مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
واللا حرف شما متین. اما من یادمه 2 دفعه ی پیش که من میخواستم سیستم ببندم، تازه دایرکت ایکس11 اومده بود. اولین سال عرضه ی کنسول نسل جدید هم بود. من حدود 2-3 ماه مشکلی برام پیش اومد و قید بستن پی سی جدیدو زدم. تو همون 2-3 ماه 3 تا کارت جدید اومد به بازار که تا اون موقع فقط اون 3 تا 11 رو پشتیبانی میکرد. و اگه من 3 ماه پیش خریده بودم کارتمو، تا 3-4 سال بعد و موقع تجدید سیستم، رنگ 11 رو نمیدیدم!
من الان نزدیک 12 ساله پی سی بازم. خوب هم میدونم سیستم کنسول و پی سی از پایه با هم فرق داره و اگه مایه دار باشی، میتونی هر ماه یه قطعه رو عوض کنی!!! اما مسئله ی من همین پوله. من توانایی خرید ماهانه ندارم. وقتی هم سیستمی میبندم، لااقل باید 3-3.5 سال مفید کار کنه برام و از بروز بودنش مطمئن باشم! وقتی هم که کنسول جدید میاد، کلا" استاندارد ها فرق میکنه و این ناخوداگاه روی pc ها هم تاثیر میذاره. حالا هر چند اندک. شما که قصد نداری بگی سیستم 4 میلیونی که الان واچ داگزو با یه کیفیت و فریم ریت خاصی میده بیرون، با یه سیستم 4 میلیونی که 9 ماه دیگه خریده میشه فرقی ندارن؟

به هر حال ممنون.

کلا خصلت ذاتی PC همینه که همیشه و متناوب میشه ارتقاش داد، سریعترین PC روز دنیا رو هم شاید نیاز بشه دو سال بعد قطعه یا قطعاتیش رو ارتقا بدید، حتی بحث سر 3 سال بدون نیاز به ارتقا بودن رو هم من واقع گرایانه نمی دونم!
در مورد هزینه هم بله، طبیعی هست که هر زمان خرید انجام بدید ممکنه 3 یا 6 ماه بعد هم قطعه ی جدیدی بیاد که هم سرعت بالاتری داشته باشه و هم گرونتر نباشه، اما این دلیل تردید برای خرید یا خرید نکردن نیست، مهم اینه که بهترین انتخاب رو با توجه به بودجه و قطعات موجود بازار انجام بدید،

در مورد DX11هم درست می گید، اون قضیه مربوط به ارتقای نسل کارتهای گرافیکی PC بود و نه کنسولها، در اون موقع ما خودمون هم توصیه می کردیم دوستان تا رسیدن کارتهای جدید دست نگه دارن، اما فعلا تا حداقل 2 سال خبری از DX12نخواهد بود و هیچ کجا در برنامه های مایکروسافت جایی نداره

تنها تاثیری که ارتقا کنسولهای بازی می تونه داشته باشه بالاتر رفتن خط پایه ی بازیهای آینده و بالاتر رفتن ملزومات نسخه های پورت شده ی اونها بر روی PC می تونه باشه. از این نظر به بلاتر رفتن کیفیت فنی بازیهای PC هم کمک می کنه،اما از طرف دیگه باعث زودتر از رده خارج شدن PC های ضعیفتر و ضرورت ارتقای PC های دیگه هم میشه.

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
بایوس مادربرد و درایورش رو باید آپدیت کرد؟! یا که نه نیازی نیست؟!
همچنین یه سوال دارم چرا سیستم های قدیمی صدای کمتری میدن؟! مثلا خود من یه سیستم دارم مال 7 سال پیش هست ولی اصلا از فن های سی پی یو و کیسش صدا نمیده.
ممنون

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
ممنون بابت توضیح.
فقط یه سوال دیگه. این که گفتی:

بودجه هم بالای 3.5 یا 4 تومن کنار بزارید می تونید یه PC قدرتمند برای بازی تهیه کنید.

همه چیزو (یعنی کیس و مانیتور و کیبورد و و و) با هم گفتی؟ یا فقط پول کیس میشه 4 تومن؟ :d

ljshok

کاربر سایت
Oct 18, 2012
146
با سلام
یه سوال داشتم
من الان میتونم این 2 رو بخرم
XFX HD 6750 1GB DDR5
Asus GT640 2G DDR3
کدوم؟
یا بیشتر بودجه جمع کنم و اینو بگیرم
[h=1]Sapphire HD 7750 1GB GDDR5[/h]ارزششو داره؟ یا یکی از اون 2 بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
بایوس مادربرد و درایورش رو باید آپدیت کرد؟! یا که نه نیازی نیست؟!
همچنین یه سوال دارم چرا سیستم های قدیمی صدای کمتری میدن؟! مثلا خود من یه سیستم دارم مال 7 سال پیش هست ولی اصلا از فن های سی پی یو و کیسش صدا نمیده.
ممنون

اگر مشکل جدی نداشته باشه خیر، ضرورتی به ارتقا نیست
کیسهای قدیمی هم صدا میدن! اما احتمالا کیس قدیمی شما یا قدرتش کم بوده یا فن کم صدایی داشته که هنوز خوب کار می کنه و صدا نمیده، کیسهای جدید هم اگر معتبر باشن و فن با کیفیتی هم داشته باشن دلیلی نداره که صدا بدن.

ممنون بابت توضیح.
فقط یه سوال دیگه. این که گفتی:

همه چیزو (یعنی کیس و مانیتور و کیبورد و و و) با هم گفتی؟ یا فقط پول کیس میشه 4 تومن؟ :d

خیر، فقط کیس، تازه بهترین مدل نه، یه مدل خوب، چیزی که قویتر از PS4 هم هست.

با سلام
یه سوال داشتم
من الان میتونم این 2 رو بخرم
XFX HD 6750 1GB DDR5
Asus GT640 2G DDR3
کدوم؟
یا بیشتر بودجه جمع کنم و اینو بگیرم
Sapphire HD 7750 1GB GDDR5

ارزششو داره؟ یا یکی از اون 2 بگیرم؟

بین اون دوتا 640
البته 7750 بگیری که خیلی بهتره، بهتر از اون هم 7770 که ما همیشه بعنوان حداقل کار مناسب بازی در حال حاضر توصیه می کنیم.

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
دوستان سلام میخوام واسه cpu کولر فن بگیرم حالا اگه ممکنه :
بگید چه مارک و برندی بگیرم که هم قیمت مناسب داشته باشه خیلی قوی باشه ! چند مدل بهم معرفی کنید و قیمت هاشون رو هم بنویسید . ممنون
درضمن cpu هم 4770 K اس و سوکت 1150

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
سلام دوستان.
سیستم من اینه:
ram : 2*2gig
cpu: intel Dual-core E5700 @ 3.00GHZ
vga : nvidia geforce 210 1gig

که قبلا همین جا پرسیدم گفتند برای بازی مناسب نیست، سوالی که داشتم اینه که آیا فقط با ارتقای cpu و گرافیک می تونم بازی ها رو به خوبی اجرا کنم؟(خیلی در حد Ultra نمی خوام! در یه حد قابل قبولی باشه مثلا شبیه به نسخه ی کنسولیشون برای بازی آنلاین)
برای اینکار چقدر باید خرجش کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان سلام میخوام واسه cpu کولر فن بگیرم حالا اگه ممکنه :
بگید چه مارک و برندی بگیرم که هم قیمت مناسب داشته باشه خیلی قوی باشه ! چند مدل بهم معرفی کنید و قیمت هاشون رو هم بنویسید . ممنون
درضمن cpu هم 4770 K اس و سوکت 1150

در حال حاضر می تونید از Thermalright مدلهای Macho/Archon و یا بهترین مدلش Silver Arrow رو خریداری کنید که البته باید ابعادش رو نسبت به فضای داخلی کیس در نظر داشته باشید.
قیمتشون از 160 تومن تا 320 تومن هست.

سلام دوستان.
سیستم من اینه:
ram : 2*2gig
cpu: intel Dual-core E5700 @ 3.00GHZ
vga : nvidia geforce 210 1gig

که قبلا همین جا پرسیدم گفتند برای بازی مناسب نیست، سوالی که داشتم اینه که آیا فقط با ارتقای cpu و گرافیک می تونم بازی ها رو به خوبی اجرا کنم؟(خیلی در حد Ultra نمی خوام! در یه حد قابل قبولی باشه مثلا شبیه به نسخه ی کنسولیشون برای بازی آنلاین)
برای اینکار چقدر باید خرجش کنم؟

مشکل اینه که متاسفانه تعویض پردازنده و گرافیک به تنهایی امکانپذیر نیست!
مادربرد شما هم سوکت 775 هست که اصلا با پردازنده های جدید و قوی همخوانی نداره، رم های شما هم احتمالا DDR2 باشن که اونا هم باز با سیستمای جدید کار نمی کنن، پاور شما هم جوابگوی یه کارت گرافیکی قوی نیست!

فقط هارد، رایتر و احتمالا کیس قابل استفاده باشن، بقیه همگی باید عوض بشن. برای کمترین حالت باید 2 تومن بودجه اختصاص بدید.

worldblue

کاربر سایت
Sep 8, 2013
13
اقا تو رو خدا یه راهنمایی کنید می خوام سیستم واسه بازی های روز ببندم تا 3 سال راحت بازی کنم ؟؟؟
خودم یه سیستم انتخاب کردم اگه میشه نظرتون رو راجبش بگید و قیمت هر کدوم رو اگه می دونید ( قیمت روز) بگید ؟؟؟
سی پی یو : Intel Core i5-3570K 6Mb Cache
کارت گرافیک :Ati Gigabyte Radeon HD 7790 یا nvidia Gigabyte GV-N560UD ( GTX 560 Ti ) 1GB DDR5
مادربورد : intel Gigabyte GA-P75-D3
پاور : Green GP600A-EU
رم : Apotop Altair Value 8GB (2 X 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3-1600 CL11 Dual Channel
هارد : Western Digital Caviar Blue 1TB WD10EZEX

مادربورد 350 تومن
پاور 230 تومن
هارد 220 تومن

بودجه حداکثر 2.5 میلیون

naraqi110

کاربر سایت
Aug 25, 2009
1
سلام اگه میشه یه مادربردو cpuاز AMDکه هم هزینه شون زیادبالا نباشه (نهایتا600ت)وهم اینکه قوی باشه وبه درد بازی بخوره معرفی کنید ،ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا تو رو خدا یه راهنمایی کنید می خوام سیستم واسه بازی های روز ببندم تا 3 سال راحت بازی کنم ؟؟؟
خودم یه سیستم انتخاب کردم اگه میشه نظرتون رو راجبش بگید و قیمت هر کدوم رو اگه می دونید ( قیمت روز) بگید ؟؟؟
سی پی یو : Intel Core i5-3570K 6Mb Cache
کارت گرافیک :Ati Gigabyte Radeon HD 7790 یا nvidia Gigabyte GV-N560UD ( GTX 560 Ti ) 1GB DDR5
مادربورد : intel Gigabyte GA-P75-D3
پاور : Green GP600A-EU
رم : Apotop Altair Value 8GB (2 X 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3-1600 CL11 Dual Channel
هارد : Western Digital Caviar Blue 1TB WD10EZEX

مادربورد 350 تومن
پاور 230 تومن
هارد 220 تومن

بودجه حداکثر 2.5 میلیون

نه عزیز، این سیستم بالانس نیست، پردازنده زیادی قوی هست در حالی که گرافیک خیلی ضعیفتره
پردازنده رو شما Core i3 3220 با همون مادربرد در نظر بگیر اما کارت گرافیک رو 7850 یا GTX 660 در نظر بگیر.

سلام اگه میشه یه مادربردو cpuاز AMDکه هم هزینه شون زیادبالا نباشه (نهایتا600ت)وهم اینکه قوی باشه وبه درد بازی بخوره معرفی کنید ،ممنون

CPU:INTEL Core i3 3220
M/B:ASUS P8B75-LE

حدود 700 تومن میشه.

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
دوستان يه سوال.
من اگه فن استاندارد coolermaster v8 رو با اين فن كه فابليت كنترل دور فن نداره و 3پين هست عوض كنم مشكلي پيش مياد؟
دليلش دارا بودن LED آبي رنگ در كنار افزايش 20CFL جريان هواي فنه.
البته نزديك 50 هزينه داره. ارزش داره؟

آخرین ویرایش:

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
با سلام و خسته نباشید
میخوام یه سیستمی ببندم در حد 2.5 حد اکثر هم 3 تومن
گرافیک نداشته باشه (بعدا میخوام یه GT770 بگیرم براش)
با برنامه های سنگین زیاد کار میکنم (میخوام کم نیاره)
اگه بشه هم بازی های چند سال بعد رو بتونه ساپورت کنه .
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر