Insomniac همچنان می توانیم قدرت PS3 را به چالش بکشیم

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
طبق گفته های استودیوی اینسومنیاک سازنده ی بازی Resistance 3، کنسول پلی استیشن 3 هنوز خیلی چیز ها برای ارائه دارد و این استودیو می تواند از آن ها استفاده کرده و قدرت پلی استیشن 3 را به چالش بکشد. این ها صحبت های Cameron Christian طراح ارشد بازی و Jon Paquette نویسنده ی بازی است که ادعا می کنند بازی کننده ها تازه دارند جهش کیفی بازی های این نسل را تجربه می کنند.
Cameron Christian در گفتگویی با سایت CVG گفت:
“پلی استیشن 3 قابلیت های زیادی برای ارائه دارد. ما هر سال راه های بهتری برای بهینه سازی بازی ها و روش های متفاوتی برای برنامه نویسی بر روی این کنسول پیدا می کنیم. روش های موثر تر در ساخت بازی و همین طور یاد گرفتن ترفند های جدید برای ساخت گرافیکی بهتر و زیبا تر … من فکر می کنم هنوز می توانیم قدرت پلی استیشن 3 را فراتر ببریم.”
“ما فعلا می توانیم بیشتر بر روی محتوای بازی تمرکز کنیم چون ما به خوبی سخت افزار پلی استیشن 3 را می شناسیم. این کار بزرگی است.”
Jon Paquette هم اضافه کرد که قطعا دوست دارد که پلی استیشن 3 چد سال بیشتر به عمرش ادامه دهد (کنسول های نسل بعد دیرتر وارد بازار شوند). او گفت:
“یادتان می آید زمانی که پلی استیشن 2 آمد؟ بازی هایی که در پایان عمر این کنسول عرضه شد بهینه تر بودند و کیفیت بالاتری داشتند زیرا سازنده ها یاد گرفتند بهتر از قدرت این کنسول استفاده کنند. بنابراین من فکر می کنم پلی استیشن 3 هنوز می تواند بیشتر دوام بیاورد. وقتی شما ابزار هایی برای بازی سازی درست می کنید و با آن بازی می سازید، این کار خیلی زمان می برد. اما وقتی شما دومین بازی را هم با آن ساختید، ابزار های شما هم تکامل و ارتقاء پیدا می کنند و استفاده از آن ها آسان تر می شود. بنابراین ساخت همان بازی و محتوا برای شما آسان تر می شود که این کلید دست پیدا کردن به کیفیت بالا تر است. شما متعاقبا در ادامه با تکنولوژی و ابزار های جدید زمان کم تری را صرف ساخت بازی می کنید.”

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
فعلا که همه از این نسل و روندش راضی هستن.... تقریبا رقابت بین سونی و مایکرو هم داره به پایان میرسه و هرکدومشون راه خودشونو دارن طی میکنن... این وسط واقعا مشتریان دارن سود میکنن...هرچه پیش آید خوش آید!

.:ab:.

کاربر سایت
Mar 29, 2011
1,486
نام
محمد
هم X360 و هم PS3 کنسولهای با کیفیتی هستند و هنوز میشه باهاشون ادامه داد اینو من نمیگم خیلی از بازیساز ها از جمله جان کارمک بزرگ تایید کردن البته یه نگاه به بازیای بسیار با کیفیتی که داره تو امسال یعنی سال 2011 عرضه میشه هم میتونه اینو ثابت کنه GOW3.U3.TR.RAGE.B3 و ... که همه ی این بازیا هم از نظر تکنیکی و هم در دیگر بخش ها حرفای زیادی برای گفتن و ثابت میکنن که این نسل در اوج خودش به سر میبره و جا برای ادامه دادن داره در ضمن وقتی بازیای فوق العاده عالی مثل K3.U2.C2 برای کنسولهای حاضر عرضه شدن و از نظر گرافیکی هم عناوین بسیار زیبایی بودن چرا باید از این نسل نا امید شد و اون رو تموم شده دونست

• Like
Reactions: Soheil

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
الیته این شرکت ها این حرف ها رو میزنن ولی از طرفی دارن خودشونو کم کم برای نسل بعد آماده میکنن .
فعلا باید دید نینتدو با WiiU چکار میکنه اگه فروشش بالا بود میشه حدس زد سال 2013 کنسول های جدید سونی و مایکروسافت عرضه میشن . فعلا باید صبر کرد .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
این معلومه که میشه ! منم میتونم یک طوری طراحی کنم که کامپیوترم در اجراش به مشکل بخوره ....مهم اینه که از قدرت سخت افزار موجود بتونی نهایت استفاده رو ببری

GT5

کاربر سایت
Nov 4, 2010
821
نام
امين
پارسال هم با بازی کیل زون می خواستن قدرت PS3 رو به چالش بکشن
آخرش چی شد؟ اومدن گفتن نه بابا PS3 هنوز خیلی جا داره
موافقم که نسل بعد هزینه سنگینی رو روی دست گیمر ها میزاره(مخصوصا تو ایران!)
شما الان ببینید خیلی از بازی ها از حیث گرافیک رنج میبرن و بازی هایی که گرافیک خیره کننده دارن خیلی محدود هستن
رفتن به نسل بعد به این آسونی ها نخواهد بود! علاوه بر نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری باید کیفیت کلی بازی ها رو در نظر گرفت مثل داستان،فیزیک،هوش مصنوعی و...
همی چیز که گرافیک نیست
فرض می کنیم که فردا اومدن گفتن خوب آقایون و خانوما ما به نسل بعد وارد شدیم،دو تا کنسول و چند تا بازی با گرافیک و هوش مصنوعی خیره کننده وارد بازار هم شد، اون وقت می خوایم با بازی هایی که هنوز هیچ پیش رفتی تو شون دیده نمی شه چه کار کنیم(که 90 درصد بازار رو تشکیل میده) آیا با وجود اون 10 درصد بازی های خیره کننده می شه گفت ما وارد نسل بعد شدیم؟
باید اون 90 درصد بازی بدون پیشرفت جای خودشو به اون 10 درصد پیشرفت کرده بده یا حداقل بازی های نسل بعدی 60 درصد بازار رو به دست خودشون بگیرن! تا بشه گفت به نسل بعد نزدیک شدیم!
یه خورده فکر بکنید عزیزان و با دیدن دوتا بازی باگرافیک سریع دست و پا تونو گم نکنید:d

ASYLUM MANAGER

کاربر سایت
Mar 17, 2011
1,329
نام
Milad
مشخصه که اکثر دوستان از درک بالایی برخوردارن و پیش بینی های نادرست نمیکنن...من هم عقیده دارم که کنسولهای حال حاضر در دوران طلایی به سر میبرند و شرکتهای سازنده نه تنها یک دلیل منطقی برای رفتن به نسل بعد ندارند بلکه توانایی و قدرت یک جهش خیره کننده (طوری که مخاطب جذب کنند)را هم ندارند!!

خب وقتی شما قصد خرید یک کنسول PS3 یا X360 رو دارید کارایی و قابلیتهای این کنسولها رو با کنسولهای نسل قبل همین شرکتها مقایسه میکنید تا مجاب بشید اون رو بخرید...حالا شما فرض کنید PS4 یا X720 (با هر اسم دیگه ای)عرضه بشن...ایا باید یه سری تفاوت چشمگیر این وسط وجود داشته باشه که من مخاطب راضی بشم اون رو به کنسول خودم ترجیح بدم؟؟

behrooz key

کاربر سایت
Jan 8, 2011
180
نام
بهروز
آخرش چی شد؟ اومدن گفتن نه بابا PS3 هنوز خیلی جا داره
بعد دقت دارید k3 رو 25 فریم اجرا میشد؟
دیگه از اون بیشتر بخوان استفاده کنند شما باید بیای تو بازی آلبوم عکس ورق بزنی:d

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
دیگه حالم بهم میخوره از شنیدن کلمه قدرت Ps3
ما از 5 درصد قدرت Ps3 استفاده کردیم
Ps3 اژدهای خفته
Gt5 تتها از 80 درصد...
و............
جمع کنید بابا بسه دیگه ته دیگش رو هم خوردید
آقا یکی لطف کنه یه لیوان آب بریزه رو این اژدها شاید بیدار شد

shamlou

کاربر سایت
Dec 25, 2009
166
نام
AliReza
اولا این «راه های بهتر» و «بهینه سازی های بازی» و «روشهای متقاوت برنامه نویسی» ... یعنی اینکه مثلا اپل میاد ،، با همون سخت افزار ، یه کار دیگه میکنه و یه بهتر جواب میگیره . اول انجین جدید میاد و میاد تا بلاخره میبینن دیگه این قدر ِ سخت افزار ، جوابگوشون نیست . مثلا وقتی میفهمن که کنسول فعلی داغ میکنه !

من که همیشه گفتم و میگم .. پروسه های عمر PS3 شبیه به دوران PS2 خواهد بود . از این جهت که وقتی PS4 بیاد ، طبق سیاستای Sony به اضافه ی شرکت های بازیساز ، یه چند صباحی gameها محدوده ی بین «نهایت قدرت PS3» و «ته دل گرفتن PS4» خواهد بود . مگه نه ؟
و اینکه به نظر من ، حالا که vita رو متولد کرده ، یعنی سکوی پرشش به PS4 رو ساخته و تموم شده رفته . چونکه طبق مشاهدات خودم از تریلرهایی که vita داره ، میتونه بازی هایی که PS3 اجرا میکنه رو راحت اجرا کنه ( فقط در حجم کمتری از محتویات بازی ) . نه ؟
علاوه بر نتیجه گیری خودتون از دو نکته ی من .. یه نتیجه ی فانتزی هم بشنوید که:
پس ، وقتی که ماکرو نسل جدید کنسولشو نمایش بده میشه تو مایه های vita . نه ؟!

خوب .. حالا نظرتون چیه که sony روی نسل بعد کنسولیش ، یه چشم+گوش ( حتی نه به صورت accessory ) داشته باشه که به چیزنکت ِ ماکرو بگه خوش اومدی (وقتت تموم شد) . دیگه روبروی PS4 دستاتو مثل شخصیت بازی تکون میدی و باهاش حرف میزنی . چه برسه به نتیجه دادن کلمه و حرف تو توی منوها .
و در این مورد هم باید اضافه کنم که به نظرم چونکه خارجی ها از پیشرفت شنیداری توی صنعت روبوتیک بیشتر مصر هستن ، سونی برای خلق گوشش یه تحول عظیم رو رقم خواهند زد .

از جهت اشاره کردن به بازی هایی خاص هم باید بگم به نظرم حالا که GOW IV و یا قطعا ً The Last Guardian در حال ساخت هستن .. میشه مطمئن بود که تا وقت عرضه و فروش کردن این عناوین ، خبری از نسل بعد نیست . آخه اون بابایی که میخواد اینو پیاده کنه و پیاده کنه ( کل عملیات ساخت ، مثلا تست بازی و باگ گیری! ) باید یه سخت افزار مشخصی دستشون باشه یا نه (؟) ، یعنی همین PS3 ِ حال حاضر .

آخرین ویرایش:

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
به هر حال حالا حالا ها سونی نمی خواد کنسولشو عوض کنه ....ولی دیگه نمیدونم این شرکت می خوان چه کار کنند . به چاش کشوندن ps3 ..:))=))=))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر