امتیازات Gran Turismo 5

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
درود

GT5_cover.jpg

اولین امتیاز بازی بزرگ GT5 منتشر شد . این بازی از سایت 3xg.co.uk امتیاز 100 از 100 را کسب کرد .

• Like
Reactions: Captain Mitchell

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
لازمه برای بار صدم یه توضیحی در مورد این عبارت تکراری "5 سال" بدم !

1
GT4 سال 2005 توی آمریکا و اروپا عرضه شد. مسلمآ PD به محض تموم شدن GT4 نیومده کار روی GT5 رو شروع کنه !

2
PD بعد از GT4 یه بازی کاملآ متفاوت (موتورسواری !) ساخت به نام Tourist Trophy که سال 2006 برای PS2 منتشر شد. پس تا اینجا شد 4 سال اختلاف بین 2006 و 2010

3
PD بعدش رفت سراغ پروژه GT HD (که اول با نام Vision GT شناخته میشد) که اواخر 2006 برای PS3 عرضه شد.

4
GT5: Prologue تازه در E3 2007 معرفی شد. فاصله 2007 تا 2010 میشه 3 سال. درسته کار از قبلش شروع شده ولی از اعلام رسمی ساخت بازی تا عرضه , 3 سال طول کشیده نه 5 سال.

5
PD یه تیم کوچیک 110 نفر هست (کوچیک در مقایسه با سایر ریسینگ سازها)
همین تیم پارسال GT PSP رو هم تولید کرد.

در مجموع بین GT4 و GT5 دو تا بازی کامل و یکی دو تا پروژه فرعی توسط تیم 110 نفره PD ساخته شده و GT5: Prologue هم اولین بار سال 2007 معرفی شده. پس لطفآ این عبارت "5 سال" رو انقدر تکرار نکنین. خودم توی یکی از پست های قبلی از عدم برنامه ریزی PD شکایت کردم ولی لطفآ فکر نکنین شب بعد از عرضه GT4 بروبچ PD جمع شدن و کار روی GT5 رو شروع کردن و شب و روز فقط سرگرم GT5 بودن ...

بحثه 5 سال سره این نیست که بگن PD پنج سال صبح تا شب رویه بازی کار میکرده، بحث سره اینه که PD بینه عرضه GT4 تا GT5 پنج سال فرصت داشته. حالا PD بخواد از همون روزه اول رو GT5 کار بکنه یا از یه هفته قبله ریلیزش اون به خودش مربوطه.
در هر ضورت GT یه سریه دنباله داره یعنی سازندگانش میدونن بعد از GT4 بازیه GT5 هم هست و همینطور بعد از GT5 حتما GT6 هم خواهد بود و ... (مگه اینکه رسما اعلام کنن سریه GT فینیتو!) خب حالا فرض کنید GT6 بعد از 10 ساله دیگه بیاد، یعنی 2020. اونوقت کسی نمیگه مثلا 1 ماه طول کشید تا GT6 رو ساختن یا یه سال. میگن 10 سال طول کشید تا GT6 رو ریلیز کردن حالا میخوان یه ماه روش کار کرده باشن یا عینه ده سالو.
منظور این سبک بازیها که اینجوری طرفدار داره و دقیقا بعد از ریلیزه یه نسخش نگاهها و بحثها میره سره نسخه بعد قضیشون یه نمه فرق داره.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
بحثه 5 سال سره این نیست که بگن PD پنج سال صبح تا شب رویه بازی کار میکرده، بحث سره اینه که PD بینه عرضه GT4 تا GT5 پنج سال فرصت داشته. حالا PD بخواد از همون روزه اول رو GT5 کار بکنه یا از یه هفته قبله ریلیزش اون به خودش مربوطه.
در هر ضورت GT یه سریه دنباله داره یعنی سازندگانش میدونن بعد از GT4 بازیه GT5 هم هست و همینطور بعد از GT5 حتما GT6 هم خواهد بود و ... (مگه اینکه رسما اعلام کنن سریه GT فینیتو!) خب حالا فرض کنید GT6 بعد از 10 ساله دیگه بیاد، یعنی 2020. اونوقت کسی نمیگه مثلا 1 ماه طول کشید تا GT6 رو ساختن یا یه سال. میگن 10 سال طول کشید تا GT6 رو ریلیز کردن حالا میخوان یه ماه روش کار کرده باشن یا عینه ده سالو.
منظور این سبک بازیها که اینجوری طرفدار داره و دقیقا بعد از ریلیزه یه نسخش نگاهها و بحثها میره سره نسخه بعد قضیشون یه نمه فرق داره.
خب این طوری که نمیشه ! مثلآ بین Doom 3 و Doom 4 تا این لحظه 6 سال فاصله هست و شاید تا 8 سال هم برسه ! یعنی باید بگیم id الآن 8 سال فرصت داشته Doom جدید رو بسازه ولی نساخته تقصیر ما نیست ؟! :D
توی این سبک مثال بزنم ؟! Burnout Paradise سال 2008 اومده. اگه Burnout بعدی سال 2012 هم بیاد میشه 4 سال ! یعنی Criterion الآن 4 سال طول کشیده تا Burnout بعدی رو بسازه پس باید میانگین بازی بالای 94 بشه چون 4 سال زمان خیلی زیادیه و اگه زیر 90 شد ناامیدکنندست !
وقتی میتونیم در این زمینه ادعا داشته باشیم که PD پنج سال پیش GT5 رو رسمآ معرفی کرده باشه. همون طور که گفتم GT5 (تازه Prologueـش) توی E3 2007 معرفی شد و تازه هنوز هیچ گیم پلی ای هم ازش نیومده بود. اواخر جولای 2007 تازه اولین عکس in-game (حتی گیم پلی هم نه ! فقط عکس) از بازی منتشر شد.
این دیگه تقصیر PD نیست که وقتی اومد Vision GT رو معرفی کرد , یه عده فکر کردن GT5 هست (که یادمه توی بازیدات هم افراد آگاه میدونستن ربطی به GT5 نداره)
وقتی میتونیم در این زمینه انتظار داشته باشیم که بین GT4 و GT5 هیچ بازی دیگه ای در کار نبوده باشه. نه اینکه دو تا بازی کامل (یکی با سبک غیر از ریسینگ) و یکی دو تا پروژه فرعی در جریان بوده باشه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
خب این طوری که نمیشه ! مثلآ بین Doom 3 و Doom 4 تا این لحظه 6 سال فاصله هست و شاید تا 8 سال هم برسه ! یعنی باید بگیم id الآن 8 سال فرصت داشته Doom جدید رو بسازه ولی نساخته تقصیر ما نیست ؟! :D
توی این سبک مثال بزنم ؟! Burnout Paradise سال 2008 اومده. اگه Burnout بعدی سال 2012 هم بیاد میشه 4 سال ! یعنی Criterion الآن 4 سال طول کشیده تا Burnout بعدی رو بسازه پس باید میانگین بازی بالای 94 بشه چون 4 سال زمان خیلی زیادیه و اگه زیر 90 شد ناامیدکنندست !
وقتی میتونیم در این زمینه ادعا داشته باشیم که PD پنج سال پیش GT5 رو رسمآ معرفی کرده باشه. همون طور که گفتم GT5 (تازه Prologueـش) توی E3 2007 معرفی شد و تازه هنوز هیچ گیم پلی ای هم ازش نیومده بود. اواخر جولای 2007 تازه اولین عکس in-game (حتی گیم پلی هم نه ! فقط عکس) از بازی منتشر شد.
این دیگه تقصیر PD نیست که وقتی اومد Vision GT رو معرفی کرد , یه عده فکر کردن GT5 هست (که یادمه توی بازیدات هم افراد آگاه میدونستن ربطی به GT5 نداره)
وقتی میتونیم در این زمینه انتظار داشته باشیم که بین GT4 و GT5 هیچ بازی دیگه ای در کار نبوده باشه. نه اینکه دو تا بازی کامل (یکی با سبک غیر از ریسینگ) و یکی دو تا پروژه فرعی در جریان بوده باشه.
پس چرا همه سایت ها (به قول خودت) همون اول نقدشون نوشتن "بعد از 5 سال ساخت" و از این جور چیزا؟:D نگو که اونا هم نمیدونستند:|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
پس چرا همه سایت ها (به قول خودت) همون اول نقدشون نوشتن "بعد از 5 سال ساخت" و از این جور چیزا؟:biggrin1: نگو که اونا هم نمیدونستند:|
دیگه من دلایلم رو گفتم و همه چیز رو با مدرک و دلیل نشون دادم ! حالا مثلآ GameSpot میاد از سال 2005 برای GT5 صفحه درست میکنه و در عرض دو سال (دقیقآ از E3 2005 تا E3 2007) فقط چند تا عکس از مدل اولیه PS3 اونجا می چپونه , تقصیر PD نیست !
الآن بخش ویدئوهای GS که بری , اولین ویدئو برای 2007 هست و E3 !
بخش عکسها که بری , خنده ـت میگیره ! چون از 2005 تا 2007 فقط با چند تا عکس PS3 اولیه پُر شده !
بخش اخبار که بری , به اشتباه در مورد Vision GT (که بعدها شد GT HD و خیلی ها بازی کردن) نوشته شده GT5 و دومین خبر یه دفعه دو سال فاصله می افته و میره 2007 !!!
بقیه سایتها هم همین طور . کلآ یه اصطلاحی سر زبونها افتاده که باید بگن : "بعد از 5 سال ..." در حالی که GT5 به صورت رسمی 2007 معرفی شد. وقتی یه بازی به صورت رسمی یه زمانی معرفی میشه , از اون موقع به بعد رو حساب میکنن.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
همه جای دنیا اسکل پیدا میشه نگران نباش
یه سایت اسکله، دو تا سایت اسکله، دیگه 50 تا سایت که اسکل نمیشن:D

پ.ن: چرا خودتون رو گول میزنید؟:-/
دیگه من دلایلم رو گفتم و همه چیز رو با مدرک و دلیل نشون دادم ! حالا مثلآ GameSpot میاد از سال 2005 برای GT5 صفحه درست میکنه و در عرض دو سال (دقیقآ از E3 2005 تا E3 2007) فقط چند تا عکس از مدل اولیه PS3 اونجا می چپونه , تقصیر PD نیست !
الآن بخش ویدئوهای GS که بری , اولین ویدئو برای 2007 هست و E3 !
بخش عکسها که بری , خنده ـت میگیره ! چون از 2005 تا 2007 فقط با چند تا عکس PS3 اولیه پُر شده !
بخش اخبار که بری , به اشتباه در مورد Vision GT (که بعدها شد GT HD و خیلی ها بازی کردن) نوشته شده GT5 و دومین خبر یه دفعه دو سال فاصله می افته و میره 2007 !!!
بقیه سایتها هم همین طور . کلآ یه اصطلاحی سر زبونها افتاده که باید بگن : "بعد از 5 سال ..." در حالی که GT5 به صورت رسمی 2007 معرفی شد. وقتی یه بازی به صورت رسمی یه زمانی معرفی میشه , از اون موقع به بعد رو حساب میکنن.
والا من یادمه که سر یه بحثی (:D) خودت به من میگفتی از 2005 تا حالا عکس و ویدیو از GT5 پخش شده!
حالا نمیدونم، شاید هم معتبرترین سایت گیم جهان نمیدونسته و فقط چند تا کاربر تو بازی سنتر به این قضیه پی بردن:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
والا من یادمه که سر یه بحثی (:biggrin1:) خودت به من میگفتی از 2005 تا حالا عکس و ویدیو از GT5 پخش شده!
حالا نمیدونم، شاید هم معتبرترین سایت گیم جهان نمیدونسته و فقط چند تا کاربر تو بازی سنتر به این قضیه پی بردن:biggrin1:
من کِی گفتم ؟!! :D خودم توی GameSpot اولین تاپیک بازی رو برای اولین عکس in-game زدم اواخر جولای 2007 ! کلهم اولین اسکن های بازی از یه مجله ژاپنی (شاید فامیتسو) جولای 2007 اومد بعد از E3 ! حالا چطوری از 2005 عکس و فیلم داشته نمیدونم :D 2005 همون Vision GT بود که توضیح دادم در موردش.
کلآ چرا تا یه بحثی میشه , میگین : "معتبرترین سایتها اشتباه میکنن و شما درست میگین" ؟! :D
دیگه حقیقت رو که نمیشه زیر سوال برد ! منم هرچی برای گفتن داشتم , گفتم و دیگه نمیتونم ادامه بدم چون خودم فکر میکنم با چیزایی که گفتم همه چیز مشخصه ! سایتها همون طور که توی مقاله هاشون از تآخیرهای بی شمار (!) نام میبرن (در حالی که GT5 نسخه ژاپنی دو بار و نسخه های اروپا و آمریکا کلآ یه بار تآخیر داشته به صورت رسمی) , از این 5 سال هم نام میبرن !

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من کِی گفتم ؟!! :D خودم توی GameSpot اولین تاپیک بازی رو برای اولین عکس in-game زدم اواخر جولای 2007 ! کلهم اولین اسکن های بازی از یه مجله ژاپنی (شاید فامیتسو) جولای 2007 اومد بعد از E3 ! حالا چطوری از 2005 عکس و فیلم داشته نمیدونم :D 2005 همون Vision GT بود که توضیح دادم در موردش.
کلآ چرا تا یه بحثی میشه , میگین : "معتبرترین سایتها اشتباه میکنن و شما درست میگین" ؟! :D
دیگه حقیقت رو که نمیشه زیر سوال برد ! منم هرچی برای گفتن داشتم , گفتم و دیگه نمیتونم ادامه بدم چون خودم فکر میکنم با چیزایی که گفتم همه چیز مشخصه ! سایتها همون طور که توی مقاله هاشون از تآخیرهای بی شمار (!) نام میبرن (در حالی که GT5 نسخه ژاپنی دو بار و نسخه های اروپا و آمریکا کلآ یه بار تآخیر داشته به صورت رسمی) , از این 5 سال هم نام میبرن !
نکته ای که هست اینه که چطور قبل از عرضه بازی همه با افتخار میگفتن بازی 5 سال در دست ساخت بوده و خوشحال هم بودن از این بابت (که یعنی بازی خیلی روش کار شده:D)، تو هم هیچی نمیگفتی! ولی بعد از جریان امتیازات تازه یادتون افتاده که بگید بازی 5 سال در دست ساخت نبوده؟:D

قضیه چیه، ما رو هم روشن کنید:D

• Like
Reactions: Dinosaur

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
یه سایت اسکله، دو تا سایت اسکله، دیگه 50 تا سایت که اسکل نمیشن:D
پ.ن: چرا خودتون رو گول میزنید؟:-/

اتفاقا من دیدم یهو 100 سایت اسکل شن به بازی مثل gta 4 نمره خفن بدن میانگینش بشه 97
در ضمن PD از سال 2005 تا 2010 سه تا بازی داده بیرون اینو که نمیتونین انکار کنین:"> بعد اگه PD تمام این 5 سال رو GT5 کار میکرده کی اون 2 تا بازی دیگه رو ساخته لابد کار بلیزارد بوده:))

نکته ای که هست اینه که چطور قبل از عرضه بازی همه با افتخار میگفتن بازی 5 سال در دست ساخت بوده و خوشحال هم بودن از این بابت (که یعنی بازی خیلی روش کار شده:D)، تو هم هیچی نمیگفتی! ولی بعد از جریان امتیازات تازه یادتون افتاده که بگید بازی 5 سال در دست ساخت نبوده؟:D

قضیه چیه، ما رو هم روشن کنید:D
واقعا counter argument شما اینه که یه ادم تو فرم چرا یه چیزی نمیگفت یا میگفت

• Like
Reactions: Victarion

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
نکته ای که هست اینه که چطور قبل از عرضه بازی همه با افتخار میگفتن بازی 5 سال در دست ساخت بوده و خوشحال هم بودن از این بابت (که یعنی بازی خیلی روش کار شده:biggrin1:)، ولی بعد از جریان امتیازات شما تازه یادتون افتاده که بگید بازی 5 سال در دست ساخت نبوده؟:biggrin1:

قضیه چیه، ما رو هم روشن کنید:biggrin1:
اصولآ اونهایی که پُر شدن Blu-Ray و استفاده از Blu-Ray دو لایه رو افتخار میدونن , شاید 5 سال ساخت بازی رو هم افتخار بدونن :D وگرنه احتمالآ یادت هست که چند بار بهت گفتم کاش همون Prologue رو با یه کم تغییرات به عنوان GT5 منتشر میکردن و تا الآن یا سال بعد هم GT6 رو ساخته بودن !
الآن هم میتونین بگردین در لایه های چاههای بازیسنتر یه پست ازم گیر بیارین که مثلآ گفتم 5 سال تا مُچ گیری بشه , ولی حقیقت رو نمیشه انکار کرد و توضیحات کافی رو دادم !

Galaxy-Member

کاربر سایت
Sep 18, 2010
66
اتفاقا من دیدم یهو 100 سایت اسکل شن به بازی مثل gta 4 نمره خفن بدن میانگینش بشه 97

شاید هم برعکس ! اگر بازی مثل GTA 4 با اون محیط عظیم و پر جزئیاتش که کاملا مشخص هست روش کار شده نخواد امتیاز خفن بگیره پس بازی مثل GT که چندتا ماشین انداختن تو پیست و مستقیم باید بری هی دور بزنی باید امتیاز خفن بگیره ؟

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
شاید هم برعکس ! اگر بازی مثل GTA 4 با اون محیط عظیم و پر جزئیاتش که کاملا مشخص هست روش کار شده نخواد امتیاز خفن بگیره پس بازی مثل GT که چندتا ماشین انداختن تو پیست و مستقیم باید بری هی دور بزنی باید امتیاز خفن بگیره ؟
بله انقدر رو در و دیوار کار کردن که یادشون رفت در یک بازی open world با محیطی به اون بزرگی mid mission checkpoint بذارن

Galaxy-Member

کاربر سایت
Sep 18, 2010
66
بله انقدر رو در و دیوار کار کردن که یادشون رفت در یک بازی open world با محیطی به اون بزرگی mid mission checkpoint بذارن

خدا رو شکر شما یکی از سازنده های بازی نبودی .
اگر این سیستم توی بازی بود الان مثل رزیدنت اویل دیگه هیچ لذتی از سیو کردن بازی نمیشد برد ! همه عشق GTA به این هست که مجبور بشی بازی رو بری سیو کنی . کرچه تو IV اتو سیو وجود داشت .

M4ST3R

کاربر سایت
Feb 19, 2010
192
نام
Master
Dinosaur @
وقتی GT5 بصورت رسمی سال 2007 معرفی شد از همون سال که استارت ساخت بازی رو نزدن زدن ؟ مثل اینکه آنچارتد 3 تو مراسم VGA امسال معرفی بشه بعد بگم تو همین دسامبر ساختشو شروع کردن یا اینکه Halo Reach توی E3 09 معرفی شد بگیم کلاً یکسال و اندی در دست ساخت بوده. البته شاید هم من اشتباه میکنم به هر صورت ببخشید.

در کل زمان ساخت بازی برای من مهم نیست، مهم این بود که نهایت لذت رو از این بازی بردم و میبرم و به هرکسی که این بازی رو تجربه نکرده پیشنهاد میکنم.

نوشته شده توسط daxpax
شاهکار راکستار و یکی از 5 بازی برتر این نسل حقش واقعاً همین بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر