نسخه ی PC بازی Crysis2 ابتدا بدون DX11 منتشر می شود.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
استودیوی Crytek هیچ برنامه ای برای انتشار DX11 برای Crysis 2 ندارد.

گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

اما حالا بعد از چند روز از انتشار بازی مسول روابط عمومی سایت Mycrysis.com که بصورت رسمی تمام اخبار Crysis رو منتشر می کنه گفته که استودیوی Crytek هیچ برنامه ی برای انتشار DX11 Patch واسه Crysis 2 نداره و این شایعات صحت نداره!

این موضوع را در صورت صحت می توان ضربه ی بزرگی به طرفداران غیر کنسولی این بازی به شمار آورد، چرا که Cevat Yerli شخصا قول داده بود که تیم تحت فرمانش در Crytek زمان زیادی را بر روی نسخه ی PC صرف کرده اند تا مطمئن شوند که طرفداران PC این بازی از نسخه ی جدید آن نا امید نخواهند شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3
منبع 4

آخرین ویرایش:

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
مطمئن باشید اگه dx 11 هم داشته باشه چیزی معلوم نخواهد بود .
اگه منظورمون از dx 11 فقط تسلیشن باشه که به خودی خود فریم کش هست اینطور میشه استنباط کرد که هرچی فریم تا حالا با هر سیستمی می گرفتید باید نصب یا کمتر بشه.
ولی اگه بحث texture و بافت و نورپردازی بشه آره! جا داره که خیلی از اینی که هست بهتر بشه . هرچند نورپردازیش الان خیلی خوبه . در کل دلتون رو صابون نزنید تا این کنسول ها زنده اند pc یک نفس راحت نخواهد کشید .

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: SLASH1

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
اگه خبر صحت داشته باشه:
Crytek = Liar of the Century =))
یا به قول منبع 1
Maximum Fail
logger.php
=))

شما مثل اینکه اصلا متوجه نشدی موضوع چیه!
مسئله، سر بودن یا نبودنش نیست! مسئله اون همه هایپ الکی که را انداخته بودن و اون همه وعده دادنشونِ!
-------------------------------
به داستان یه تعداد از بازی ها هم گیر داده بودن، حالا خدا می دونه داستان بازیشون در اون حدی که می گفتن هست یا نه!
خیلی خوشحالی نه؟
الان برا من یه لیست از چیزایی که تو بخش گرافیک میخواستن پیدا کنن و نکردن با ذکر منبع و جزئیات اماده کن بعد در رابطه نوع خوشحالی شما هم صحبت میکنیم!

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
خیلی خوشحالی نه؟
الان برا من یه لیست از چیزایی که تو بخش گرافیک میخواستن پیدا کنن و نکردن با ذکر منبع و جزئیات اماده کن بعد در رابطه نوع خوشحالی شما هم صحبت میکنیم!
آره، خیلی خوشحالم! شما مثل اینکه خیلی ناراحتی! :))
نوع خوشحالی من نوع خاصی نیست! یکم بعضی ها هایپ الکی راه انداخته بودن که ضایع شدن! b-)
لیستشم خودت برو آماده کن! من نه حوصله اش رو دارم نه بحثی با تو دارم، نظرتم برام ارزشی نداره که به خاطر تو و امثال تو خودمو به زحمت بندازم! b-)
هر جور دوست داری فکر کن! :)
شما هم کمتر حرص بخور فدام شی الهی! ;;)
از نوع بیانت کاملا میشه درجه خوشحالیت رو مشخص کرد.اصولا من از شادی امثال شما ناراحت میشم ولی چه کنم که گاهی اوقات علاجی براش نیست! افرین پسر خوب همیشه اینجوری شاد باش...
دقیقا درجه چنده؟! :-/
هیچ دردی بی درمان نیست! شما سوادت نمیرسه! =))
دوست عزیز شما لطفا بگو کرایتک به کدوم وعده هاش عمل نکرده!
اگر هم حوصله گفتن نداری!پس لطفا فقط نگو "کرایتک به وعده هاش عمل نکرد! "
کلیتش رو میگم خواستید قبول کنید نخواستید هم نکنید! مهم نیست!
1- یکیش پشتیبانی از Move بود!
2-یکی دیگه اش ستفاده از نهایت قدرت کنسول ها! که با توجه به اخباری که اخیرا میاد روی PS3 درست نیست!
3- و وجود DX11 تو نسخه PC!
حالا باز اگه چیزی یادم اومد مینویسم!

آخرین ویرایش:

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
خب از اولم مشخص بود !!
كرايتك هم مولتي پلتفورم شد !!
سود براش مهم شد، فروش براش مهم شد !!
پي سي هم به طبع اخرين رتبه قرار گرفت دوباره از نظر توجه !!
طبيعيه

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اما سیاستهای EA ممکنه بر اون تاثیر دیگه ای گذاشته باشه.
خب یکی از سیاست های EAاز دیر باز انتشار یک عنوان FPSکه بتونه از نظر فروش به سری CODبرسه!حالا این FPSمی خواد کرایسیس باشه می خواد مدال افتخار باشه یا BF!کلا EAتو بعضی سیاست هاش حرص بازیکنان را در میاره! :d

نوع خوشحالی من نوع خاصی نیست! یکم بعضی ها هایپ الکی راه انداخته بودن که ضایع شدن! b-)

متن پنهان:
لیستشم خودت برو آماده کن! من نه حوصله اش رو دارم نه بحثی با تو دارم، نظرتم برام ارزشی نداره که به خاطر تو و امثال تو خودمو به زحمت بندازم! b-)

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
از نوع بیانت کاملا میشه درجه خوشحالیت رو مشخص کرد.اصولا من از شادی امثال شما ناراحت میشم ولی چه کنم که گاهی اوقات علاجی براش نیست! افرین پسر خوب همیشه اینجوری شاد باش...

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash

در مورد نسخه PS3 که اصولا به هیچکدوم از وعده هاش عمل نکردن "پشتیبانی از Move و نسل جدید از گرافیک PS3 و...."

اما اینکه در کل چه قدر به اون وعده هایی( هایپ های بیخودی) که دادن مثل اینکه داستان Halo رو ناچیز دونستند و استاد یرلی گفت این بازی یه ابَر داستان داره و خیلی چیز های دیگه بعد از انتشار بازی و نقد ها مشخص میشه....

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
در مورد نسخه PS3 که اصولا به هیچکدوم از وعده هاش عمل نکردن "پشتیبانی از Move و نسل جدید از گرافیک PS3 و...."

....

نسل جدید گرافیک روی PS3خودتم می دونی با اون سخت افزار محدود امکان پذیر نیستش چرا که دیدی روی پی سی چه گرافیکی زیبایی را به نمایش گذاشت!

پشتیبانی از MOVEهم دلیل داره که اینکار را نکردن!
1-کرایسیس2یک بازی مولتی پلتفرم هست نه یک بازی انحصاری پی اس3!
2-پشتیبانی از MOVEبرای کرایتک روی محور کار نیست چرا که اونا نمی تونن تمام انرزیشون را صرف جزئیات بکنن!لطفا طرفدارن MOVEاز دستم ناراحت نشن!
3-با این کارشون می تونن صدای طرفداران پلتفرم های دیگه رو در بیارن!

البته اگر کرایتک بخواد فروش خوبی روی همه پلتفرم ها داشته باشه باید دم طرفدارن هر سه پلتفرم به گونه ای ببینی مثلا برای پی اس 3پشتیبانی MOVEبگذاره و گرافیکش از اینی که هست بهتر می کرد!برای طرفدارن پی سی پشتیبانی کامل از DX11را می ذاشت و...

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
نسل جدید گرافیک روی PS3خودتم می دونی با اون سخت افزار محدود امکان پذیر نیستش چرا که دیدی روی پی سی چه گرافیکی زیبایی را به نمایش گذاشت!

پشتیبانی از MOVEهم دلیل داره که اینکار را نکردن!
2-پشتیبانی از MOVEبرای کرایتک روی محور کار نیست چرا که اونا نمی تونن تمام انرزیشون را صرف جزئیات بکنن!لطفا طرفدارن MOVEاز دستم ناراحت نشن!

البته اگر کرایتک بخواد فروش خوبی روی همه پلتفرم ها داشته باشه باید دم طرفدارن هر سه پلتفرم به گونه ای ببینی مثلا برای پی اس 3پشتیبانی MOVEبگذاره و گرافیکش از اینی که هست بهتر می کرد!برای طرفدارن پی سی پشتیبانی کامل از DX11را می ذاشت و...

خب وقتی سخت افزار کنسول محدوده وقتی Crysis یه بازی مولتی پلتفرم و کرایتک نمیتونه تمام وقتش رو روی یه نسخه بذاره پس وعده های بیخودی و پوچ هم نباید بده که بعدا توش بمونه و نتونه بهش عمل کنه

به هر حال شما گفتی از وعده های عملی نشده Crytek نام ببر و من هم بردم...

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
شتیبانی از MOVEهم دلیل داره که اینکار را نکردن!
کسی نگفت بی دلیل هست! اما چرا این دلایل الان معلوم شده؟! چرا یه زمانی وعده داد که الان بهش عمل نکنه؟! :)
یا مثلا:
استاندارد جدید گرافیک بصری Crysis 2 با استفاده از قدرت PS3 !

اینجا گفته بودن:
Crytek مدعيست دنباله عنوان Crysis مبتني بر وقايع نيويورک کيفيت و گرافيک بصري بي نظيري را با استفاده از قدرت PS3 به نمايش خواهد گذاشت!
جناب مايکل گلاک مطمئن است که 2 Crysis هر چيزي را که تاکنون ديده ايد کنار خواهد زد!
ما قصد داريم حد و مرز جديدي را براي توليد بازي هاي PS3 با گرافيکي خارق العاده خلق کنيم!
در حالی که نسخه PS3 حتی HD هم نیست! :)

• Like
Reactions: Tommy Fisher

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
منم قبول دارم نباید وعده بی خود می داد!
ولی از طرفی باید بهشون حق داد!
دلیل اینکه چرا پی اس 3 HDنیست خودت بهتر می دونی؟! ;):d
نشد دیگه! شما اینو گفتید:
منم جوابشو دادم!
شما و یه عده دیگه متاسفانه بد برداشت می کنید و فکر می کنید من میگم بازی گرافیکش پایینه یا بده! در حالی که من فقط از اینکه وعده های تو خالی داده بدم میاد! همین!
من که در هر صورت بازیش می کنم الان بدجور منتظرشم ولی از این حرفهای الکی که زده خوشم نیومده! :sick:
دلیل اینکه چرا پی اس 3 HDنیست خودت بهتر می دونی؟! ;):d
اگه نسخه 360 HD باشه تنها دلیلش به نظر من ضعف برنامه نویس ها هستش که نتونستن خوب با سیستم PS3 کنار بیان! واِلّا فکر نمیکنم PS3 ضعیف تر از360 باشه!
اگرم که رو هر دو HD نباشه هم میتونه ضعف برنامه نویس ها باشه هم ممکنه محدودیت کنسول باشه! شایدم هر دو! :d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان به نظرت برا زدن تاپیک کمی عجله نکردی!!!!! همون طور که خودت گفتی بر اساس اخبار غیر رسمی این حرف زده شده !!!:d

نه، فکر نکنم! چون فقط 20 روز دیگه به انتشارش مونده و اینطور که از نسخه ی بتا و دموی مولتی برمیاد قرار نیست تا اونموقع چیز زیادی تغییر کنه.

در ضمن کسایی که همین چند روز اخیر توی نمایشگاه CEBIT 2011 بازی رو روی دستگاهها تست کردن این مطلب رو تایید کردن. مگر اینکه اونا هم اشتباه کرده باشن.

دوستان نمیخوان این عقده گشایی 4 ساله رو تموم کنن?
حالا این همه فشار از کجا میاد نمیدونم ؟

نمی دونم چرا سریع از بحث فنی دور می شید و اینقد جبهه گیر می کنید؟!
تاپیک نزدیم که که باعث جدل باشه، هدف اول اطلاع رسانی بوده و بعد هم تبادل نظر راجع به مطلبی که شاید در حال وقوع باشه!

فشار هم از طرف استک بار جهانی هست، مطمئن باش!!

کلا هر شرکتی که زیادی منم منم می کنه یه جای کارش می لنگه

در این مورد خیلی مشتاقم ببینم EA باعث شده که Crytek مسیر توسعه ی بازی رو تعدیل کنه و تغییر بده یا از اول برنامه همین بوده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر