کوجیما: PS4 و Xbox One اختلاف قدرت کمی دارند

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
22461776953408718368.jpg

Hideo Kojima در صحبت با 4Gamer بیان کرد:"

تفاوت قدرت بین PS4 و Xbox One کم است و جای نگرانی وجود ندارد. پس نسخه‌های Xbox One‌ و PS4 بازی‌ها تفاوت چشمگیری با هم نخواهند داشت."

Kojima درمورد قیمت کنسول PS4 و دوربین آن گفت:"
خوب قیمت یکی از دلایل مهم برای تصمیم‌گیری خرید یک کنسول برای مصرف کننده است.
او با خنده گفت:"
خوب وقتی کنسولی مثل PS4 ارزان است شما آن را خواهید خرید. من هنوزم در مورد تصمیم سونی برای قرار ندادن دروبین‌های PSEye در همه بسته‌های PS4 متعجب هستم."

Kojima درمورد تصمیم مایکروسافت برای قرار دادن Kinect در بسته‌های Xbox One‌ گفت:"
خوب این دوره استفاده از دروبین در smartphone، گوشی‌های همراه و تبلت‌های بیشتر شده است. من فکر می‌کنم این کار دیگر تبدیل به یک نیاز شده است."

منبع

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
به لحاظ قدرت محاسباتي خام مشخصا ps4 بسيار قدرتمندتر هست و اينكه برخلاف نسل قبلي هردوي تراشه ها از معماري GPU يكساني (جز حالا يكسري تغييرات در Front end ) دقيقا يكي هستن.

اما بارها گفتم قدرت محاسباتي تراشه بايد با حد Occupation ratio مشخص بشه نه عدد خام محاسباتي.(نمونش عدد 1.3 ترافلاپسي GTX480 هست و 2.6 ترافلاپسي HD5870 حالا شما تست هاي crysis 3 رو ببينيد حدود 2 برابر عدد خام محاسباتي بيشتر HD5870 چيكارست :دي و ميبينيد GTX480 در اين عنوان نسل بعدي به لحاظ بسري حدود 70% سريعتر از HD5870 فاجعه هست :دي با اينكه hd5870 حدود 2برابر gtx480 قدرت محاسباتي خام داره )

البته اين نكته قابل ذكر هست كه معماري GPU ها دقيقا يكي هست اماوجود ESRAM/move engines حتما يكسري توجيحاتي داشته كه عرض ميكنم

جز GCN CU Core ها مايكروسافت بالاي 1.7 بيليون ترانزيستور خرج شتابدهنده move enine و ESRAM كرده و بجاي اين ميتونست بين 12 تا 16 تا GCN Cu core در تراشه قرار بده كه البته چون منابع فيدبك دار هستن موجب ايجادگرماي وحشتناك و بدتر از اين پايين اومدن yield تراشه به خاطر پيچيدگي بيش از حد اون ميشدن.(يك تراشه hd7770 حدود 1.5 بيليون ترانزيستور داره كه البته بيشتر سطح تراشه مربوط به io/interface و memmory interface هست پس با 1.7 بيليون ترانزيستور براي Esram روي تراشه مايكرو خيلي كار ها ميتونسته انجام بده كه مهندسينش به اين نتيجه رسيدن كه يك بافر كاشه عظيم با شتابدهنده move engine باشه.) -

اگر اين عدوات باعث افزايش قابل توجه Occupation ratio بشه كه حتما ميشه و علت وجودشون هم اين هست نبايد به طور مستقيم قدرت GPU هارو تاميم داد.

خلاصه كل عرضه بنده بابت اين هست كه XBOX ONE SOC و PS4 SOC هردو بي نهايت فوقولاده هستن و نميشه Fact كلي داد كه كي در كل بسيار برتر هست .

من بعد از واكاوي soc توسط chipwork توضيح مفصل نهايي رو خدت رفقا ميدم​

خوب حالا چرا پست منو نقل و قول میکنی اینارو میگی؟:d
اینارو که من میدونم بهتره بود پست یه سونی فنو نقل و قول کنی که عقیده داره n% کنسول مورد علاقش قویتره و دلیلشم اعداد و ارقام روی کاغذ میدونه...

حدس خود من این هست که مایکرو با قرار دادن eSRAM دوتا هدفو دنبال میکرده یکی اینکه یه کچه فوق العاده سریع مشترک بین CPU و GPU درست کنه به نوعی خود معماری GCN شرکت AMD رو یک قدم دیگه جلو ببره یعنی علاوه بر اینکه سیستم آدرس دهی یکپارچه روی رم سیستم داشته باشه کاری کرده یه سیستم کچه مشترک هم روی eSRAM داشته باشن دوم از eSRAM به عنوان یه فریم بافر هم استفاده کنه برای AA و موئلفه های آلفا و ... اون Data Move Engine هم کمک میکنه تا GPU و CPU در نهایت ISA های آزاد بیشتری داشته باشن من نمیدونم قدرت واقعی Data Move Engine چقدر هست ولی حدس میزنم تو بعضی سناریوها که استرس زیادی به سخت افزار وارد میشه کارایی قابل توجهی داشته باشه مثلا وقتی حجم انتقال و کنترل داده ها بالا بره بتونه درصد قابل توجهی از ISA هارو برای انجام کارای گرافیکی آزاد بزاره ...
منم فکر میکنم فقط تو واقعیت معلوم میشه مایکروسافت چیکار کرده ولی 100% باید یه تحقیق خیلی عمیقی کرده باشن که به این نتیجه رسیدن این همه ترانزیستورو روی die پردازنده به eSRAM و DME اختصاص بدن.

siamak136

کاربر سایت
Sep 17, 2012
69
نام
siamak
نه اصلا هم اونتور نیست سونی به گیمرها احترام میزاره میگه اگه PsEye دوست داری بخر اگه دوست نداری که هیچ ولی ماکرو چیکار میکنه میگه هم باید بخری و هم اگه کینکت نباشه xbox روشن نخواهد شد و من خیلی ها را میشناسم که از کینکت خوششان نمیاد

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,074
احتمالاً اون حرف رو با حساب Infinite Power of Cloud گفته چون هرطوری این دوتا سخت افزار رو مقایسه کنی Ps4 با اختلاف برتر و قویتر هست.

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
نه اصلا هم اونتور نیست سونی به گیمرها احترام میزاره میگه اگه PsEye دوست داری بخر اگه دوست نداری که هیچ ولی ماکرو چیکار میکنه میگه هم باید بخری و هم اگه کینکت نباشه xbox روشن نخواهد شد و من خیلی ها را میشناسم که از کینکت خوششان نمیاد

این کینکت دیگه جزوی از xbox هست سیاست مایکروسافت این بوده که کاری کنه کینکت مثل گیم پد واسه xone ضروری باشه کاریشم نمیشه کرد چون اونا مالک چیزی هستن که خلقش میکنن اگه کسی از کینکت در این حد خوشش نیومده که حتی قیافشو تحمل کنه یعنی اینکه این کنسول برای اون ساخته نشده.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,797
واقعا استاد کوجیما درست میگه..ایشون به حق استاد هستن..

در کل این درست نیست چندتا از امکانات کنسول رو از تو جعبه در بیاری تا قیمتش بیاد پایین این یک ضعفه که اون شرکت چون نمی تونه کنسولش رو از روی کیفیت بفروشه دست به خالی کردن جعبه برای قیمت کمتر میزنه..
عجب !!!

وقتی بازیش قراره رو وان و 4 عرضه شه خوب به طبع بحث تجاری که بیاد وسط میتونه بگه با WII U هم فرق انچنانی نداره.

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
خدا پدر مادر بچه های سایت رو بیامرزه که چند تا تاپیک راجع به MGS زدن که ملت فرق Big Boss و Boss و Solid Snake و Old Snake و اینا رو بفهمن.
طرف تا پریروز MGS و کوجیما رو ترور شخصیتی میکرد حالا شده محبوب قلب ها.:))
واقع برای عوض شدن روحیه پست های یه عده خوندن داره.=))

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
فرق Big Boss و Boss و Solid Snake و Old Snake
میشه بگی دقیقا کی فرق Boss رو با بقیه نمیدونه؟
دیگه این یکی خیلی ضایع ه:D

- - -ویرایش - - -

من خودم فن MGS ام و کوجیما رو استاد میدونم ولی یه استاد خیانتکار و پول پرست)x

ببینمش کلشو می کنم:coolgun:
چقدر یه آدم میتونه به بازی ساز محبوبش عشق بورزه:x

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,706
نام
عرفان
خدا پدر مادر بچه های سایت رو بیامرزه که چند تا تاپیک راجع به MGS زدن که ملت فرق Big Boss و Boss و Solid Snake و Old Snake و اینا رو بفهمن.
طرف تا پریروز MGS و کوجیما رو ترور شخصیتی میکرد حالا شده محبوب قلب ها.:))
واقع برای عوض شدن روحیه پست های یه عده خوندن داره.=))
اتفاقا چند روز پیش یه عکس دیدم مربوط به صفحه ی فیس بوق xbob uk بود بعد فهمیدم همه کلا تو شناختن اینا مشکل دارن مخصوص بچه های سایت نیست :d کامنت ها رو حتما بخونید :))

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
برای رسیدن به مقام استادی زمان میخواد الان بعد اینکه MGS5 رو ساخت استاد شد..به نوعی اول به راه راست هدایت شد بعد به درجه استادی رسید..
بهتر بود میفرمودید بنده نمایندگی دانشگاه کیمبریج تو ایرانم هر کی میخواد استاد شه باید یه جور دم ما رو ببینه

- - -ویرایش - - -

استاد باسه این انجوری گفته که کسی ناراحت نشه.وگرنه یه منظور دیگه داشته.(منم نمیدونم منظورش چیه)

اصلا یه چیز کاملا طبیعیه کوجیما قرارداد داره با مایکروسافت با هم شریک کارین هیچ وقت نمیاد ضایش کنه یه حرفی میزنه هر دو طرفو داشته باشه نه سونی ناراحت شه نه مایکرو
بعد هم چرا با هم جدل میکنید برید گیم پلی کیلزون رو hd بگیرید مال ryse رو هم همینطور خود مایکرو تو کنفرانس e3 اعلام کرد ته قدرت ایکس باکسه با هم مقایسه کنید اون چیزی رو که باید بفهمید میفهمید

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
یعنی ایشان معتقد هستند که باید بزور محصول را بکنند در پاچه مبارک Gamer .یعنی Kinect باید باشه روند زور چپون .حتی اگر این محصول کاربرد چندانی نداشته باشه اما Gamer موظف است بخاطر اینکه شرکت هزنیه کرده و تولید کرد پولش را بده حالا می خواهد استفاده کنه می خواد برش گردونه سمت دیوار؟!
اگر من می فهمیدم این ماکروسافت چجوری این کوجیما را خریده خیلی خوب بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر