مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام
شما کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟
Core i5 3570k یا Core i5 4570 ?
اولی رو اور کنیم از دومی قوی تر میشه ؟

هر کدوم رو اور کنی(هر دو اگه K باشن) از بدون K ی اون یکی خیلی سریعتر میشه، چون 3570 و 4670 معمولی خودشون تفاوت راندمان محسوسی ندارن، بنابراین مدلK می تونه خیلی سریعتر باشه، چه از نسل قبلی چه این نسل

سلام
دوستان يه سوال.
من اگه فن استاندارد coolermaster v8 رو با اين فن كه فابليت كنترل دور فن نداره و 3پين هست عوض كنم مشكلي پيش مياد؟
دليلش دارا بودن LED آبي رنگ در كنار افزايش 20CFL جريان هواي فنه.
البته نزديك 50 هزينه داره. ارزش داره؟

چون فن پردازنده هست من توصیه نمی کنم با فن بدون کنترلر تعویض کنی، چون تنظیم سرعتش با تناسب حرارت پردازنده سخت میشه و نویز بیشتری هم تولید میکنه، مگر اینکه واقعا بدون صدا و پر قدرت باشه.

با سلام و خسته نباشید
میخوام یه سیستمی ببندم در حد 2.5 حد اکثر هم 3 تومن
گرافیک نداشته باشه (بعدا میخوام یه GT770 بگیرم براش)
با برنامه های سنگین زیاد کار میکنم (میخوام کم نیاره)
اگه بشه هم بازی های چند سال بعد رو بتونه ساپورت کنه .
ممنون

CPU:INTEL Core I5 4670K
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-PLUS
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X3

این حدود 2700 میشه، آمادس که تا 3 سال بعد از خرید یه کارت گرافیکی غول، بالاترین راندمان رو بده!

یه پردازنده amd تا 550 تومن معرفی کنید ؟

توی اون رده فقط FX 8320 هست که حدود 620 تومن قیمت داره، برای سوکت AM3+ هم هست.

gogogy

کاربر سایت
Apr 2, 2011
27
نام
Ehsan
CPU : Intel i5 760
MB: GigaByte P55UD7
RAM: 4*2G DDR3
VGA: ATI 5770
Resolution:1600 * 900
این سیستم برای بازی خوبه؟
چه قطعه اش بهتریه عوض شه؟
میشه یه بازی معرفی کنید تا نهایت قدرت کارت گرافیکم رو با این رزولوشن روی بهترین کیفیت ببینم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
CPU : Intel i5 760
MB: GigaByte P55UD7
RAM: 4*2G DDR3
VGA: ATI 5770
Resolution:1600 * 900
این سیستم برای بازی خوبه؟
چه قطعه اش بهتریه عوض شه؟
میشه یه بازی معرفی کنید تا نهایت قدرت کارت گرافیکم رو با این رزولوشن روی بهترین کیفیت ببینم؟

3 یا 4 سال پیش که اومده بود خوب بود، الان اصلا خوب نیست و توان متوسط اجرای بازیها رو هم نداره.
البته اولویت اصلی در سیستم شما کارت گرافیک هست وگرنه پردازنده ی شما تا حدی هنوز جوابگو هست و راندمان قابل قبولی(گاهی اوقات در حد پردازنده های جدید 6 هسته ای AMD) داره.

دست کم باید حدود 800 تا 1 میلیون تومن برای خرید یه کارت گرافیکی بروز و مناسب برای بازیهای حال و آینده هزینه کنید. بابت بازی هم اگر عنوانهایی رو مدنظر دارید که در اونها ضعف کارت گرافیکی رو ببینید می تونید Crysis 3 و یا METRO Last Night رو امتحان کنید در حالی که آخرین تنظیمات رو از بخش مربوط به گرافیک بازی انتخاب کرده باشید.

بهتر اینه که ابزار کم حجم اما مفید FRAPS رو هم دانلود و نصب کنید و قبل از اجرای بازی فعالش کنید، در اینصورت متوجه ی میزان نوسان و یا افت فریم در طول بازی خواهید شد. فریم زیر 30 قابل قبول نیست و فریم بالاتر یا مساوی 60 نرم ترین و بهترین تجربه ی بازی رو ایجاد می کنه.

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام

آقا فرشید تا حالا هرچی سیستم به من معرفی کردی و من خریدم خوب از کار در اومده خیلی ممنون.

حالا میخواستم یه سیستم کامل منظورم با مانیتور و کیبورد و موس و... در حد 800 تومن چیزی هست که معرفی کنی؟

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
یکی از دوستانم میخواد کامپیوترشو ارتقا بده و میخواد یه سی پی یو تا 600 هزار ت بخره که حداقل تا 2 الی 3 سال مورده استفاده باشه و همچنین کارت گرافیکی 650gtxti میخواد بخره با یه مادر بورد
ASUS - H87M-E یه کیس green orbit..من بهش گفتم یه 760gtx بخره گفت نه چون به جای 1.3 میلیون میخوام هم سی پی یو و هم گرافیک بخرم..میخواستم ببینم سیستمی که مد نظرشه مناسب هست برای گیم های جدید؟البته کیس orbit بهتره یا x3 که بخره؟من خودم x3 دارم و ازش راضیم.مرسی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام

آقا فرشید تا حالا هرچی سیستم به من معرفی کردی و من خریدم خوب از کار در اومده خیلی ممنون.

حالا میخواستم یه سیستم کامل منظورم با مانیتور و کیبورد و موس و... در حد 800 تومن چیزی هست که معرفی کنی؟

عزیز من با 800 تومن همه ی این چیزا رو هم می خوای؟
من می تونم فقط یه مانیتور رو با 800 تومن معرفی کنم، به بقیش نمیرسه!

دست کم 1200 برای کیس و 500 تومن هم برای مانیتور و لوازم جانبی باید هزینه کنی.

دوستان من مادر بوردم كه h87 pro asus بود رو با z87-hd3 gigabyte عوض كردم!
نظرتون مثبته ايا يا اشتباه كردم؟

بستگی داره که هدفت از این کار چی بوده باشه و پردازنده چی هست

سلام
یکی از دوستانم میخواد کامپیوترشو ارتقا بده و میخواد یه سی پی یو تا 600 هزار ت بخره که حداقل تا 2 الی 3 سال مورده استفاده باشه و همچنین کارت گرافیکی 650gtxti میخواد بخره با یه مادر بورد
ASUS - H87M-E یه کیس green orbit..من بهش گفتم یه 760gtx بخره گفت نه چون به جای 1.3 میلیون میخوام هم سی پی یو و هم گرافیک بخرم..میخواستم ببینم سیستمی که مد نظرشه مناسب هست برای گیم های جدید؟البته کیس orbit بهتره یا x3 که بخره؟من خودم x3 دارم و ازش راضیم.مرسی

اونقدر خوانا نوشتی که همون اول فهمیدم !
می خواد پردازنده بخره تا 600 تومن؟ می خواد پردازنده، ماربرد و کارت گرافیک بخره با1.3 میلیون تومن؟، بعد کیس رو هم می خواد؟! با کدوم بودجه؟ منظورت رو می تونستی توی یک جمله مختصر و مفید بنویسی.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
سلام
هیچ کدوم از این مدل ها تو ایران اومدن ؟ قیمت ؟
WD My Passport Slim 1TB
WD My Passport Ultra 1 TB

یه مودم عالی تا 200 تومن پیشنهاد بدید . که USB هم بخوره واسه شیر کردن هارد و پرینت سرور .

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
عزیز من با 800 تومن همه ی این چیزا رو هم می خوای؟
من می تونم فقط یه مانیتور رو با 800 تومن معرفی کنم، به بقیش نمیرسه!

دست کم 1200 برای کیس و 500 تومن هم برای مانیتور و لوازم جانبی باید هزینه کنی.

یه سیستم پایین هم نمیشه بست؟دست دوم چیزی گیر میاد؟

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اونقدر خوانا نوشتی که همون اول فهمیدم !
می خواد پردازنده بخره تا 600 تومن؟ می خواد پردازنده، ماربرد و کارت گرافیک بخره با1.3 میلیون تومن؟، بعد کیس رو هم می خواد؟! با کدوم بودجه؟ منظورت رو می تونستی توی یک جمله مختصر و مفید بنویسی.
عذر خواهی میکنم
منظورم این بود که یه سی پی یو تا 600 هزار میخواد
یه کارت گرافیک 650gtx میخواد
یه مادر بورد ASUS - H87M-E میخواهد
و یه کیس orbit میخواد

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
عذر خواهی میکنم
یه مادر بورد
ASUS - H87M-E
میخواهد
و یه کیس orbit میخواد
تا خود فرشید نیومده . من بت بگم ... بودجه کلی ت رو بگو و اینکه چه قطعاتی میخوای. بهترین قطعات رو بت پیشنهاد میدن . ;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
یه سیستم پایین هم نمیشه بست؟دست دوم چیزی گیر میاد؟

پایینترین سیستم همون 1200 تومنی بود که گفتم، دست دوم هم دیگه خودت باید بگردی یا توی بازارچه و بین کاربرای دیگه جستجو کنی.

عذر خواهی میکنم
یه مادر بورد ASUS - H87M-E میخواهد
و یه کیس orbit میخواد

CPU:INTEL Core i5 4670
VGA:GTX 650
M/B:ASUS H87M-E
CASE:ORBIT

شما که خودت لیست قطعات رو دادی، دیگه من چی معرفی کنم؟!

توضیح اینکه این سیستم برای بازی بالانس نیست، پردازنده خیلی قویتر از کارت گرافیک هست و توی بازیهای فعلی هم بالاترین راندمان رو نداره، چه برسه به 2 سال آینده. کلا با 1300 تومن نمیشه اون سیستم مدنظر شما رو بست، من فقط کارت گرافیک منتخبم رو که GTX 770 هست با 1650 تومن می تونم توصیه کنم یا با ارفاق GTX 760 که 1200 هست، بقیش دیگه بماند!

در مورد کیس هم قطعا X3 انتخاب بهتری هست.

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
سلام؛ با 850هزار تومن بودجه بین چندتا Main موندم (قصد oc دارم) :
Asus Z87-Pro
AsRock Z87 Extreme 6 (اگه گیر بیاد)
MSI Z87-GD45 Gaming
به نظر شما کدوم ارزش خرید بیشتری داره و با 4670k راندمان بهتری رو ارائه میده؟ (performance/price)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام. آقا میگم لبتابی هست تا سقف دو میلیون که با این سیستم pc برابر یا بیشتر باشه.
:nvidia gt 430 vga
cpu:2quade 2.3 8200q intel
ram:4 gb ddr 2
خب اون PC خودش هم برای بازی ضعیف هست اما اگر بخوای معادل لپ تاپی اون رو بگیری میشه یه مدل نسبتا متوسط از مدلهای امروزی لپ تاپ
بودجه ای هم که بخوای هزینه کنی باید دست کم 2300 تومن باشه. مثل ASUS K46CB.

سلام؛ با 850هزار تومن بودجه بین چندتا Main موندم (قصد oc دارم) :
Asus Z87-Pro
AsRock Z87 Extreme 6 (اگه گیر بیاد)
MSI Z87-GD45 Gaming
به نظر شما کدوم ارزش خرید بیشتری داره و با 4670k راندمان بهتری رو ارائه میده؟ (performance/price)

توی اینا که ASUS Z87-PRO امکانات بیشتری داره، اما قرار نیست راندمانشون تفاوت زیادی داشته باشه، فقط امکانات جانبی، ابزار های نرم افزاری و امکانات اورکلاک هست که تفاوت می کنه.
اورکلاک نسل جدید هم بیشتر به حرارت و پایداری خود پردازنده محدود شده تا قابلیت مادربرد، معمولا سقفش 4.7 یا 4.8 گیگاهرتز هست، تازه با قویترین واترکولینگ های بازار PC !

smaiili

کاربر سایت
Jan 21, 2010
3
سلام خصته نباشید
من یک سیستم دارم می خاستم بدونم قدرتش تا چه اندازه هاست یعنی بازی های جدیدی که تا چند ماه دیگه میاد جواب میده یا نه (من بازی gta iv را با بالاترین تنظمات گرافیکی بازی میکنم بدون هیچ افت فرمی)
سیستم من مادربرد M4A88T-V EVO/USB3
سی پی یو amd 965
گرافیک evga 460 gtx
رم super talent 2*2 4g 13333
پاور coler master 650w
هارد seagate 2tb ,western 1tb
ویندوز 7، 8 ،xp 64b
الان تصمیم دارم رم ها رو تغییر بدم و دو تا 4gb با باس 1600 بگیرم به نظر شما تغیر رم بهتره یا رم ها باشه و دو تا زم 2gb دیگه با باس 1333 بگیرم این باسه چنان فرقی می کنه یعنی ارزش داره تغییرشان بدهم ممنون میشم نظرتونو بدید درضمن میخاستم بدونم قیمت سیستم من چقدر است اگر بخام با همین قدرت یک سیستم دیگر جمع کنم چقدر هذینه باید بکنم ( می دونم این قطعات آکش نیست قطعات دیگه در همین حد)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر