بودن در نظر بگیریم). Xbox اساسا برند قابل رقابتی با PS نبوده و نیست. نسل پیش سونی خودش بازار رو تقدیم مایکروسافت کرد وگرنه اگه PS3 با قیمت مناسب و یه سخت افزار ساده تر میومد 360 هم سرنوشت بهتری نداشت.

الان PS4 دوباره شده همون PS ای که تو ذهن همه ما بود و ازش انتظار داشتیم. طبیعیه فروش عالی بکنه. تنها چیزی که بنظر من تو موفقیت PS4 تاثیر محسوسی داشته ضعف سخت افزاری X1 و این بحران رزولوشن هست. نه سیاست های اولیه مایکروسافت. همین الانشم خیلی از بازی ها کم یا زیاد رو X1 عملکرد ضعیف تری دارن. (حالا باز با اینکه کلا جفت کنسول ها از نظر سخت افزاری بیخود و ضعیف هستن کار ندارم).

به نظر من PS4 هنوز واقعا قدرت نمایی نکرده! میشه چهره واقعیش رو بعد از عرضه UC4 و GoW و GT7 و بازی های دیگه ای مثل FFXV دید. با توجه به کاهش قیمتی که داشته، این بازی های مهم هم که بیان فروشش وحشتناک تر هم میشه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
اینجا بنده و شما وخیلیای دیگه فن فلان کنسول یا فلان کمپانی هستیم ولی بیخیال دیگه با باور درون..؟!

عزیز شما میتونی مسخره کنی ولی وقتی فورزا 6 رو تو کنسولت اجرا میکنی متوجه حرف های من میشی. و مسائل زیادی مثل توضیحات پست قبلم هست.البته یادم رفت اینو اضافه کنم که من به خاطره علایق شخصی خودم که به اکس باکس میل میشکه نمیام به رفیقمم به خاطره فن بودن خودم پیشنهادش بدم.بلکه وقتی ازم انتظار یک جواب صادقانه میخواد اونجا برای من فن بازی این چیزا اهمیت نداره !
البته درباره توضیحات دوستان درباره دان متریک باید گفت دیگه همه میدونن کینکت عشق ایشون بود. و اینکه حتی بعد از ترک اکس باکس رفت کمپانی zynga اونجا رو هم زد زمین!

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
من به جرات می تونم بگم قوی ترین محرک تو فروش PS4 خود مایکروسافت بود! تو صحبت های اسپنسر هم اشاره شده اون تاثیری که اتفاق های اول نسل روی ذهن گیمرها گذاشت (سیاست های اشتباه بعلاوه بزرگ شدن بحث رزولوشن) پاک کردنش خیلی خیلی سخت هست هر چند به عقیده من هیچوقت حذف نمیشه مگر زمانی که نسل عوض بشه!
یه نگاه به اطراف که بندازیم می بینیم خیلی از کسایی که نسل قبل از کنسول مایکروسافت استفاده می کردند الان PS4 دارند، خیلی از فن های تعصبی مایکرو! اگر منصفانه به وضعیت فعلی دو کنسول نگاه کنیم می بینیم که اگر کفه ترازو به سمت مایکروسافت سنگینی نکنه به هیچ وجه طرف سونی نیست اما اینکه خیلی ها از مایکرو رو برگردوندند و رفتند سمت PS4 بخاطر همون تاثیر اولیه هست! محرک دیگه ای که چنین قدرتی داشته باشه به هیچ وجه تو PS4 نیست!

مایکرو بازار رو دو دستی تقدیم سونی کرد در صورتی که می تونست پا به پای رقبیش بیاد، اما به نظر من با سیاست های جدیدش می تونه نظر طرفدارهایی که نسبت بهش بی اعتماد شدند رو جلب کنه، شاید این وضعیت خیلی تغییر نکنه اما با این سیاست مطمئننا نسل بعد اگر وجود داشته باشه دیگه اینطور نمیشه!

آخرین ویرایش:

incoming

کاربر سایت
Mar 29, 2013
74
نام
مصطفی
عزیز شما میتونی مسخره کنی ولی وقتی فورزا 6 رو تو کنسولت اجرا میکنی متوجه حرف های من میشی. و مسائل زیادی مثل توضیحات پست قبلم هست.البته یادم رفت اینو اضافه کنم که من به خاطره علایق شخصی خودم که به اکس باکس میل میشکه نمیام به رفیقمم به خاطره فن بودن خودم پیشنهادش بدم.بلکه وقتی ازم انتظار یک جواب صادقانه میخواد اونجا برای من فن بازی این چیزا اهمیت نداره !
البته درباره توضیحات دوستان درباره دان متریک باید گفت دیگه همه میدونن کینکت عشق ایشون بود. و اینکه حتی بعد از ترک اکس باکس رفت کمپانی zynga اونجا رو هم زد زمین!
برادر من شما برداششتت کلا بده! من مسخره نکردم منظورم این بود انتخاب کنسول معمولا از روی علاقه به بازی های انحصاری و غیرست نه باور درون! همین
ضمنا فورزا 6 که نه اما دو نسخه از قبلیا رو بازی کردم و دوستش دارم هم خوش ساخته هم محترم!:d

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
یکی از مهمترین عامل هایی که باعث شد ایکس باکس وان این جوری بشه قطعا ضعف سخت افزاریش بوده.
که با اومدن directx12 این قضیه بهبود بسیاری پیدا میکنه.من خیلی دلم روشنه به این قضیه مخصوصا وقتی تاثیر عجیب غریب directx12 رو روی کارتا ومعماری amd دیدم.راندمان رو بدون چونو چرا بهونه های متنوع درایور و فلان،راحت دو برابر و یا نزدیک بهش کرد.
واگر نه انحصاری هایی که داره بسیار زیبا هستند و جا داره که حتی فروش رو خیلی بیشتر از این ها بکنه

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
خیلی سادست.
نسل 7: سیاست های اولیه و بازی های ps ضعیف تر از xbox. قیمت ps3 همیشه بالاتر از x360 بوده. اما در نهایت x360 و ps3 به پای هم فروختند. با اینکه xbox یک سال زودتر امد با اینکه فروش 2 سال اول ps3 بسیار ضعیف بود با اینکه ps3 همیشه کنسول گران تری بود با اینکه مولتی ها اکثرا رو xbox بهتر بودند(البته در بحث انحصاری که ps3 پادشاه نسل بود) ولی باز هم فروششون مساوی شد. این نشان دهنده محبوبیت برند ps
دقت کنید نسل قبل همه چی به جز انحصاری ها به نفع xbox بود ولی ps پا به پای رقیب فروخت و الان فکر کنم جلو هم زده باشه.
نسل 8: سیاست های اولیه مایکروسافت غلط. قیمت بیشتر. کنسول ضعیف تر مولتی و انحصاری. ولی الان چطور؟ قیمت مساوی بلکه با تخفیف های مایکروسافت xbox ارزان تر. سیاست ها مشابه با توجه به بکوارد حتی میشه گفت
وضعیت xbox بهتر. فقط میمونه ضعف سخت افزاری xbox. یعنی شرایط الان xbox خیلی از شرایط نسل قبل ps3 بهتر. اما ایا xbox 1 مثل ps3 پا به پای رقیب میفروشه؟ اختلاف کمه؟ همه می دونیم شرایط در حدی به نفع ps4 که امار فروش کلی x1 خیلی وقته اعلام نشده.
یک دو دوتا چهار تای سادست. که محبوبیت برند ps بزرگ تریم عامل موفقیت ps1 ps2 ps3 ps4 بوده. ضمنا خیلی کوته فکرانست اگر اعتباری که ps در 4 سال اخر ps3 با انحصاری هاش جمع کرد را به حساب نیاوریم.
---
دوستانی که معتقدند این نسل مایکروسافت و اشتباهات بازاریابیش باعث موفقیت ps بوده فقط به این سوال جواب بدند. تا حالا اسم ps1 ps2 ps3 امار فروش و موفقیت هایشان را شنیده اید؟ اگر شنیده اید چطور به این نتیجه می رسید که مایکرو باعث موفقیت ps4 بوده؟:d پیشینه اعتباری و محبوبیت برند ps بزرگ ترین عامل موفقیت ps4 بوده. البته وضعیت x1 هم بد نیست. از x360 بهتره. xbox باید با خودش مقایسه بشه. این ps که 20 سال 4 نسل بر بازار کنسول ها حکمرانی می کنه. زمان ps3 کمی افت کرد ولی سونی نشان داد که قافله را نمیبازه و حتی نمیگذاره به نسل بعد بکشه بلکه تو همان نسل جبران می کنه. ببینیم مایکروسافت چه می کنه.

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,694
نام
علی
انصافا دیگه الان همه اشتباهات شروع نسل جدید ماکروسافت رو فراموش کردن و موفقیت ps4 خود این کنسول و سونی هستو البته ضعف نسبی کنوسل ماکروسافت به خصوص در بازی های مالتی پلتفرم اشتباهی که سونی نسل پیش به یه طریق دیگه ای مرتکب شد و الان ماکروسافت به یه شکل دیگه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
کنسولِ ضعیف‌تر با قیمت‌ بالاتر معرفی کردن، کینکت رو اجباری گذاشتن تو دستگاه و گفتن بدونِ کینکت نمی‌شه با کنسول کار کرد، گفتن کنسول باید همیشه آنلاین باشه و بازی دستِ دوم هم نمی‌تونه اجرا کنه!
چنان گندی زدن که تا آخرِ نسل هم نمی‌تونن جبرانش کنن.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
خیلی سادست.
نسل 7: سیاست های اولیه و بازی های ps ضعیف تر از xbox. قیمت ps3 همیشه بالاتر از x360 بوده. اما در نهایت x360 و ps3 به پای هم فروختند. با اینکه xbox یک سال زودتر امد با اینکه فروش 2 سال اول ps3 بسیار ضعیف بود با اینکه ps3 همیشه کنسول گران تری بود با اینکه مولتی ها اکثرا رو xbox بهتر بودند(البته در بحث انحصاری که ps3 پادشاه نسل بود) ولی باز هم فروششون مساوی شد. این نشان دهنده محبوبیت برند ps
دقت کنید نسل قبل همه چی به جز انحصاری ها به نفع xbox بود ولی ps پا به پای رقیب فروخت و الان فکر کنم جلو هم زده باشه.
نسل 8: سیاست های اولیه مایکروسافت غلط. قیمت بیشتر. کنسول ضعیف تر مولتی و انحصاری. ولی الان چطور؟ قیمت مساوی بلکه با تخفیف های مایکروسافت xbox ارزان تر. سیاست ها مشابه با توجه به بکوارد حتی میشه گفت
وضعیت xbox بهتر. فقط میمونه ضعف سخت افزاری xbox. یعنی شرایط الان xbox خیلی از شرایط نسل قبل ps3 بهتر. اما ایا xbox 1 مثل ps3 پا به پای رقیب میفروشه؟ اختلاف کمه؟ همه می دونیم شرایط در حدی به نفع ps4 که امار فروش کلی x1 خیلی وقته اعلام نشده.
یک دو دوتا چهار تای سادست. که محبوبیت برند ps بزرگ تریم عامل موفقیت ps1 ps2 ps3 ps4 بوده. ضمنا خیلی کوته فکرانست اگر اعتباری که ps در 4 سال اخر ps3 با انحصاری هاش جمع کرد را به حساب نیاوریم.
---
دوستانی که معتقدند این نسل مایکروسافت و اشتباهات بازاریابیش باعث موفقیت ps بوده فقط به این سوال جواب بدند. تا حالا اسم ps1 ps2 ps3 امار فروش و موفقیت هایشان را شنیده اید؟ اگر شنیده اید چطور به این نتیجه می رسید که مایکرو باعث موفقیت ps4 بوده؟:d پیشینه اعتباری و محبوبیت برند ps بزرگ ترین عامل موفقیت ps4 بوده. البته وضعیت x1 هم بد نیست. از x360 بهتره. xbox باید با خودش مقایسه بشه. این ps که 20 سال 4 نسل بر بازار کنسول ها حکمرانی می کنه. زمان ps3 کمی افت کرد ولی سونی نشان داد که قافله را نمیبازه و حتی نمیگذاره به نسل بعد بکشه بلکه تو همان نسل جبران می کنه. ببینیم مایکروسافت چه می کنه.

من به عنوان فردی که معتقده این نسل مایکروسافت و اشتباهات بازاریابیش باعث موفقیت ps بوده جوابت رو میدم!:d اولا با استناد به حرفای خودتون با توجه به محبوبیت ps2 میشه بگین چرا ps3 نصف ps2 فروش کرد؟ مگه ps محبوب نبود؟ بعدم اینکه مگه کنسول های سگا همیشه محبوب نبودن؟ پس با این حساب باید dreamcast بیشتر از کنسول قبلی سگا می فروخت دیگه! مگه wii محبوب نبود؟ پس چرا wii u انقدر گنذ زده؟ من می تونم n تا مثال بیارم که یه کارخونه یه محصول پرفروش رو عرضه کرده ولی بعد توی محصول بعدیشون با کله خوردن زمین ! n تا دلیل که غیر قابل قبول بودن حرف شما رو ثابت می کنه! اینکه محبوبیت برند باعث فروش یه محصول نمی شه! پس با این حساب من می تونم از روی حرف شما نتیجه بگیرم که چون ps خیلی محبوبه پس اگه سونی تو نسل بعد آشغال رو بچپونه تو جعبه به اسم کنسول بده دست ملت پس ملت بازم می خرن! چون خیلی ps محبوبه! :| شما بالا بری پایین بیای بازم نمی تونی انکار کنی که سیاست های مایکروسافت بازار رو دو دستی هول داد سمت سونی! جالبه که یکی از مدیران سونی مصاحبه کرده بود ، گفته بود وقتی شنیدیم قیمت one صد دلار گرونتر از کنسول ماست از خوشحالی از جامون پریدیم! خوب مرد مومن اگه ps انقدر که شما میگی محبوبه که مدیران سونی رو مطمئن میکنه که کنسولشون در هر صورت فروش میره، دیگه چه دلیلی داره که از قیمت کنسول رقیب خوشحال بشن؟

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
من به عنوان فردی که معتقده این نسل مایکروسافت و اشتباهات بازاریابیش باعث موفقیت ps بوده جوابت رو میدم!:d اولا با استناد به حرفای خودتون با توجه به محبوبیت ps2 میشه بگین چرا ps3 نصف ps2 فروش کرد؟ مگه ps محبوب نبود؟ بعدم اینکه مگه کنسول های سگا همیشه محبوب نبودن؟ پس با این حساب باید dreamcast بیشتر از کنسول قبلی سگا می فروخت دیگه! مگه wii محبوب نبود؟ پس چرا wii u انقدر گنذ زده؟ من می تونم n تا مثال بیارم که یه کارخونه یه محصول پرفروش رو عرضه کرده ولی بعد توی محصول بعدیشون با کله خوردن زمین ! n تا دلیل که غیر قابل قبول بودن حرف شما رو ثابت می کنه! اینکه محبوبیت برند باعث فروش یه محصول نمی شه! پس با این حساب من می تونم از روی حرف شما نتیجه بگیرم که چون ps خیلی محبوبه پس اگه سونی تو نسل بعد آشغال رو بچپونه تو جعبه به اسم کنسول بده دست ملت پس ملت بازم می خرن! چون خیلی ps محبوبه! :| شما بالا بری پایین بیای بازم نمی تونی انکار کنی که سیاست های مایکروسافت بازار رو دو دستی هول داد سمت سونی! جالبه که یکی از مدیران سونی مصاحبه کرده بود ، گفته بود وقتی شنیدیم قیمت one صد دلار گرونتر از کنسول ماست از خوشحالی از جامون پریدیم! خوب مرد مومن اگه ps انقدر که شما میگی محبوبه که مدیران رو سونی مطمئن میکنه که کنسولشون در هر صورت فروش می ره، دیگه چه دلیلی داره که از قیمت کنسول رقیب خوشحال بشن؟

اون مصاحبه ای که فرمودی احتمالا تو ذهن شما انجام شده. من نه بالا پریدم نه پایین. چیزی که گفتم واقعیته. هست و جریان داره . این حرف شماست که از رو احتمالاته. شما هیچ دلیلی برای اثبات حرفت جز احتمالات نداری. ولی برای محبوبیت ps و ربط این فروش به محبوبیتش به اندازه کافی مدرک موجوده. ps محبوبه. بیش از 100 میلیون ps1 برنده نسل 5 با اختلاف بسیار(اولین نسل کنسول سونی. مقایسه کنید با اولین نسل کنسول مایکروسافت). بیش از 150 میلیون ps2 برنده نسل 6 با اختلاف بسیار. ps3 هم که با جزییات براتون نوشتم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر