گرشاسپ... God Of War ایرانی!

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
479
نام
زهير
بابا دمشون گرم . اميدوارم روزي برسه كه روي كنسولها هم بتونن بازي بسازن .
البته شايد اين سوالم آماتوري باشه . امكان تهيه dev.kit كنسولها براي بازيسازان ايراني هست و اگه هست چقدر هزينه برميداره ؟ :confused:

Rake

کاربر سایت
Sep 15, 2009
26
بابا دمشون گرم . اميدوارم روزي برسه كه روي كنسولها هم بتونن بازي بسازن .
البته شايد اين سوالم آماتوري باشه . امكان تهيه dev.kit كنسولها براي بازيسازان ايراني هست و اگه هست چقدر هزينه برميداره ؟ :confused:

امکان تهیه‌ی Devkit و حق نشر برای بعضی کنسول‌ها هست (مثل PS2 و PSP) و برای بقیه خیر (مثل Xbox360 و PS3.)
قیمت خود سخت‌افزار devkit زیاد نیست (در حد چند هزار دلار) ولی گرفتن ابزارهای توسعه، ساپورت، مستندات و حق نشر نهایی ظاهراً خیلی گرون‌تره. من اطلاع دقیقی ندارم چون این قیمت‌ها همه به خاطر قراردادهایی که شرکت‌ها با سازندگان کنسول می‌بندند در اختیار عموم قرار نمی‌گیره (بهش می‌گن NDA یا Non-Disclosure Agreement یا موافقت‌نامه‌ی عدم افشا.)
خلاصه اینکه سازندگان کنسول حتی قیمت devkit رو هم به ما نمی‌گم، چه برسه به اینکه خودش رو بهمون بفروشن!

Barney

کاربر سایت
Apr 9, 2010
25
اینطور که آقای فصیحی توی مصاحبه شون میگفتن، به علت تحریم ها عیله ایران، نمیتونن برای قرارداد با مایکروسافت و دریافت devkit اقدام کنن. ولی دنبالش هستن که از شرکت های واسطه و ... بتونن کارهایی بکنن.

Rake

کاربر سایت
Sep 15, 2009
26
تشکر....
البته درسته که تا بازی کامل تست نشه نمیشه دربارش قضاوت کرد ....ولی من و تمامی دوستان فقط میتونیم بازی رو از رو آخرین تریلری که پخش شده قضاوت کنیم......پس شما میگید گیم پلی بازی نسبت به تریلری که پخش شد پیشرفت داشته.
یک سوال دیگه هم هست....اگه کسی در جریانه لطفا مارو هم در جریان بزاره!!!
منظور از فروش بازی در خارج از کشور فقط خاورمیانه بوده یا .....؟؟؟:confused:

اگر من درست متوجه شده باشم، اصلاً برنامه ای برای فروش گرشاسپ در خاورمیانه (به برادران عرب!) وجود نداره. تا اونجایی که من شنیدم شرکت صحبتهایی با چند تا شبکه پخش اروپایی داشته، برای انتشار بازی در اروپا و جهان؛ و اونها (توزیع کننده های اروپایی) هم خیلی پایه بودند، ولی به دلیل اینکه تیم تولید کننده می خوان همه ی تلاششون رو بگذارن روی تکمیل کردن بازی برای بازار ایران، فعلاً این صحبتها متوقف شدن.
البته خیلی روی حرفهای من حساب نکنید. این حرفها از منابع دست دوم هست!

m-uncharted

کاربر سایت
Nov 8, 2009
494
این بازی برای ایرانی ها خیلی قابل توجه هستش:love: (نسبت به باری های ایرونی دیگه خیلی بهتره)
و فکر نکنم خارج از کشور فروشش بیشتر از انگشتان دست باشه :(:((

BASILISK

کاربر سایت
Dec 7, 2009
143
نام
saeed
این بازی برای ایرانی ها خیلی قابل توجه هستش:love: (نسبت به باری های ایرونی دیگه خیلی بهتره)
و فکر نکنم خارج از کشور فروشش بیشتر از انگشتان دست باشه :(:((
نه دوست عزیز ایتطور که شما فکر می کنید نیست .......طبق آخرین اخبار این بازی برای فروش در خارج از کشور هم آمادست.....ولی چیزی که معلوم نیست اینه که منظور از کشورهای خارجی چه کشورهاییه

m-uncharted

کاربر سایت
Nov 8, 2009
494
نه دوست عزیز ایتطور که شما فکر می کنید نیست .......طبق آخرین اخبار این بازی برای فروش در خارج از کشور هم آمادست.....ولی چیزی که معلوم نیست اینه که منظور از کشورهای خارجی چه کشورهاییه

دوست من منظورم از خارج از کشور اروپا بود:smile:
و اینکه گفتم در اونجا خوب نمیفروشه این بود که حتی ایرانیانی که اونجا هستن از بازی گرشاسپ هیچ اطلاعاتی ندارن و همین باعث میشه که نخرن(مگر این که شرکت سازنده اطلاع رسانی کنه)
در مورد خود گیمر های اروپا هم من دلیلی نمیبینم که با این همه بازی های که اونا دارن بیان گرشاسپ بخرن
نظر شما چیه ؟

BASILISK

کاربر سایت
Dec 7, 2009
143
نام
saeed
حتی ایرانیانی که اونجا هستن از بازی گرشاسپ هیچ اطلاعاتی ندارن و همین باعث میشه که نخرن(مگر این که شرکت سازنده اطلاع رسانی کنه)
در مورد خود گیمر های اروپا هم من دلیلی نمیبینم که با این همه بازی های که اونا دارن بیان گرشاسپ بخرن
نظر شما چیه ؟
نه اینطور نیست دوست عزیز......
وقتی یک بازی در گیم تریلرز قرار میگیره خودش یه تبلیغه بزرگه شما اگه یه سری به گیم تریلرز زده باشید اروپایی ها کامنت های زیادی در مورد بازی گداشتند و بعد از دیدن تریلر بازی تنها مشکلی که از بازی می گرفتن نحوه پریدن گرشاسپ بود........///......ولی کاملا قبول دارم که سازندگان بازی باید روی تبلیغات بازی دقیق کار کنند و نباید عجله کنند!!!

m-uncharted

کاربر سایت
Nov 8, 2009
494
نه اینطور نیست دوست عزیز......
وقتی یک بازی در گیم تریلرز قرار میگیره خودش یه تبلیغه بزرگه شما اگه یه سری به گیم تریلرز زده باشید اروپایی ها کامنت های زیادی در مورد بازی گداشتند و بعد از دیدن تریلر بازی تنها مشکلی که از بازی می گرفتن نحوه پریدن گرشاسپ بود........///......ولی کاملا قبول دارم که سازندگان بازی باید روی تبلیغات بازی دقیق کار کنند و نباید عجله کنند!!!

بله دیدم تو GT
در هر صورت امیدوارم استقبال خوبی از بازی بکنن(خارج از کشور):smile:

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
سلام به همگی
بلاگ فارسی گرشاسپ هم راه اندازی شد و شما میتونید بعضی مطالب رو اونجا ببینید
http://garshasp.ir/blog/

ضمنا یه تریلر جدید از بازی هم روی سایت گذاشته شده. دوستانی که نمیتونند توی تست ها شرکت کنند میتونن با مقایسه تریلر جدید با تریلر قدیم تغیرات رو مشاهده کنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر