امتیازات Gran Turismo 5

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
درود

GT5_cover.jpg

اولین امتیاز بازی بزرگ GT5 منتشر شد . این بازی از سایت 3xg.co.uk امتیاز 100 از 100 را کسب کرد .

• Like
Reactions: Captain Mitchell

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
یه مشکلی که game trailers گرفته و به نظرم عاقلانه بود اینه که چرا مثلا ماشینهای قدیمی که به زور 70 تا هم نمیرن رو فول دیتیل ساختن اما یه ماشینی مثلا مثل بوگاتی مدل استاندارد هست و اصلا زحمتی براش نکشیدن!
به ماشینهای قدیمی توهین نکن ! :D من نصف علاقه ـم به سری GT به خاطر همین جور ماشیناش هست :D ولی موافقم که PD میتونست به جای ساختن ماشینهای ژاپنی بدرد نخور بیاد یه چیزی مثل بوگاتی رو پریمیوم بسازه !

ولی بوگاتی رو درسته استاندارد ساختن ولی انصافا مثل پرمیوم ها هستش و روش بیشتر از خیلی از استاندارد ها کار کردن!
احتمالآ به خاطر این هست که برای GT PSP طراحی شده ! حدود 100 تا ماشین توی GT PSP هستن که توی GT4 نبودن و تا جایی که متوجه شدم بهتر از مدل های GT4 هستن.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
ولی واقعا این قضیه ماشین های استاندارد هم عجیبه ... اینهمه وقت داشتن ، میشد حداقل 500 تا از ماشین ها Premium باشه و اصلا ماشین استاندارد هم وجود نداشته باشه . از اونطرف چه اصراری بود به 1080p که هم به Performance لطمه بزنه ، هم باعث بشه وقت بیشتری ازشون گرفته بشه و هم باعث بشه که یسری جزئیات گرافیکی فدا بشه ! Screen Tearing هم اضافه کنید !!

کلا بنظر من بی عقلی کردن و اصلا از این همه وقتی که داشتن ، درست و معقولانه استفاده نکردن ، جالبه که آدمهای تازه کار و کم تجربه ای هم نبودن !!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
ولی واقعا این قضیه ماشین های استاندارد هم عجیبه ... اینهمه وقت داشتن ، میشد حداقل 500 تا از ماشین ها Premium باشه و اصلا ماشین استاندارد هم وجود نداشته باشه . از اونطرف چه اصراری بود به 1080p که هم به Performance لطمه بزنه ، هم باعث بشه وقت بیشتری ازشون گرفته بشه و هم باعث بشه که یسری جزئیات گرافیکی فدا بشه ! Screen Tearing هم اضافه کنید !!

کلا بنظر من بی عقلی کردن و اصلا از این همه وقتی که داشتن ، درست و معقولانه استفاده نکردن ، جالبه که آدمهای تازه کار و کم تجربه ای هم نبودن !!
بزرگترین مشکل PD عدم برنامه ریزی درست حسابی هست (البته اگه از تعداد کارمندهای کمی که در مقایسه با بقیه شرکتها دارن بگذریم) یعنی کاملآ مشخصه که عشقی کار میکنن به جای اینکه از اول یه برنامه کاملی بریزن و طبق اون کار کنن ! مثلآ یامائوچی در استودیو رو باز میکنه و میگه : "بچه ها هوس کارتینگ کردم !" بعد بچه ها میرن سراغ مدلسازی یه ماشین برای کارتینگ و فیزیک مخصوصش ! (از حرفهای خودش نتیجه گیری کردم :D که گفته بود ما کارتینگ رو برای GT6 میخواستیم ولی چون لو رفت توی GT5 آوردیم !!!)
من توی همین یه هفته و نیم بیشترین لذت ممکن رو از GT5 بردم , حتی خیلی بیشتر از چیزی که فکرش رو میکردم. ولی خودمم قبول دارم که این همه مدت برای ساخت بازی زیاد بوده و اگه با برنامه پیش میرفتن میتونستن تعداد ماشینهای بیشتری درست کنن یا حداقل زمان ساخت بازی رو کمتر کنن. خود یامائوچی هم که ماشالله از 12 ماه سال , 5 ماهش رو توی نمایشگاههای مختلف هست و داره توی نوربرگرینگ رانندگی میکنه و ... ! خب مشخصه وقتی کارگردان یه بازی بالای سر اعضا نباشه مشکلاتی هم پیش میاد !
جالب اینجاست که این مشکلات اولین بار نیست اتفاق می افته و سر GT4 هم بوده ! اگه اشتباه نکنم اون هم یک ماه قبل از عرضه توی آمریکا تآخیر خورد و افتاد سال بعد !
یا مثلآ GT PSP سال 2004 معرفی شد و بعد کلآ فراموش شد تا E3 2009 ! ‏
کلآ PD سه تا چیز نیاز داره :
1. کارمندهای بیشتر که بتونن روند ساخت بازی رو سریع تر کنن.
2. برنامه ریزی بهتر !
3. یه سایتی , فرومی چیزی که طرفدارهای بزرگترین بازی سونی بتونن توش جمع بشن و نظراتشون رو بدن و اعضای PD هم توش شرکت کنن. الآن GTPlanet هست و بعضی وقتا از Neogaf هم شلوغ تر میشه (مقایسه یه فروم مخصوص یه بازی انحصاری با فرومی که کلهم مخصوص بازیهای همه کنسولها هست) ولی کسی از PD نمیاد نظرات ملت رو بخونه و توی بحث شرکت کنه.
مثلآ الآن همه دوست دارن PD یه DLC منتشر کنه و event های جدید به بازی اضافه کنه (که کاری هم نداره و فقط کافیه دو تا اسم برای event ها انتخاب کنه چون ماشین و مسیر که آماده هست) ولی ملت نمیدونن چطوری این رو به یامائوچی انتقال بدن !

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

نیما جان کلا بازی رو بلند پروازانه ساختن اگه یه خورده منطقی تر بازی رو میساختن بازی بی نقص تری میساختن به نظر من اگه بازی رو 720P میادادن با 60 FPS و روی بقیه جاهای که مشکل های بود بیشتر کار میکردن بازی انقدر مورد انتقاد قرار نمیگرفت با وجود این که همین حالا هم واقعا عالی هستش.

همین 5 سال درسته GT روی نسل بعد ساختش زود تر تمام میشه برای این که متور بازی آماده هستش دیگه اما این 5 سالی که برای GT 5 گزاشتن خیلی بیشتر از حدی بود که باید میبود .

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
با همه حرفات موافقم آریا

مثلآ الآن همه دوست دارن PD یه DLC منتشر کنه و event های جدید به بازی اضافه کنه (که کاری هم نداره و فقط کافیه دو تا اسم برای event ها انتخاب کنه چون ماشین و مسیر که آماده هست) ولی ملت نمیدونن چطوری این رو به یامائوچی انتقال بدن !

اینو اتفاقاً از طریق twitter ازش پرسیدن، گفته امکانش هست ولی تایید نکرده بعداً اضافه میکنه یا نه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
اینو اتفاقاً از طریق twitter ازش پرسیدن، گفته امکانش هست ولی تایید نکرده بعداً اضافه میکنه یا نه.
امیدوارم اضافه کنه ! چون منم با دو ساعت آموزش برنامه نویسی میتونم این کار رو بکنم :D
1000 و خورده ای ماشین هست و میشه خیلی راحت ده ها event ساخت. از event های کمپانی ها (مثلآ رقابت Beetle ها :D) گرفته تا event های جالبی که به خاطر لیست بلند بالای ماشینها میشه ساخت و ... فقط کافیه یه اسم برای هر event انتخاب کنن و یه نقاشی یا عکس هم براش بذارن :D بقیه موارد توی خود دیسک بازی هست !

HADI_2008

کاربر سایت
Mar 12, 2009
77
ولی منم بدجور سر اینکه بوگاتی پریمیوم نیست ناراحت شده بودم ولی وقتی خودم بوگاتی رو دیدم هرجور نگاه کردم بهش دیدم از پریمیوم ها چیزی کم نداره و کیفیت خیلی خوبی داره همینطور که بدنه ی بوگاتی ظرافتی نداره که با یکمی کار بیشتر روش نسبت به ماشینهای استاندارد دیگه تقریبا میشه گفت در جد ماشینهای پریمیوم شده اما لامبورگینی گالاردو یا فراری 458 italia دارای طراحی پیچیده تری نسبت به بوگاتی هستند برای همین به بررسی دقیق تر و بیشتری نیاز دارند

Jack B

کاربر سایت
Dec 1, 2010
56
نام
فر...
40 صفحه رفته جلو سره نمره ! چه جالب من که دارم با این بازی حال میکنم ! و froza در برابره این بازی خنده داره ( اینو برای فن های عزیز گفتم ) وقعا این همه وقت میزارید برای نمره ی یه بازی!;وقت بزارید رو کاره دیگه ممکنه خودتون بتونید یه کنسول طراحی کنیدا ! باور کنید این ایراد هایی که از بازی گرفتن چرتو پرته ! البته ممکنه شما نتونید این بازی رو تجربه کنید و مجبورید خودتونو گول بزنید موفق باشید !! همتون !

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
بزرگترین مشکل PD عدم برنامه ریزی درست حسابی هست (البته اگه از تعداد کارمندهای کمی که در مقایسه با بقیه شرکتها دارن بگذریم) یعنی کاملآ مشخصه که عشقی کار میکنن به جای اینکه از اول یه برنامه کاملی بریزن و طبق اون کار کنن ! مثلآ یامائوچی در استودیو رو باز میکنه و میگه : "بچه ها هوس کارتینگ کردم !" بعد بچه ها میرن سراغ مدلسازی یه ماشین برای کارتینگ و فیزیک مخصوصش ! (از حرفهای خودش نتیجه گیری کردم که گفته بود ما کارتینگ رو برای GT6 میخواستیم ولی چون لو رفت توی GT5 آوردیم !!!)
من توی همین یه هفته و نیم بیشترین لذت ممکن رو از GT5 بردم , حتی خیلی بیشتر از چیزی که فکرش رو میکردم. ولی خودمم قبول دارم که این همه مدت برای ساخت بازی زیاد بوده و اگه با برنامه پیش میرفتن میتونستن تعداد ماشینهای بیشتری درست کنن یا حداقل زمان ساخت بازی رو کمتر کنن. خود یامائوچی هم که ماشالله از 12 ماه سال , 5 ماهش رو توی نمایشگاههای مختلف هست و داره توی نوربرگرینگ رانندگی میکنه و ... ! خب مشخصه وقتی کارگردان یه بازی بالای سر اعضا نباشه مشکلاتی هم پیش میاد !
جالب اینجاست که این مشکلات اولین بار نیست اتفاق می افته و سر GT4 هم بوده ! اگه اشتباه نکنم اون هم یک ماه قبل از عرضه توی آمریکا تآخیر خورد و افتاد سال بعد !
یا مثلآ GT PSP سال 2004 معرفی شد و بعد کلآ فراموش شد تا E3 2009 ! ‏
کلآ PD سه تا چیز نیاز داره :
1. کارمندهای بیشتر که بتونن روند ساخت بازی رو سریع تر کنن.
2. برنامه ریزی بهتر !
3. یه سایتی , فرومی چیزی که طرفدارهای بزرگترین بازی سونی بتونن توش جمع بشن و نظراتشون رو بدن و اعضای PD هم توش شرکت کنن. الآن GTPlanet هست و بعضی وقتا از Neogaf هم شلوغ تر میشه (مقایسه یه فروم مخصوص یه بازی انحصاری با فرومی که کلهم مخصوص بازیهای همه کنسولها هست) ولی کسی از PD نمیاد نظرات ملت رو بخونه و توی بحث شرکت کنه.
از همه بدتر به نظرم 1080p بودن بازی هست.این رزولوشن خیلی قدرت دستګاه رو می ګیره.اګر اشتباه نکنم چیزی حدود ۲ برابر 720P پیکسل توی صفحه باشه.خب این کار به نظرم باعث می شه بقیه جزییات بازی کمتر بشه.PD می تونست یه بازی 720P با سایه های بهتر و بدونه لبه تر بده بیرون!!!

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
از همه بدتر به نظرم 1080p بودن بازی هست.این رزولوشن خیلی قدرت دستګاه رو می ګیره.اګر اشتباه نکنم چیزی حدود ۲ برابر 720P پیکسل توی صفحه باشه.خب این کار به نظرم باعث می شه بقیه جزییات بازی کمتر بشه.PD می تونست یه بازی 720P با سایه های بهتر و بدونه لبه تر بده بیرون!!!

1080p نیتیو نیست ! AA بازی هم از 4xMSAA به 2xQAA تبدیل میشه برای حالت 1080p !

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-gran-turismo-5-tech-analysis*

مشکل سایه ها رو هم میخوان با آپدیتی که بعداً میدن رفع کنن !

مگه مشكل سايه كشكه كه با اپديت درست بشه خودش يكي از سنگين ترين افكت هاست مي تونستن توي اين 5 سال درست مي كردن

گفتن دیگه ! منم فقط نقل قول کردم ! :D فقط سایه ها هم نیست نور پردازی رو میخوان تغییراتی توش بدن ، دمیج مکانیکی اضافه کنن ، دو تا دیسک موسیقی مخصوص بازی بدن و یسری چیزهای دیگه !

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
مگه مشكل سايه كشكه كه با اپديت درست بشه خودش يكي از سنگين ترين افكت هاست مي تونستن توي اين 5 سال درست مي كردن

ДядsЙ

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,384
نام
AяasЙ
خب میانگین امتیازی بازی توی متاکریتیک از 47 تا نقد برابر 84 هست و توی گیم رنکینگز هم از 28 تا برابر با 85.

پ.ن: جالبه، وقتی که مسئله ی Unlocking/Unlockable Damage مطرح شد و گفته شد که چنین چیزی در بازی وجود داره و نقدها ناقص بوده و کل ِ موجودیت سایت ها توسط دوستان رفت زیر سوال که بازی رو ناقص نقد کردن و هیچی حالیشون نیست و این حرفا، امتیازات بازی بعد از مطرح شدن چنین موضوعی اکثرا 8 و زیر 8 بوده و میانگینش هم کم شده! یعنی اینکه هوش مصنوعی و دمیج آزاد شونده هیچ تاثیری در افزایش نمره ها نداشته پس دیگه نباید چنین چیزی رو بهانه کرد، به دنبال بهانه ی جدید باشید!

HADI_2008

کاربر سایت
Mar 12, 2009
77
خب میانگین امتیازی بازی توی متاکریتیک از 47 تا نقد برابر 84 هست و توی گیم رنکینگز هم از 28 تا برابر با 85.

پ.ن: جالبه، وقتی که مسئله ی Unlocking/Unlockable Damage مطرح شد و گفته شد که چنین چیزی در بازی وجود داره و نقدها ناقص بوده و کل ِ موجودیت سایت ها توسط دوستان رفت زیر سوال که بازی رو ناقص نقد کردن و هیچی حالیشون نیست و این حرفا، امتیازات بازی بعد از مطرح شدن چنین موضوعی اکثرا 8 و زیر 8 بوده و میانگینش هم کم شده! یعنی اینکه هوش مصنوعی و دمیج آزاد شونده هیچ تاثیری در افزایش نمره ها نداشته پس دیگه نباید چنین چیزی رو بهانه کرد، به دنبال بهانه ی جدید باشید!

حالا چرا گریه میکنی؟؟عیب نداره شما هم ps3 میخری و gt5 رو تجربه میکنی انقدر ناراحت نباش;)
کی بهونه آورد ما که میگیم بازی بدردنمیخوره :d

Jack B

کاربر سایت
Dec 1, 2010
56
نام
فر...

الان شما هدفت چیه الن گفتی خوبه بده !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر