نمایشگاه/رویداد ـXbox Developer Directـ ۲۸دی ساعت ۲۳:۳۰

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα

⬇️⬇️نحوه تماشا⬇️⬇️
راحت ترین راه برای تماشای مراسم : ابتدا صفحه تویتچ را با V.پی.N باز کنید به محض شروع استریم V.پی.N را غیر فعال کنید . حالا میتونید با بالاترین سرعت مراسم را تماشا کنید

youtube_318-566773 (1).png twitch-app-logo-png-3 (1).png Facebook_Logo_(2019) (1).png Steam_icon_logo.svg.png

Screenshot (2021).png

شوکیس DEVELOPER_DIRECT پنجشنبه 18 jan (28 دی) ساعت 11:30 عصر به وقت ایران

در شوکیس امسال عناوین Indiana Jones ، Avowed ، Ara: History Untold ،Senua’s Saga: Hellblade II حضور خواهند داشت.

Last edited by a moderator:

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
731
نام
مهدی
ایکاش یک خبری از The Elder Scrolls: Castle برای کنسول ها هم بشه : (

بازی هنوز برای IOS هم منتشر نشده، برعکس فال اوت شلتر که اول برای ای او اس اومد، بعد اندروید و باقی پلتفرم ها.. حتما دارن رو بهینه سازی و این چیزا کار میکنن، اما ایکاش یک خبری میشد...

از طرفی نمیدونم دقیقا چه خبره، اما ایکاش یک خبری از Age of Mythology: Retold هم میشد، من به معنای واقعی عاشق این بازیم، در کنار وارکرفت 3 و اکسپنشنش شاید بشه گفت بهترین داستان و روایت در استراتژی های کلاسیک رو داره، ارکنتوس :D یادش بخیر، اخرین بار همین 2018 یک دور جدید کمپین رو تموم کردم، اولین بار هم همون دور و ورای انتشار بازی در 20 21 سال پیش، حداقل فکر کنم 3 بار کمپینش رو تموم کردم و ده ها ساعت سولو اسکیرمیش...

از طرف دیگه، مایکرو سابقه خوبی در احیای بازی های قدیمی داره، ای کاش میومدن Daggerfall و Arena هم ریمیک میکردن یا حداقل یک دفینیتیو ریمستر میدادن شبیه Morrowind، خداوکیلی همین الان وقتی 4 تا اسکرین شات از TES های قدیمی میبینم، به حدی حوس بازی کردنشون رو پیدا میکنم که دوست داشتم میشد زمان رو متوقف کرد و کلا میشستم روز ها اینارو بازی میکردم... خلاصه، به شدت استقبال میکنم اگه اینا به نسل جدید بیان، یک ریمستر ساده هم کافیه، اصن شاید ریمستر و اورجینال بودنشون بهتر هم باشه...
اون دوبله دارینوس برای age of mythology 🤤😍
البته یه دی ال سی چین هم دادن اگه اشتباه نکنم .از وارکرافت و قلعه من بیشتر اینچ دوس داشتم ،همش بازی میکردم 😁

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
ایکاش یک خبری از The Elder Scrolls: Castle برای کنسول ها هم بشه : (

بازی هنوز برای IOS هم منتشر نشده، برعکس فال اوت شلتر که اول برای ای او اس اومد، بعد اندروید و باقی پلتفرم ها.. حتما دارن رو بهینه سازی و این چیزا کار میکنن، اما ایکاش یک خبری میشد...

از طرفی نمیدونم دقیقا چه خبره، اما ایکاش یک خبری از Age of Mythology: Retold هم میشد، من به معنای واقعی عاشق این بازیم، در کنار وارکرفت 3 و اکسپنشنش شاید بشه گفت بهترین داستان و روایت در استراتژی های کلاسیک رو داره، ارکنتوس :D یادش بخیر، اخرین بار همین 2018 یک دور جدید کمپین رو تموم کردم، اولین بار هم همون دور و ورای انتشار بازی در 20 21 سال پیش، حداقل فکر کنم 3 بار کمپینش رو تموم کردم و ده ها ساعت سولو اسکیرمیش...

از طرف دیگه، مایکرو سابقه خوبی در احیای بازی های قدیمی داره، ای کاش میومدن Daggerfall و Arena هم ریمیک میکردن یا حداقل یک دفینیتیو ریمستر میدادن شبیه Morrowind، خداوکیلی همین الان وقتی 4 تا اسکرین شات از TES های قدیمی میبینم، به حدی حوس بازی کردنشون رو پیدا میکنم که دوست داشتم میشد زمان رو متوقف کرد و کلا میشستم روز ها اینارو بازی میکردم... خلاصه، به شدت استقبال میکنم اگه اینا به نسل جدید بیان، یک ریمستر ساده هم کافیه، اصن شاید ریمستر و اورجینال بودنشون بهتر هم باشه...
هرچیزی ازBGS رسد نکوست🤤، فعلا منتظر ریمستر Oblivion و FO3 و آپدیت نسل جدید FO4 هستم، البته در کنار Shattered Space😥

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
467
منظور که واضح بود
خوبه از پپشت کامپیوتر، قشنگ تشخیص میدین کی به کیه، من یکم آف تو دیتم و نه از مارکتینگ نوینی که نینجا تئوری انجام میده اطلاعی دارم و نه قدرت تشخیص هیتر دارم.
خیلی هم خوبه، مثل بتسدا که گفته بود چرا خوشتون نیومده، پس تو این موردم باید با دیدن گرافیک و ویژوال شبیه گاد ارضا بشیم و بگیم

View attachment 324472

ساده کنیم، من بلد نیستم. خیلی چیزا بازی نشوون داده فقط یک چشم بصیرت میخواد و دو یه فن که حاضره برا درست نشون دادن کار نینجا، مدیریت ماکرو رو در حد تشتک سازی دوقوز آباد بیاره پایین
یه فنی که مارکتینگ نوین با نشون دادن پشت صحنه و مارکتینگ نقد دم عرضه اختراع میکنه و سوم میگه همینی که هست نمیخواید جمع کنید بره. فقط قراره گرافیک و ویژوال ببینید نه چیز دیگه و توقع دیگه نداشته باشید

id تا 2021 داشت دی ال سی میداد برادوم
و بعدم quake championship داد و ...
احتمال زیاد سال دیگه بیاد و امسال ازش خبری نباشه
______
2025 ماکرو clock رو داره فورزا احتمالا هست
فیبل احتمالا باشه. از بین ایندیانا یا south یکی هست. فکر نکنم 2025 جا برا ریلیز باشه برا عنوانش. 2026 تایم بهتریه.
عزیز مگه کسی از مارکتینگ نینجا برای هلبلید ۲ دفاع کرده؟ من خودمم به نوع نمایش های بازی انتقاد دارم و دوس دارم چیزهای خیلی بیشتری رو ببینم. من چیزی که شنیدم گفتم دلیلش اینه و شما میگی ماکروسافت نباید اجازه بده همیچین چیزیو و منم میگم واقعا نمیشه چنین استودیوهایی رو اینجوری مدیریت کرد و چماق گرفت بالاسرشون... ببین نینجا تئوری رو مایکروسافت بخاطر تیم خوب و افرادی که پشت این استودیو هست خریداری کرد و به مجموعه اش اضافه کرده و بهشون آزادی عمل و بودجه داده تا بهترین خروجی رو ازشون بگیره. غیر از این نینجا تئوری چی داره که بخواد برای مایکرو ارزشمند باشه؟ نه ip های خفنی داره نه بازی هایشون پرفروشه. هر استودیویی ارزش هاش متفاوته اینجا هم ارزش نینجا افراد این استودیو هستند که در استوریتلینگ فوق العاده اند و تو صنعت گیم خیلی کم میشه پیدا کرد چنین تیمهایی رو. فشار آوردن و زور کردن استودیو نتیجه اش چیزی نیست جز فراری دادن افراد کلیدی و نابودی استودیو. خود استودیو هم بعد از خریداری شدن مایکروسافت یه ویدیو داد که خودشون گفتند دلیل پیوستنشون به مجموعه xbox تضمین داشتن آزادی عمل و حفظ استقلال خلاقیت تیمشون از طرف مایکروسافت هست.
مارکتینگ نقد دم عرضه دیگه چیه؟ اون چیزی که لیک شده internal review های بازی قبل عرضه اس و اختراع مایکروسافت نیست و همه ناشرین اینکارو انجام میدن و چیزی هست که یک اینسایدری اومده لیک کرده و قبلا هم برای بازی های دیگه اتفاق افتاده که نقدهای داخلی لیک شده..

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
واقعا فقط باید بتسدا پلیر باشی که این دو خط رو که میخونی براحتی باهاش ارتباط بگیری و به نشان تایید سر تکون بدی.

با این حال میخوام اضافه کنم با تمام علاقم به این سری و با ذکر اینکه تک تک بازیهای اینها روی سیستمم نصبه و هیچوقت دلم به پاک کردنشون راضی نمیشه (یکی دو بار پاک کردم و بعد مدتی نمیدونم از کجا با چندصد گیگ ماد بیشتر برگشتن رو سیستمم :D ) ،
ولی از بین بازیهای بتسدا دقیقا از آبلیویون به قبل واقعا ریمستر خشک و خالی صرفا جواب نمیده.
حتی اگه بخش مبارزه موروویند رو هم نادیده بگیریم و بگیم که برای پلیر جدید قابل بازیه ولی قدیمیترها مثل Daggerfall و Arena واقعا توجیح برای ریمستر ندارن.

Arena که هیچی ولی من Daggerfall Unity رو همچنان آپدیت میکنم و بازی میکنم ، با همه بهبودهایی که داشته ولی واقعا بالای 95 درصد گیمرهای امروزی نمیتونن دو دقیقه دیدن ویدئوی گیم پلی از بازی رو تحمل کنن چه برسه به خود بازی.
منظورم فقط ویژوال نیست ، خیلی از المانهای گیم پلی منسوخ شده دارن که کار تیم ریمستر رو واقعا سخت میکنه.

فقط برای اینکه کمی خارش الدراسکرولزیت رو کم کنم بنظرم Daggerfall Unity رو دریاب آقا :x
================
از بتسدا که انتظار خیلی زیادی ندارم ، فکر هم نمیکنم ریمستر آبلیویون اونقدرها پروژه جذابی باشه و حق مطلب رو به خوبی ادا کنه.
برای همین خیلی منتظرم به زمان انتشار ریمیکهای اصلی ( Skywind و Skyblivion) نزدیکتر بشیم.

آخرین ویرایش:

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,411
نام
aliakbar
از id software هنوز هم خبری نیست؟
من موندم اینا از ۲۰۲۰ دارن چکار میکنن؟! شایعه شده بود که دارن روی استاروارز کار میکنن که ظاهرا تکذیب شد ولی اگر واقعا اینکارو میکردن باید سیفون رو میکشیدن بهش چونکه الان ip های خودش داره خاک میخوره بعد بیاد روی استاروارز کار کنه.
هرچه بگندد نمکش میزنن،وای به روزی که uriel هم از id خبر نداشته باشه.

Id coalition اگه خواب نبوده باشن امسال یا نهایتا سال دیگه باید بازیشون رو معرفی کنن.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,570
اون دوبله دارینوس برای age of mythology 🤤😍
البته یه دی ال سی چین هم دادن اگه اشتباه نکنم .از وارکرافت و قلعه من بیشتر اینچ دوس داشتم ،همش بازی میکردم 😁
الان سرچ زدم باورم نمیشد دارینوس هنوز وجود داره و کار میکنه. قراره سایبریا ۳ هم دوبله بشه. خیلی عجیبه این شرکت هنوز پابرجاست

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
عزیز مگه کسی از مارکتینگ نینجا برای هلبلید ۲ دفاع کرده؟ من خودمم به نوع نمایش های بازی انتقاد دارم و دوس دارم چیزهای خیلی بیشتری رو ببینم. من چیزی که شنیدم گفتم دلیلش اینه و شما میگی ماکروسافت نباید اجازه بده همیچین چیزیو و منم میگم واقعا نمیشه چنین استودیوهایی رو اینجوری مدیریت کرد و چماق گرفت بالاسرشون... ببین نینجا تئوری رو مایکروسافت بخاطر تیم خوب و افرادی که پشت این استودیو هست خریداری کرد و به مجموعه اش اضافه کرده و بهشون آزادی عمل و بودجه داده تا بهترین خروجی رو ازشون بگیره. غیر از این نینجا تئوری چی داره که بخواد برای مایکرو ارزشمند باشه؟ نه ip های خفنی داره نه بازی هایشون پرفروشه. هر استودیویی ارزش هاش متفاوته اینجا هم ارزش نینجا افراد این استودیو هستند که در استوریتلینگ فوق العاده اند و تو صنعت گیم خیلی کم میشه پیدا کرد چنین تیمهایی رو. فشار آوردن و زور کردن استودیو نتیجه اش چیزی نیست جز فراری دادن افراد کلیدی و نابودی استودیو. خود استودیو هم بعد از خریداری شدن مایکروسافت یه ویدیو داد که خودشون گفتند دلیل پیوستنشون به مجموعه xbox تضمین داشتن آزادی عمل و حفظ استقلال خلاقیت تیمشون از طرف مایکروسافت هست.
مارکتینگ نقد دم عرضه دیگه چیه؟ اون چیزی که لیک شده internal review های بازی قبل عرضه اس و اختراع مایکروسافت نیست و همه ناشرین اینکارو انجام میدن و چیزی هست که یک اینسایدری اومده لیک کرده و قبلا هم برای بازی های دیگه اتفاق افتاده که نقدهای داخلی لیک شده..
خب برگشتیم به بحث.
اگه تو نمیخوای چچیزی نشون بدی، سادیسم داری چهارس ال و از سال 2020 شروع کنی به ویدیو دادن و 2020 ویدیو پشت صحنه بدی 2024 هم ویدیو پشت صحنه بدی
استودیویی که نه بقولت ip دارهه و نه غیره، این مسخره بازیا چیه. سوی هم به بانجی گفته آزادی. ولی وقتی نتونست به اون چیزی که تعریف شده برسه، رفتن سراغش.
__
مارکتینگ نقد رو از خودت گفتم، گفتم تریلر گیم پلی کو؟گفتی بعد عرضه ویدیوهاش میان.یه همچین چیزی جدیده و گر نه تو تمام مارکتینگها، ویدیوی گیم پلی داریم.
مارکتینگ یعنی نشون دادن همه چیز یک بازی و یه بازی باید نشون بده و اگه چماق لازم داره ماکرو باید اینو انجام بده.
فقط تو نینجا تئوری تلنت خوابیده و بقیه یه مشت بی استعدادن که هر چی نینجا خواست بگن چشم، با این روایت نه سنگ رو سنگ بند میشه و نمیشه ماکروسافت گیمینگ رو گردوند که فقط خریدای سه سال اخیرش یه رقمی حدود 80 بیلیون دلار هست. فکر کنم ناتی داگم یه استودیوی مستعده ولی وقتی سونی دید عنوان tlou مولتی خوب نیست با وجود کلی تلنت، گفت درشو ببندید، بازی کنسله، برید سراغ بعدی.
دیزگان بعدی رو میخواست بند، گفت نمیخواد برو یه چیز دیگه بساز. این مثالها ساخت بازین اون که پخش تریلر هستن، ریسس ماکروست مرئوس نینجا تئوری هست و نه برعکس
و آزادی معنی داره و چیزی که داری تعریف میکنی بهش آزادی نمیگن، بهش میگن بردگی و باج سیبیل
ماکرو هزینه کرده و الان بعد 6 سال هزینه کرد، وقت دادن جوابه از سمت نینجاست. دقیقا مفهوم آزادی تو اینجا اینکه، شش ماه خوردی بیا پس بده ببینیم چی داری حالا.
_____
این سری فکر کنم ساده و واضح گفتم، اگر گیم پلی بازی یه چیز ساده و در حد نسخه اوله، بدون تردید بازی کوبیده میشه و بدم این اتفاق میوفته،‌استارفیلد با وجود همه چیز بخاطر همین اتفاق کوبیده شد و انتظار از این بازی یه گیم پلی نو و پیشرفته هست و اینکه x و y گفتن فقط گرافیک و ویژوال . این جواب نمیشه و شکست میخوره. متای 90 که هیچ، زرد نشه، شانس آورده و اگه برا اینه گیم پلی نداره که حیف پولی که پای اینا دادن
تنها حالتی که میشه یذره امید داشت به این بازی اینه که، بازی نیمه دوم سال بیاد و تو ژوئن نمایش گیمپلی داشته باشه که اینم تا حدی سوء مدیریته که یه بازی تو آخرین فرصت ریلیز، تریلر گیم پلی میده بیرون.

ماکرو چماق که هیچ، کسی که سد راهش باشه با کلاشم میره رو سرش، نینجا که هیچ اگه ایکس باکس به اون چیزی که تعریف شده، نرسه. بسادگی ایکس باکسم قربانی میکنه.
پس بهتره اگه همچین سوء مدیریتی رخ داده، خود اسپنسر سریعا درستش کنه و نزاره ادامه پیدا کنه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
هرچه بگندد نمکش میزنن،وای به روزی که uriel هم از id خبر نداشته باشه.

Id coalition اگه خواب نبوده باشن امسال یا نهایتا سال دیگه باید بازیشون رو معرفی کنن.
آقا دیگه پیریه دیگه😁. دنبال میکنم هنوزم، به هر حال استودیوی محبوب من بوده و هست و خواهد بود منتها هم کهولت سن و درگیری های زندگیه هم تقصیر خودشونه که قطره چکونی ازشون اطلاعات میاد بیرون😁. به هر حال واقعا امیدوارم تا نمردم یک نسخه دیگه از quake رو ببینم خیلی حیفه که این بازی که روزی سر دمدار تکنولوژی و گیم دیزاین بود خودش رو با استانداردها و تکنولوژی روز به مخاطبای جدید نشون نده. البته امیدوارم همون جادوی دهه ۹۰ رو داخلش داشته باشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
هرچیزی ازBGS رسد نکوست🤤، فعلا منتظر ریمستر Oblivion و FO3 و آپدیت نسل جدید FO4 هستم، البته در کنار Shattered Space😥
دقیقا منم همینم، فقط F3 و F4 رو دیگه نتونستم تحمل کنم و شروع کردم :D
F3 که اخراشه، فقط مونده چند تا کوئست اصلی تا رسما داستان تموم شه، البته بعد اینم بیخیالش نمیشم و به مرور بازی رو 100 درصد میکنم (به مرور یعنی طی سال ها) F4 هم که شروع کردم و تا الان حدود 30 ساعت بازی کردم، این طبیعتا چون محتوا بیشتر داره قراره بیشتر طول بکشه، و حالا حالا ها باهاش کار دارم،

ولی باز هم، ریمستر و نسخه نسل جدیدشون بیاد، با کله واردشون میشم و منفجر میکنم، یعنی درنگ نمیکنم برای دوباره شروع کردنشون :D (چندین باره در واقع)

استارفیلد هم اتفاقا حتما قبل عید یک سره میکنم (1000) که Shattered Space رو سروقت برم تو کارش...

ابلویون هم فعلا نگه داشتم، اگه به زودی ریمستر بیاد دیگه ایشونم ریمسترشو میزنم نه دوباره بازی اصلی رو....
واقعا فقط باید بتسدا پلیر باشی که این دو خط رو که میخونی براحتی باهاش ارتباط بگیری و به نشان تایید سر تکون بدی.

با این حال میخوام اضافه کنم با تمام علاقم به این سری و با ذکر اینکه تک تک بازیهای اینها روی سیستمم نصبه و هیچوقت دلم به پاک کردنشون راضی نمیشه (یکی دو بار پاک کردم و بعد مدتی نمیدونم از کجا با چندصد گیگ ماد بیشتر برگشتن رو سیستمم :D ) ،
ولی از بین بازیهای بتسدا دقیقا از آبلیویون به قبل واقعا ریمستر خشک و خالی صرفا جواب نمیده.
حتی اگه بخش مبارزه موروویند رو هم نادیده بگیریم و بگیم که برای پلیر جدید قابل بازیه ولی قدیمیترها مثل Daggerfall و Arena واقعا توجیح برای ریمستر ندارن.

Arena که هیچی ولی من Daggerfall Unity رو همچنان آپدیت میکنم و بازی میکنم ، با همه بهبودهایی که داشته ولی واقعا بالای 95 درصد گیمرهای امروزی نمیتونن دو دقیقه دیدن ویدئوی گیم پلی از بازی رو تحمل کنن چه برسه به خود بازی.
منظورم فقط ویژوال نیست ، خیلی از المانهای گیم پلی منسوخ شده دارن که کار تیم ریمستر رو واقعا سخت میکنه.

فقط برای اینکه کمی خارش الدراسکرولزیت رو کم کنم بنظرم Daggerfall Unity رو دریاب آقا :x
================
از بتسدا که انتظار خیلی زیادی ندارم ، فکر هم نمیکنم ریمستر آبلیویون اونقدرها پروژه جذابی باشه و حق مطلب رو به خوبی ادا کنه.
برای همین خیلی منتظرم به زمان انتشار ریمیکهای اصلی ( Skywind و Skyblivion) نزدیکتر بشیم.

دقیقا درست میگی ماکان، اتفاقا بعد این پست رفتم Morrowind رو دانلود و شروع کردم (قبل این وارد این نسخه اکس باکس نشده بودم) همینم یک پورت ساده است و ریمستر خاصی هم نشده که البته بازم من عاشقشم و مترکونمش، یعنی عاشق ارت این باز یهای قدیمی، و داستان هاشونم، خیلی یونیک و تازه هستن (منظور ابداع کننده در زمان خودشون) و دقیقا درست میگی بازی به غیر از حالت نوستالژی و اصلی خودش، واقعا به شدت گیم پلی منسوخی این روزا داره (حتی کنترل و دکمه زنی) و طبیعتا توجیهی نداره که به صورت خام ریمستر شن، اخه میدونی از طرفی هم ریمیک اینا خیلی ریسکیه، باید خیلی دقیق روش کار کنن که دقیقا همون حس و حال بازی اصلی رو تداعی کنه و تبدیل نشه به یک صرفا مینی بازی جدید که در مقابل بازی های روز هم طبیعتا حرف خاصی نداشته باشه... (یه چند تا مقاله هم خوندم راجع به دگرفال، انصافا زمان خودش چیز خفنی بوده..)

میدونی من کلا وقتی میرم سراغ بازی های قدیمی، دقیقا برام عین اینه که رفتم تو یک محیط باستانی اکتشاف و ادونچر و کاوش :D یکی از دلایلی که بدم نمیاد همیشه نسخه اصلی هم قابل دسترس باشه همینه، وگرنه درست میگی منطقا، بازی ها بهتره یک ریمستر جدی یا ریمیک شن (من به طور جدی، BGS رو از F3 شروع کردم، ابلوین هم زده بودم البته، اما اصل کاری از فال اوت 3 بود، یعنی بازی های قدیمی ترش هم پست 2008 زدم، با این حال واقعا دوست دارم نسخه های اصلی رو، دیگه طبیعتا کسی که زمان خودشون زده، خیلی بیشتر علاقه داره...)

نسخه ای که تجویز کردی هم درمیابم اقا درمیابم :D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
ایکس باکس چیزی تایید نکرده
When will the games in the show be released? All the games in this year’s Developer_Direct will be arriving later, with more details to be shared in the program.

We’ll see you for Developer_Direct on Thursday, January 18!
سایت همسایه زده ایکس باکس تایید کرده که عناوین دایرکت همگی امسال میان ولی اونا صرفا گفتن بعا میان و اشاره به امسال نکردن و زیرنویس فارسی مثل نمایش اصلی ندارن.
نمایش دیابلو ساعت 20:30 هست بعد ایکس باکس 23:30 و در آخر 00:30 جمعه الدر
There Won't Be Any Shadow Drops During Xbox Developer Direct - Insider Gaming
شادودراپم نداریم ولی عنوان پنجم داریم که احتمالا همون kiln هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر