کن لوین: PC Gaming همیشه محل شروع ابتکارات خواهد بود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
ken_levine_feature1267305582.jpg

شرکت Irrational Games با اینکه در حال حاضر, بازیهایش را برای پلتفرمهای مختلف می سازد ولی این شرکت در ابتدا کارش را با ساخت بازیهای انحصاری PC مانند System Shock 2 و Freedom Force شروع کرد.

بنیانگزار این شرکت یعنی Ken Levine در مصاحبه ای با سایت Kotaku اعلام کرده که: "وقتی صحبت از جانبداری از یک پلتفرم به میان می آید, من مطمئنا یک PC Gamer هستم."
او در ادامه می گوید : "من از حالت ارگونومیکی آن (PC) خوشم می آید, از ماوس و کیبوردش و از امکان جابجایی آسانش از بازی به وب نوردی و از آن به تایپ کردن. من جزو آدمای alt-tabی هستم.

وقتی بحث به آینده ی صنعت PC Gaming می رسد او می گوید : "باور کن اگه من بدونم! ولی چیزی که مشخص هست اینه که PC Gaming همیشه محل شروع ابتکارات خواهد بود. اگه می خواهید آینده ی صنعت بازی را متوجه بشوید, یک عدد PC بخرید !!! و هشیار باشید چرا که اون چیزی که روی میز شما قرار داره مانند یک توپ کریستال هست."

منبع :

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
بابا دوره این حرفا تموم شده . الان کنسول حرف اول رو میزنه .
--------------------------------------------------------------------------------
این یارو زیادی خوشحاله میزنه . قیافش بدرد این میخوره که نون بیار کباب ببر همایونی رو بسازه نه چیز دیگر .

وقتی شما همون نون بیار کباب ببر رو بلد نبودید ایشون یکی از ترسناکترین و بهترین بازی های دنیا رو ساخته بودن...

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,881
نام
صابر
بعضی ها فکر میکنن pc توهمه اما اشتباه فکر میکنن pc همون چیزیه که کنسول باهاش ساخته شد و همون چیزیه که بازیهای کنسول باهاش ساخته میشه
واقعا من موندم به چیه این کنسولاتون مینازید .قبول دارم که کنسول هم خوبه جای خود. اما این یه حرف همگانیه که pc همیشه جاویدانه ست .
دیدم چند نفر گفتند بازیهای انحصاری خوب این یک امر طبیعی هست که هر چیزی یه چیز انحصاری داره و نمیوام وارد بازیها بشم اما یه مثال ساده میزنم همین COD Black-ops که خود سازنده گفته که بازی رو pc یه چیز دیگست و .......................
خلاصه خلاصه لپ کلام اینه که همتون هم pc دارین و دارین باهاش حال میکنید توی نت اگه دروغه بگید دروغ میگم.
به قول طرف موس کیبرد خیلی ازاد تره و من احساس خوبی باهاش دارم .
ببخشید اگه پرحرفی کردم

• Like
Reactions: Niko Bellic

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
بعضی ها فکر میکنن pc توهمه اما اشتباه فکر میکنن pc همون چیزیه که کنسول باهاش ساخته شد و همون چیزیه که بازیهای کنسول باهاش ساخته میشه
واقعا من موندم به چیه این کنسولاتون مینازید .قبول دارم که کنسول هم خوبه جای خود. اما این یه حرف همگانیه که pc همیشه جاویدانه ست .
دیدم چند نفر گفتند بازیهای انحصاری خوب این یک امر طبیعی هست که هر چیزی یه چیز انحصاری داره و نمیوام وارد بازیها بشم اما یه مثال ساده میزنم همین COD Black-ops که خود سازنده گفته که بازی رو pc یه چیز دیگست و .......................
خلاصه خلاصه لپ کلام اینه که همتون هم pc دارین و دارین باهاش حال میکنید توی نت اگه دروغه بگید دروغ میگم.
به قول طرف موس کیبرد خیلی ازاد تره و من احساس خوبی باهاش دارم .
ببخشید اگه پرحرفی کردم
این ازون پستاییه که جون میده واسه امضا !
آقا من میگم بیایم بی خیال همچین مقایسه ای بشیم خیلی بهتره ...
کنسول باز اگه به کنسول مینازه ، واسه بازیاشه ...
نه به یه بازی و یه شرکت ! تا حرف میزنی : WOW !
Bllizzard ... تو رو خدا کوتاه بیاین ...
Blizzard Entertainment :praying:
خودتون رو بکشین نمیتونین بازی های بلیزارد رو با گیم 2 هزار تومنی رو ایکس باکس بازی کنین=)) حالا هی امیدوار باشین بلیزارد رو کنسول بازی بسازه . اگرم بسازه نمیتونین کپی بازی کنین:d

عرض نکردم :D
این یه نمونشه ...
شما یه پست معروف دارین در رابطه با world of warcraft نکنه دوست دارین بره تو امضا؟ خندتون هم فایده نداره نمیتونی بازی های بلیزارد رو عینه بقیه بازی هایی که کپی میخوری:d بازی کنی دیگه تقصیر کسی نیست کهb-)
خوشحال میشم :DROFL
همون که CG هاتون باحالن ؟ !
امیدوارم آخرین پستم توی این تاپیک باشه.
اولا WOW غلطه و WoW درسته!
امیدوارم این جملات بنده رو متوجه شی ، چون دارم فارسی مینویسمشون ...
نه شما و نه هیچ احد دیگه ای نمیتونه منو مجبور کنه نیام تو این تاپیک پست ندم بیا باالعکس ! حالا من تو یه یه جا گفتم دیگه نمیام تو این تاپیک و پست نمیدم شما سوء استفاده نکن ...
ضمنا" این مدیر محترم هم چون سلیقش با این بازی سازگاره بازیش کرده ، It's ok ... سلیقش هم قابل احترامه ، اما الآن آیه نازل شد که ایشون کار درستی کردن و مابقی افراد Wrong هستن ؟!
من نظرم دقیقا" برعکس ایشونه ، از نظر من این بازی ارزش بازی کردن هم نداره ... ببین ، من باز هم میگم ، نظر من اینه ...
هر کسی ، هرچی دلش میخواد میگه تو هر تاپیکی ، به قول آریا ، خاصیت فروم اینه که بیایم توش اظهار نظر کنیم ...
من هم دقیقا" دارم همین کارو میکنم ...
Perfect ...

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
Blizzard Entertainment :praying:
خودتون رو بکشین نمیتونین بازی های بلیزارد رو با گیم 2 هزار تومنی رو ایکس باکس بازی کنین=)) حالا هی امیدوار باشین بلیزارد رو کنسول بازی بسازه . اگرم بسازه نمیتونین کپی بازی کنین:d

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
بابا دوره این حرفا تموم شده . الان کنسول حرف اول رو میزنه .
--------------------------------------------------------------------------------
این یارو زیادی خوشحاله میزنه . قیافش بدرد این میخوره که نون بیار کباب ببر همایونی رو بسازه نه چیز دیگر .
احیانا با بازی هایی مثل starcraft ، civilization ، warcraft آشنایی دارید؟کلا بازی های fps و استراتژی و rpg و ادونچر PC رو می شناسید؟
ضمنا تو آمریکا تعداد pc gamer بیشتر از کنسول دارهاست...این دلیل نمی شه که چون اینجا ملت همه می رن 360 می خرن جاهای دیگه هم همین طور باشه!
خودمم بی برو برگرد طرفدار کنسولم ولی این دلیل نمی شه که حقیقت رو نگم،با حرف کن لوین هم صد در صد موافقم.تا الان همیشه می شده که آینده بازی های کامپیوتری رو توی PC دید.
جرقه ساخت کنسول های امروزی با دستگاه های آرکید زده شد ولی PC گیمینگ همون طور که معلومه با ساخته شدن کامپیوتر بوجود اومد...
این که بازی های انحصاری با PC ساخته می شه هم چیزی از کنسول ها کم نمی کنه چون اولا این بازی ها اسمشون روشونه و برای PC ساخته نمی شن ثانیا اگه بخوایم اینطوری نگاه کنیم هر شی تو طبیعت از شی دیگه بوجود اومده!همین PC و کنسول هر دو قطعاتشون از آهن ساخته شدن!(اینو برای مثال گفتم)
این طرز فکر که فلان چیز ابدی و جاوید هستش هم غلطه،اصولا هر چیزی تو طبیعت یه روز از بین می ره و ممکنه روزی فرا برسه که معنی بازی کامپیوتری کلا تغییر پیدا کنه و کنسول و PC هر دو دیگه وجود نداشته باشند.

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
بر منکرش لعنت!!!
زنده باد pc...
البته کنسول هم جای خود:D

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
این ازون پستاییه که جون میده واسه امضا !
آقا من میگم بیایم بی خیال همچین مقایسه ای بشیم خیلی بهتره ...
کنسول باز اگه به کنسول مینازه ، واسه بازیاشه ...

عرض نکردم :D
این یه نمونشه ...
شما یه پست معروف دارین در رابطه با world of warcraft نکنه دوست دارین بره تو امضا؟ خندتون هم فایده نداره نمیتونی بازی های بلیزارد رو عینه بقیه بازی هایی که کپی میخوری:d بازی کنی دیگه تقصیر کسی نیست کهb-)

Quantic Dream

کاربر سایت
May 31, 2010
1,432
امیدوارم آخرین پستم توی این تاپیک باشه.
اولا WOW غلطه و WoW درسته!
دوما این بازی به تنهایی اندازه مجموع فروش بسیاری از انحصاری های و عناوین کنسولی برای شرکت سازندش درآمد داشته. شما یک بازی کنسولی رو نهایتا چند ساعت بازی میکنید؟ 200 ساعت؟ 300 ساعت؟؟ 500 ساعت؟؟؟ WoW کاری کرد که کمتر بازی ای(شاید هیچ بازی) توی دنیای گیم نتونست انجام بده. برای نمونه فقط کافیه یه نگاه به پروفایل جناب Tyrax یکی از مدیران انجمن همینجا بندازید تا الان نزدیک به 3500 ساعت این بازی رو انجام دادند و هرهفته میزان بازیشون بیشتر میشه ، این فقط یه نمونه بود. میخواستم بگم ساختن یک بازی MMO که بتونه این همه مدت انسان رو سرگرم کنه و اصلا تکراری نشه کار هر کسی نیست و خلاصه کلامم اینه که WoW بخاطر ویژگی های منحصر بفردش در مقایسه کلی بازی های PC و کنسول براحتی میتونه در مقابل همه بازی های کنسولی ایستادگی کنه و دلیلی باشه برای اینکه یک گیمر تازه کار بسمت PC جلب بشه. در کل من بحث WoW رو پیش کشیدم که یکی از برتری های بزرگ PC بر کنسول رو نشون بدم ولی اصلا منکر ویژگی های خوب و بازی های خوب کنسول ها نمیشم;)

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
شخصا تا جای ممکن رو کنسول نمیرم و اکثر بازیها رو روی pc بازی میکنم چون در90درصد موارد از لحاظ کیفی(چه گرافیک که من معتادشم:d و چه گیمپلی)pc خیلی سرتر از کنسوله ولی خب هر کدوم بدرد یه genre میخورن.pc برا بازیهای RTS و FPS و shooterایده آله، از اونطرف کنسول برا بازیهای H&S و fighting عالیه.مثلا همین lost planet2 رو کنسولا اشغالی بیش نبود ولی رو pc چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ گیمپلی عالی بود به خصوص گرافیکش که دیگه واقعا nvidia و capcom سنگ تموم گذاشتن.یا همین castlevania که من به هیچ وجه حاضر نیستم رو pc بازی بکنمش.

POW3R

کاربر سایت
Oct 11, 2007
2,483
نام
کیان
من فقط نظرمو میگم من PS3 دارم Xbox هم قبلا داشتم PC هم دارم به نظر من واقعا FPS هیچ وقت به لذت بخشی روی PC نیست و محال هست روزی بشه بازی StreaTegic خوب روی Consol بازی کرد در کل من بیشتر وقتم با PC میگذره تا کنسول با وجودی که PS3 دارم ولی بازی برای PC میرم بازی ORGINAL میگیرم بازی میکنم لذت میبرم

• Like
Reactions: Scαrface

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
. اگه می خواهید آینده ی صنعت بازی را متوجه بشوید, یک عدد PC بخرید !!!

[/SPOILER]
ایشون مریضی روانی دارند! آره PC بعد هر ماه Update به قیمت خدایان یونانی؟! بنده ترجیح میدم با Ps3 حال کنم بااون انحصاری های غولش تا با PC که همش دردسره و بازی باهاش مثل رد کردن 7 خان رستمه، درسته شوتر ها طبیعتا مخصوص PC هستند و کنسول نمیتونه هیجان PC رو بده، از نظر کلی جلوی Consoles حرفی نداره!
ایشون با اغراق خیلی زیادی سخن میگویند!

• Like
Reactions: Bayonetta

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
تا یک سال یا دو سال دیگه موضع Nex Gen Graphic تو PC کامل میشه و 100 درصد شرکت ها بازی سازی به این سمت میان البته PS3 تا 40 درصد این قابلیت داره ولی به هیچ وجع نمیتونه به طور کامل داشته باشه مطمئن 2 سال دیگه اهمیت PC Gaming همه می فهمن :d

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
همیشه یه روالی بوده که هر وقت به اواخر عمر کنسول ها نزدیک میشیم PC میاد رو کار .. البته نسل قبل هم اواسط اوضاع PC خیلی خوب بود اما بهرحال هر نسل یه فرقی میکنه ... این نسل هم مطمئن باشین PC شاخ میشه آخراش البته الانم هست اما در اون حدی نیست که دیگه سازنده ها رو مجاب کنه فقط رو PC تمرکز کنن :d

کیوان از تو توقع نداشتم ...
تو برو یه سر Mode ِ ـ Dota allstars رو بزن اگه معتادش نشدی هر چی فحش از دهنت در اومد بگو .... هیچ کنسولی نمی تونه همچین کاری با آدمی کنه... چرا ؟ چون بازی های کنسول رو نمی تونن فن ها دستکاری کنن ... نصف بیشتر مود های وارکرافت ساخته فن ها هستن ...

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
ای خدا بحث شروع شد ...
هر کسی با توجه به سلیقه و امکاناتی که داره،بین کنسول و پی سی یکیو انتخاب میکنه !. کسی که قدرت بیشتر، کیفیت بالاتر،تکنولوژی به روز تر و فریم بیشتر میخواد بالطبع پلتفرمی بهتر از پی سی وجود نداره . در ضمن کیف و حال بازی های اول شخص ، نقش آفرینی و نقطه بازی (آستراتژیک!)تنها روی پی سی هست!!! البته نباید منکر گرون بودن این وسیله هم باشیم البته اجرای بازی ها روی پی سی با کیفیت کنسول ( رزولوشن پایین،عدم استفاده از ***** های وAA AF، استفاده نکردن از تکنولوژی های به روز مانند DX 11,10,10.1 و انویدیا فیزیک ) احتیاج آنچنانی به یه سیستم قدرتمند نداره !
اما کنسول در برابر پی سی اینقدرها هم بد بخت نیست ! خب کنسول یه سری بازی داره که آدمو جذب خودشون میکنه و مثل اونا رو رو پی سی نمیبینیم ! ( مخصوصا بازی های انحصاری پلی 3 که واقعا تک تکشون تا الان عالی بودن و هر کدومشون رو که بازی کردم یه احسنت گفتم !).
البته چون من خودم هم کنسول دارم و هم پی سی اما بازی های مولتی رو روی کامپیوتر بازی میکنم چون کیفیت بسیار بالاتری رو میبینم !
از نطر کنترلر هم هر دو اینها مزایاو معایبی رو دارن ، اول شخص و سوم شخص های تیر اندازی رو فقط با کیبورد و موس میتونیم با دقت بالا بازی کنیم ( مثل لوس بازی های کنسول نیست که رو target قفل بشه !) .... اما در عوض بازی های فایتینگ و شمشیر بازی رو اصلا نمیتونیم با موس و کیبورد انجام بدیم ( مثل تکن و آنیمیوشا).... البته نا گفته نمانه که الان هر کسی تو خونش یه گیم پد داره ! ....
در کل جفتشون خوبن و کسی حق نداره بدون دلیل و تنها از روی فن بازی و تعصبات بی مورد یکی رو مورد عنایت خودش قرار بده !

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
او در ادامه می گوید : "من از حالت ارگونومیکی آن (PC) خوشم می آید, از ماوس و کیبوردش و از امکان جابجایی آسانش از بازی به وب نوردی و از آن به تایپ کردن. من جزو آدمای alt-tabی هستم.
قربون آدم چیز فهم زدی تو خال :d

-------------------------------

پ.ن : از کسایی که عمر گیمری شون حداکثر ps2 ِ چه انتظاری میره ؟

از کسایی که نمیدونن SS 2 چیه چه انتظاری میره ؟

از کسایی که لذت بازی کردن QUAKE و ... رو نچشیدن چه انتظاری میره ؟

از کسایی که 200 ساعت پای دیابلو 2 با نغرو اسکلتون نکردن چه انتظاری میره ؟

انتظاری نمیره : ByONETTA بازی کنید لطفا :d

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر