EA: برتری PS Vita نسبت به 3DS.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SiLeNt DeλtH

کاربر سایت
May 12, 2008
900
نام
توری | مسیح
91046298373840396735.jpeg

طبق صحبتی که Frank Gibeau، رئیس سابق EA Games با CVG داشت، ایشان معتقد هستند که کنسول دستی جدید Sony با تغییرات تازه و نو، تکنولوژی جدید و داشتن Line up نرم افزاری قوی، برای دیگران تجربه ی بهتری نسبت به Nintendo 3DS خواهد بود، و همین مسئله باعث کاهش قیمت کنسول دستی این شرکت با گذشت تنها 5 ماه از عرضه ی آن شد.

" به نظر من Sony در این رقابت پیشی گرفته، به این خاطر که آن ها از ایده های واقعا تازه ای در نحوه ی کنترل دستگاه، تکنولوژی به کار رفته در آن و صفحه اش استفاده کرده اند. همچنین دستگاه ویژگی های عمومی زیادی دارد به طوری که شما میتواند با دوستانتان در ارتباط باشید و با دیگران معاشرت کنید. شاید شما نتوانید با نزدیک کردن دستگاه به گوشتان با دوستان یا آشنایان خود صحبت کنید، اما به طور کلی فکر میکنم که Vita اکثر قابلیت های یک تلفن هوشمند را داراست، به همراه بعضی امکانات نو و جدید که باعث میشود نسبت به باقی دستگاه ها خود را برجسته نشان دهد."

رئیس سابق EA اعتقاد دارد Line Up بازی های Vita کار را برای کنسول دستی Nintendo سخت خواهد کرد.

"به نظر نمیرسد که بازی های تائید شده برای Vita با 3DS قابل مقایسه باشند و Line Up این دو دستگاه کاملا متفاوت هست. اما من فکر میکنم که در این رقابت Vita از شانس بیشتری برخوردار است چون بازی هایی که همزمان با لانچ Vita عرضه میشوند بازی های بزرگی هستند و در کل، لیست قوی ای را تشکیل میدهند. PSP هم در اروپا بسیار محبوب بود و در این منطقه طرفداران بیشتری نسبت به آمریکای شمالی داشت، پس این نشان میدهد که آن ها کارشان را به خوبی انجام دادند. EA هم چند بازی برای Vita منتشر خواهد کرد و باید دید استقبال از این بازی ها تا چه حد خواهد بود."

• Like
Reactions: fixer

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
Vita فوق العاده اس. قیمتش هم نسبت به خودش همینطور. ولی من بعید میدونم بخرمش. وقتی یه آیفون هست، که میشینم هر وقت حوصلم سر میره یه بازی رو یک دقیقه بازی میکنم و لذت میبرم، دیگه بهم حال نمیده یه بازی کامل رو مثلا تو قطار انجام بدم! خونه هم که کنسول هستش! مگه اینکه بخواد سونی از اون نظر از apple و اندروید بزنه جلو که خب بعیده :D!

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
متاسفانه از شواهد پیداست که نیتندو قرار دوباره چندسالی بره تو کما :| البته اینقدر از Wii و DS خورده که در بدترین شرایط 10 نسل دیگه هم روپاست :D

این تگرا بدجوری منو وسوسه کرده به خصوص وقتی پای چیزی مثل Galaxy R در میون باشه که واقعا فوق العادست! در کل به شخصه زودتر از 2013 سراغ ویتا نمیرم ، اونوقت باید دید اسمارت فون ها کجان !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
دوستان ایرانی که ماشالله معلومه همه برای چی رفتند طرف PS vita

1 : گرافیک 2 : فن سونی
اتفاقآ به نظر من هرکی تا حالا از Vita خوشش نیومده در دو مورد زیر خلاصه میشه ! :D
1. با سونی دشمنی داره
2. اهل بازی (یا حداقل نوع هاردکورش) نیست

کلآ خیلی ها هستن که میگن نمیخریم و اسمارت فون رو ترجیح میدیم ولی در عین حال از Vita و ویژگی هاش هم خوششون اومده و مشکلی باهاش ندارن ! یعنی ازش بدشون نمیاد ولی قصد خرید هم ندارن. ولی عجیبه اگه یه نفر اهل بازی های دستی باشه و از کنسول دستی ای بدش بیاد که بهترین کیفیت صفحه نمایش رو داره ، دو تا صفحه لمسی داره (که جلویی برخلاف 3DS مولتی تاچ هست و پشتی هم خودش کلی کمک میکنه به گیم پلی و برای بازیهایی که نیاز به دکمه اضافه دارن هم استفاده میشه) ، دو تا آنالوگ داره ، همه امکانات حرکتی و دوربینی و ... هم روش هست ، بهترین سخت افزار رو تا این لحظه داره و تا این لحظه کلی بازی از خود سونی و بقیه شرکت ها براش معرفی شده و قیمتش هم نسبت به همه اینا سوپر فوق العاده هست ! :D

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
مهم ترین چیز اینه که کمپانی های بازی سازی VITA رو به عنوان یه کنسول دستی قبول دارن و حسابی ساپورتش می کنن و از تمام تکنولوژیش به نحو احسن استفاده می کنن.
ولی اسمارت فون ها ساپورت هیچ کدوم از کمپانی های بازی سازی معروف رو ندارن و الان بهترین ساپورت ایفون فقط گیم لافت که بازی های خوبی رو هر از چندی بیرون می ده.
همون طور که دریم باکس واقعا از لحاظ سخت ابزاری عالی بود زمانه خودش ولی بد شکست خورد چون هیچ بازی سازی ساپورتش نکرد.
الان یعنی شما میگی آیفون ساپورت نمیشه؟
yahoo_7.gif
yahoo_17.gif
به اندازه ی محصول سونی شرکت های بازی سازی ساپورتش نمی کنند.

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
من تجربه شخصی خودم رو بگم.
به نظرم کنسول دستی به هیچ وجه برای بازی هاردکور مناسب نیست.بازی هاردکور همون باید تو مانیتور 27 اینچی باشه،لم بدی رو صندلی بازی کنی.من خودم الان یه ipad گرفتم،لذتی که از بازیهاش بردم قابل مقایسه با بازیهای psp go نیس.یه fruit ninja آدمو دیوونه و معتاد میکنه.کنسول دستی گرافیک میخواد چیکار کنه؟؟؟!!!کنسول دستی باید بازیهاش فان باشه.مثل i cave - fruit ninja.البته قطعا برای ویتا هم بازی فان ساخته میشه،اما اینکه انقدر روی گرافیک بالاش مانور میدن،یا اینکه بازی هاردکور داره،قطعا برای کسی که کنسول دستی رو به صورت حرفه ایی باهاش بازی میکنه،چیز جذابی نخواهد بود.

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
Anárion

مطمنی تمام پست من رو خوندی یا مثل بقیه فقط تیتر ؟

Dinosaur

خب اریا من خودم هم عاشق این VITA شدم و تنها به یک دلیل : کنترل جالب البته به نظرم سونی دیگه داره گیج کننده میکنه قضیه رو چون همین الانشم دکمه ها و انالوگ 2 تا صفحه لمسی قابلیت sixaxis و استفاده از دوربین خیلی داره گسترده میشه و شاید گیج کننده یکی از بدی های همین اسمارت فون ها نبودن دکمه فیزیکی و انالوگ هست که دست سازنده ها رو عملا میبنده ولی vita با ترکیب این ها با هم چیز جالبی در اومده مثل یه معجون :d

ولی خیلی از دوستانی که اینجا دارند سنگ سینه ویتا رو به سینه میزنند فقط به خاطر گرافیکش هست چیزی که شاید اولش قشنگ باشه ولی بعد از چند وقت دیگه کار امد نیست

• Like
Reactions: u.s.a

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
منم با USA موافقم ... چند سال psp داشتم و واقعا حالم از بازی های Fps و غیره و غیره ایی که واسش میومد به هم میخورد ... اصلا نمیشد بازی کرد . آدم سردرد میگیرفت .. فقط Locoroco و Patapon و این جور بازیهاش شاهکار بودن ... چند روزه نینتندو DS از یکی گرفتم دارم بازی میکنم واقعا لذت میبرم .. لذت بازی های مثل Castlevania یا Kirby یا ماریو و (از این مدل بازی ها) قابل مقایسه نیست با بازی های اشغال psp ... الان هم اینکه PSV سخت افزار قوی داره و فلان داره و فلان خیلی عالیه ولی ای کاش بجای ساخت بازی های گنده که رو کنسول دستی حال نمیده بازی کردنشون , 4تا بازی مثل بازی های نینتندو یا Locoro یا Patapon براش بسازن . همین Escape Plan عالی بود مثلا... کاش 4 تا بازی با گرافیک داغون ولی لذت بخش و خاطره انگیز مثل kirby و Castlevania و اینجور چیزا واسش بسازن :D

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
منم با USA موافقم ... چند سال psp داشتم و واقعا حالم از بازی های Fps و غیره و غیره ایی که واسش میومد به هم میخورد ... اصلا نمیشد بازی کرد . آدم سردرد میگیرفت .. فقط Locoroco و Patapon و این جور بازیهاش شاهکار بودن ... چند روزه نینتندو DS از یکی گرفتم دارم بازی میکنم واقعا لذت میبرم .. لذت بازی های مثل Castlevania یا Kirby یا ماریو و (از این مدل بازی ها) قابل مقایسه نیست با بازی های اشغال psp ... الان هم اینکه PSV سخت افزار قوی داره و فلان داره و فلان خیلی عالیه ولی ای کاش بجای ساخت بازی های گنده که رو کنسول دستی حال نمیده بازی کردنشون , 4تا بازی مثل بازی های نینتندو یا Locoro یا Patapon براش بسازن . همین Escape Plan عالی بود مثلا... کاش 4 تا بازی با گرافیک داغون ولی لذت بخش و خاطره انگیز مثل kirby و Castlevania و اینجور چیزا واسش بسازن :D
میسازن آقا مطمئن باش :D .

• Like
Reactions: Scαrface

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
مهم ترین چیز اینه که کمپانی های بازی سازی VITA رو به عنوان یه کنسول دستی قبول دارن و حسابی ساپورتش می کنن و از تمام تکنولوژیش به نحو احسن استفاده می کنن.
ولی اسمارت فون ها ساپورت هیچ کدوم از کمپانی های بازی سازی معروف رو ندارن و الان بهترین ساپورت ایفون فقط گیم لافت که بازی های خوبی رو هر از چندی بیرون می ده.
همون طور که دریم باکس واقعا از لحاظ سخت ابزاری عالی بود زمانه خودش ولی بد شکست خورد چون هیچ بازی سازی ساپورتش نکرد.
الان یعنی شما میگی آیفون ساپورت نمیشه؟:-/:-s

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
میسازن آقا مطمئن باش :D .
رضا ساختنش رو که مطمئنم(یم) میسازن:dموضوع مانوری هس که روش میدن.که آی نمیدونم باهاش داریم کیلزون میسازیم.کیلزون رو آدم لم میداد بازی میکرد کچل میشد،حالا فک کن بخواد کلش رو 90 درجه خم کنه بازی کنه:dحرف من اینه اگر سونی بخواد مثل psp بجای بازیهای فان بره سراغ هاردکور قطعا شکس میخوره.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
حرف من اینه اگر سونی بخواد مثل psp بجای بازیهای فان بره سراغ هاردکور قطعا شکس میخوره.

اصلا یه سوال، مگه PSP شکست خورد؟

PSP به همراه N64 دو تا کنسول تاریخ هستن که در عین دومب ودن شکست نخوردن و فروش خیلی خوبی داشتن.

دوستان یک چیزی رو بهش توجه نمیکنید. کنسول دستی کنسول دستی هست. قرار نیست فقط فان باشه و یا اینکه مثل موبایل باشه. شخصیت خودش رو داره. سونی مخاطب اصلیش هاردکورها هست. البته با این وجود بیشتر از بازی های هاردکور بازی فان برای کنسولش معرفی کرده!

باید دقت کنید چیزی که باعث میشه یه گیمر مثل من بره سمت کنسول دستی شخصیت یک کنسول دستی هست. به عنوان مثال من وقتی خونه بودم و کنسول کنارم میشستم Ninja Gaiden Dragon Sword و یا Crisis Core بازی میکردم. چون تجربه متفاوتی از بازی کردن و سری مورد علاقم رو داشت ارایه میداد نه اینکه توی خیابون و یا قطار بودم و چون کنسول نبود...

الانم چیزی که در نهایت باعث میشه همه جزب یک کنسول دستی بشن امکانات و Line Up ان هست نه چیز دیگه. در هر دو این زمینه ها هم Vita عالی و فوقالعاده عمل کرده. ببینید فقط صحبت گرافیک نیست. من نمیدونم بازی های مورد علاقه شما چی هست اما به عنوان مثال اگه 5 تا بازی های مورد علاقتون روی Vita هم بیان شما برای تجربه انها میرید سمت این کنسول. ان وقت نمیگید که نه مثلا یه نسخه از این ها روی کنسول هست و من همونارو بازی میکنم و دیگه چه نیازی برم سمت Vita!

این دوست عزیزی هم که میگه هرکسی که Vita رو دوست داره یا از روی فن بازی هست یا گرافیک اگه نخوام بگم داره از روی تعصب صحبت میکنه باید بگم اشتباه میکنه! Vita البته که گرافیک بالا و قابلیت های ارتباطیش با PS3 یکی از مزیت هاش هست اما همه انها نیست. VIta علاوه بر اینکه قابلیت های خیلی مختلفی داره که منحصر به بازی کردن نیست از نظر ارایه یک پلتفرم خوب برای بازی کردن عالی عمل کرده. همین الانش به دلیل داشتن سیستم کنترلی بی نظیرش چندین عنوان مختلف براش طراحی شدن که متفاوت بودن از سر و روشون میباره و همه رو به ذوق آورده. نمونش برای خودم Gravity Daze هست. مثلما این مدل بازی ها با توجه به پتانسیل بی نهایت بالای کنسول خیلی زود تعدادشون از حد قابل شمارش میزنه بالا و به جایی میرسه که دعا کنید یه بازی هاردکور هم براش ببینید!:D

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
Cloud Strife

اقا ماکان به پیر به پیغمبر من خودم عاشق این کنسول دستی ام !:d اون روی صحبت هم با دوستانی بود که میگفتند این کنسول صد درصد موفق میشه چون cpu اون خیلی شاخه منم بحثم سر همین بود که به گرافیک اینقدر اهمیت ندید که اصل بازی کردن و دلیل بازی کردن اونم با کنسول دستی فراموش بشه من با اون تیکه حرف شما مخالفم که میگید به دلیل شخصیت کنسول دستی میرم طرف اون چون من خودم اینجوریم که وقتی توی خونم و کنسولی مثل ps3 یا 360 دم دسته با lcd 40 اینچ حالا بیام توی یه صفحه 4 اینچی بازی کنم و ارتروز گردن بگیرم ؟ :d باید قبول کرد که کنسول دستی برای دسترسی داشتن به گیم در هر مکانی نه چیز بیشتر با تشکر

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
من گلاکسی اس دارم.کلی بازی فان دانلود کردم مثل Angry Birds,Cut The Rope...کلا توی این سبک بازی های زیادی برای اسمارتت فون ها ساخته شد.توی این بازی ها،بین 100 تا 200 مرحله بازی میکنی و هر سه ستاره،هر مرحله رو میگیری و آخرش هم هیچ!!!
بعد یه مدت اینجور بازی ها،دلم رو زد.رفتم سراغ بازی های RPG(چند وقته که رفتم تو کارش!)و داستانی و ورزشی...اینجا بود که محدودیت های اسمارت فون اذیتم کرد.حالا هم مطمئنا ویتا بیاد میخرم.دیگه از کنترل اسمارت فون خسته شدم.دیگه نیازی به توضیح درمورد کنترلرهای ویتا نیست.
مسلما کسایی که سنگ "اسمارت فون های دو نسل بعد" رو به سینه میزنن،اگر برای بازی کردن تو شراط انتخاب قرار بگیرند که با "اسمارت فون" بازی کنند یا ویتا،مسلما ویتا رو انتخاب میکنند.
ویتا به صورت حرفه ای برای بازی کردن ساخته شده و اسمارت فون یه محصول چند کاره اس که فقط بعنوان یه تلفن همراه میتونه بهترین باشه،من دوربین SLR رو دو نسل قبلم رو با یه کامپکت نسل جدید عوض نمیکنم.دوربین موبایل که بماند.از طرفی یه کژوال ممکنه از بازی کردن با یه اسمارت فون لذت بیشتری نسبت به بازی کردن با ویتا،ببره.

آخرین ویرایش:

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
کاری با داشتن کلیدهای سخت افزاری،کنترل بهتر (این که همونه که
monkey.gif
) و بقیه چیزهای ویتا که باعث تمایزش با اسمارن فون میشه ندارم....

فقط یه سوال از دوستانی که میگن اسمارت فونها در سالهای بعد بهتر از ویتا میشه دارم:

همین الان گوشیهای 2 هسته ای 500-400 دلار قیمت دارن،فکر میکنید گوشی های چهار هسته ای رو باز هم با همین قیمت میفروشن؟ (خواهشن نیاید بگید گوشیهای قرار دادی و از این حرفها که خودتون رو گول میزنین)

همونطور که برای اون لپتاپه گفتم واسه اینم میگم که اجباری نکردنتون که اینو بگیرید اگه فکر میکنید اسمارت فون یا بقیه کنسول دستی ها بهتره همونو بخرید چاقو زیره گلوتون نزاشتن که میاید اینجا اظهار ناراحتی از این کار سونی میکنید که این فقط واسه هاردکورهاست...

چقدر کژوال پسند داشتیم تو سایت خبر نداشتیم

اینم بگم که مطمئنا به فکر شماهم هستند و بازی برای شما ها هم میسازن،خوب اون صفحه لمسی رو که فقط برای انتخاب آیتم توی آنچارتد نزاشتن که گزاشتن برای شرکتهایی مثل RAVIO که اگه بخواد بتونه Angry Birds رو براش بسازه

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
من گلاکسی اس دارم.کلی بازی فان دانلود کردم مثل Angry Birds,Cut The Rope...کلا توی این سبک بازی های زیادی برای اسمارتت فون ها ساخته شد.توی این بازی ها،بین 100 تا 200 مرحله بازی میکنی و هر سه ستاره،هر مرحله رو میگیری و آخرش هم هیچ!!!.
مگه چی باید میشد؟:-/. همه بازی ها همینجورین دیگه.وقتی بازی تموم میشه اتفاق خاصی بعدش نمی افته که.:d

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر