خبر رسمی به گفته مدیر عامل پلی استیشن، Game Pass برای کل صنعت مخرب است.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
jr.jpg

جیم رایان می‌گوید که با نزدیک به ۵۰ میلیون مشترک پلی‌استیشن پلاس، سونی خدمات بهتری نسبت به Game Pass دارد.

سرویس Game Pass از زمان معرفی، به مرکز توجه مایکروسافت تبدیل شده است. این شرکت را به یک رویکرد چند پلتفرمی هدایت می کند. با این حال، جالب توجه است که مدیر عامل پلی استیشن، آقای جیم رایان، طرفدار این استراتژی نیست.

پرسش و پاسخ بین رایان و تحلیلگران از سال 2022 یکی از چندین موردی است که از افشای گسترده اخیر پرونده مایکروسافت در دادگاه به دست آمده است. در جلسه پرسش و پاسخ، هنگامی که از رئیس پلی استیشن در مورد تلاش های مایکروسافت پرسیده شد، رئیس پلی استیشن گفت که رویکرد اولیه مایکروسافت به هیچ وجه کارایی نداشت. که در نتیجه، آنها را به خریدهای بزرگ سوق داده است.

رایان همچنین اضافه کرد که ناشران در صنعت به آنها گفته اند که Game Pass را نه تنها برای فروش بازیها، بلکه برای کل صنعت مخرب می دانند. جالب اینجاست که او همچنین به آخرین به‌روزرسانی مایکروسافت برای تعداد مشترکان Game Pass اشاره کرد که تا ژانویه 2022 به 25 میلیون نفر رسیده بود. او گفت که با نزدیک به 50 میلیون مشترک، PlayStation Plus را به عنوان یک سرویس باارزش‌تر می‌بیند.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
واسه هرکی و هرچی می‌خواد مخرب باشه واسه گیمر مفیده، همین هم باید واسه من مصرف‌کننده مهم باشه، الان من رو پلی‌استیشن نشستم امثال امنژیا بانکر یا Lies of P یه مدت دیگه تخفیف بخوره بتونم بخرم درحالی مخاطبای ایکس‌باکس با اشتراک گیم‌پس دارن بازی می‌کنن، پس واقعا گیم‌پس واسه گیمرها یه نعمته!
مثالتون از اساس غلطه.قرار نیست هر چی ارزون باشه،نتیجه بگیریم که برا مصرف کننده مفید خواهد بود.شاید برا شما ملاک ارزونی ی باشه که کیفیت براش مهم نیست ولی برا خیلیای دیگه موارد دیگه ملاک هستش.
و اینکه میگید شما نشیتید که رو پلاس فلان گیم تخفیف بخوره تا بخرید ولی همون گیم رو گیم پس رایگانه.خوب چرا نمیرید فایو رو بفروشید و ایکس باکس گیم پس دار بخرید؟جز اینه که فایو رو به خاطر بازیهای با کیفیتش گرفتید؟

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,411
نام
aliakbar
واسه هرکی و هرچی می‌خواد مخرب باشه واسه گیمر مفیده، همین هم باید واسه من مصرف‌کننده مهم باشه، الان من رو پلی‌استیشن نشستم امثال امنژیا بانکر یا Lies of P یه مدت دیگه تخفیف بخوره بتونم بخرم درحالی مخاطبای ایکس‌باکس با اشتراک گیم‌پس دارن بازی می‌کنن، پس واقعا گیم‌پس واسه گیمرها یه نعمته!
اکثر گیمرها از گیم پس راضین ولی تو این سایت به جز گیمرها سهامدارا هم حضور دارن و قطعا جواب کامنت شما رو میدن.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
مثالتون از اساس غلطه.قرار نیست هر چی ارزون باشه،نتیجه بگیریم که برا مصرف کننده مفید خواهد بود.شاید برا شما ملاک ارزونی ی باشه که کیفیت براش مهم نیست ولی برا خیلیای دیگه موارد دیگه ملاک هستش.
و اینکه میگید شما نشیتید که رو پلاس فلان گیم تخفیف بخوره تا بخرید ولی همون گیم رو گیم پس رایگانه.خوب چرا نمیرید فایو رو بفروشید و ایکس باکس گیم پس دار بخرید؟جز اینه که فایو رو به خاطر بازیهای با کیفیتش گرفتید؟
ارزونی بی‌کیفیت؟ من کاری به انحصاری ندارم چون نهایت سالی یکی دوتا انحصاری خوب بیاد، از طرف دیگه خیلی از بازی‌های درجه یک تردپارتی رو گیم‌پس موجوده، بازی‌هایی که شخصا با هزینه کردن تونستم بازی کنم، پس گیم‌پس ارزونی بی‌کیفیت نیست اتفاقا کیفیتش هم الان بسیار بالاست هم هرچی می‌گذره داره بهتر میشه.
بنده فایو رو واسه بازی‌های با کیفیتش نگرفتم چون هنوز غیر از ریترنال و تا حدودی رچت انحصاری با کیفیتی واسه سلیقه من نداشته، من فایو رو گرفتم چون قبلا فور رو واسه بازی‌های با کیفیتش گرفته بودم و احساس می‌کردم فایو ادامه‌دهنده فور هست که تا حالا اینجور نبوده، برعکس شما بنده تعصبی روی هیچ برندی ندارم و هرجا احساس کنم هر محصولی سود بیشتری برام داره اونو‌ می‌گیرم، الانم اگه نتونم تا چند ماه دیگه پول یه سریز ایکس رو جور کنم بدون شک کنسول الانم رو می‌فروشم و ایکس‌باکس می‌گیرم چون گفتم دلیلی واسه تعصب نیست، هر پلتفورمی بهتر عمل کنه اونو باید گرفت.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
به لطف اسپنسر اه که الان باید از گرون شدن پلاس و ارزون تر بودنش نسبت به گیم پس ذوق کنی وگرنه اون موقع صرفا واسه یه آنلاین بازی کردن باید N برابر همین پولی رو که می دی می دادی از خوشی ذوق مرگ می شدی.
View attachment 311039
به لطف سونیه که مایکروسافت گیم پس درست کرد که بتونه زیر این کمپانی یه کم نفس بکشه پس اول باید از سونی تشکر کرد.

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
ارزونی بی‌کیفیت؟ من کاری به انحصاری ندارم چون نهایت سالی یکی دوتا انحصاری خوب بیاد، از طرف دیگه خیلی از بازی‌های درجه یک تردپارتی رو گیم‌پس موجوده، بازی‌هایی که شخصا با هزینه کردن تونستم بازی کنم، پس گیم‌پس ارزونی بی‌کیفیت نیست اتفاقا کیفیتش هم الان بسیار بالاست هم هرچی می‌گذره داره بهتر میشه.
بنده فایو رو واسه بازی‌های با کیفیتش نگرفتم چون هنوز غیر از ریترنال و تا حدودی رچت انحصاری با کیفیتی واسه سلیقه من نداشته، من فایو رو گرفتم چون قبلا فور رو واسه بازی‌های با کیفیتش گرفته بودم و احساس می‌کردم فایو ادامه‌دهنده فور هست که تا حالا اینجور نبوده، برعکس شما بنده تعصبی روی هیچ برندی ندارم و هرجا احساس کنم هر محصولی سود بیشتری برام داره اونو‌ می‌گیرم، الانم اگه نتونم تا چند ماه دیگه پول یه سریز ایکس رو جور کنم بدون شک کنسول الانم رو می‌فروشم و ایکس‌باکس می‌گیرم چون گفتم دلیلی واسه تعصب نیست، هر پلتفورمی بهتر عمل کنه اونو باید گرفت.
این منطقی ترین کامنت سالهای گذشته بازیسنتره
خود من هیتمن ۳ رو روی گیم پس بازی کردم(درصورتیکه اگر گیم پس نبود حتی اگر پولشم داشتم الویتم نبود برم اکانت این بازی رو بگیرم) همچنین Hades
گیم پس واقعا خوبه
چرا؟
چون بنظرم ما نیازی نداریم هر بازی تأکید میکنم هر بازی رو بخریم و تا ابد نگه داریم
الان پلی استیشن پلاس رو گرون کرده منم خودم شخصاً به فکر تعویض افتادم چون بخوام یه فیفا و یه پلاس بگیرم باید ۵ میلیون هزینه کنم
شایدم گیم پس گرون بشه ولی حداقل نشون داده از لحاظ کیفیت بازی های تردپارتی قوی‌تر بوده

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اسپنسر

اسپنسر نزد با یه حرکت استثنایی و دومینو وار کل Regional Pricing استیم رو به فاک عظما بده... یکی دیگه زد :D
(البته معتقدم این در هر صورت این اتفاق می افتاد دیر یا زود ولی هنوز باورش سخته برام که جیمبوی لعنتی اول از همه این کار رو با مای بیچاره کرد :(( :(( )

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
اگر فرض کنیم (صنعت=سونی) به نظرم حرف جیمبو چندان هم بی‌راه نیست. منطقی گفته.
که خب فرض چندان پرتی هم نیست. حقیقاً کل اعضای کالت این رو قبول دارن و نظرشون برای من کاملا محترمه.

حالا یکی میاد تصویر پلی تایم منو می‌ذاره.:D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
کلا حرف های هیچ کسی درباره مخرب بودن یا مفید بودن استراتژی های رقیب مستقیم ارزشی نداره.

هرکسی به یه کوچولو منطق اینو درک میکنه.

اسپنسر هم یه همچین حرفی درباره یه بخش از استراتژی های سونی بزنه همینه.

درباره گیم‌پس هم راحت ۹۰ درصد مخاطب هاش راضین و اکثر ناراضی ها کسایی ان که سمتش نرفتن تاحالا.
همین قضیه تکلیف رو مشخص میکنه.
حتی می‌بینید مدیر عامل T2 ۲ سال پیش علیه سرویس های اشتراکی حرف میزنه و الان خودش برا بازی های راکستار چنین چیزی راه میندازه.
گریزی از این مدل تجاری نیست. بهتره بپذیریدش.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
برعکس شما بنده تعصبی روی هیچ برندی ندارم و هرجا احساس کنم هر محصولی سود بیشتری برام داره اونو‌ می‌گیرم، الانم اگه نتونم تا چند ماه دیگه پول یه سریز ایکس رو جور کنم بدون شک کنسول الانم رو می‌فروشم و ایکس‌باکس می‌گیرم چون گفتم دلیلی واسه تعصب نیست، هر پلتفورمی بهتر عمل کنه اونو باید گرفت
حالا از کجا فهمیدید من تعصب دارم!؟بر عکس شما من کنسول رو برا سود و زیانش نگرفتن،بلکه برا لذت بردن گرفتمش.بنده هم هر وقت ببینم طرف مقابل داره بازیهای با کیفیت میده میرم اونم میخرم.ولی با روند فعلی هیچ لزومی واسه اضافه کردن یه کنسول دیگه نمیبینم

• Smile
Reactions: Alien87

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
اسپنسر نزد با یه حرکت استثنایی و دومینو وار کل Regional Pricing استیم رو به فاک عظما بده... یکی دیگه زد :D
(البته معتقدم این در هر صورت این اتفاق می افتاد دیر یا زود ولی هنوز باورش سخته برام که جیمبوی لعنتی اول از همه این کار رو با مای بیچاره کرد :(( :(( )
ما که سال هاست میگفتیم انحصار چیز خوبیه و سونی نباید بازی هاش رو روی PC میداد:-"
هی مسخره میکردید و میگفتند میخواید خاص باشید و فلان:-" :D

برای خودشون میگفتیم ما:D
حالا نینتندو هم بازی هاش رو برای PC بده تا کلا بساط تخفیف ها هم جمع بشه:D

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
172
یه جوری میگن فایو و بازی های با کیفیتش انگار سالی ۱۵ تا aaa درجه یک براش ساخته میشه 🤣

سونی امسال چندتا انحصاری با کیفیت داشته؟ چندتا مولتی پلتفرم با کیفیت امسال داشتیم؟ تازه انحصاری هم بخوای حساب کنی مایکروسافت باز دست بالا رو داره الان شما حساب کن سونی تا ۳ سال دیگه چندتا انحصاری aaa می تونه عرضه کنه؟ مایکروسافت چندتا؟

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
View attachment 311060

به نظر من این هزینه ها رو برای تقویت فرست پارتی های خودش صرف کنه نتیجه خیلی بهتری میتونه بگیره .

پ ن : بالدورز گیت ۳ : 5میلیون دلار :)) :)) :)) :))
اتفاقا من میگم استراتژیشون خیلی خوبه
فقط برخی جاها سوراخ داره خب قطعا عنوان AAA ساخته استدیو های بزرگ برای امدن در گیم پس میتواند خیلی خوب باشد اما واقع بینانه نیست
اگر به جای خرج های چند صد میلیون دلاری بتوانند "تمام" عنوان استدیو های مستقل و همچنین عناوین aaa استدیو های کم شناخته شده را بیارن در گیم پس
هم از استدیو های کوچک حمایت کردن هم به موفقیت های جدی ای می رسن

• Like
Reactions: Persia Tech

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
چندین سال پیش که تازه پژو 206 آمده بود یک رفیق داشتیم هر جا میرفت میگفت این ماشین بدرد نمیخوره، کوچیکه ، قطعاتش گرانه ، قیافه نداره و... یکبار گفتم چرا اینقدر از 206 بدمیگی.؟ گفت: ما که نمیتونیم بخریم پس بگذار بزنم تو سرش تا اونهای که ماشین دارند برای ما کلاس نگذارن. حالا قضیه گیم پس هم همینه سونی وطرفدارهاش چون اینجور سیستم فوقالعاده ای ندارن هر روز از بدیش میگن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر