مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
مرسی. فقط کجا بخرم رو pm میکنی ؟مثلا سایت یا مغازه.

پاسخ داده شد.

سلام خصته نباشید
من یک سیستم دارم می خاستم بدونم قدرتش تا چه اندازه هاست یعنی بازی های جدیدی که تا چند ماه دیگه میاد جواب میده یا نه (من بازی gta iv را با بالاترین تنظمات گرافیکی بازی میکنم بدون هیچ افت فرمی)
سیستم من مادربرد M4A88T-V EVO/USB3
سی پی یو amd 965
گرافیک evga 460 gtx
رم super talent 2*2 4g 13333
پاور coler master 650w
هارد seagate 2tb ,western 1tb
ویندوز 7، 8 ،xp 64b
الان تصمیم دارم رم ها رو تغییر بدم و دو تا 4gb با باس 1600 بگیرم به نظر شما تغیر رم بهتره یا رم ها باشه و دو تا زم 2gb دیگه با باس 1333 بگیرم این باسه چنان فرقی می کنه یعنی ارزش داره تغییرشان بدهم ممنون میشم نظرتونو بدید درضمن میخاستم بدونم قیمت سیستم من چقدر است اگر بخام با همین قدرت یک سیستم دیگر جمع کنم چقدر هذینه باید بکنم ( می دونم این قطعات آکش نیست قطعات دیگه در همین حد)

قطعات سیستم شما بجز کارت گرافیک هنوز هم تا حد زیادی از نظر راندمان قابل قبول هستند. فقط کارت گرافیک رو باید برای بازیهای آینده ارتقا بدید که تنظیمات بالاتر و فریم بهتری رو بگیرید. دست کم یه کارت GTX 760 با قیمت بین 1000 تا 1250 بسته به برتد توصیه میشه.
بابت رم هم من توصیه می کنم با دوتا ماجول 4 گیگی 1600 مگاهرتز تعویض کنید. اما اولویت با کارت گرافیک هست.

سیستم شما هم دیگه قطعات نوی همرده نداره اما قطعات فعلی رو میشه حدود 1500 تومن ارزیابی کرد.

smaiili

کاربر سایت
Jan 21, 2010
3
پاسخ داده شد.

قطعات سیستم شما بجز کارت گرافیک هنوز هم تا حد زیادی از نظر راندمان قابل قبول هستند. فقط کارت گرافیک رو باید برای بازیهای آینده ارتقا بدید که تنظیمات بالاتر و فریم بهتری رو بگیرید. دست کم یه کارت GTX 760 با قیمت بین 1000 تا 1250 بسته به برتد توصیه میشه.
بابت رم هم من توصیه می کنم با دوتا ماجول 4 گیگی 1600 مگاهرتز تعویض کنید. اما اولویت با کارت گرافیک هست.

سیستم شما هم دیگه قطعات نوی همرده نداره اما قطعات فعلی رو میشه حدود 1500 تومن ارزیابی کرد.

ممنون از پاسخت
من قصد خرید گرافیک را فهلا ندارم شاید کلا سیستمو عوض کنم
در مورو رم ها لطفا میشه پیشنهاد خودتونو بدید و قیمت
لطفا چند مورد نام ببرید
موردی را از باس 1800 لطفا بگید
رمی می خام تهیه کنم که وقتی سیستم را کامل ارتقا دادم از نظر کارایی عوض نکنم فقط همون مودل را به سیستم اظافه کنم
البته باس 2000 نمی خام چون فعلا گرون است بوجه 8gb رم هم فعلا 350 هزار است
بازم ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام، دو سوال، كارت گرافيك gtx 770 توي كيس گرين فالكون براحتي جا ميشه؟ و اينكه مين بورد ASUS - P8B75-V واسه اين كارت گرافيك مناسبه؟

توی فالکون مطمئن نیستم جا بشه یا نه، اگرم بشه تهویش برای دوتا کارت بهترین نیست،
مادربرد P8B75 هم مناسب نیست، چون تراشه ی B75 اصلا از ترکیب دو کارت گرافیکی Nvidia در حالت SLI پشتیبانی نمی کنه، مادربردت حتما باید با تراشه ی Z77 باشه و تازه فقط برخی مدلهای گرونتر بر پایه ی Z77 از SLI پشتیبانی می کنن، مثل P8Z77v-LK/V/PRO/DELUXE ، ارزونترینش همون مدل LK هست، با LE اشتباه نگیری.

ممنون از پاسخت
من قصد خرید گرافیک را فهلا ندارم شاید کلا سیستمو عوض کنم
در مورو رم ها لطفا میشه پیشنهاد خودتونو بدید و قیمت
لطفا چند مورد نام ببرید
موردی را از باس 1800 لطفا بگید
رمی می خام تهیه کنم که وقتی سیستم را کامل ارتقا دادم از نظر کارایی عوض نکنم فقط همون مودل را به سیستم اظافه کنم
البته باس 2000 نمی خام چون فعلا گرون است بوجه 8gb رم هم فعلا 350 هزار است
بازم ممنون

اگه نمی خوای گرافیک رو ارتقا بدی لزومی به تعویض ماجولهای رم هم نیست، چون تاثیر اصلیش رو توی همون بازیها داره و برنامه های دیگه فقط در حالت چند برنامه ای با افزایش رم راندمانشون بهتر میشه، باس 1600 هم نسبت به 1333 بیشتر توی همون مورد بازی برتری داره.

بهترین گزینه که نیاز به ارتقای بعدی رم نباشه می تونه CORSAIR XMS3 1600 2*4GB یا KINGESON Hyper X 1600 2*4GB باشه. به بودجه ی شما هم می خوره. باس 1866 ش هم اگر بود ایرادی نداره اما ضروری نیست. البته XMS3 فقط باس 1600 و 2000 داره اما Hyper X ممکنه 1866 هم داشته باشه.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اقا یه سوال
روی مادربوردی که زده سوکت 1150 ایا میشه سی پی یو با سوکت 1155 گذاشت؟؟
و ایا کدام مادربورد با بهتر است؟اونی که 1150 است یا 1155؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
اقا یه سوال
روی مادربوردی که زده سوکت 1150 ایا میشه سی پی یو با سوکت 1155 گذاشت؟؟
و ایا کدام مادربورد با بهتر است؟اونی که 1150 است یا 1155؟

خیر، نمیشه همچین کاری کرد.
پردازنده های هر سوکت روی سوکت دیگه نصب نمیشن. مادربرد 1150 فقط بخاطر جدیدتر بودن شاید توصیه بشه، وگرنه مزیت خاصی به 1155 نداره.

مدلهای MSI و ASUS انتخابای بهتری هستن.

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5

Cooler Master HAF-932 Case
ASUS SABERTOOTH Z77 1155 MB
Intel® Core™ i7-3770 Ivy Bridge Processor
Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz

دوستم میخواد کیس ببنده این خوبه با این قیمت ؟ چیز بهتری که نمیشه بست ؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
کدوم بهتره؟

وقتی گفتم هر دو خوبن یعنی قدرت گرافیکشون برای بازی در یه سطح هست.

دوستم میخواد کیس ببنده این خوبه با این قیمت ؟ چیز بهتری که نمیشه بست ؟

لطفا به سایتهای فروش داخلی لینک ندید، خلاف قوانین فروم هست، فقط اسم محصولات رو بنویسید تا بشه نظر داد.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
سلام

راستش من لپ تاپم از نظر صدایی خودش تا 5.1 ساپورت میکنه برای هدست

میخواستم بدونم کارت اکسترنالی هست که بشه اینو تبدیل کرد به Surround 7.1 و 3.5mm هم باشه؟

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,756
نام
علی
با سلام مجدد!
2 سوال داشتم :
اول اینکه خب تو ایران بهترین منبع و یا سایتی که بتونیم قیمت قطعات کامپیوتر رو حتی شده تقریبی بدونیم کجاست؟!
مثلا من می خوام قیمت برند های مختلف 780 و مدل های رفرنس و غیر رفرنس رو بدونم!
دوم هم اینکه اگه مین بورد گیگا باشه برای بهترین بازده گرافیک هم حتما باید گیگا باشه یا تفاوتی نداره که هر قطعه از یه برندی باشه!؟

farbod.sh

کاربر سایت
May 13, 2011
47
نام
فربد
سلام
ببخشید دو تا سوال : با کیس مگنوم ۲ حداکثر سایز کولر CPU که میشه نصب کرد چه قدره ؟
سوال دوم هم در مورد فن پشت CPU روی دیواره سمت راست کیس ( البته از سمت جلو ) هست : ایا تاثیر زیادی داره یا نه ؟ و اگه داره فن رو براش کجا پیدا کنم ؟ فن نازک میخوره . هست بگیرم ؟
پیشاپیش ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام

راستش من لپ تاپم از نظر صدایی خودش تا 5.1 ساپورت میکنه برای هدست

میخواستم بدونم کارت اکسترنالی هست که بشه اینو تبدیل کرد به Surround 7.1 و 3.5mm هم باشه؟

اگر 5.1 ساپورت می کنه که باید 4 جک خروجی 3.5 داشته باشه، داره؟ اگر نداره فقط با اسپیکر خود دستگاه شبیه سازی می کنه.
اگه بخوای کارت اکسترنال بگیری دیگه اصلا به کارت صدای لپ تاپ کاری نداره، خودش مستقل خروجی بهت می ده. مدلی مثل CREATIVE X-FI USB انتخاب خوبی هست.

با سلام مجدد!
2 سوال داشتم :
اول اینکه خب تو ایران بهترین منبع و یا سایتی که بتونیم قیمت قطعات کامپیوتر رو حتی شده تقریبی بدونیم کجاست؟!
مثلا من می خوام قیمت برند های مختلف 780 و مدل های رفرنس و غیر رفرنس رو بدونم!
دوم هم اینکه اگه مین بورد گیگا باشه برای بهترین بازده گرافیک هم حتما باید گیگا باشه یا تفاوتی نداره که هر قطعه از یه برندی باشه!؟

به نرخ تومن خیر، معمولا باید سرچ کرد تا قیمت حدودی از سایتهایی که قیمت می زنن بدست بیاد، البته اونا هم بروز و دقیق نیستن. برای قیمت برندهای گرافیکی هم نمیشه به مرجع خاصی اطمینان کرد.
در مورد برند مادربرد و گرافیک هم خیر، اصلا همچین چیزی مصداق نداره و دلیل فنی هم نداره.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
اگر 5.1 ساپورت می کنه که باید 4 جک خروجی 3.5 داشته باشه، داره؟ اگر نداره فقط با اسپیکر خود دستگاه شبیه سازی می کنه.
اگه بخوای کارت اکسترنال بگیری دیگه اصلا به کارت صدای لپ تاپ کاری نداره، خودش مستقل خروجی بهت می ده. مدلی مثل CREATIVE X-FI USB انتخاب خوبی هست.

به نرخ تومن خیر، معمولا باید سرچ کرد تا قیمت حدودی از سایتهایی که قیمت می زنن بدست بیاد، البته اونا هم بروز و دقیق نیستن. برای قیمت برندهای گرافیکی هم نمیشه به مرجع خاصی اطمینان کرد.
در مورد برند مادربرد و گرافیک هم خیر، اصلا همچین چیزی مصداق نداره و دلیل فنی هم نداره.

آره این 4 تا داره. ولی هدست 5 تا ورودی + یه USB برای برقش. اینی که شما محبت کردی گفتی هم 4 تا داره. چیزی هست که 5 تا رو داشته باشه ؟

تو پست قبلی بد گفتم. الآن لپ تاپ تا 5.1 ساپورت میکنه اما هدست 7.1 هست (آنالوگ)

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
با سلام خدمت دوستان
یک پرینتر مدل sharp AR-M207 چند قیمت هست ؟
و اینکه چه ویژگیهایی داره ؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر