نسخه ی PC بازی Crysis2 ابتدا بدون DX11 منتشر می شود.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
استودیوی Crytek هیچ برنامه ای برای انتشار DX11 برای Crysis 2 ندارد.

گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

اما حالا بعد از چند روز از انتشار بازی مسول روابط عمومی سایت Mycrysis.com که بصورت رسمی تمام اخبار Crysis رو منتشر می کنه گفته که استودیوی Crytek هیچ برنامه ی برای انتشار DX11 Patch واسه Crysis 2 نداره و این شایعات صحت نداره!

این موضوع را در صورت صحت می توان ضربه ی بزرگی به طرفداران غیر کنسولی این بازی به شمار آورد، چرا که Cevat Yerli شخصا قول داده بود که تیم تحت فرمانش در Crytek زمان زیادی را بر روی نسخه ی PC صرف کرده اند تا مطمئن شوند که طرفداران PC این بازی از نسخه ی جدید آن نا امید نخواهند شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3
منبع 4

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
من نمیفهمم، چهار سال پیش که بازی اومد، اگر کسی میگفت بالا چشم کراسیس ابرو هست همتون میخواستین جرش بدین، تا یه ماه پیشم که قربون و صدقه Crytek میرفتین، الان چیشد که به این نتیجه های بی پایه و اساس رسیدید؟
حزب باد اینجا فوران کرده! فقط منتظرید یک اتفاقی بیوفته بیاید بگید، بله میدونستم و...
بابا بیخیال شید دیگه، هنوز حتی تایید هم نشده! بعدشم حالا DX11 نباشه، چند نفرتون کارت گرافیکی دارید که DX11 ساپورت میکنه که الان دارید بحث میکنید؟ اصلا چند نفرتون میتونه موقع عرضه ی این بازی، بازی رو روی DX11 راحت اجرا کنه!؟ اینقدر دم از DX11 دارید میزنید؟

والا به قول فرخ همین گرافیک که میگن روی DX9 رو اگر اسما میگفتن DX11 همتون به به و چه چه تون بلند بود.

نمیدونم باز ماجرا چیه حالا یه موج منفی افتاده رو سر Crysis و Crytek بدبخت ...

بحث اصلا سر طرفداری از یک بازی یا dx11نیست ادم چیزی رو که میبینه در موردش اظهار نظر میکنه
شما بازی رو انجام دادی!؟ تمومش کردی!؟ کاری به دمو و نسخه ی لیک شده و... ندارم، نسخه اصلی رو از نزدیک دیدی؟ بازی کردی؟ با اطمینان داری صحبت میکنی!؟

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
اگر واقعا روی نسخه ی PC کار کرده بودن و واسشون مهم بود می تونستن از همون اول بازی رو با DX11 منتشر کنن،دلیلی نداشت که پچ بدن بیرون واسش، نسخه ی اول هم از ابتدا از DX10 پشتیبانی می کرد

بجز اینها اونطور که از بررسی نسخه ی لیک شده ی بازی و همینطور دموی مولتی پیداست اینه که بر خلاف گفته ی رییس crytek، بازی از ابتدا با در نظر داشتن توان کنسولها طراحی و توسعه داده شده، چرا که بعضی از بافتهای بازی بسیار ساده و با جزییات پایین هستن تا حافظه ی کمتری رو اشغال کنن و این بوضوح مشخصه و نسبت به Crysis 1 یک عقبگرد کامل محسوب میشه.

در ضمن خودم هم دوست ندارم بخش Single بازی رو بدون جزییات بالا و آخرین کیفیت قابل پیاده سازی در Cry Engine 3 بازی کنم! خود Crysis هم این توقع رو در من ایجاد کرده.
من نسخه مولتی رو بازی کردم و باید بگم تا به حال چنین کیفیتی رو تو هیچ بازی دیگه ای ندیدم و به جرات میتونم بگم که از لحاظ زیبایی اگه از crysis اورجینال بیشتر نباشه کمتر هم نیست! به من هیچ ربطی نداره که بازی میخواد رو dx11 اجرا بشه یا 9 یا 8 ! برا من مهم اینه که بتونن یه تجربه جدید تو گرافیک رو عرضه کنن که کردن خوبشم کردن.اگه بازی تو بعضی چیزا مثل کیفیت تکسچرا مقداری افت کرده،در عوض تو نورپردازی crysis1 رو لوله میکنه!

من نمیفهمم، چهار سال پیش که بازی اومد، اگر کسی میگفت بالا چشم کراسیس ابرو هست همتون میخواستین جرش بدین، تا یه ماه پیشم که قربون و صدقه Crytek میرفتین، الان چیشد که به این نتیجه های بی پایه و اساس رسیدید؟
حزب باد اینجا فوران کرده! فقط منتظرید یک اتفاقی بیوفته بیاید بگید، بله میدونستم و...
بابا بیخیال شید دیگه، هنوز حتی تایید هم نشده! بعدشم حالا DX11 نباشه، چند نفرتون کارت گرافیکی دارید که DX11 ساپورت میکنه که الان دارید بحث میکنید؟ اصلا چند نفرتون میتونه موقع عرضه ی این بازی، بازی رو روی DX11 راحت اجرا کنه!؟ اینقدر دم از DX11 دارید میزنید؟

والا به قول فرخ همین گرافیک که میگن روی DX9 رو اگر اسما میگفتن DX11 همتون به به و چه چه تون بلند بود.

نمیدونم باز ماجرا چیه حالا یه موج منفی افتاده رو سر Crysis و Crytek بدبخت ...

شما بازی رو انجام دادی!؟ تمومش کردی!؟ کاری به دمو و نسخه ی لیک شده و... ندارم، نسخه اصلی رو از نزدیک دیدی؟ بازی کردی؟ با اطمینان داری صحبت میکنی!؟
کاملا باهات و همچنین با فرخ موافقم.الان اگه میگفتن داره رو dx11 اجرا میشه همه به به چه چه از سر و کولشون اویزون میشد!
کسایی که میگن این نسخه هیچ فرقی با نسخه کنسولی نداره بد نیست برن تصاویر مقایسه نسخه pc رو با کنسول نگاه کنن تا متوجه تفاوت فاحش بازی رو pc بشن.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
فقط اینو بگم تا بازی که کاملا بر پایه ی dx11 ساخته نشه تفاوت چندانی رو شاهد نخواهید بود اینم که از اول با dx9 ساخته شده پس چه اولش بیاد چه اخرش اهمیت چندان ویژه ای نداره این امر هم فقط پایان این نسل شاهد خواهیم بود فعلا که رو بورسن

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
اگر واقعا روی نسخه ی PC کار کرده بودن و واسشون مهم بود می تونستن از همون اول بازی رو با DX11 منتشر کنن،دلیلی نداشت که پچ بدن بیرون واسش، نسخه ی اول هم از ابتدا از DX10 پشتیبانی می کرد

بجز اینها اونطور که از بررسی نسخه ی لیک شده ی بازی و همینطور دموی مولتی پیداست اینه که بر خلاف گفته ی رییس crytek، بازی از ابتدا با در نظر داشتن توان کنسولها طراحی و توسعه داده شده، چرا که بعضی از بافتهای بازی بسیار ساده و با جزییات پایین هستن تا حافظه ی کمتری رو اشغال کنن و این بوضوح مشخصه و نسبت به Crysis 1 یک عقبگرد کامل محسوب میشه.

در ضمن خودم هم دوست ندارم بخش Single بازی رو بدون جزییات بالا و آخرین کیفیت قابل پیاده سازی در Cry Engine 3 بازی کنم! خود Crysis هم این توقع رو در من ایجاد کرده.
اقا فرشید موافق هستم با هات در مورد عقب گرد نسبت به کرایسیس1!
قضاوت در مورد نسخه پی سی یکم زود هستش!درسته کرایتک حرف ها و قول هاش تقریبا روی کنسول عملی نکرد اما بهتره بازی منتشر بشه و نسخه اصلی را بازی کنیم و اون پچ را هم که می گن ببینیم چگونه قدرت dx11را در کرایسس2 به نمایش می گذارن!
البته عقب نشینی کرایتک نسبت به شماره قبل خب دلایل مختلفی داره!
اونا می خواستن با بهینه کردن CE3و انتشار بازی روی کنسول ها فروش خودشون را افزایش زیادی بدن!بطوری که هم فن های کنسول ها بازی جذب بشن و بازی را بخرین و هم بیشتر پی سی گیمر ها هم بازی را تهیه کنن!خب طبیعیه بیشتر پی سی گیمر گرافیک HIGH-ENDوسیستم خیلی قوی ندارن!بازی باید طوری باشه که همه امکان لذت از بازی را داشته باشن!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خب بعضی دوستان یکم دارن تند می رن و متعصبانه از بعضی موارد جانبداری می کنن بدون اینکه به جزییات مطلب توجه کنن،چن تا نکته رو تذکر می دم:

1-در اینکه موتور CryEngine با همین کیفیت هم از خیلی جهات نسبت به بازیهای دیگه سرتر هست شکی نیست، هنوز هم تنها بازیی هست که بعد از نسخه ی اول سیستم و مخصوصا کارت گرافیک شما رو شدیدا به چالش می کشه، مهم اینه که پیشرفتش چقدر باشه.

2-دوستانی که می گن اگر همین گرافیک رو می گفتن DX11 هست قبول می کردیم کاملا اشتباه می کنن،در DX11 نور پردازی و سایه ها و حتی در صورت استفاده از Tessellation ( که احتمالا بکارگیری این تکنیک هم منتفی هست) جزییات بافتها تفاوت زیادی با همون صحنه که در DX9 رندر شده می کنه و برای حرفه ای ها کاملا قابل تشخیص هست و از لحاظ کیفیتی تمایز دارن، دوستان اگر می تونستن دموهای DX11 رو اجرا کنن یا روی یه سیستم دیگه ببینن اینقدر زود قضاوت نمی کردن

3-در نسخه ی دمو بجای تنظیمات گرافیکی فقط 3 سطح Gamer,Advanced و Hardcore وجود داره و تنظیمات جزییتر برای سفارشی کردن گرافیک بازی دیده نمیشه و نسبت به نسخه ی اول که میشد کلی جزییات بازی رو تغییر داد یه محدودیت جدید هست

4-در این نسخه از بازی برای AA که در نسخه ی اول بصورت امکانی مجزا و استاندارد در بازی پشتیبانی رسمی شده بود از نوعی AA که Differed AA گفته میشه پشتیبانی میشه که در موتور بازی پیاده سازی میشه و در عین داشتن کیفیت پایینتر در صحنه ها سرعت بیشتری رو ارائه میده و توسط درایورهای گرافیکی Nvidia و AMD هم قابل بهینه سازی نیست (مثل همون تکنیکی که در Stalker و یا Starcraft استفاده شده ) و این مورد هم باز سوظن ایجاد شده در مورد کنسولیزه شدن بازی رو بیشتر می کنه

5- موارد فوق به احتمال زیاد در نسخه ی نهایی بازی تغییر نخواهند کرد ، چون در صورت تغییر هم نیازمند بازنویسی و طراحی مجدد بازی هستن و هم زمان زیادی رو می طلبه که با توجه به نزدیک بودن زمان انتشار بازی بعید بنظر می رسه که از این به بعد تغییر خاصی در ساختار فنی بازی ایجاد بشه و در مدت باقی مونده هم تیم طراحی وقت خودش رو بیشتر صرف تست و برطرف کردن باگها خواهد کرد.

اقا فرشید موافق هستم با هات در مورد عقب گرد نسبت به کرایسیس1!
قضاوت در مورد نسخه پی سی یکم زود هستش!درسته کرایتک حرف ها و قول هاش تقریبا روی کنسول عملی نکرد اما بهتره بازی منتشر بشه و نسخه اصلی را بازی کنیم و اون پچ را هم که می گن ببینیم چگونه قدرت dx11را در کرایسس2 به نمایش می گذارن!
البته عقب نشینی کرایتک نسبت به شماره قبل خب دلایل مختلفی داره!
اونا می خواستن با بهینه کردن CE3و انتشار بازی روی کنسول ها فروش خودشون را افزایش زیادی بدن!بطوری که هم فن های کنسول ها بازی جذب بشن و بازی را بخرین و هم بیشتر پی سی گیمر ها هم بازی را تهیه کنن!خب طبیعیه بیشتر پی سی گیمر گرافیک HIGH-ENDوسیستم خیلی قوی ندارن!بازی باید طوری باشه که همه امکان لذت از بازی را داشته باشن!

موضوع اینه که Crysis برای صنعت PC یک عامل موثر تحول و پیشرفت و الگو مطرح شده که در صورت نداشتن نوآوری جدید و پیشرفت تکنیکی قابل ملاحظه بعد از 4 سال ممکنه تاثیر منفی در سیر تکامل موتورهای دیگه و بازیهای دیگه ای که بعدا روی PC عرضه میشن داشته باشه،این قضیه رو خود crytek هم بهش واقفه، اما سیاستهای EA ممکنه بر اون تاثیر دیگه ای گذاشته باشه.

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
اگه خبر صحت داشته باشه:
Crytek = Liar of the Century =))
یا به قول منبع 1
Maximum Fail
logger.php
=))
مورد دوم اینکه وقتی crysis 2 بازم گرافیش روی pc تکه و بهترینه دلیل نداره حتما از dx11 استفاده کنه یا شما ها توقعتون خیلی بالاست یا اینکه فقط دنباله یه چیزی هستید که بهانه تراشی کنید ؟!
شما مثل اینکه اصلا متوجه نشدی موضوع چیه!
مسئله، سر بودن یا نبودنش نیست! مسئله اون همه هایپ الکی که را انداخته بودن و اون همه وعده دادنشونِ!
-------------------------------
به داستان یه تعداد از بازی ها هم گیر داده بودن، حالا خدا می دونه داستان بازیشون در اون حدی که می گفتن هست یا نه!

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
2-دوستانی که می گن اگر همین گرافیک رو می گفتن DX11 هست قبول می کردیم کاملا اشتباه می کنن،در DX11 نور پردازی و سایه ها و حتی در صورت استفاده از Tessellation ( که احتمالا بکارگیری این تکنیک هم منتفی هست) جزییات بافتها تفاوت زیادی با همون صحنه که در DX9 رندر شده می کنه و برای حرفه ای ها کاملا قابل تشخیص هست و از لحاظ کیفیتی تمایز دارن، دوستان اگر می تونستن دموهای DX11 رو اجرا کنن یا روی یه سیستم دیگه ببینن اینقدر زود قضاوت نمی کردن

برای اینکه ثابت بشه چندتا پست برو بالاتر که میگن crytek عقب گرد کرده . و میگن که crysis 1 از dx10 استفاده میکرده و الان crysis 2 از dx9 .شما چه انتظاری داری وقتی هنوز عده ای بعد 4 سال متوجه نشده که crysis 1 هم همون از dx9 استفاده میکرده ؟!
این همه خبر گذاشتند و گذاشتیم که والا بلا crysis 1 بر پاییه dx9 ساخته شده و حتی crysis warhead کاملا این امر ثابت کرده بازم بعضی ها میان میگن بازی از dx10 استفاده کرده !
پس اینک دوستانی که می گن اگر همین گرافیک رو می گفتن DX11 هست همه قبول می کردن ! پس راست گفتن
وقتی بعد از 4 سال متوجه نشدند که crysis برپایه dx9 ساخته شده این یکی را دیگه سحله !
مورد دوم اینکه وقتی crysis 2 بازم گرافیش روی pc تکه و بهترینه دلیل نداره حتما از dx11 استفاده کنه یا شما ها توقعتون خیلی بالاست یا اینکه فقط دنباله یه چیزی هستید که بهانه تراشی کنید ؟!
شما مثل اینکه اصلا متوجه نشدی موضوع چیه!
مسئله، سر بودن یا نبودنش نیست! مسئله اون همه هایپ الکی که را انداخته بودن و اون همه وعده دادنشونِ!
منم گفتم که شما ها فقط دنبال حقیقت هستید ! اگه همین کرایتک میگفت این تنظیمات بالا dx11 هست شما چشم بسته این همه هایپ را میپذیرفتید دیگه !
این هایپیه که خودتون بلندش کردید . من قبلا هم گفتم که به این چیزا اهمیت نمیدم و فقط به خود بازی نگاه میکنم.

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
گزارشهای منتشر شده بر اساس اخبار غیر رسمی نشان می دهد که نسخه ی Crysis 2 برای PC در زمان تاریخ انتشار-که 25 مارس برای US هست- به مانند کنسولها فقط از DX9 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی DX11 هم مدتی پس از آن-که هنوز مشخص نیست- بصورت یک Patch برای بازی منتشر خواهد شد.

منبع 1
منبع 2
منبع 3

فرشید جان به نظرت برا زدن تاپیک کمی عجله نکردی!!!!! همون طور که خودت گفتی بر اساس اخبار غیر رسمی این حرف زده شده !!!:d
دوستان اطمینان داشته باشند که اگه خبری به این مهمی درست باشد حتما سایت های ignوvg247 وgame spot خبر را خیلی سریع تر منتشر می کنند
این خبر فعلا در حد یک شایعه است و هنوز از طرف Crytek و EA تایید یا تکذیب نشده.
دقیقا موافقم امیر حسین گه قرار باشه چیزی باشه اولین جا خود سایت شرکت سازنده خبر منتشر می کنه
در ضمن شاید این شایعه بیش نیست که با این کار می خواهند فروش نسخه کنسولی بیشتر کنند !!!

با همون DX9 هم نسخه های کنسولیو قوووووورت میده. maximum resolution، maximum details ....
والا سیاوش حالا هی بیا بگو ولی نمی دونم چرا یک سری ها نمی خواهند قبول کنند و براشون سخت هست این قضیه
من نسخه مولتی رو بازی کردم و باید بگم تا به حال چنین کیفیتی رو تو هیچ بازی دیگه ای ندیدم و به جرات میتونم بگم که از لحاظ زیبایی اگه از crysis اورجینال بیشتر نباشه کمتر هم نیست! به من هیچ ربطی نداره که بازی میخواد رو dx11 اجرا بشه یا 9 یا 8 ! برا من مهم اینه که بتونن یه تجربه جدید تو گرافیک رو عرضه کنن که کردن خوبشم کردن.اگه بازی تو بعضی چیزا مثل کیفیت تکسچرا مقداری افت کرده،در عوض تو نورپردازی crysis1 رو لوله میکنه!

.
تو بهتر بودن بازی نسبت به یک که هیچ شکی نیست حتی رو همین حالت dx9 ولی نمی دونم چرا بعضی ها می خواهند بازی کوچیک کنند
در ضمن فراموش نکنید که اگه ایرادی هم تو بازی دیدی مربوط به نسخه های دزدی و دمو هست و هنوز نسخه اصلی بازی منتشر نشده b-)

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
دوستان نمیخوان این عقده گشایی 4 ساله رو تموم کنن?

من مطمئنم بازی حداقل سطح فنی نسخه ی اول رو روی PC تکرار خواهد کرد ، کسایی هم که دموی مالتی و نسخه ی لیک شده رو امتحان کردند این رو تایید میکنند ، در باب تسلیشن هم انویدیا پارتنر رسمی بازی بوده و هست پس اون رو هم شاهد خواهیم بود !

نسخه ی 360 هم که خارق العادست به معنای کلمه ! حالا این همه فشار از کجا میاد نمیدونم ؟

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
دوستان نمیخوان این عقده گشایی 4 ساله رو تموم کنن?
شما نمیخوای این تعصب 4 ساله رو کنار بزاری؟! :)
اون همه وعده ای که داده بودن! کو؟
چرا هر روز از یه جای بازی می زنن؟! یه بار رو کنسول یه بار رو PC!
در اینکه گرافیک بازی بالاست شکی نیست!
البته بازم میگم همه اینا در صورتی هست که این خبر تایید رسمی بشه! (هر چند همینطوریشم یه گندهایی بالا آوردن!)
شمایی که داری اینقدر بشکن و بالا میندازی این وسط به دلایلی ...
اصلا نسخه ی لیک شده رو هم تجربه کردی ؟ همون هم با همه ی مشکلات فرسنگ ها با همه ی بازی های فعلی فاصله داره ، ببین بعد بیا اظهار نظر کن لطفا;)
ایولا، منو می بینی که دارم بشکن و بالا میندازم؟! چشم بصیرت داریا! =))
شما یه عینک بخر پولشم من حساب می کنم! ;) :arrowd:
بحث سر اینه:
فکر کنم واضح هست؟!
شما یا نمی بینی! یا درک نمی کنی! :-/ که در کل مشکل از خودتونه! :)
من فکر میکنم اینا نمیخوان همون اول تفاوت نسخه‌ی PC با نسخه‌ی کنسولی دیده بشه. واسه همین سعی دارن بعدا این کار رو بکنن.
یه زمانی من همچین حرفی زده بودم و گفتم که به عمد نمیزان تفاوت زیادی به وجود بیاد! ولی دوستان پریدن بهم!

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
شما نمیخوای این تعصب 4 ساله رو کنار بزاری؟! :)
چرا هر روز از یه جای بازی می زنن؟! یه بار رو کنسول یه بار رو PC!

شمایی که داری اینقدر بشکن و بالا میندازی این وسط به دلایلی ...
اصلا نسخه ی لیک شده رو هم تجربه کردی ؟ همون هم با همه ی مشکلات فرسنگ ها با همه ی بازی های فعلی فاصله داره ، ببین بعد بیا اظهار نظر کن لطفا;)

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
من فکر میکنم اینا نمیخوان همون اول تفاوت نسخه‌ی PC با نسخه‌ی کنسولی دیده بشه. واسه همین سعی دارن بعدا این کار رو بکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر