نمایشگاه/رویداد ـXbox Developer Directـ ۲۸دی ساعت ۲۳:۳۰

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα

⬇️⬇️نحوه تماشا⬇️⬇️
راحت ترین راه برای تماشای مراسم : ابتدا صفحه تویتچ را با V.پی.N باز کنید به محض شروع استریم V.پی.N را غیر فعال کنید . حالا میتونید با بالاترین سرعت مراسم را تماشا کنید

youtube_318-566773 (1).png twitch-app-logo-png-3 (1).png Facebook_Logo_(2019) (1).png Steam_icon_logo.svg.png

Screenshot (2021).png

شوکیس DEVELOPER_DIRECT پنجشنبه 18 jan (28 دی) ساعت 11:30 عصر به وقت ایران

در شوکیس امسال عناوین Indiana Jones ، Avowed ، Ara: History Untold ،Senua’s Saga: Hellblade II حضور خواهند داشت.

Last edited by a moderator:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
دقت نکردی یا من منظورم رو نرسوندم!
بحث سر کلیت و ماهیت بازی بود.
بازی تو شماره اول گفت من چی هستم، اینکه یه عده توقع یه فرمول جدید و عجیب و غریب از "گیم پلی" بازی دارن عجیبه.

گرافیک بازی که مشخصه کاملا نسل 9 هست و جهش گرافیکی مشخصه.
میمونه بحث گیم پلی که مشخصه با چی طرفیم و تکرار همون فرمول قسمت اول هست که مشخصا یا شما خوشت اومده یا نه.
پس تا حدود زیادی مشخصه با چی طرفیم.
شما جای اینکه بخوای ملاک رو افزایش بودجه و تعداد کارمند حساب کنی بهتره بگی توقع شما چی بوده که احساس میکنی براورده نشده یا نمیشه؟!

توقع فرمول جديد و عجيب غريب نيست ولى همون نسخه اول هم مشخص بود جاى كار بيشتر داره.
كسى نميگه بيان نينجا گايدن تحويل بدن همون قبلى رو ولى ميشد بال و پر داد بهش.
البته واقعا چيزى نشون دادن شايدم اين كارو كرده باشن ولى اينكه ٨ ساعت گيم پلى داره زياد بوى خوبى نميده.

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
196
نام
?Who knows
یه موردی که باید دقت کنیم اینه که هر بازی با شماره اولش تقریبا ادامه مسیر خودش رو یجورایی مشخص میکنه.
هلبلید 1 یه ساختار کلی و نوع گیم پلی و روایت رو برای خودش تعریف کرده که حالا تو شماره بعدش در تکامل همون سیستم قدم برمیداره.
به طبع اگه کسی با اون سبک و سیاق حال کرده از شماره دو هم لذت میبره و برعکسش.
اینکه از شماره دوم یه بازی توقع تغییر کلی دارید عجیبه.
نمایش بازی در راستای حال و هوای کلی بازی هست و مطمئن هستم بازی تو همون راهی که میره موفق میشه.
بحث سر تبلیغات و هایپ و مدت زمان ساخته. اگه قرار بوده صرفا تو همون مسیر نسخه اول باشه پس ۵ سال زمان ساخت سر چی بوده؟ این همه تبلیغ و بزرگنمایی برا چی بوده؟ شوکیس مایکروسافت یادمون نرفته دیگه چندسال پیش و چجوری نشون دادن این بازی.
کسی نه مشکلی با سبک و سیاق داره نه اینکه بگیم نسخه دوم باید GOW می‌شده (که حتی اگه بخوان هم نمیتونن) ولی وقتی بازی ۵ سال در دست ساخت بوده و بودجه بی نهایت مایکروسافت رو داشته، انتظار می‌رفت که لااقل تو تریلراش چیز جدیدی جز پیاده روی و نمایش فقط گرافیک ببینیم.
این همه بازی تو هر سبک و ژانری که نسخه دومشون در مقایسه با قبلی چیز جدیدی برای ارائه داشته. هلبلید ۲ تا الان و طبق نمایش هاش بجز گرافیک هیچی برای ارائه نداشته و عملا ۵ سال فقط مویرگ چشم نشون دادن.
نمیشه هم بگیم این بازی فقط روایتشه که مهمه. چنین هایپی تهش برسه به فقط داستان یکم غیرقابل قبوله. وگرنه میومدن همون هایپ و تبلیغ در حد و اندازه نسخه اول رو بروز میدادن کسی هم چیزی نمی‌گفت (البته بماند سر خریده شدن سازندش درگیر بزرگنمایی فنهای Xbox هم شد).

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
من از هلبلید انتظار گاد آو وار دارم. مگه مایکروسافت کم پول و امکانات داره؟ چرا هلبلید نباید در حد و اندازه های رگنوراک باشه؟؟؟ پنج شش سال چ غلطی میکردن اینا پس؟

• Like
Reactions: ehsan M

dantemaximum

کاربر سایت
Nov 18, 2009
312
مراسم برای من خیلی خوب بود، نحوه اجرای مراسم واقعا به دل آدم میشینه ، من که خیلی خوشم اومد
مراسم به دور از خستگی توضیحات کلیدی بیان میشد دمشون گرم

فقط یکی تاد هاوارد رو بگیره یکی از جوایز ویترین رو برداشت برد 😄
ظاهرا این مجسمه که تاد هاوارد بر میداره جایزه نیست بلکه رفرنس به یکی از قسمت های Indiana jones بود که خود جونز Golden Idol رو میدزده ،
جالب بود

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
حالا برعکس من به عنوان هیتر درجه یک Hellblade 1 که حتا با فکر کردن بهش هم کرینج میشم، از این خوشم امده:D قبلا هم گفتم، دلیل اصلیش رنگ بندی بهتر بازیه. دیگه انقدر مرده نیست.

از حیث گیم پلی هم نگرانی خاصی ندارم. چون اول اینکه خود HB1 هم حالا GoW که نبود! و دوم اینکه تایین کننده کیفیت این بازی داستان و روایتش هست نه چیز دیگه. داستان و روایت رو هم نمیشه تو تریلر خوب نشون داد. منهای اسپویل شدن یه چیزی هست که باید تجربه کنی نه اینکه صرفا تو چند دقیقا ببینی. اگه این کارشون رو خوب در آورده باشن بازی موفقی میشه. پتانسیلش رو خیلی داره. تنها نکته نگران کننده اینکه مایکروسافت به موفقیت بازی خیلی امیدواره:D چون لول پیش بینی های اونا هم دقیقا مثل پیشبینی های منه:D برعکسه قشنگ:D

اين ٨ ساعت و ٥٠ دلار و صرفا ديجيتالى بودن واقعا يجوريه!
مهم ترين مثالى كه ميتونم بزنم الن ويك ٢ هست.
ايا گان پلى و اكشن خاصى داشت؟ خير
خيليم اتفاقا بر مبناى داستان و نحوه روايت و اتمسفر بازى ساخته شده بود و واقعا پر محتوا هم بود.
من شخصا انتظارم يه تجربه طولانى تر و كمپلكس تر در غالب فرار از تله هاى ذهنى و توهمات سئونا بود.
با يكم حالا كامبت خشن و به صورت سوروايول.
البته ديشب تو حرفاشون ميگفتن بازى جوريه كه بعد هر قسمت قشنگ حس ميكنيد فقط صرفا نجات داديد خودتونو.
البته شايدم نحوه پرزنت كردن مايكروسافت مشكل داره واقعا و انتظار بيجا درست كرد.
حالا حدودا ٤ ماه ديگه مياد ببينيم چى ميشه.

• Like
Reactions: SMM9

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
کامبت Avowed رو نمیدونم چی دربیاد، این کند بودنش ریسکیه یکم، Outer worlds ـم کامبت معمولیی داشت.
ولی چقد آرت استایل و گرافیک هنریش رو دوس دارم، از موقعی که معلوم شد دیگه از اون حالت دارک و مرده نمایش اولیه بازی در اومده خورد تو ذوقم ولی با این یکی نظرم عوض شد، شاید از نظر فنی بهترین نباشه اما همه چیز خیلی شارپ بنظر میرسه و نورپردازیش هم خیلی خوبه.
طراحی محیطا هم جذاب بنظر میرسه، خیلی از نظر رنگ بندی و حسش به BG3 نزدیکه.

اول شخص بودن ایندی هم بهترین اتفاق بود بنظرم :D شاید اگه سوم شخص میشد میتونست آنچارتد و توم ریدر اکس باکس باشه اما مگه مجبورن خودشونو ببرن زیر سایه دوتا از گنده ترین IP های تاریخ اونم وقتی که تو دوره قحطی اول شخص داستان محور هستیم؟
Arkane که بجا Dishonored و Prey داره سوپر هیرویی میسازه، کمپین CoD که رفته تو دیوار اکتیویژن میاد DLC بجا بازی تو پاچه ملت میکنه، Respawn که چسبیده به Apex و Starwars خبری از Titanfall 3 نیست، Doom هم که خفنه اما خیلی داستان محور نیست.

موند Machine Games که اونا هم بخوان Wolf رو ول کنن بزنن تو کار سوم شخص رسما فراموش میکنیم چیزی به اسم اول شخص داستان محور وجود داشته.

اکشن و کامبت اول شخص با ست پیس ها و پازلای آنچارتدی ترکیب بشدت خوبی بنظر میرسه :x

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
کامبت Avowed رو نمیدونم چی دربیاد، این کند بودنش ریسکیه یکم، Outer worlds ـم کامبت معمولیی داشت.
ولی چقد آرت استایل و گرافیک هنریش رو دوس دارم، از موقعی که معلوم شد دیگه از اون حالت دارک و مرده نمایش اولیه بازی در اومده خورد تو ذوقم ولی با این یکی نظرم عوض شد، شاید از نظر فنی بهترین نباشه اما همه چیز خیلی شارپ بنظر میرسه و نورپردازیش هم خیلی خوبه.
طراحی محیطا هم جذاب بنظر میرسه، خیلی از نظر رنگ بندی و حسش به BG3 نزدیکه.

اول شخص بودن ایندی هم بهترین اتفاق بود بنظرم :D شاید اگه سوم شخص میشد میتونست آنچارتد و توم ریدر اکس باکس باشه اما مگه مجبورن خودشونو ببرن زیر سایه دوتا از گنده ترین IP های تاریخ اونم وقتی که تو دوره قحطی اول شخص داستان محور هستیم؟
Arkane که بجا Dishonored و Prey داره سوپر هیرویی میسازه، کمپین CoD که رفته تو دیوار اکتیویژن میاد DLC بجا بازی تو پاچه ملت میکنه، Respawn که چسبیده به Apex و Starwars خبری از Titanfall 3 نیست، Doom هم که خفنه اما خیلی داستان محور نیست.

موند Machine Games که اونا هم بخوان Wolf رو ول کنن بزنن تو کار سوم شخص رسما فراموش میکنیم چیزی به اسم اول شخص داستان محور وجود داشته.

اکشن و کامبت اول شخص با ست پیس ها و پازلای آنچارتدی ترکیب بشدت خوبی بنظر میرسه :x

مساله اصلى اينجاس تو اول شخصاى داستان محور معمولا روايت داستان با شخصيتاى ديگه پيش ميره و بازيكن بيشتر نظاره گر وقايع هست ولى اينجا ما خود اصل جنسيم اصلا اسم بازى اسم خودمونه :D

• Like
Reactions: majidred2011

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
بحث سر تبلیغات و هایپ و مدت زمان ساخته. اگه قرار بوده صرفا تو همون مسیر نسخه اول باشه پس ۵ سال زمان ساخت سر چی بوده؟ این همه تبلیغ و بزرگنمایی برا چی بوده؟ شوکیس مایکروسافت یادمون نرفته دیگه چندسال پیش و چجوری نشون دادن این بازی.
کسی نه مشکلی با سبک و سیاق داره نه اینکه بگیم نسخه دوم باید GOW می‌شده (که حتی اگه بخوان هم نمیتونن) ولی وقتی بازی ۵ سال در دست ساخت بوده و بودجه بی نهایت مایکروسافت رو داشته، انتظار می‌رفت که لااقل تو تریلراش چیز جدیدی جز پیاده روی و نمایش فقط گرافیک ببینیم.
این همه بازی تو هر سبک و ژانری که نسخه دومشون در مقایسه با قبلی چیز جدیدی برای ارائه داشته. هلبلید ۲ تا الان و طبق نمایش هاش بجز گرافیک هیچی برای ارائه نداشته و عملا ۵ سال فقط مویرگ چشم نشون دادن.
نمیشه هم بگیم این بازی فقط روایتشه که مهمه. چنین هایپی تهش برسه به فقط داستان یکم غیرقابل قبوله. وگرنه میومدن همون هایپ و تبلیغ در حد و اندازه نسخه اول رو بروز میدادن کسی هم چیزی نمی‌گفت (البته بماند سر خریده شدن سازندش درگیر بزرگنمایی فنهای Xbox هم شد).
تمام این چیزایی که الان شما داری میگی ساخته و پرداخته ذهن شماست بازی نه مارکتینگ خفنی داشته نه سعی کرده بگه من قرار ـه اسکوپ خفنی داشته باشم . این حرفایی که چهار سال پیش خودشون زدن :

1705667741129.png

1705667763161.png

1705667775824.png

از همون اول قرار بوده با یـ تیم کوچیک یـ بازی تو اسکوپ و حال هوای همون نسخه اول بسازن . تک به تک Dev Diary و چیزایی که از نحوه ساخت بازی و فوکوس روی گرافیک و Presentation هم نشون دادن کپی برابر اصل نسخه اول بوده و هیچ فرقی نکرده. تننها اشتباهی که ماکروسافت انجام داد نشون دادن زود هنگام بازی بود همین .بقیه چیزایی که ذکر کردی ساخته و پرداخته فن ها دوتا کنسول ـه که با مقایسه ها ی بیجا باعث شده این تفکر ایجاد بشه که بازی خیلی خیلی قرارـه از نظر اسکوپ متفاوت تر از قبل باشه .

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
گرافیک Hellblade 2 خیلی خوب بود واقعا نظر خاصی ندارم نسبت بهشون و منتظر نظرات دوستان بعد تجربه بازی میمونم ( هیچوقت متا ملاک نبوده برام و منتظر متا نبودم)
Avowed برام ناامید کننده است، وایب بازیهای معمولی نسل ۷ میده
Indiana Jones تو تاپیک خودش گفتم

در کل تشکر از مایکروسافت که حداقل ۲-۳ تا آیپی AAA معرفی و نشون میده اونور سونی که لج همه در آورده با SOP هاش

• Like
Reactions: wave

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
تعجب میکنم یه سری میگن Avowed از لحاظ فنی ضعیف بود! من بازی دیگه ای رو دیدم یعنی؟:D
به نظر من نه تنها از لحاظ گرافیکی از ایندیانا جونز بهتر بود، بلکه یکی از بهترین گرافیک ها رو داره (حداقل بین RPG ها). رنگ بندی و طراحی هنریش هم که فوق العاده زیباست.
همه عادت کردن اگه بازی دارک یا ریلیستیک نباشه بگن ضعیفه.

من خیلی با Avowed حال کردم و فکر میکنم پتانسیل این رو داره که جزو بازیهای مطرح ۲۰۲۴ باشه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
همون مايكروسافت بايد يكم تو نحوه پرزنت بازياش تجديد نظر كنه به نظرم.
خودش با دست خودش فشار و هايپ و انتظار بيجا واسه خودش درست ميكنه.
من چون نمیخواستم هیچ گونه اسپویل شم قبل انتشار و حتی هنوزم، تقریبا اصلا اخبار و حواشی رو دنبال نکردم (جز همینجا تو بازیسنتر)

اما در کل برداشتم این بود که سر استارفیلد دقیقا همینطور که میگی شد و گویا خیلی قبل بازی فاز گیم 2 برداشته بودن (من واقعا خبر نداشتم چون کلا قبل بازی های مهم هیچ جوره حواشی رو دنبال نمیکنم که اسپویل نشم)

و دقیقا این کار اورهایپ کردن تا زمانی که هنوز موقعیتت و خروجی بازی هات رو +90 تثبیت نشده، اشتباه بسیار بزرگیه، والا من ندیدم سونی هم خیلی بازی هاش رو اورهایپ کنه، هایپ بالای بازی های سونی کاملا طبیعی و ناشی از فعالیت فن هاست نه خود سونی... نقش سونی میشه ساخت بازی هایی که این فن هارو جذب و به خودش وفادار کنه...

• Like
Reactions: Esm-nadaram

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
من چون نمیخواستم هیچ گونه اسپویل شم قبل انتشار و حتی هنوزم، تقریبا اصلا اخبار و حواشی رو دنبال نکردم (جز همینجا تو بازیسنتر)

اما در کل برداشتم این بود که سر استارفیلد دقیقا همینطور که میگی شد و گویا خیلی قبل بازی فاز گیم 2 برداشته بودن (من واقعا خبر نداشتم چون کلا قبل بازی های مهم هیچ جوره حواشی رو دنبال نمیکنم که اسپویل نشم)

و دقیقا این کار اورهایپ کردن تا زمانی که هنوز موقعیتت و خروجی بازی هات رو +90 تثبیت نشده، اشتباه بسیار بزرگیه، والا من ندیدم سونی هم خیلی بازی هاش رو اورهایپ کنه، هایپ بالای بازی های سونی کاملا طبیعی و ناشی از فعالیت فن هاست نه خود سونی... نقش سونی میشه ساخت بازی هایی که این فن هارو جذب و به خودش وفادار کنه...

هل بليد حالا شرايطش يه خورده هم ناخواسته جورى پيش رفت كه اين انتظار ايجاد شد ولى استارفيلد از صغير و كبير اون دم و دستگاه مستقيما اومدن يه هندونه ايي دادن زير بغل بازى و شد آنچه شد :D

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
به هر حال هلبلید ۲ با هر اسکوپ و بودجه و اینا ببینیم از نظر متا چه جوری عمل میکنه. آقایون مدافع حرم بی بی سنوعا! آیا میتونیم انتظار متای بالای ۹۰ از بازی داشته بیاشیم یا اینم انتظار بیجاست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر