کوجیما: PS4 و Xbox One اختلاف قدرت کمی دارند

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
22461776953408718368.jpg

Hideo Kojima در صحبت با 4Gamer بیان کرد:"

تفاوت قدرت بین PS4 و Xbox One کم است و جای نگرانی وجود ندارد. پس نسخه‌های Xbox One‌ و PS4 بازی‌ها تفاوت چشمگیری با هم نخواهند داشت."

Kojima درمورد قیمت کنسول PS4 و دوربین آن گفت:"
خوب قیمت یکی از دلایل مهم برای تصمیم‌گیری خرید یک کنسول برای مصرف کننده است.
او با خنده گفت:"
خوب وقتی کنسولی مثل PS4 ارزان است شما آن را خواهید خرید. من هنوزم در مورد تصمیم سونی برای قرار ندادن دروبین‌های PSEye در همه بسته‌های PS4 متعجب هستم."

Kojima درمورد تصمیم مایکروسافت برای قرار دادن Kinect در بسته‌های Xbox One‌ گفت:"
خوب این دوره استفاده از دروبین در smartphone، گوشی‌های همراه و تبلت‌های بیشتر شده است. من فکر می‌کنم این کار دیگر تبدیل به یک نیاز شده است."

منبع

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
واقعا استاد کوجیما درست میگه..ایشون به حق استاد هستن..

در کل این درست نیست چندتا از امکانات کنسول رو از تو جعبه در بیاری تا قیمتش بیاد پایین این یک ضعفه که اون شرکت چون نمی تونه کنسولش رو از روی کیفیت بفروشه دست به خالی کردن جعبه برای قیمت کمتر میزنه..

اره درستش اینه به زور هرچی دم و دستگاه ساختی بچپونی تو جیب مشتری . چه بخواد چ نخواد ....

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
واقعاً آدم بین شما فن ها زنده بمونه خوبه ! :D
یه سری که تا قبل این با کوجیما چپ بودن ! حالا چون از ایکس باکس یه جورایی حمایت کرده ! الان میگن استاد درست می فرماین استاد قلان می کنن ! :D
یه سری که فن سونین ایشون رو خیانتکار و فریب خورده آمریکا جهان خوار می دونن و ایشون رو مرتد اعلام کردن و سلب کردن از لقب استاد :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,240
نام
ماکان
واقعا استاد کوجیما درست میگه..ایشون به حق استاد هستن..

تو مصاحبه کوجیما از سخت افزار PS4 تعریف کرده و گفته GPU ـش خارقالعاده هست. بعدم اشاره کرده X1 خیلی هم از PS4 ضعیف تر نیست و بازی روی هر دو پلتفرم فرق انجوری نخواهند داشت. بازم ایشون به حق استاد هستن؟:D

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
یه سری که فن سونین ایشون رو خیانتکار و فریب خورده آمریکا جهان خوار می دونن و ایشون رو مرتد اعلام کردن و سلب کردن از لقب استاد :biggrin1:
کلا مالکیت استاد الان رو هواس:d!حالا چون یدونه MGS4 انحصاری PS3 بوده و دلیلش هم فقط نداشتن حجم کافی DVD9 برای X360 بوده،کوجیما و کل MGS رفته بوده تو انحصار PS!

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
واقعاً آدم بین شما فن ها زنده بمونه خوبه ! :D
یه سری که تا قبل این با کوجیما چپ بودن ! حالا چون از ایکس باکس یه جورایی حمایت کرده ! الان میگن استاد درست می فرماین استاد قلان می کنن ! :D
یه سری که فن سونین ایشون رو خیانتکار و فریب خورده آمریکا جهان خوار می دونن و ایشون رو مرتد اعلام کردن و سلب کردن از لقب استاد :D

کوجیما درست کننده چندین بازی ار بهترین بازی های عمرم در نسل های مختلف بوده . حقا این مورد برای من اتفاق نیوفتاده و همینجا هم بیاد مصاحبه کنه بگه Ps4 اندازه PS2 قدرت داره بازم ارادت خواهم داشت بهش .

ولی خب اون یکنفر خیلی جالبه ، حیف که بالا منع شد نزارم پست ها رو وگرنه چیز های جالبی دیده میشد !! خیلی جالب !!

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
تو مصاحبه کوجیما از سخت افزار PS4 تعریف کرده و گفته GPU ـش خارقالعاده هست. بعدم اشاره کرده X1 خیلی هم از PS4 ضعیف تر نیست و بازی روی هر دو پلتفرم فرق انجوری نخواهند داشت. بازم ایشون به حق استاد هستن؟:D

من دسترسي به منبع ندارم ميشه اين بخشش رو لاقل نقل قول كنيد دوست من ؟؟

درود رامین نقل قول نمی خواد استاد هیچ وقت دروغ نمیگه !
اون موقع که ما می گفتیم ایشون استاد هست ی سری شک کردن همین که بازی هاش مولتی شد یهو تبدیل به استاد شد :d

خدا نكنه - :-o من كي گفتم كسي دروغ ميگه حسين جان - من ميخوام جايي كه در اين مورد صحبت كرده رو ببينم نظرش چيه و چي گفته چون دسترسي به منبع ندارم

بابا اينجا چرا همش جنگ هست هرچي ميگي همه فك ميكنن منظوري داري :-s

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

درود رامین نقل قول نمی خواد استاد هیچ وقت دروغ نمیگه !
اون موقع که ما می گفتیم ایشون استاد هست ی سری شک کردن همین که بازی هاش مولتی شد یهو تبدیل به استاد شد :d

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,120
نام
محمد امین
برای رسیدن به مقام استادی زمان میخواد الان بعد اینکه MGS5 رو ساخت استاد شد..به نوعی اول به راه راست هدایت شد بعد به درجه استادی رسید..

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
دوربین یکی از قابلیت های اضافی هست که شاید کسی نخواد استفاده کنه یا برای موو که احتمال زیاد یه باندل برای eye و موو میزارن ....
در کل این خالی کردن نبود بلکه احتام به سلیقه مشتری بود نه مثل ماکرو که کینکت به اون بزرگی اجباری هست

Red Dev!ls

کاربر سایت
Apr 2, 2013
1,595
نام
وحید
برای رسیدن به مقام استادی زمان میخواد الان بعد اینکه MGS5 رو ساخت استاد شد..به نوعی اول به راه راست هدایت شد بعد به درجه استادی رسید..
=)):))

نه MGS3 نه MGS4 و نه حتی MGS1 با همین MGSV فقط لیاقتش رو نشون داد !!

جون من تو نباشی بازیسنتر زهر برام !! :d

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

خدا نكنه - :-o من كي گفتم كسي دروغ ميگه حسين جان - من ميخوام جايي كه در اين مورد صحبت كرده رو ببينم نظرش چيه و چي گفته چون دسترسي به منبع ندارم

بابا اينجا چرا همش جنگ هست هرچي ميگي همه فك ميكنن منظوري داري :-s

من از جای دیگه خبر ندارم ولی تو این دو تامنبعی که اصل خبر بر اساس اونها نوشته شده همچین حرفی نزده:

منبعها جفتشون ژاپنی هستن واسه همین لینک گوگلشو گذاشتم:

Google Translate

Google Translate

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
من از جای دیگه خبر ندارم ولی تو این دو تامنبعی که اصل خبر بر اساس اونها نوشته شده همچین حرفی نزده:

منبعها جفتشون ژاپنی هستن واسه همین لینک گوگلشو گذاشتم:

Google Translate

Google Translate

به لحاظ قدرت محاسباتي خام مشخصا ps4 بسيار قدرتمندتر هست و اينكه برخلاف نسل قبلي هردوي تراشه ها از معماري GPU يكساني (جز حالا يكسري تغييرات در Front end ) دقيقا يكي هستن.

اما بارها گفتم قدرت محاسباتي تراشه بايد با حد Occupation ratio مشخص بشه نه عدد خام محاسباتي.(نمونش عدد 1.3 ترافلاپسي GTX480 هست و 2.6 ترافلاپسي HD5870 حالا شما تست هاي crysis 3 رو ببينيد حدود 2 برابر عدد خام محاسباتي بيشتر HD5870 چيكارست :دي و ميبينيد GTX480 در اين عنوان نسل بعدي به لحاظ بسري حدود 70% سريعتر از HD5870 فاجعه هست :دي با اينكه hd5870 حدود 2برابر gtx480 قدرت محاسباتي خام داره )

البته اين نكته قابل ذكر هست كه معماري GPU ها دقيقا يكي هست اماوجود ESRAM/move engines حتما يكسري توجيحاتي داشته كه عرض ميكنم

جز GCN CU Core ها مايكروسافت بالاي 1.7 بيليون ترانزيستور خرج شتابدهنده move enine و ESRAM كرده و بجاي اين ميتونست بين 12 تا 16 تا GCN Cu core در تراشه قرار بده كه البته چون منابع فيدبك دار هستن موجب ايجادگرماي وحشتناك و بدتر از اين پايين اومدن yield تراشه به خاطر پيچيدگي بيش از حد اون ميشدن.(يك تراشه hd7770 حدود 1.5 بيليون ترانزيستور داره كه البته بيشتر سطح تراشه مربوط به io/interface و memmory interface هست پس با 1.7 بيليون ترانزيستور براي Esram روي تراشه مايكرو خيلي كار ها ميتونسته انجام بده كه مهندسينش به اين نتيجه رسيدن كه يك بافر كاشه عظيم با شتابدهنده move engine باشه.) -

اگر اين عدوات باعث افزايش قابل توجه Occupation ratio بشه كه حتما ميشه و علت وجودشون هم اين هست نبايد به طور مستقيم قدرت GPU هارو تاميم داد.

خلاصه كل عرضه بنده بابت اين هست كه XBOX ONE SOC و PS4 SOC هردو بي نهايت فوقولاده هستن و نميشه Fact كلي داد كه كي در كل بسيار برتر هست .

من بعد از واكاوي soc توسط chipwork توضيح مفصل نهايي رو خدت رفقا ميدم​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر