EA: برتری PS Vita نسبت به 3DS.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SiLeNt DeλtH

کاربر سایت
May 12, 2008
900
نام
توری | مسیح
91046298373840396735.jpeg

طبق صحبتی که Frank Gibeau، رئیس سابق EA Games با CVG داشت، ایشان معتقد هستند که کنسول دستی جدید Sony با تغییرات تازه و نو، تکنولوژی جدید و داشتن Line up نرم افزاری قوی، برای دیگران تجربه ی بهتری نسبت به Nintendo 3DS خواهد بود، و همین مسئله باعث کاهش قیمت کنسول دستی این شرکت با گذشت تنها 5 ماه از عرضه ی آن شد.

" به نظر من Sony در این رقابت پیشی گرفته، به این خاطر که آن ها از ایده های واقعا تازه ای در نحوه ی کنترل دستگاه، تکنولوژی به کار رفته در آن و صفحه اش استفاده کرده اند. همچنین دستگاه ویژگی های عمومی زیادی دارد به طوری که شما میتواند با دوستانتان در ارتباط باشید و با دیگران معاشرت کنید. شاید شما نتوانید با نزدیک کردن دستگاه به گوشتان با دوستان یا آشنایان خود صحبت کنید، اما به طور کلی فکر میکنم که Vita اکثر قابلیت های یک تلفن هوشمند را داراست، به همراه بعضی امکانات نو و جدید که باعث میشود نسبت به باقی دستگاه ها خود را برجسته نشان دهد."

رئیس سابق EA اعتقاد دارد Line Up بازی های Vita کار را برای کنسول دستی Nintendo سخت خواهد کرد.

"به نظر نمیرسد که بازی های تائید شده برای Vita با 3DS قابل مقایسه باشند و Line Up این دو دستگاه کاملا متفاوت هست. اما من فکر میکنم که در این رقابت Vita از شانس بیشتری برخوردار است چون بازی هایی که همزمان با لانچ Vita عرضه میشوند بازی های بزرگی هستند و در کل، لیست قوی ای را تشکیل میدهند. PSP هم در اروپا بسیار محبوب بود و در این منطقه طرفداران بیشتری نسبت به آمریکای شمالی داشت، پس این نشان میدهد که آن ها کارشان را به خوبی انجام دادند. EA هم چند بازی برای Vita منتشر خواهد کرد و باید دید استقبال از این بازی ها تا چه حد خواهد بود."

• Like
Reactions: fixer

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
از همین اول بگم این یه نظر شخصی هست :d

این همه جنگ و دعوا میکنید ولی نمیدونم چرا اخرش کنسو لهای دستی نینتندو فروش بیشتر پیدا میکنه حالا میخواهد گرافیک بازیهاش بالا باشه یا پایین

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
نسل پیش مال ds بود. این نسل دیگه مالیدن. کلا یه لانچ مسخره.قیمت فضایی .لانچ تایتل های ابکی. یه لاین اپ الکی

بعد بعد از 7-8 ماه مغز نداشتشون رو بکار انداختن که قیمت رو کم کنن بدون هیچ سر و صدایی- حماقت تا چه حد؟ E3 که میتونست یه نقطه عطفی براشون باشه قیمت رو کم نکردن اونقت وسط تابستون که بازی عرضه نمیشه زدن تو خط کاهش قیمت بی مناسبت.

کلا حماقت پشت حماقت... PSV هم اگه تا 280 توی ایران گیر بیاد،میگیریم. نیاد اونم بیخیال. کلا کنسول دستی میخوایم چه کنیم:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
من خودم بین کنسول دستی و موبایل مطمئنآ اولی رو برای بازی کردن انتخاب میکنم ولی یه کامیک جالب چند روز پیش دیدم که به نظرم تا حد زیادی واقعیت داره ! :D برای بعد از کاهش قیمت 3DS هست و در مورد اینه که قیمت یه بازی توی کنسول های دستی خیلی بیشتر از بازی های موبایلی هست و اینا (یه نیمچه ترجمه ای کردم برای دوستانی که مشکل دارن)

80351401673185795388.jpg

یعنی الآن دیدگاه خیلی از بازیکن ها (مخصوصآ کژوال ها) اینه ! :D کاری هم ندارن که کیفیت یه بازی 3DS یا Vita میتونه اندازه 40 تا بازی موبایلی باشه ! وقتی میبینن با قیمت یه بازی اونا میتونن چند تا بازی برای موبایل بگیرن ، میرن سراغ موبایل.

• Like
Reactions: Robin Hood

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من خودم بین کنسول دستی و موبایل مطمئنآ اولی رو برای بازی کردن انتخاب میکنم ولی یه کامیک جالب چند روز پیش دیدم که به نظرم تا حد زیادی واقعیت داره ! :D برای بعد از کاهش قیمت 3DS هست و در مورد اینه که قیمت یه بازی توی کنسول های دستی خیلی بیشتر از بازی های موبایلی هست و اینا (یه نیمچه ترجمه ای کردم برای دوستانی که مشکل دارن)

80351401673185795388.jpg

یعنی الآن دیدگاه خیلی از بازیکن ها (مخصوصآ کژوال ها) اینه ! :D کاری هم ندارن که کیفیت یه بازی 3DS یا Vita میتونه اندازه 40 تا بازی موبایلی باشه ! وقتی میبینن با قیمت یه بازی اونا میتونن چند تا بازی برای موبایل بگیرن ، میرن سراغ موبایل.

فوق العاده بود.من گوشیم براحتی DS و 3D رو میخوره،فقط بازی قوی و حرفه ای نمیسازن براش که مهم نیست زیاد.ولی طرز تفکرشون خدایش خیلی خوبه. 40 تا بازی باحال بخره خیلی بهتر از 1 بازی 40 دلاری هست.

کلی اپلیکیشن هم هست که عیب بازی میمونه و سر گرم کنندست:D

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
به اندازه طرف غذای جلوی دو نفر دقت کنید.
راستش این روزا کژوال ها پولسازترین بخش مارکت گیم هستند.سونی و نینتندو مجبورن در قبال این آشخاص یه فکری بکنند.به نظرم بهترین راه اوردن بازی های 1 دلاری به PSV هست.امکانش خیلی ضعیفه که یه هاردکور یه اسمارت فون رو به PSV ترجیح بده مثلا بخواد FIFA رو با تاچ بازی کنه!
پ.ن:البته واسه من یکی زیاد خوشایند نیست که بری توی PSN و واسه دانلود یه بازی جدید،میون هزارتا بازی آشغال جستجو کنی.مگر اینکه بازی های رو از نظر قیمت Sort کنی.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,006
نام
آریا
فوق العاده بود.من گوشیم براحتی DS و 3D رو میخوره،فقط بازی قوی و حرفه ای نمیسازن براش که مهم نیست زیاد.ولی طرز تفکرشون خدایش خیلی خوبه. 40 تا بازی باحال بخره خیلی بهتر از 1 بازی 40 دلاری هست.

کلی اپلیکیشن هم هست که عیب بازی میمونه و سر گرم کنندست:biggrin1:
کلآ بازار اونا یه جوری هست که 99% بازیهاش fun و همین طوری هست ! :D یعنی طرف حوصله ـش که سر میره مثلآ میره دو دست فلان بازی رو انجام میده و دو تا مرحله (که هرکدوم 1 دقیقه طول میکشه) بازی میکنه ! منم از این جور بازیها خیلی خوشم میاد ولی در کنارش بازی کامل (از نظر داستان و شخصیت پردازی و مراحل و ...) هم دوست دارم ! :D

به اندازه طرف غذای جلوی دو نفر دقت کنید.
راستش این روزا کژوال ها پولسازترین بخش مارکت گیم هستند.سونی و نینتندو مجبورن در قبال این آشخاص یه فکری بکنند.به نظرم بهترین راه اوردن بازی های 1 دلاری به PSV هست.امکانش خیلی ضعیفه که یه هاردکور یه اسمارت فون رو به PSV ترجیح بده مثلا بخواد FIFA رو با تاچ بازی کنه!
پ.ن:البته واسه من یکی زیاد خوشایند نیست که بری توی PSN و واسه دانلود یه بازی جدید،میون هزارتا بازی آشغال جستجو کنی.مگر اینکه بازی های رو از نظر قیمت ***** کنی.
دقیقآ همین رو چند روز پیش به یکی از بچه ها میگفتم ! سونی باید با همه این بازیسازهای درست حسابی Android , iOS و ... قرارداد ببنده و بازی های اونا رو برای Vita هم بیاره. یه Marketplace درست حسابی هم راه اندازی کنه و ملت با همون قیمتی که این بازیها رو برای بقیه وسایل میخرن ، برای Vita هم بخرن و دانلود کنن.

چند وقت پیش یه مطلب خوندم که میگفت سونی به سازنده های کوچک و مستقل dev kit های Vita رو مفتی میده
biggrin1.gif
این خیلی خوبه ! :D امیدوارم از این حرکات بیشتر ببینیم ! :D

آخرین ویرایش:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
دقیقآ همین رو چند روز پیش به یکی از بچه ها میگفتم ! سونی باید با همه این بازیسازهای درست حسابی Android , iOS و ... قرارداد ببنده و بازی های اونا رو برای Vita هم بیاره. یه Marketplace درست حسابی هم راه اندازی کنه و ملت با همون قیمتی که این بازیها رو برای بقیه وسایل میخرن ، برای Vita هم بخرن و دانلود کنن.

چند وقت پیش یه مطلب خوندم که میگفت سونی به سازنده های کوچک و مستقل dev kit های Vita رو مفتی میده :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
از نظر من هرگز هرگز هرگز دیگه نباید روی کنسول دستی Sony سرمایه گذاری کرد! حالا میخواد اسمش PSP باشه یا PSV یا هرچیز دیگه ای. من مطمئنا 3DS خواهم خرید و حتی برای این کار یک ذره هم درنگ نمیکنم چون Nintendo امتحان خودش رو پس داده!

نه بابا 3DS كه ناجور ر...ده! حتي IGN هم يه مقاله نوشته بود كه به سرنوشت GC دچار ميشه و پخ پخ!

اين Vita همه رو دور خودش جمع كرده! منو ياد دوران ورود PS2 ميندازه! سوني واقعا داره كاري ميكنه كه همه گند لانچ PS3 رو فراموش كنن.

* DeMoN *

کاربر سایت
Jan 12, 2011
25
نام
Omid
سونی داره روی ps vita حسابی کار میکنه ... و به نظرم موفق هم خواهد شد

Fëanor

Spirit of Fire
کاربر سایت
Aug 22, 2008
7,258
نام
برهان
اين Vita همه رو دور خودش جمع كرده! منو ياد دوران ورود PS2 ميندازه! سوني واقعا داره كاري ميكنه كه همه گند لانچ PS3 رو فراموش كنن.
دقیقا این حرفت درسته ماکان و از لانچ واقعا بد PS3 درس عبرت گرفتند و الان به بازی هایی که همراه با این کنسول عرضه میشند اگه نگاه کنی می بینی واقعا بازی های تاپ توشون کم نیست و به وفور هم هستند.

اگه سانتامونیکا هم پروژه بعدیش رو مشخص کن من خیلی خوشحال میشم مخصوصا اگه یک بازی باشه که روی هر دو بشه ادامش داد:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دقیقا این حرفت درسته ماکان و از لانچ واقعا بد PS3 درس عبرت گرفتند و الان به بازی هایی که همراه با این کنسول عرضه میشند اگه نگاه کنی می بینی واقعا بازی های تاپ توشون کم نیست و به وفور هم هستند.

برهان Vita از نظر Line Up کنسولش واقعا ترکونده. حالا با بازی هایی که قراره براش ساخته بشه و فعلا در حد صحبت اولیه هست مثل ادامه Dissidia و .. و حتی بازی های استدیوهایی که برای ساخت بازی برای Vita قرار داد انحصاری دارن کار ندارم، بیشتر منظور من توانایی کنسول برای جذب همایت شرکت های 3rd Party هست.

دقیقا از این نظر شبیه PS2 هست. همه دارن میان سمتش و این یعنی موفقیت. دقیقا بر عکس PS3 که تا شرکت های بزرگ همه ازش مینالیدن و هی یکی میگفت بیخیالش شده و ...!

الان همین Little King's Story به فرض مثال. یکی از بهترین بازی های Wii هست که حتی با سلیقه خاص گیمرهای ایرانی و خودمون تونست بیاد توی لیست 10 بازی برتر کنسول wii از نگاه سایت بازیسنتر! به لحاظ میانگین امتیازه هم که جزو 10 تای اول Wii هست. حالا شماره جدیدش نه برای 3DS و نه برای Wii U بلکه برای Vita معرفی شده! این یعنی موفقیتی که منظور من هست!

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
مسلما ویتا از برای بازی گزینه ی بسیار مناسبتری هستش ولی مشکل اینه که فقط میتونه گیمرهای هاردکور رو جذب کنه. ابعادشم که بزرگه. فکر نکنم بشه بزاری تو جیبت. اگر کسی قرار باشه یکی رو با خودش ببره جایی تو ماشین یا سفر بازی کنی همون تلفن هوشمنده. هزینه ی ساخت بازی هم که براش تقریبا برابر با کنسولهای خونگیه. تعداد instal base اش هم که با پلی 3 یا 360 قابل مقایسه نیس. تاکثر بازیهایی رو هم که تا الان دیدیم سازنده های اختصاصی سونی بودن. مگر اینکه سازنده ای بخواد همون بازی رو که برا 360 و پلی 3 میزنه با یه خورده تغییر برا ویتا هم عرضه کنه. اونوقت شما به عنوان یک گیمر معمولی کدومش رو میگیری؟ منظورم اریجینالش هستش ها:d خوب فکر میکنم واقعا بازار کنسولهای دستی داره خیلی کوچیک و سخت میشه. اگرهم که کپی خور شد که دیگه واویلا همون اول دیگه باید فاتحه اش رو خوند.
ببین دوست عزیز هر وسیله ای رو برای کاری میسازن !مسلما موبایل های هوشمند بیشترین استفادشون اینترنت و فایل های چند رسانه ای هست ! که به دلیل کوچک بودن صفحه نمایششون تبلت ها به بازار اومدن و تونستن فروش فوق العاده ای رو داشته باشند. اما کنسول های دستی مخصوص بازی کردن هستند با اینمه میتونید عکس بگیرید، فیلم ببینید و یا موزیک گوش کنید .......منظورم این هست که شما یک موبایل رو برای بازی کردن نمیخرید یا برعکس یک کنسول دستی رو برای فیلم دیدن !
3ds تونسته چیزی حدود 20 میلیون دستگاه بفروشه که این فروش خوب هست اما در مقایسه با فروش 140 میلیون دستگاهی ds یک شکست حساب میشه و مهمترین دلیلش هم وجود فناوری ناقص 3d در این کنسول دستی هست چون شما بعد از مدتی باید حتما دستگاه بزارید کنار و به چشمتون استراحت بدید که این موضوع برای کودکان به شدت خطرناک هست. اما در عوض psvita از نظر سخت افزاری در حد ps3 هست و تنها تفاوتش در تعداد هسته cpu اون ها هست که این نشان دهنده قدرت بالای این کنسول دستی هست که باعث شده خیلی از گیمر ها و سازندگان اون رو فوقالعاده بدونند.
اگر لیست بازی های که قراره برای psvitaبیاد نگاه بندازید متوجه میشید چرا این کنسول محبوب شده : بازی هایی مثل COD, Killzone, AC,Uncharted,Resistance, MGS,Fifa و.... که الان حضور ذهن ندارم تایید شدن و قراره برای این کنسول جدید بیاد !
این ها بازی های هست که هر کسی رو جذب خودش میکنه مخصوص ما که طرف دار بازی های غربی هستیم . چون همونطور که میدونید اگر لیست فروش بازی ها در ژاپن رو ببنید متوجه میشید که اکثر بازی های پرفروش ساخت کشور خودشون و مطابق با فرهنگ خودشون هست.
.
.
در کل باید بگم کسانی که قصد خرید این کنسول رو دارند حدودا 1 تا 2 ماه بعد از انتشار صبر کنند تا مطمئن بشن که واقعا این کنسول همون چیزی هست که سونی داره وعدشو میده و مانند 3ds و pspgo یک شکست نباشه و پولتون به هدر نره

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
دوستان ایرانی که ماشالله معلومه همه برای چی رفتند طرف PS vita

1 : گرافیک 2 : فن سونی

اما دلیل اینکه این کنسول محبوب شد ایا به خاطر سخت افزار قویه اونه ؟ مطمنا این بخش از یه کنسول دستی کمترین توجه رو داره ! چون شما کنسول دستی میخری برای اینکه توی جاهای بیرون از خونه که به گیم دسترسی نداری هم بتونی دسترسی پیدا کنی و از بازی لذت ببری ! اگه گرافیک مسله مهمی بود مطمنا کنسولی مثل DS که خیلی ضعیف تر از PSP بود انچنان فروشی نمیکرد یا همین wii ولی این دفعه سونی علاوه بر گرافیک بیشتر به نحوه بازی کردن پرداخته که بنظرم عالی عمل کرده بر خلاف PSP کاربرا خیلی راحت میتونه با این کنسول ارتباط برقرار کنه ! فقط سونی الان کارش به یه دلیل خیلی سخته اونم وجود داشتن گوشی های جدید با سخت افزاری قدرتمند

شما به خودتون نگاه نکنید که از این کنسول خیلی خوشتون امده و حاضرید اون رو بخرید چون دلیل کارتون اینه که یک گیمر حرفه ای هستید ! ولی فروش اصلی این وسیله ها رو ادم هایی تشکیل میدند که گیم رو فقط برای اوغات فراغت استفاده میکنند پس باید بازی های کوچیک هم ساخته باشه همون بحث مینی گیم های ps3 که تا الان چیز خاصی ازش دیده نشده و شاید دیده هم نشه

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
3ds تونسته چیزی حدود 20 میلیون دستگاه بفروشه

اشتباه می کنی شما، به هیچ وجه نزدیک 20 میلیون هم نرسیده تا به حال

دوستان ایرانی که ماشالله معلومه همه برای چی رفتند طرف PS vita

1 : گرافیک 2 : فن سونی

هر کی میخوای باش هر چی میخوای باش از هر چی دوست داری طرفداری کن فقط قبل از ارسال پست یکم فکر کن

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر